Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.02.11 - 02.15/

2019-02-11   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 11-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Сод монгол групп ХХК

Ус сувгийн удирдах газар ОНӨААТҮГ, Үнэлгээний хороо

Н.Дуламсүрэн

 

3

Даваа /09:30/ Танхим - 5

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

4

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

5

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Армонде ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газар

У.Бадамсүрэн

 

6

Даваа /09:30/ Танхим - 1

П.Цэнд

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 2

О.Мөнгөнцэцэг

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлдвэрийн яамны Санхүүгийн хяналт шалгалтын улсын ахлах байцаагч нар

М.Батзориг

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 4

О.Энхбаатар

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

10

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Адамас майнинг ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Халиуна

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Би Эс Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

У.Бадамсүрэн

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Ирмүүний өвөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

13

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Ананд энд Батзаяа ХХК

Татварын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

14

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

15

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

16

Даваа /11:30/ Танхим - 1

Ч.Алтангэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

17

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Д.Жаргалсайхан

Хууль Сахиулахын Их Сургууль

У.Бадамсүрэн

 

18

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

19

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Их мөрөн шинэ ван ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Адмон принт ХХК

Ус сувгийн удирдах газар

Н.Долгорсүрэн

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Ж.Энхцэцэг

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

22

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Б.Урантуяа

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

23

Даваа /14:30/ Танхим - 2

Сайхандэлгэр инвест ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

У.Бадамсүрэн

 

24

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Өнжүүл богд ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

25

Даваа /15:30/ Танхим - 1

Ноён Трейд ХХК

Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

26

Даваа /16:00/ Танхим - 5

Бодь-электроникс ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 12-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 4

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Ти энд Си Өү Партнерс ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч О.Хишигбаяр

О.Оюунгэрэл

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Гүүд кэстл ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

П.Лувсандорж

Цагдаагийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Нутгийн аялал ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

8

Мягмар /10:30/ Танхим - 4

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

Х.Эрдэнэтуяа Л.Батбаатар Н.Дамдинсүрэн

Д.Намсрай

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

А.Энх-Эрдэнэ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

А.Насандэлгэр

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

11

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Шимтгазар ХХК

Хүнс, хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэрийн яам

Д.Оюумаа

 

12

Мягмар /12:00/ Танхим - 2

Масс Инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Г.Мөнхтулга

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Ц.Нарантунгалаг

Улсын Хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

С.Гантогтох

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Н.Төрбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

А.Насандэлгэр

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Нейшнл петро газ ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

М.Цэцэгмаа

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Ч.Баттунгалаг

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

ДНЦ ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

19

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

Эй би пи инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

20

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Ц.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

21

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

С.Долгор

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Батсүрэн

 

22

Мягмар /15:30/ Танхим - 2

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 13-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Б.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

Д.Чанцалням Ц.Мөнхзул Д.Халиун

С.Батхүү

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Ти Энд Пи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Д.Ёндон

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Найтс-Арч ХХК

Нийслэлийн Боловсролын 1-р сургуулийн захирал Г.Бумэрдэнэ

А.Насандэлгэр

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Сентрал Азиан Петролиум Корпорэйшн Лимитед

Үндэсний Аудитын газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

З.Батбаяр

Хан-Уул дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга Л.Жавзандулам

Л.Батбаатар

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

11

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Д.Хоролдамба

Засгийн газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Ачит-Ихт ХХК

Үндэсний аудитын газрын гүйцэтгэлийн аудитын газрын дарга бөгөөд тэргүүлэх аудитор М.Давааням

Н.Долгорсүрэн

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Монголын багш нарын үйлдвэрчний эвлэлийн холбоо

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны сайд

Д.Чанцалням

 

14

Лхагва /14:30/ Танхим - 4

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

15

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

Г.Ганзоригт

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

16

Лхагва /:1500/ Танхим - 1

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 14-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

Э.Пүрэвжав

Ерөнхий сайд

Х.Эрдэнэтуяа

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн 11-р хорооны Иргэдийн Нийтийн Хурлын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Ус, ургамал амьдрал ТББ

Уул, уурхай сайд

А.Насандэлгэр

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Гадаад харилцааны яам

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

5

Пүрэв /10:0/ Танхим - 5

ЕАС ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Г.Бясман

Татварын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

7

Пүрэв /10:30/ Танхим - 2

Мандал-Голомт ХХК

Эрчим Хүчний сайд

О.Оюунгэрэл

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

М.Энхтуяа нарын

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Ц.Одмаа

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Л.Батбаатар

 

10

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Айсу-Амар ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

О.Оюунгэрэл

 

11

Пүрэв /11:30/ Танхим - 1

р.Оюунцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Баянзүрх дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

12

Пүрэв /12:00/ Танхим - 2

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

13

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

14

Пүрэв /13:50/ Танхим - 4

Я.Баярбат

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

15

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн М.Батзориг Г.Мөнхтулга

Д.Отгондорж

16

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Танлон ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

17

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

А.Эрхэмбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

18

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

19

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Эс Си Эм ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

20

Пүрэв /15:30/ Танхим - 4

Б.Дамба нарын

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа Л.Өлзийжаргал Н.Дамдинсүрэн

н.Ханджав

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 15-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:30/ Танхим - 4

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Баасан /09:30/ Танхим - 1

Б.Батдэлгэр

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

У.Бадамсүрэн

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

4

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

5

Баасан /11:00/ Танхим - 3

ПГС ХХК

Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Д.Чанцалням

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 1

Ч.Энхтуяа

Баянгол дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

У.Бадамсүрэн

 

7

Баасан /11:30/ Танхим - 4

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Х.Эрдэнэтуяа

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 4

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

10

Баасан /14:00/ Танхим - 4

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хан-уул дүүргийн бүргэлийн хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

Баасан /15:00/ Танхим - 4

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

Х.Эрдэнэтуяа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.02.11 - 02.15/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /11:00/ Танхим-6

Л.Цэлмэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

2

Даваа /11:15/ Танхим-6

Д.Оюунгэрэл

Багануур дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Т.Мөнхсүлд

Авлигатай тэмцэх газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Петростар ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

М.Батзориг

 

3

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Б.Мөнгөнсүх

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

М.Батзориг

 

4

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

5

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Росторг ХХК

Оюуны өмчийн газар

А.Насандэлгэр

 

6

Лхагва /15:30/ Танхим-6

Д.Өнөр

Оюуны өмчийн газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /15:30/ Танхим-6

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр