Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.04.29 - 05.03/

2019-04-26   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 29-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Б.Артур

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

С.Төмөрбат

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Д.Хархүү

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын ажлын албаны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

Даваа /10:30/ Танхим - 1

 Монголросцвентмет

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

5

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Т.Ганжаргал

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

Д.Оюумаа

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Д.Бямбасүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Г.Минжинсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн Ц.Одмаа

 

9

Даваа /11:30 / Танхим - 1

Т.Мандах

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

10

Даваа /12:00/ Танхим - 2

Ч.Баянмөнх

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

11

Даваа /12:00/ Танхим - 4

Улаанбаатар Менежмент ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

13

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Глобал хурд ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

16

Даваа /14:30/ Танхим - 2

СТБТ ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Хуулийн этгээдийн Улсын бүртгэлийн газрын улсын бүртгэгч Э.Эрдэнэбилэг

Д.Оюумаа

 

17

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Б.Мөнгөнсүх

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

М.Батзориг

 

18

Даваа /16:00/ Танхим - 1

Чингис Минералс девелопмент ХХК

Ашигт малтмал газрын Тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 04 дүгээр сарын 30-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

С.Түвшинтөгс

Монголын Хуульчдын холбооны ерөнхийлөгч

О.Оюунгэрэл

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 2

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

ИКА ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

5

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

7

мягмар /11:30/ Танхим - 1

Мөнхноён суврага ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Отгонцэцэг, О.Давааням

Н.Дуламсүрэн

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Б.Бадамцэцэг

Татварын ерөнхий газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Д.Халиуна

 

9

Мягмар /12:00/ Танхим - 1

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн Ц.Батсүрэн О.Оюунгэрэл

 

11

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Өнгөт-Оюу ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

О.Гэрэлмаа

Нийслэлийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

16

Мягмар /15:30/ Танхим - 1

Жи Жи Эй ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

17

Мягмар /16:00/ Танхим - 3

П.Цэнд

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

18

Мягмар /16:00/ Танхим - 2

А.Амаржаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 01-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Д.Содцэцэг нарын

Сангийн яамны СХЭГ-ын СХЖХ-ийн улсын байцаагч Н.Батбаатар, О.Энхжаргал

Б.Адъяасүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Г.Сарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Орос Ах ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн яам

О.Оюунгэрэл

 

5

Лхагва /10:30/ Танхим - 1

Ц.Нарангэрэл нарын

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

А.Насандэлгэр

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Э.Батсүх

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

8

Лхагва /11:0/ Танхим - 2

Д.Цэрэннадмид

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Бумбод ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

С.Төмөрбат

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

11

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Чулуун Эрдэнэс ХХК

Ашигт малтмал Газрын Тосны газар

Ц.Одмаа

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Кумрунг ХХК

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

Ц.Мөнхзул

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Селенасибирь ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Зун шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Мөнхбаатар, О.Болдбаатар

Н.Дуламсүрэн

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

 

18

Лхагва /14:30/ Танхим - 3

Лувсан Данзан равжаа Академи ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 02-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Д.Өнөр

Оюуны өмчийн газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Олон улсын судлалын дээд сургууль ТББ

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

У.Бадамсүрэн

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Интернэшнл тур ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим - 1

Ханбогд Эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

8

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Г.Батцэцэг

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

9

Пүрэв /12:00/ Танхим - 2

Х.Өлзийхорол

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Д.Чанцалням

 

10

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Н.Даваадорж

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Д.Чанцалням

 

14

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

15

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Интерном ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

16

Пүрэв /15:00/ Танхим - 4

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 03-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Ч.Ханддорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 5

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Н.Дуламсүрэн

 

4

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн А.Сарангэрэл О.Оюунгэрэл

 

5

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Хүдэр хамгаалах сан ТББ

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Баасан /14:00/ Танхим - 2

Д.Эрдэнэцог

Нийслэлийн Боловсролын газрын сонгон шалгаруулах комисс

Г.Мөнхтулга

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.04.29 - 05.03/Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

Д.Чанцалням

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

3

Даваа /10:00/ Танхим-6

ПЛ Майнинг ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

4

Даваа /10:30/ Танхим-6

Баянзүрх дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурал

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

5

Даваа/11:00/ Танхим-6

Б.Дагвадорж

Оюуны өмч, Улсын бүртэглийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

Даваа /11:30/ Танхим-6

Жуулчин монгол наадам ХХК

Засгийн газар

Д.Чанцалням

 

7

Даваа /11:30/ Танхим-6

Л.Пүрэвбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Халиуна

 

8

Даваа /13:30/ Танхим-6

Намдолдэнчэнлин хийд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

9

Даваа /13:30/ Танхим-6

Магнайтрейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

10

Даваа /13:50/ Танхим-6

П.Батбаяр

Төмөр зам дахь цагдаагийн газрын Замын цагдаагийн хэсгийн зохицуулагч Цагдаагийн ахлах ахлагч П.Отгонсүрэн

О.Оюунгэрэл

 

11

Даваа /14:00/ Танхим-6

Л.Баасанжаргал

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

12

Даваа /14:30/ Танхим-6

Тэргүүн бадрах ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:30/ Танхим-6

Гангар-Инвест ХХК

Нийслэлийн итгэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

М.Батзориг

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Блюскай Эйжиа ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

3

мягмар /10:30/ Танхим-6

Хөгжлийн банк ХХК

Монгол банкны Ерөнхийлөгч

Г.Мөнхтулга

 

4

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Б.Ядамсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:30/ Танхим-6

Д.Майдри

Монголын Хуульчдын холбооны Зөвлөл

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Тэнгэрлэг үсэг ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч Ч.Бүжинлхам

Н.Долгорсүрэн

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Адхими Селис Клен ферфект

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

4

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Баянгол дүүргийн Прокурорын газар

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Хүнсний чанар, стандартын хяналтын улсын байцаагч О.Одонтунгалаг

Ц.Одмаа

 

5

Лхагва /11:30/ Танхим-6

Онч шийдэл НҮТББ

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэринй сайд

Д.Халиуна

 

6

Лхагва /11:30/ Танхим-6

Нексус зоне ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Ц.Одмаа

 

7

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Ньюкрийтор ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Бундхорол

Д.Халиуна

 

8

Лхагва  /14:00/ Танхим-6

С.Нарантуяа

Эрүүл Мэндийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /15:00/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Л.Тунгалаг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр