Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.04.15 - 04.19/

2019-04-12   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 15-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 4

Сант сургууль ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 5

Глобал хурд ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Асе Трэвел ХХК

Хууль Зүйн сайд

А.Насандэлгэр У.Бдадамсүрэн Ц.Одмаа

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

5

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Д.Бямбасүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

6

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Т.Мандах

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

7

даваа /11:30/ Танхим - 5

Т.Ганжаргал

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

Д.Оюумаа

 

8

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

9

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

10

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Мөнхноён суврага ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Отгонцэцэг, О.Давааням

Н.Дуламсүрэн

 

11

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

12

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Эс Энд Ви Юү ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

13

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Б.Артур

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

С.Төмөрбат

 

14

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Д.Эрдэнэцог

Нийслэлийн Боловсролын газрын сонгон шалгаруулах комисс

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 16-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал М.Цэцэгмаа Н.Дамдинсүрэн

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 2

Баянхотгор ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Өнгөт-Оюу ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Жи Жи Эй ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

Н.Дуламсүрэн

 

7

Мягмар /12:00/ Танхим - 5

МБРИК ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Ч.Отгонбаяр

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

9

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Хантайшир Гоулд ХХК

Ашигт малтмалын Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

О.Гэрэлмаа

Нийслэлийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

У.Бадамсүрэн

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Л.Батбаатар

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

ИКА ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

ДНЦ ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

16

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Г.Минжинсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 17-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 1

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Э.Батсүх

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Монжин далай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна Г.Мөнхтулга Д.Чанцалням

 

4

Лхагва /10:30/ Танхим - 1

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

5

Лхагва /10:30/ Танхим - 4

Б.Мөнгөнсүх

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

М.Батзориг

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Жиди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

А.Амаржаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

10

Лхагва /12:00/ Танхим - 4

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

11

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Очот-Уул ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

13

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Г.Сарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Бумбод ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

С.Төмөрбат

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Зун шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Мөнхбаатар, О.Болдбаатар

Л.Батбаатар

 

18

Лхагва /14:30/ Танхим - 4

Д.Батбаатар

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

19

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 18-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Ангараг чулуу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Найтс-Арч ХХК

Нийслэлийн Боловсролын 1-р сургуулийн захирал Г.Бумэрдэнэ

А.Насандэлгэр

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Н.Даваадорж

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Б.Бадамцэцэг

Татварын ерөнхий газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Д.Халиуна

 

7

Пүрэв /100:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар Менежмент ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

8

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Х.Өлзийхорол

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Д.Чанцалням

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа Л.Өлзийжаргал Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

10

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

СТБТ ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Хуулийн этгээдийн Улсын бүртгэлийн газрын улсын бүртгэгч Э.Эрдэнэбилэг

Л.Батбаатар

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Олон улсын судлалын дээд сургууль ТББ

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

У.Бадамсүрэн

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

М Си Эс Проперти ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

14

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

15

Пүрэв /14:30/ Танхим - 3

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

16

Пүрэв /14:30/ Танхим - 4

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 19-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /08:30/ Танхим - 3

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Х.Эрдэнэтуяа

 

2

Баасан /09:00/ Танхим - 4

С.Буд

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

3

Баасан /09:00/ Танхим - 1

Монкон Констракшн ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Худалдан авах ажиллагааны газар

А.Насандэлгэр

 

4

Баасан/11:00/ Танхим - 3

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Баасан /11:00/ Танхим - 1

Б.Баяраа

Гадаад Харилцааны сайд

А.Насандэлгэр

 

6

Баасан /11:30/ Танхим - 4

Чингис Минералс девелопмент ХХК

Ашигт малтмал газрын Тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

7

Баасан /13:30/ Танхим - 2

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Гложекс Консалтинг ХХК

Эрдэнэс таван толгой ХХК

М.Цэцэгмаа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.04.15 - 04.19/ Мягмар гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Мягмар /14:00/ Танхим-6

В.Антон

Гадаадын иргэн Харъяатын газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:30/ Танхим-6

С.Батжаргал

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Г.Мөнхтулга

 

2

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Ч.Баянмөнх

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

3

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Ц.Нарангэрэл нарын

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

4

Лхагва /14:00/ Таним-6

Худалдаа, хөгжлийн банк ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Б.Дагвадорж

Оюуны өмч, Улсын бүртэглийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Л.Ундрах

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Чандмань СӨХ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

2

Баасан /10:30/ Танхим-6

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

Баасан /11:00/ Танхим-6

Д.Майдри

Монголын Хуульчдын холбооны Зөвлөл

Н.Долгорсүрэн

 

4

Баасан /11:00/ Танхим-6

Б.Ядамсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Х.Эрдэнэтуяа

 

5

Баасан /14:00/ Танхим-6

Хөххайрхан Трейд ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

А.Насандэлгэр

 

6

Баасан /14:30/ Танхим-6

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн