Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.01.21 - 01.25/

2019-01-21   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 21-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Ө.Золбаяр нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

С.Отгонтуяа

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Оргил рашаан сувилал ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Энержи Кантри Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Гүүд кэстл ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 4

С.Болорчулуун

Монгол Улсын Ерөнхий Прокурор

Ц.Одмаа

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 4

Г.Хандцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 1

П.Эрдэнэбат нарын

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

М.Цэцэгмаа

 

10

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Г.Ганзоригт

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

11

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Юнайтед эксим ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

13

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 3

р.Оюунцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Баянзүрх дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Б.Батгэрэл

Боловсрол соёл шинжлэх ухаан спортын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

М.Цэцэгмаа

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

19

Даваа /15:00/ Танхим - 5

А.Амгаланбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

20

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Ч.Баттунгалаг

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

21

Даваа /16:00/ Танхим - 1

Аурора Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 22-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

Ц.Оюунболд

Цагдаагийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн 11-р хорооны Иргэдийн Нийтийн Хурлын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Селенасибирь ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Т.Мандах

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Мөнхийн баян гал ХХК

Татварын ерөнхий газрын Хяналт шалгалт, арга зүйн газрын Татварын улсын байцаагч Ц.Өлзийбаяр, ХУД-ийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ч.Энхтуяа

Г.Мөнхтулга

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Эрхэт нутгачин ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

9

Мягмар /12:00/ Танхим - 1

Д.Бямбасүрэн нарын

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

С.Отгонтуяа

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Хишиг-Уул ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Эн Си Ар ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Нутгийн аялал ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 23-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Ж.Лхамаа нарын

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Мандал-Голомт ХХК

Эрчим Хүчний сайд

О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /10:30/ Танхим - 4

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

4

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

7

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

8

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

"Их Хүч Илрүүлэлт Хайлт" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 24-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 3

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна Д.Чанцалням

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

ИКА ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

4

Пүрэв /11:30/ Танхим - 5

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

5

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Майнфоундэшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дамдинсүрэн

 

6

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

7

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

М.Энхзул

Баянзүрх дүүргийн Гэр бүлд хүүхэд залуучуудын газрын дарга

С.Төмөрбат

 

8

Пүрэв /14:00/ Танхим -3

Найтс-Арч ХХК

Нийслэлийн Боловсролын 1-р сургуулийн захирал Г.Бумэрдэнэ

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 25-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 5

З.Санждорж

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Д.Халиуна

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Дорнод аймгийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурлын төлөөлөгч П.Гэрэлбаатар, Ж.Цогтбаатар

Монгол Улсын Сангийн сайд

С.Отгонтуяа

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Ханбогд кашимер ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт, зохицуулалтын газрын Хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

Б.Адъяасүрэн

 

5

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Ц.Бямба-Очир

Үндэсний Их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга

Ц.Батсүрэн

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Б.Нямхүү

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

7

Баасан /12:00/ Танхим - 1

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

8

Баасан /13:30/ Танхим - 5

Хан-Уул дүүргийн 2, 3, 4, 9, 12 дугаар хорооны иргэдийн Нийтийн Хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, Хан-Уул дүүргийн 2, 3, 4, 9, 12 дугаар хорооны Иргэдийн нийтийн хурал

Д.Халиуна

 

9

Баасан /14:00/ Танхим - 4

Аб солар винд ХХК

Эрчим хүчний зохицуулах хороо

А.Насандэлгэр

 

10

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Б.Батдэлгэр

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

Баасан /14:30/ Танхим - 2

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.01.21 - 01.25/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /10:00/ Танхим-6

Голденвинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

2

Даваа /10:30/ Танхим-6

О.Энхбаатар

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /14:00/ Танхим-6

П.Цэнд

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /14:30/ Танхим-6

ТЖХ ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын хяналт шалгалтын тасгийн улсын байцаагч Э.Нарантуяа, Л.Энхтуяа

А.Насандэлгэр

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

О.Мөнгөнцэцэг

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлдвэрийн яамны Санхүүгийн хяналт шалгалтын улсын ахлах байцаагч нар

М.Батзориг

 

2

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Их мөрөн шинэ ван ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Батзориг