Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.04.01 - 04.05/

2019-03-29   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 01-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим - 4

Глобал хурд ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Хантайшир Гоулд ХХК

Ашигт малтмалын Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

3

Даваа /10:00/ Танхим-1

Х.Мэгддорж

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Л.Өлзийжаргал

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Б.Мөнгөнсүх

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

М.Батзориг

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Э.Сугар-Эрдэнэ

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Д.Чанцалням

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 2

А.Өнөржаргал

Эрүүл Мэндийн яамын Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Б.Адъяасүрэн

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Өрхтий трейд ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн Б.Адъяасүрэн О.Оюунгэрэл

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Адмон принт ХХК

Ус сувгийн удирдах газар

Н.Долгорсүрэн

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Д.Бямбасүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Софтлайн Азия ХХК

Сангийн яам

М.Батзориг

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Т.Мандах

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

13

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

14

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Петростар ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

М.Батзориг

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Танлон ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл Ц.Батсүрэн Б.Адъяасүрэн

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Д.Өнөр

Оюуны өмчийн газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

20

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Хишиг-Уул ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

21

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Их мөрөн шинэ ван ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

22

Даваа /16:00/ Танхим-1

С.Түвшинтөгс

Монголын Хуульчдын холбооны ерөнхийлөгч

Л.Өлзийжаргал

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 02-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

Г.Эрдэнээ

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

Дархан монгол ногоон нэгдэл ТББ

Монгол Улсын Ерөнхий сайд

А.Сарангэрэл

 

3

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

ИКА ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Д.Цэрэннадмид

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

С.Төмөрчөдөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

9

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Н.Болдхүү

Эрчим Хүчний яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Эс Энд Ви Юү ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

11

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

ДНЦ ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

12

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

О.Гэрэлмаа

Нийслэлийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

У.Бадамсүрэн

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Л.Батбаатар

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Ч.Алтангэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Голденвинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Ү.Мөнгөнзагас

Монгол улсын Хууль сахиулахын Их Сургууль

Ц.Мөнхзул

 

19

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

С.Түмэн-Өлзий

Эрчим хүчний яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

20

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Оуяашиёоу ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ Н.Дуламсүрэн Л.Өлзийжаргал

 

21

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Ч.Отгонбаяр

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

22

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

МБРИК ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

23

Мягмар /16:00/ Танхим - 1

Ц.Ганболд

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 03-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим-1

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Гүнбилэг гоулд ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Х.Сьез

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Монгол Маск Эрдэнэт ХХК

Монгол Улсын Сангийн яам

Д.Оюумаа Д.Халиуна Д.Чанцланям

 

8

Лхагва /10:30/ Танхим - 2

Жи Жи Эй ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

Н.Дуламсүрэн

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Ч.Ханддорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Зун шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Мөнхбаатар, О.Болдбаатар

Л.Батбаатар

 

11

Лхагав /12:00/ Танхим - 2

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

13

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Л.Өлзийжаргал

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Бумбод ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

С.Төмөрбат

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

18

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Г.Сарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

19

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

А.Амаржаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

20

Лхагва /15:00/ Танхим - 1

Э.Батсүх

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 04-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 1

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Д.Батбаатар

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

4

Пүрэв /10:30/ Танхим - 1

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа Л.Өлзийжаргал Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Пүрэв /10:30/ Танхим - 3

Селенасибирь ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Б.Энхтүвшин

Монголын Хуульчдын холбооний Хуульчийн мэргэжлийн шалгалтын асуудал эрхэлсэн хороо

А.Сарангэрэл

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Д.Содцэцэг нарын

Сангийн яамны СХЭГ-ын СХЖХ-ийн улсын байцаагч Н.Батбаатар, О.Энхжаргал

Б.Адъяасүрэн

 

10

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Н.Даваадорж

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

11

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Н.Дамдинсүрэн

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

СТБТ ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Хуулийн этгээдийн Улсын бүртгэлийн газрын улсын бүртгэгч Э.Эрдэнэбилэг

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 05-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 4

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Ц.Одмаа

Н.Отгондорж

2

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Монжин далай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн

Г.Гэрэлсайхан

3

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Д.Янжиндулам

Баянгол дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

Баасан /11:00/ Танхим - 1

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Баасан /11:30/ Танхим - 2

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Гложекс Консалтинг ХХК

Эрдэнэс таван толгой ХХК

М.Цэцэгмаа

 

7

Баасан /15:00/ Танхим - 1

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн улсын байцаагч нар

Х.Эрдэнэтуяа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.04.01 - 04.05/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /10:00/ Танхим-6

Т.Ганжаргал

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

Д.Оюумаа

 

2

Даваа /13:30/ Танхим-6

Д.Хархүү

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын ажлын албаны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

3

Даваа /14:00/ Танхим-6

Синчи ойл ХХК

Сангийн яам

Н.Долгорсүрэн

 

4

Даваа /15:00/ Танхим-6

Монголруд Пром ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ танхим-6

Д.Эрдэнэцог

Нийслэлийн Боловсролын газрын сонгон шалгаруулах комисс

Г.Мөнхтулга

 

2

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Х.Даваасамбуу

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Каркас ХХК

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар,

Н.Долгорсүрэн

 

4

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Г.Минжинсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /11:30/ Танхим-6

Б.Бадамцэцэг

Татварын ерөнхий газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Д.Халиуна

 

2

Пүрэв /15:00/ Танхим-6

Улаанбаатар Менежмент ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн