Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.04.22 - 04.26/

2019-04-19   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 22-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Х.Даваасамбуу

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Х.Даваасамбуу

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Х.Мэгддорж

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Д.Оюумаа

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Д.Хархүү

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын ажлын албаны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Э.Баянжаргал

Хүүхэд гэр бүлийн Хөгжлийн газрын дарга

М.Батзориг

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

8

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Мөнхноён суврага ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Отгонцэцэг, О.Давааням

Н.Дуламсүрэн

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Г.Ганбат

Гадаадын иргэн харьяатын газрын дарга

С.Төмөрбат

 

10

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

11

Даваа /13:30/ Танхим - 1

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Монголросцвентмет ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

13

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

Х.Эрдэнэтуяа

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

У.Бадамсүрэн

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Х.Эрдэнэтуяа

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Монинжбар ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Барилгын техникийн хяналтын улсын байцаагч Н.Ганчимэг

Ц.Мөнхзул

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Д.Эрдэнэцог

Нийслэлийн Боловсролын газрын сонгон шалгаруулах комисс

Г.Мөнхтулга

 

18

Даваа /15:00/ Танхим - 1

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням Ц.Мөнхзул Д.Оюумаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 23-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:30/ Танхим - 1

Б.Бадамцэцэг

Татварын ерөнхий газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Д.Халиуна

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Д.Цэрэннадмид

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Модот уул ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

6

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Г.Мөнхтулга

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

У.Сүхбаатар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Эс энд Ви Юу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Ш.Туяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

С.Төмөрбат

 

11

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Жэн Дэ Жюн Туо Майнинг Хөгжил ХХК

Ашигт малтмалын газрын дарга, Сангийн яамын Төрийн сангийн газар

Ц.Мөнхзул

 

12

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Эй би пи инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

14

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Б.Ганболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Улаанбаатар Менежмент ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

18

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Ц.Идэрмөнх нарын

Ерөнхий сайд

У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа Н.Долгорсүрэн

 

19

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

20

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

О.Батсүх

Мэргэжлийн хяналтын газар

Г.Мөнхтулга

 

21

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Ордон СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 24-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул 

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Дархан монгол ногоон нэгдэл ТББ

Монгол Улсын Ерөнхий сайд

А.Сарангэрэл

 

4

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Ч.Ханддорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

5

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Адмон принт ХХК

Ус сувгийн удирдах газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Селенасибирь ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

7

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

8

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

Бэрхресорсиз ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

9

Лхагва /15:00/ Танхим - 1

С.Батжаргал

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 25-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 4

П.Туяатгэрэл

Нийслэлийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

В.Антон

Гадаадын иргэн Харъяатын газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /10:30/ Танхим - 3

Р.Мэргэн

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

4

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Монкон Констракшн ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Худалдан авах ажиллагааны газар

А.Насандэлгэр

 

5

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Д.Ичинхорлоо

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

6

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

7

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Интерном ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 26-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 5

С.Буд

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

2

Баасан /09:30/ Танхим - 4

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Д.Оюумаа

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Онч шийдэл ТББ

Үндэсний аудитын газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 2

П.Цэнд

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

5

Баасан 10:00/ Танхим - 3

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 3

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

7

Баасан /11:30/ Танхим - 3

Д.Хур

Баянзүрх дүүргийн Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 4

Лувсан Данзан равжаа Академи ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Одмаа

 

9

Баасан /14:30/ Танхим - 4

Я.Баярбат

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.04.22 - 04.26/Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /10:30/ Танхим-6

Нексус зоне ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /11:00/ Танхим-6

Э.Төгсбуян

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

3

Даваа /11:30/ Танхим-6

Т.Туул

Улаанбаатар хотын гаалийн улсын байцаагч Н.Цолмон

Д.Оюумаа

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /13:30/ танхим-6

Чулуун Эрдэнэс ХХК

Ашигт малтмал Газрын Тосны газар

Ц.Одмаа

 

2

мягмар /14:00/ Танхим-6

Н.Туул

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Шар хуурч ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

4

Мягмар /14:20/ Танхим-6

Г.Бадам

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

5

Мягмар /14:40/ Танхим-6

Магнайтрейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

6

Мягмар /15:30/ Танхим-5

Стон Хорс Экспедишн энд Травел ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Хөдөлмөр, нийгэм хамгаалал, тусгай хяналтын хэлтсийн Хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч Г.Баясгалан

А.Насандэлгэр

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Б.Болортуул

Монгол Улсын Ерөнхий аудиторын орлогч

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Баянзүрх дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хяналт шалгалтын газрын Улсын байцаагч Б.Ганзориг

А.Сарангэрэл

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /09:00/ Танхим-6

С.Ган-Очир

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Интернешнил тур ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Д.Халиуна

 

3

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Л.Пүрэвбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /14:30/ Танхим-6

Ривер Гарден СӨХ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Каркас ХХК

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар,

Н.Долгорсүрэн

 

2

Баасан /12:00/ Танхим-6

Л.Тунгалаг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

3

Баасан /13:30/ Танхим-6

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

4

Баасан /14:00/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

5

Баасан /15:00/ Танхим-6

Багануур дүүргийн Прокурорын газар

Багануур дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч Э.Номин

Ц.Батсүрэн

 

6

Баасан /16:00/ Танхим-6

Худалдаа, хөгжлийн банк ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга