Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.02.18 - 02.22/

2019-02-15   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 18-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:58/ Танхим - 2

Сайхандэлгэр инвест ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

У.Бадамсүрэн

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 2

П.Цэнд

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Глобал хурд ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Тавантолгой транс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Б.Артур

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

С.Төмөрбат

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Б.Артур

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

С.Төмөрбат

 

7

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

8

Даваа /11:00/ Танхим - 5

А.Бямбажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Ордконстракшн ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын улсын байцаагч М.Байгалмаа, М.Оюунчимэг нар

Н.Долгорсүрэн

 

10

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Юнайтед эксим ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

11

Даваа /12:00/ Танхим - 3

Өнжүүл богд ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

12

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Заг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

13

Даваа /13:58/ Танхим - 2

Армонде ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газар

У.Бадамсүрэн

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Ө.Золбаяр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Ноён Трейд ХХК

Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

18

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

19

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Хишиг-Уул ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

20

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Хүдэр хамгаалах сан ТББ

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

21

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Д.Бямбасүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

22

Даваа /16:00/ Танхим - 2

Би Эс Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 19-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

С.Гантогтох

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Ц.Нарантунгалаг

Улсын Хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Д.Жаргалсайхан

Хууль Сахиулахын Их Сургууль

У.Бадамсүрэн

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Ти энд Си Өү Партнерс ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч О.Хишигбаяр

О.Оюунгэрэл

 

6

Мягмар /10:05/ Танхим - 2

Эй би пи инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

7

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Масс Инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

Мягмар /15:30/ Танхим - 2

Ч.Алтангэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 20-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Т.Гантөмөр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Оюуны өмчийн газар

С.Төмөрбат

 

2

Лхагва /09:30/ Танхим - 4

Сод монгол групп ХХК

Ус сувгийн удирдах газар ОНӨААТҮГ, Үнэлгээний хороо

Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна Д.Чанцланям

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Сорогзон ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Т.Мөнхсүлд

Авлигатай тэмцэх газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Сентрал Азиан Петролиум Корпорэйшн Лимитед

Үндэсний Аудитын газар

О.Оюунгэрэл

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Б.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Б.Батдэлгэр

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Т.Ганжолоо

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 21-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 2

Н.Төрбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

А.Насандэлгэр

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Б.Нямхүү

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Асгат ресорс ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Гадаад харилцааны яам

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

ЕАС ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Б.Урантуяа

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Пүрэв /10:30/ Танхим - 3

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

М.Энхтуяа нарын

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Ц.Одмаа

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

10

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Адамас майнинг ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Халиуна

 

11

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Мандал-Голомт ХХК

Эрчим Хүчний сайд

О.Оюунгэрэл

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 22-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 2

Найтс-Арч ХХК

Нийслэлийн Боловсролын 1-р сургуулийн захирал Г.Бумэрдэнэ

А.Насандэлгэр

 

2

Баасан /009:30/ Танхим - 5

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн М.Батзориг Г.Мөнхтулга

Н.Батаа

4

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Гүүдкэстл /Мета менежмент/ ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

5

Баасан /13:30/ Танхим - 1

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Баасан /16:00/ Танхим - 1

Б.Балжинцэцэг

Улсын бүртэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.02.18 - 02.22/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Ч.Ханддорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Д.Майдри

Монголын Хуульчдын холбооны Зөвлөл

Н.Долгорсүрэн

 

3

Даваа /10:30/ Танхим-6

Цайз тооцооны төв

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Баярмаа

Д.Халиуна

 

4

Даваа /11:00/ Танхим-6

Монгол Маамуу цэцэрлэг ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

5

Даваа /13:30/ Танхим-6

Магнай Трейд ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Т.Мөнгөнцэцэг

Д.Оюумаа

 

6

Даваа /14:30/ Танхим-6

Шинэхэн групп ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

7

Даваа /15:00/ Танхим-6

Ө.Оюунтуяа

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Н.Өлзийбаяр

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар/ Дэд бүтцийн хяналтын газар

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Д.Загдгочоо

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд С.Чинзориг

А.Насандэлгэр

 

3

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Д.Цэрэннадмид

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

4

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Глобал лаб ХХК

Буянд-Ухаа дахь Гаалийн газрын зөрчилтэй тэмцэх хэрэг бүртгэх албаны Гаалийн Гаалийн улсын байцаагч Д.Нямдорж

Г.Мөнхтулга

 

5

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Монжин далай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна

 

6

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

7

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

8

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Б.Нарангэрэл

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

9

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Д.Алтанхуяг

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:00/ Танхим-6

Аз Макс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

Лхагва /11:00/ Танхим-6

С.Чинбат

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны Төрийн нарийн бичгийн дарга

С.Төмөрбат

 

4

Лхагва /11:15/ Танхим-6

Жаст Ойл ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

С.Төмөрбат

 

5

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга

 

6

Лхагва /14:0/ Танхим-6

Г.Зоригт

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

7

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Онч шийдэл НҮТББ

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэринй сайд

Д.Халиуна

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан  /14:00/ Танхим-6

П.Доржготов

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Ц.Батсүрэн

 

2

Баасан /14:30/ Танхим-6

Г.Бүрэнжаргал

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн