Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.05.06 - 05.10/

2018-05-03   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 06-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим - 5

Х.Даваасамбуу

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Ривер Гарден СӨХ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 3

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Монинжбар ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Барилгын техникийн хяналтын улсын байцаагч Н.Ганчимэг

Ц.Мөнхзул

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Э.Баянжаргал

Хүүхэд гэр бүлийн Хөгжлийн газрын дарга

М.Батзориг

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Г.Ганбат

Гадаадын иргэн харьяатын газрын дарга

С.Төмөрбат

 

8

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Н.Амардэлгэр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

9

Даваа /12:00/ Танхим - 2

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

10

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

11

Даваа /13:30/ Танхим - 2

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Интернэшнл тур ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна

 

13

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

М.Батзориг

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн

н.Ган-Од

15

Даваа /14:00/Танхим - 3

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Х.Мэгддорж

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Д.Оюумаа

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Д.Хархүү

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын ажлын албаны дарга

Б.Адъяасүрэн

 

18

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Кумрунг ХХК

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

Ц.Мөнхзул

 

19

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Э.Төгсбуян

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

20

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Л.Галбадрах

Үндэсний Аудитын газар

С.Төмөрбат

 

21

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Л.Галбадрах

Үндэсний Аудитын газар

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 07-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням Д.Оюумаа Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

5

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Ордон СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Эс энд Ви Юу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

7

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Ц.Мөнхдалай

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн С.Төмөрбат Д.Оюумаа

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Онч шийдэл ТББ

Үндэсний аудитын газар

Н.Долгорсүрэн Ц.Одмаа А.Насандэлгэр

Б.Зохиолч

9

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

О.Батсүх

Мэргэжлийн хяналтын газар

Г.Мөнхтулга

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Г.Бадам

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

У.Сүхбаатар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Б.Ганболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Жэн Дэ Жюн Туо Майнинг Хөгжил ХХК

Ашигт малтмалын газрын дарга, Сангийн яамын Төрийн сангийн газар

Ц.Мөнхзул

 

15

Мягмар /14:30/ Танхим - 4

Ц.Идэрмөнх нарын

Ерөнхий сайд

У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа Н.Долгорсүрэн

н.Отгонцэцэг

16

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

17

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

Ш.Туяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

С.Төмөрбат

 

18

Мягмар /15:30/ Танхим - 4

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

19

Мягмар /16:00/ Танхим - 3

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 08-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва  /10:00/ Танхим - 5

Я.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн О.Оюунгэрэл Б.Адъяасүрэн

н.Эрдэнэсувд

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Э.Сугар-Эрдэнэ

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Д.Чанцалням

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

ПЛ Майнинг ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Шар хуурч ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 2

Бэрхресорсиз ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Д.Оюумаа

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

10

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Т.Ганжаргал

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

Д.Оюумаа

 

11

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Тэргүүн бадрах ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

12

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

13

Лхагва /15:30/ Танхим - 3

МБРИК ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

14

Лхагва /15:30/ Танхим - 4

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 09-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 4

Олон улсын судлалын дээд сургууль ТББ

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

У.Бадамсүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

С.Ган-Очир

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

4

Пүрэв /10:30/ Танхим - 5

Р.Мэргэн

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

5

Пүрэв /10:30/ Танхим - 2

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

7

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Д.Өнөр

Оюуны өмчийн газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

П.Туяатгэрэл

Нийслэлийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

9

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

Д.Чанцалням

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Д.Ичинхорлоо

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

11

Пүрэв /14:30/ Танхим - 2

Сэлэнгэ констракшн ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Ариунгэрэл, Д.Сэлэнгэ

Н.Дуламсүрэн

 

12

Пүрэв /15:00/ Танхим - 5

Ц.Энхбаяр

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 10-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 4

Нөхөд ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

У.Бадамсүрэн

 

2

Баасан /09:30/ Танхим - 5

П.Батбаяр

Төмөр зам дахь цагдаагийн газрын Замын цагдаагийн хэсгийн зохицуулагч Цагдаагийн ахлах ахлагч П.Отгонсүрэн

О.Оюунгэрэл

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Жуулчин монгол наадам ХХК

Засгийн газар

Д.Чанцалням Д.Оюумаа Д.Халиуна

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Эковатер ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын тасгийн татварын улсын байцаагч Н.Алтанцэцэг, Ж.Нямдорж

Н.Дуламсүрэн

 

6

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Худалдаа, хөгжлийн банк ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга

 

7

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Д.Хур

Баянзүрх дүүргийн Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Б.Баяраа

Гадаад Харилцааны сайд

А.Насандэлгэр

 

9

Баасан /11:30/ Танхим - 4

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

10

Баасан /11:30/ Танхим - 2

Т.Мандах

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

11

Баасан /14:00/ Танхим - 2

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

12

Баасан /14:00/ Танхим - 4

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

13

Баасан /14:00/ Танхим - 5

Улаанбаатар Менежмент ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

14

Баасан /15:00/ Танхим - 4

Цастпроперти ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

15

Баасан /15:30/ Танхим - 5

Ч.Отгонбаяр

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.05.06 - 05.10/Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:00/ Танхим-6

БСБ Электроникс ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

А.Насандэлгэр

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Б.Сүхгэрэл

Налайх дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Ж.Ганцэцэг

Ерөнхий сайд

Н.Дуламсүрэн

 

2

Мягмар /13:30/ Танхим-6

С.Нямжав

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Богда Холдинг

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Монгол ураниум ХХК

АМГТГ, МХЕГ-н дарга

Д.Чанцалням

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:00/ танхим-6

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /09:30/ Танхим-6

Евро од Финанс

Оюуны өмчийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Гангар-Инвест ХХК

Нийслэлийн итгэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

М.Батзориг

 

4

Лхагва /11:30/ Танхим-6

М.Алтанзаяа

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Ц.Мөнхзул

 

5

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Альшаахайрхан ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

6

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Адхими Селис Клен ферфект

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

7

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

8

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Г.Наранболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн улсын бүртгэлийн газар

М.Батзориг

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Каркас ХХК

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар,

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Төв Эрдэнэ Сант ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Халиуна

 

3

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Л.Пүрэвбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Д.Эрдэнэбулган нарын

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

Б.Адъяасүрэн

 

5

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Азийн мөнх оршил ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд, Богд-Хан уулын Дархан цаазат газрын захиргаа,

У.Бадамсүрэн