Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.03.11 - 03.15/

2019-03-07   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 11-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Софтлайн Азия ХХК

Сангийн яам

М.Батзориг

 

3

Даваа /09:30/ Танхим - 1

О.Түвшинтөгс

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Ноён Трейд ХХК

Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 4

А.Өнөржаргал

Эрүүл Мэндийн яамын Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Б.Адъяасүрэн

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Оуяашиёоу ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 1

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Ханбогд Эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Х.Эрдэнэтуяа

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 5

П.Доржготов

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Ц.Батсүрэн

 

13

Даваа /11:30/ Танхим - 2

З.Сандорж

НИТХ

Д.Халиуна

 

14

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

У.Бадамсүрэн

 

15

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Эс Ти Эй ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Т.Отгонбаяр

Д.Оюумаа

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Ц.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Э.Сугар-Эрдэнэ

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Д.Чанцалням

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Г.Бүрэнжаргал

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

21

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Их мөрөн шинэ ван ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

22

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Л.Цэлмэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

23

Даваа /15:30/ Танхим - 2

Ш.Чулуунчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

24

Даваа /15:30/ Танхим - 5

Д.Оюунгэрэл

Багануур дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 12-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Х.Эрдэнэтуяа

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Ти Энд Пи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хан-уул дүүргийн бүргэлийн хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Голденвинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Астра тур ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

9

Мягмар /12:00/ Танхим - 1

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

10

Мягмар /12:00/ Танхим - 1

Өнгөт-Оюу ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

Х.Эрдэнэтуяа Л.Батбатар Н.Дамдинсүрэн

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Адмон принт ХХК

Ус сувгийн удирдах газар

Н.Долгорсүрэн

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Э.Гантулга

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

О.Энхбаатар

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Ч.Эрдэнэбат

Тагнуулын ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

16

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

ДНЦ ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

17

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

Х.Эрдэнэтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 13-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 2

Ирээдүй Мнж Транс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны Газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

2

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

Ө.Оюунтуяа

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Г.Ганзоригт

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

Б.Адъяасүрэн Н.Долгорсүрэн Д.Оюумаа

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Тавантолгой транс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Ц.Нарантунгалаг

Улсын Хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Монголын багш нарын үйлдвэрчний эвлэлийн холбоо

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны сайд

Д.Чанцалням

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Юнайтед эксим ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

11

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Б.Мөнгөнсүх

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

М.Батзориг

 

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Эй би пи инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн Д.Оюумаа Ц.Одмаа

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

С.Төмөрчөдөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

16

Лхагва /14:30/ Танхим - 3

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

17

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

18

Лхагва /15:30/ Танхим - 4

Эс Си Эм ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 14-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

Бодь-электроникс ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим - 3

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

ПГС ХХК

Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Д.Чанцалням

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Б.Нарангэрэл

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Эрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Т.Гантөмөр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Оюуны өмчийн газар

С.Төмөрбат

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Танлон ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Атмор ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

13

Пүрэв /15:00/ Танхим - 5

С.Чинбат

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны Төрийн нарийн бичгийн дарга

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 15-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 2

Хүдэр хамгаалах сан ТББ

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Г.Зоригт

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 5

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.03.11 - 03.15/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:00/ Танхим-6

Жи Жи Эй ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

Н.Дуламсүрэн

 

2

Даваа /09:30/ Танхим-6

Бэрхресорсиз ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

17

Даваа /10:00/ танхим-6

Г.Батцэцэг

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

16

Даваа /10:30/ Танхим-6

Өмгөөлөлийн Монгол өмгөөлөгч ХНН

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Х.Эрдэнэтуяа

 

15

Даваа /11:00/ Танхим-6

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням

 

14

Даваа /14:30/ Танхим-6

Монголсат нэтворкс ХХК

Сангийн яам

Н.Долгорсүрэн

 

13

Даваа /15:00/ Танхим-6

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

Л.Батбаатар

 

12

Даваа /15:30/ Танхим-6

Хасбанк ХХК

Монгол банкны хяналт шалгалтын газрын тусгай хяналтын албаны хянан шалгагч Б.Мандахнаран

Х.Эрдэнэтуяа

 

11

Даваа /16:00/ танхим-6

Монголын мэргэжлийн анчдын холбоо ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:30/ Танхим-6

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

2

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Монгол Маск Эрдэнэт ХХК

Монгол Улсын Сангийн яам

Д.Оюумаа

 

3

Мягмар /13:30/ танхим-6

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

Мягмар /13:30/ танхим-6

Монголросцвентмет ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

5

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Баянхотгор ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:00/ Танхим-6

Каркас ХХК

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар,

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Хан-Уул дүүргийн Прокурорын газар

Хан-Уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуйн, халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Б.Батхутаг

А.Сарангэрэл

 

3

Лхагва /10:30/ Танхим-6

С.Нэргүй

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам

А.Сарангэрэл

 

4

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Б.Эрдэнэгарьд

Ерөнхий сайд

М.Батзориг

 

5

Лхагва /10:30/ Танхим-6

Р.Мэргэн

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /08:30/ Танхим-6

Дэлгэрэх баян өгөөж ТББ

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

А.Сарангэрэл

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим-6

Б.Энхтүвшин

Монголын Хуульчдын холбооний Хуульчийн мэргэжлийн шалгалтын асуудал эрхэлсэн хороо

А.Сарангэрэл