Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.03.25 - 03.29/

2019-03-22   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 25-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Б.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Г.Батцэцэг

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 1

А.Өнөржаргал

Эрүүл Мэндийн яамын Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Б.Адъяасүрэн

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 5

П.Доржготов

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Ц.Батсүрэн

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Бодь-электроникс ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

10

Даваа /12:00/ Танхим - 3

Их мөрөн шинэ ван ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

11

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Д.Янжиндулам

Баянгол дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

У.Бадамсүрэн Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

н.Батдорж

13

Даваа /13:30/ Танхим - 1

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Найтс-Арч ХХК

Нийслэлийн Боловсролын 1-р сургуулийн захирал Г.Бумэрдэнэ

А.Насандэлгэр

 

16

Даваа /14:30/ Танхим - 1

Монголсат нэтворкс ХХК

Сангийн яам

Н.Долгорсүрэн

 

17

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Софтлайн Азия ХХК

Сангийн яам

М.Батзориг

 

18

Даваа /15:30/ Танхим - 2

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням Д.Халиуна Л.Батбаатар

 

19

Даваа /15:30/ Танхим - 4

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 26-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

Ти Энд Пи ХХК

Ашигт малтмал газрын Тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ Н.Дамдинсүрэн Д.Халиуна

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

5

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Ц.Ганболд

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Хан-Уул дүүргийн Прокурорын газар

Хан-Уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуйн, халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Б.Батхутаг

А.Сарангэрэл

 

7

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Монголросцвентмет ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

8

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

9

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

Х.Эрдэнэтуяа Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар

н.Намсрай

10

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

Э.Гантулга

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

11

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

Б.Эрдэнэгарьд

Ерөнхий сайд

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 27-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Юнайтед эксим ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 3

С.Нэргүй

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам

А.Сарангэрэл

 

3

Лхагва /09:30/ Танхим - 3

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Д.Очирбат

Засгийн газар

Ц.Мөнхзул Д.Халиуна Д.Чанцалням

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Ачит-Ихт ХХК

Үндэсний аудитын газрын гүйцэтгэлийн аудитын газрын дарга бөгөөд тэргүүлэх аудитор М.Давааням

Н.Долгорсүрэн

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

С.Төмөрчөдөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Лхагва /10:30/ Танхим - 2

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Сэрүүн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

12

Лхагва /11:30/ Танхим - 3

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

13

Лхагва /12:00/ Танхим - 4

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Астра тур ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

15

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Бэрхресорсиз ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

16

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Ногоон ази сүлжээ ТББ

Ашигт малтмал газрын Тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Б.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

18

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

19

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

20

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

21

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 28-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 4

С.Буд

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Б.Энхтүвшин

Монголын Хуульчдын холбооний Хуульчийн мэргэжлийн шалгалтын асуудал эрхэлсэн хороо

А.Сарангэрэл

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Я.Нансалмаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

Пүрэв /10:30/ Танхим - 4

Ү.Мөнгөнзагас

Монгол улсын Хууль сахиулахын Их Сургууль

Ц.Мөнхзул

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

С.Чинбат

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны Төрийн нарийн бичгийн дарга

С.Төмөрбат

 

8

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

П.Цэнд

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

9

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Л.Батбаатар

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Р.Мэргэн

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Г.Бүрэнжаргал

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 03 дугаар сарын 29-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Я.Баярбат

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ М.Цэцэгмаа Л.Батбаатар

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Ч.Ханддорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

3

Баасан /13:30/ Танхим - 1

Асгат ресорс ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

4

Баасан /14:30/ Танхим - 5

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Х.Эрдэнэтуяа

 

5

Баасан /15:00/ Танхим - 5

Оуяашиёоу ХХК

Ашигт малтмал газрын Тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Мөнх-Эрдэнэ Н.Дамдинсүрэн Л.Өлзийжаргал

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.03.25 - 03.29/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Хантайшир Гоулд ХХК

Ашигт малтмалын Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /11:00/ Танхим-6

ЭНТО ХХК

Оюуны өмчийн Газрын Хяналтын хэлтсийн Хяналтын улсын ахлах байцаагч Ч.Эрдэнэбаяр

Д.Оюумаа

 

3

Даваа /12:00/ Танхим-6

Т.Доржготов нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /13:30/ Танхим-6

Д.Ичинхорлоо

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Даваа /14:00/ Танхим-6

Дэлгэрэх баян өгөөж ЗГБХН

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

А.Сарангэрэл

 

6

Даваа /15:00/ Танхим-6

Дархан монгол ногоон нэгдэл ТББ

Монгол Улсын Ерөнхий сайд

А.Сарангэрэл

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:30/ Танхим-6

МБРИК ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

2

Мягмар /15:00/ Танхим-6

Хурай ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:30/ Танхим-6

Т.Ганжаргал

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

Д.Оюумаа

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Монголын мэргэжлийн анчдын холбоо ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

 

3

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Синчи ойл ХХК

Сангийн яам, Боловсрол соёл шинжлэх ухаан спортын яам

Н.Долгорсүрэн

 

3

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Д.Эрдэнэбулган нарын

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

Х.Эрдэнэтуяа

 

4

Лхагва /11:30/ Танхим-6

Баянхотгор ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Каркас ХХК

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар,

Н.Долгорсүрэн