Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.02.25 - 03.01/

2019-02-22   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 25-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн 11-р хорооны Иргэдийн Нийтийн Хурлын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Ноён Трейд ХХК

Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Их мөрөн шинэ ван ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

5

Даваа /10:30/ Танхим - 5

А.Мөнхгэрэл

Татварын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн Д.Оюумаа Н.Долгорсүрэн

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Өнжүүл богд ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Кумрунг ХХК

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

Ц.Мөнхзул

 

8

Даваа /12:00/ Танхим - 4

Петростар ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

М.Батзориг

 

9

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Д.Алтанхуяг

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

10

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

11

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

12

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Л.Цэлмэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

13

Даваа /14:30/ Танхим - 5

З.Санждорж

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Д.Халиуна

 

14

Даваа /15:00/ Танхим - 1

А.Бямбажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

15

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Д.Оюунгэрэл

Багануур дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

16

Даваа /15:30/ Танхим - 4

Б.Мөнгөнсүх

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 26-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /08:30/ Танхим - 4

Ч.Баттунгалаг

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

Голденвинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

Х.Эрдэнэтуяа Л.Батбаатар Н.Дамдинсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

А.Энх-Эрдэнэ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

А.Насандэлгэр

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

8

Мягмар /12:00/ Танхим - 4

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

9

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Аз Макс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

10

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Л.Батбаатар

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

С.Долгор

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Батсүрэн

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

13

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Ц.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

14

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

ДНЦ ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

15

Мягмар /15:30/ Танхим - 2

Адмон принт ХХК

Ус сувгийн удирдах газар

Н.Долгорсүрэн

 

16

Мягмар /15:30/ Танхим - 3

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

17

Мягмар /16:30/ Танхим - 3

О.Энхбаатар

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 27-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Ти Энд Пи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /09:30/ Танхим - 2

Ачит-Ихт ХХК

Үндэсний аудитын газрын гүйцэтгэлийн аудитын газрын дарга бөгөөд тэргүүлэх аудитор М.Давааням

Н.Долгорсүрэн

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

П.Эрдэнэбат нарын

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

М.Цэцэгмаа

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

6

Лхагва 10:30/ Танхим - 5

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Ц.Ганболд

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Аж Богд Инженеринг ХХК

Хот Суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашиглалт үйлчилгээний зохицуулах хороо,

М.Батзориг

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Г.Ганзоригт

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

Б.Адъяасүрэн Д.Оюумаа Н.Долгорсүрэн

 

11

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Д.Энхдэлгэр

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар, Улаанбаатар дулааны сүлжээ ТӨХК

Г.Мөнхтулга

 

13

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Астра тур ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

14

Лхагва /15:30/ Танхим - 3

Ч.Алтангэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 02 дугаар сарын 28-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 3

Ус, ургамал амьдрал ТББ

Уул, уурхай сайд

А.Насандэлгэр

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 1

Я.Баярбат

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ М.Цэцэгмаа Ц.Батсүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Атмор ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Г.Бясман

Татварын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

5

Пүрэв /10:30/ Танхим - 1

Э.Пүрэвжав

Ерөнхий сайд

Х.Эрдэнэтуяа

 

6

Пүрэв /10:30/ Танхим - 5

ПГС ХХК

Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Д.Чанцалням

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Л.Өлзийжаргал

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Эс Си Эм ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

р.Оюунцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Баянзүрх дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

10

Пүрэв /11:30/ Танхим - 5

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

11

Пүрэв /13:30/ Танхим -5

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Н.Дамдинсүрэн

 

12

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Ц.Нарантунгалаг

Улсын Хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

14

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Танлон ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

15

Пүрэв /14:30/ Танхим - 1

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

16

Пүрэв /15:00/ Танхим - 1

А.Эрхэмбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 01-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Заг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

4

Баасан /11:00/ Танхим - 4

А.Гансүх

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

О.Оюунгэрэл

 

5

Баасан /11:30/ Танхим - 1

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Х.Эрдэнэтуяа

 

6

Баасан /11:30/ Танхим - 3

С.Чинбат

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны Төрийн нарийн бичгийн дарга

С.Төмөрбат

 

7

Баасан /14:00/ Танхим - 1

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хан-уул дүүргийн бүргэлийн хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Т.Гантөмөр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Оюуны өмчийн газар

С.Төмөрбат

 

9

Баасан /14:00/ Танхим - 5

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

10

Баасан /14:40/ Танхим - 1

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

Х.Эрдэнэтуяа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.02.25 - 03.01/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Д.Майдри

Монголын Хуульчдын холбооны Зөвлөл

Н.Долгорсүрэн

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

3

Даваа /10:30/ Танхим-6

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

4

Даваа /11:00/ Танхим-6

Э.Сугар-Эрдэнэ

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /11:30/ Танхим-6

Н.Болдхүү

Эрчим Хүчний яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

6

Даваа /13:30/ Танхим-6

Эс Ти Эй ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Т.Отгонбаяр

Д.Оюумаа

 

7

Даваа /14:00/ Танхим-6

П.Доржготов

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Ц.Батсүрэн

 

8

Даваа /14:30/ Танхим-6

Г.Бүрэнжаргал

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

9

Даваа /15:00/ Танхим-6

О.Түвшинтөгс

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

10

Даваа /15:30/ Танхим-6

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:008/ Танхим-6

Л.Ганчулуун

Монголын хуульчдын холбоо

Д.Чанцалням

 

2

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Ч.Эрдэнэбат

Тагнуулын ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Сити шоп ХХК

Баянзүрх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналты хэлтсийн хяналтын улсын байцаагч Н.Оюун-Эрдэнэ

Б.Адъяасүрэн

 

4

Мягмар /11:00/ Танхим-6

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням

 

5

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Ш.Чулуунчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

6

Мягмар /14:00/ Танхим-6

А.Өнөржаргал

Эрүүл Мэндийн яамын Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Б.Адъяасүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:50/ Танхим-6

Монголын мэргэжлийн анчдын холбоо ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Г.Батцэцэг

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Мах-Экспорт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба, Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

4

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Өнгөт-Оюу ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Э.Гантулга

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Монгол Кино нэгтгэл

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

М.Батзориг

 

7

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Синчи Ойл ХХК

ШӨХТГ-н улсын байцаагч П.Номин-Эрдэнэ

М.Батзориг

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Петроматад ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын улсын байцаагч нар

Ц.Одмаа

 

2

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Б.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

3

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Эрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

4

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Б.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

5

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Р.Мэргэн

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

6

Пүрэв /14:30/ Танхим-6

Вюртмонголиа ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дэргэдэх Бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын Гаалийн улсын байцаагч Д.Бат-Эрдэнэ, Д.Отгонцэцэг

Х.Эрдэнэтуяа