Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.01.28 - 02.01/

2019-01-22   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 28-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим-1

Б.Урантуяа

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Б.Урантуяа

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Бодь-электроникс ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Би Эс Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

У.Бадамсүрэн

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Сод Монгол Групп ХХК

УСУГ ОНӨААТҮГ-т

Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна Д.Чанцланям

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Ц.Оюун нарын

Оюуны өмчийн газар

А.Насандэлгэр

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Ирмүүний өвөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 1

Д.Жаргалсайхан

Хууль Сахиулахын Их Сургууль

У.Бадамсүрэн

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Ананд энд Батзаяа ХХК

Татварын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

11

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Ж.Лхамаа нарын

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

13

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Ч.Алтангэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Ти Энд Өү Си Партнерс ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч О.Хишигбаяр

О.Оюунгэрэл

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Ти Энд Өү Си Партнерс ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч О.Хишигбаяр

О.Оюунгэрэл

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Сайхандэлгэр инвест ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

У.Бадамсүрэн

 

18

Даваа /14:30/ Танхим - 3

Ачит-Ихт ХХК

Үндэсний аудитын газрын гүйцэтгэлийн аудитын газрын дарга бөгөөд тэргүүлэх аудитор М.Давааням

Н.Долгорсүрэн

 

19

Даваа /14:30/ Танхим - 1

Г.Хандмаа

Батлан хамгаалах яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

20

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Армонде ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газар

У.Бадамсүрэн

 

21

Даваа /15:30/ Танхим - 3

Гүүд кэстл ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 29-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:30/ Танхим - 2

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Ц.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

А.Амгаланбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Энержи Кантри Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Эй би пи инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Д.Оюунбат нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.мөнх-Эрдэнэ Н.Дамдинүсүрэн Л.Батбаатар

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

11

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

Х.Эрдэнэтуяа

 

12

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Монгол тур ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, Байгалийн нөөцийн удирдлагын мэргэжилтэн Н.Жамъяанхүү

Ц.Мөнхзул

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

14

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Шимтгазар ХХК

Хүнс, хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэрийн яам

Д.Оюумаа

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Х.Баярцогт

Авлигатай тэмцэх газрын дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Сорогзон ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Ноён Трейд ХХК

Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

18

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Эрхэт нутгачин ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

19

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

20

Мягмар /16:00/ Танхим - 4

Ц.Оюунболд

Цагдаагийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 30-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

Д.Чанцалням Ц.Мөнхзул Д.Халиун

С.Батхүү

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Саруул секьюрити ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

О.Оюунгэрэл

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

С.Гантогтох

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна Ц.Мөнхзул

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Селенасибирь ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

7

Лхагва /10:20/ Танхим - 4

С.Долгор

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Батсүрэн

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Б.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Өмч, газрын харилцааны алба

О.Оюунгэрэл

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Д.Ёндон

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Голденвинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

12

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

13

Лхагва /12:00/ Танхим - 5

Сентрал Азиан Петролиум Корпорэйшн Лимитед

Үндэсний Аудитын газар

О.Оюунгэрэл

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Заг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

З.Батбаяр

Хан-Уул дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга Л.Жавзандулам

Л.Батбаатар

 

17

Лхагва /14:30/ Танхим - 2

П.Эрдэнэбат нарын

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

М.Цэцэгмаа

 

18

Лхагва /14:30/ Танхим - 3

Ордконстракшн ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын улсын байцаагч М.Байгалмаа, М.Оюунчимэг нар

Н.Долгорсүрэн

 

19

Лхагва /14:40/ Танхим - 4

Талст-Маргад ХХК

Ашигт малтмал, газрын Тосны газррын Кадастрын хэлтсийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

20

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Д.Хоролдамба

Засгийн газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

21

Лхагва /16:00/ Танхим - 2

Ганморьт бор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 31-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн 11-р хорооны Иргэдийн Нийтийн Хурлын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Айсу-Амар ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

О.Оюунгэрэл

 

4

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

А. Ержан

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

6

Пүрэв /11:00/  Танхим - 1

Монголын багш нарын үйлдвэрчний эвлэлийн холбоо

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны сайд

Д.Чанцалням

 

7

Пүрэв /12:00/ Танхим - 5

Гадаад харилцааны яам

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

8

Пүрэв /12:00/ Танхим - 5

Гадаад харилцааны яам

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Э.Пүрэвжав

Ерөнхий сайд

Х.Эрдэнэтуяа

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Я.Баярбат

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Ус, ургамал амьдрал ТББ

Уул, уурхай сайд

А.Насандэлгэр

 

13

Пүрэв /15:00/ Танхим - 4

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

14

Пүрэв /16:00/ Танхим - 4

Аб солар винд ХХК

Эрчим хүчний зохицуулах хороо

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 01-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 4

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Баасан /09:00/ Танхим - 2

Майнфоундэшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Х.Эрдэнэтуяа

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 1

ПГС ХХК

Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Д.Чанцалням

 

5

Баасан /10:30/ Танхим - 1

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Б.Дөл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

7

Баасан /11:00/ Танхим - 3

Г.Ганзоригт

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

8

Баасан /11:00/ Танхим - 1

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Н.Дамдинсүрэн

 

9

Баасан /11:30/ Танхим - 5

МоЭнКо ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын Хяналт шалгалтын газрын мэргэжилтэн, улсын ахлах байцаагч Н.Батчимг, Б.Зул

Д.Халиуна

 

10

Баасан /13:30/ Танхим - 1

Ү.Сүхбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Халиуна

 

11

Баасан /14:00/ Танхим - 4

р.Оюунцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Баянзүрх дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

12

Баасан /14:00/ Танхим - 2

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хан-уул дүүргийн бүргэлийн хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

13

Баасан /14:30/ Танхим - 2

Эн Си Ар ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

14

Баасан /15:00/ Танхим - 2

Н.Уранчимэг

Баянзүрх дүүрэг дэх Бүртгэлийн хэлтэс

Х.Эрдэнэтуяа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.01.28 - 02.01/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

10

Даваа /09:00/ Танхим-6

А.Түмэн-Өлзий

Эрчим хүчний яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

9

Даваа /10:00/ Танхим-6

Жэй Ти Эс Эс ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

Д.Чанцалням

 

8

Даваа /13:30/ Танхим-6

Б.Дамба нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Өнжүүл богд ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Масс Инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Б.Дамба нарын

НЗД, СБДЗД, ХУДЗД, БГДЗД, ХУДГА, УБХЕМ, ХУДХХҮХ

Х.Эрдэнэтуяа

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

5

Лхагва /11:30/ Танхим-6

ДНЦ ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

4

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Тавантолгой транс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

3

Пүрэв /09:30/ Танхим-6

Эвийн хүч эх нутгийн төлөө ТББ

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Цэцэгмаа

 

2

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Ч.Энхтуяа

 Баянгол дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

У.Бадамсүрэн

 

2

Баасан /11:00/ Танхим-6

Б.Батдэлгэр

 Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

У.Бадамсүрэн

 

3

Баасан /16:00/ Танхим-6

ТЖХ ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын хяналт шалгалтын тасгийн улсын байцаагч Э.Нарантуяа, Л.Энхтуяа

А.Насандэлгэр