Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.04.08 - 04.12/

2019-04-05   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 08-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

Г.Эрдэнээ

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

Х.Эрдэнэтуяа Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Мандал-Голомт ХХК

Эрчим Хүчний сайд

О.Оюунгэрэл

 

7

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Д.Оюумаа

Ганаа

8

Даваа /11:30/ Танхим - 4

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

9

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Өрхтий трейд ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн О.Оюунгэрэл А.Сарангэрэл

 

10

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

11

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Найтс-Арч ХХК

Нийслэлийн Боловсролын 1-р сургуулийн захирал Г.Бумэрдэнэ

А.Насандэлгэр

 

12

Даваа /14:00/ Танхим - 2

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

Л.Батбаатар

 

13

Даваа /15:00/ Танхим - 2

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Л.Өлзийжаргал

 

14

Даваа /15:00/ Танхим - 4

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням Г.Мөнхтулга Д.Оюумаа

 

15

Даваа /15:30/ Танхим - 5

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Ц.Одмаа

Отгонжаргал

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 09-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 5

Синчи ойл ХХК

Сангийн яам

Н.Долгорсүрэн

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Г.Чулуунбаатар

Баянгол дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Монинжбар ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Барилгын техникийн хяналтын улсын байцаагч Н.Ганчимэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Петровис ойл ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

О.Оюунгэрэл

 

7

Мягмар /10:30/ Танхим - 3

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

У.Сүхбаатар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Г.Гантулга

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Чингэлтэй дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

11

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Д.Цэрэннадмид

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Монголросцвентмет ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Л.Ганчулуун

Монголын хуульчдын холбоо

Д.Чанцалням

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

16

Мягмар /15:30/ Танхим - 4

Ш.Туяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 10-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /08:30/ Танхим - 5

Адмон принт ХХК

Ус сувгийн удирдах газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /09:30/ Танхим - 1

Ч.Ханддорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Д.Очирбат

Засгийн газар

Ц.Мөнхзул

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Хурай ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Баянхотгор ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 3

Бэрхресорсиз ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Хантайшир Гоулд ХХК

Ашигт малтмалын Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Ачит-Ихт ХХК

Үндэсний аудитын газрын гүйцэтгэлийн аудитын газрын дарга бөгөөд тэргүүлэх аудитор М.Давааням

Н.Долгорсүрэн

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Н.Болдхүү

Эрчим Хүчний яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Н.Ням-Осор

Оюуны өмчийн газар

У.Бадамсүрэн

 

18

Лхагва /14:30/ Танхим - 4

Селенасибирь ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

19

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Юнайтед эксим ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

20

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

 

21

Лхагва /16:00/ Танхим - 2

Гүнбилэг гоулд ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 11-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 2

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 2

Д.Ичинхорлоо

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Я.Нансалмаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Пүрэв /10:30/ Танхим - 3

Петростар ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

М.Батзориг

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Х.Даваасамбуу

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

С.Чинбат

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны Төрийн нарийн бичгийн дарга

С.Төмөрбат

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Г.Бүрэнжаргал

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Оуяашиёоу ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ Н.Дамдинсүрэн Л.Өлзийжаргал

 

12

Пүрэв /15:00/ Танхим - 3

Р.Мэргэн

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 12-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:30/ Танхим - 2

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Баасан /09:30/ Танхим - 1

Д.Хур

Баянзүрх дүүргийн Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

О.Оюунгэрэл

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Д.Өнөр

Оюуны өмчийн газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Ханбогд Эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

Баасан /10:30/ Танхим - 2

Я.Баярбат

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 1

Мондулаан Трейд ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

7

Баасан /11:00/ Танхим - 3

Хүдэр хамгаалах сан ТББ

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 2

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Л.Батбаатар

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.04.08 - 04.12/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /10:00/ Танхим-6

Ц.Нарангэрэл нарын

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Монгол Маамуу цэцэрлэг ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

3

Даваа /11:00/ Танхим-6

Э.Баянжаргал

Хүүхэд гэр бүлийн Хөгжлийн газрын дарга

М.Батзориг

 

4

Даваа /13:30/ Танхим-6

Г.Ганбат

Гадаадын иргэн харьяатын газрын дарга

Л.Батбаатар

 

5

Даваа /13:30/ Танхим-6

Д.Хархүү

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын ажлын албаны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Даваа /14:00/ Танхим-6

Л.Ундрах

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

7

Даваа /14:00/ Танхим-6

Модот уул ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

8

Даваа /15:00/ Танхим-6

Жэн Дэ Жюн Туо Майнинг Хөгжил ХХК

Ашигт малтмалын газрын дарга, Сангийн яамын Төрийн сангийн газар

Ц.Мөнхзул

 

9

Даваа /15:00/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Монголруд Пром ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

2

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Б.Ядамсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

3

Мягмар /15:00/ Танхим-6

Б.Баяраа

Гадаад Харилцааны сайд

А.Насандэлгэр

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Т.Сайнтөгс

Улаанбаатар хотын гаалийн улсын байцаагч Д.Хулан

Л.Батбаатар

 

2

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Свийтрөүд ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч Ц.Идэрбат

Л.Батбаатар

 

3

Лхагва /11:30/

Чандмань СӨХ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

4

Лхагва /12:00/

М Си Эс Проперти ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

5

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Б.Ганболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Интерном ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

2

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Петростар ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын ахлах байцаагч С.Лхам

Л.Батбаатар

 

3

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Монкон Констракшн ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Худалдан авах ажиллагааны газар

А.Насандэлгэр

 

4

Пүрэв /14:30/ Танхим-6

Хөххайрхан Трейд ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

А.Насандэлгэр

 

5

Пүрэв /15:30/ Танхим-6

Хасбанк ХХК

Монгол банкны хяналт шалгалтын газрын тусгай хяналтын албаны хянан шалгагч Б.Мандахнаран

Х.Эрдэнэтуяа

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /11:30/ Танхим-6

С.Наранцогт

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

2

Баасан /15:00/ Танхим-6

Г.Мөнхбаяр

Нийслэлийн Боловсролын газар

Х.Эрдэнэтуяа