Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.03.04 - 03.08/

2019-03-01   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 04-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /10:00/ Танхим - 2

М.Энхтуяа нарын

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга У.Бадамсүрэн

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 4

П.Цэнд

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

4

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

5

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Т.Мандах

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Ордконстракшн ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын улсын байцаагч М.Байгалмаа, М.Оюунчимэг нар

Н.Долгорсүрэн

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Ч.Ханддорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Тавантолгой транс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

9

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

10

Даваа /14:0/ Танхим - 5

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

11

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Л.Батбаатар

 

12

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

13

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

14

Даваа /14:30/ Танхим - 2

Хишиг-Уул ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

15

Даваа /14:30/ Танхим - 2

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

16

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Петростар ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

М.Батзориг

 

17

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Ө.Оюунтуяа

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

18

Даваа /15:30/ Танхим - 4

Оуяашиёо /ШИНБ/

АМГТГ

Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал Н.Дамдинсүрэн

 

19

Даваа /16:00/ Танхим - 2

Д.Бямбасүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

20

Даваа /16:00/ Танхим - 4

Найтс-Арч ХХК

Нийслэлийн Боловсролын 1-р сургуулийн захирал Г.Бумэрдэнэ

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 05-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягма /09:30/ Танхим - 3

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Д.Загдгочоо

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд С.Чинзориг

А.Насандэлгэр

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Нутгийн аялал ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

5

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Ц.Ганболд

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

7

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Д.Цэрэннадмид

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Эм Си Си Си Корпорейшн ХХК

Барилгын хөгжлийн төв

М.Батзориг

 

9

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Б.Нарангэрэл

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

10

Мягмар /14:30/ Танхим - 3

Д.Алтанхуяг

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

11

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

Ц.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

12

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

13

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Кумрунг ХХК

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 06-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 1

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 5

Б.Мөнгөнсүх

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

М.Батзориг

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Л.Өлзийжаргал

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Т.Ганжолоо

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

М.Цэцэгмаа

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

С.Төмөрчөдөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

С.Долгор

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Батсүрэн

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Б.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

ЕАС ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Чингис Минералс девелопмент ХХК

Ашигт малтмал газрын Тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

12

Лхагва /12:00/ Танхим - 5

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

13

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Г.Сарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Г.Зоригт

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

15

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Аж Богд Инженеринг ХХК

Хот Суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашиглалт үйлчилгээний зохицуулах хороо,

М.Батзориг

 

16

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Монжин далай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна Н.Дуламсүрэн Ц.Мөнхзул

 

17

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Х.Эрдэнэтуяа Л.Өлзийжаргал Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

18

Лхагва /16:30/ Танхим - 1

Сод монгол групп ХХК

Ус сувгийн удирдах газар ОНӨААТҮГ, Үнэлгээний хороо

Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна Д.Чанцланям

Б.Ариунтогтох

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 07-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Ч.Алтангэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Мандал-Голомт ХХК

Эрчим Хүчний сайд

О.Оюунгэрэл

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Асгат ресорс ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

5

Пүрэв /10:20/ Танхим - 2

Д.Батбаатар

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ Д.Халиуна Н.Дамдинсүрэн

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Пүрэв /12:00/ Танхим - 2

Н.Даваадорж

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

12

Пүрэв /14:30/ Танхим - 3

Б.Балжинцэцэг

Улсын бүртэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

13

Пүрэв /15:00/ Танхим - 2

Б.Нямхүү

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.03.01 - 03.09/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Х.Сьез

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Даваа /11:00/ Танхим-6

Я.Энхтуяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

Б.Адъяасүрэн

 

3

Даваа /11:00/ Танхим-6

Д.Очирбат

Засгийн газар

Ц.Мөнхзул

 

4

Даваа /11:30/ Танхим-6

С.Буд

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

С.Түмэн-Өлзий

Эрчим хүчний яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

2

Лхагва /10:30/ Танхим-6

А.Амаржаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

3

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

4

Лхагва /11:00/ Танхим-6

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

Л.Батбаатар

 

5

Лхагва /11:30/ Танхим-6

Зун шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Мөнхбаатар, О.Болдбаатар

Л.Батбаатар

 

6

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Ойн бирж ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын Улсын байцаагч С.Лхам, Ш.Зулмөнх, П.Хаш-Эрдэнэ

О.Оюунгэрэл

 

7

Лхагва /12:30/ Танхим-6

Г.Батцэцэг

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Мөнх ногоон амьдрал нийгэмлэг ТББ

Хан-Уул дүүргийн Газрын алба

Ц.Мөнхзул

 

9

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Хөгжлийн банк ХХК

Монгол банкны Ерөнхийлөгч

Г.Мөнхтулга

 

10

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /09:30/ Танхим-6

Багануур сувилал ХХК

Багануур дүүрэг дэх татварын хэлтсийн Татварын хяналт шалгалтын Тасгийн Татварын улсын байцаагч Э.Болортуяа

Д.Халиуна

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Капитал банк ХХК

Монгол банкны Хянан шалгагч Н.Зоригоо

Д.Халиуна

 

3

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Н.Болдхүү

Эрчим Хүчний яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

4

Пүрэв /13:30/ Танхим-6

Д.Содцэцэг нарын

Сангийн яамны СХЭГ-ын СХЖХ-ийн улсын байцаагч Н.Батбаатар, О.Энхжаргал

Б.Адъяасүрэн