Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.05.13 - 05.17/

2019-05-10   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 13-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Б.Дагвадорж

Оюуны өмч, Улсын бүртэглийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

даваа /10:00/ Танхим - 1

Д.Бямбасүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Монголросцвентмет ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Н.Туул

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

Даваа /11:00/ Танхим - 4

СТБТ ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Хуулийн этгээдийн Улсын бүртгэлийн газрын улсын бүртгэгч Э.Эрдэнэбилэг

Д.Оюумаа

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Глобал хурд ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Сэлэнгэ констракшн ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Ариунгэрэл, Д.Сэлэнгэ

Н.Дуламсүрэн

 

8

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Г.Минжинсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

9

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Б.Артур

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

С.Төмөрбат

 

10

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Хөгжлийн банк ХХК

Монгол банкны Ерөнхийлөгч

Г.Мөнхтулга

 

11

Даваа /12:00/ Танхим - 1

Магнайтрейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

12

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

13

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Д.Содцэцэг нарын

Сангийн яамны СХЭГ-ын СХЖХ-ийн улсын байцаагч Н.Батбаатар, О.Энхжаргал

Б.Адъяасүрэн

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Ч.Баянмөнх

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

17

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Басмаа Констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

18

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

19

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Д.Майдри

Монголын Хуульчдын холбооны Зөвлөл

Н.Долгорсүрэн

 

20

Даваа /15:30/ Танхим - 1

Интерном ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 14-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:30/ Танхим - 3

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Намдолдэнчэнлин хийд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

5

Мягмар /10:30/ Танхим - 3

Оюун-Ундрал Мандуул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Д.Эрдэнэцог

Нийслэлийн Боловсролын газрын сонгон шалгаруулах комисс

Г.Мөнхтулга

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Сант сургууль ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Хүдэр хамгаалах сан ТББ

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

9

Мягмар /12:00/ Танхим - 3

Э.Баянжаргал

Хүүхэд гэр бүлийн Хөгжлийн газрын дарга

М.Батзориг

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

С.Түвшинтөгс

Монголын Хуульчдын холбооны ерөнхийлөгч

О.Оюунгэрэл

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

О.Гэрэлмаа

Нийслэлийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

У.Бадамсүрэн

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Э.Батсүх

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Л.Баасанжаргал

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Жи Жи Эй ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

17

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Б.Сүхгэрэл

Налайх дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

18

Мягмар /16:00/ Танхим - 5

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

19

Мягмар /16:30/ Танхим - 1

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 15-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 3

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Онч шийдэл НҮТББ

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэринй сайд

Д.Халиуна

 

3

Лхагва /09:30/ Танхим - 3

Ц.Мөнхдалай

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн С.Төмөрбат Ц.Мөнхзул

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

А.Насандэлгэр

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

С.Нарантуяа

Эрүүл Мэндийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Зун шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Мөнхбаатар, О.Болдбаатар

Н.Дуламсүрэн

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 3

Бумбод ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

С.Төмөрбат

 

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Интернэшнл тур ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Г.Сарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Дархан монгол ногоон нэгдэл ТББ

Монгол Улсын Ерөнхий сайд

А.Сарангэрэл

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Ц.Нарангэрэл нарын

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

18

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Мөнхноён суврага ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Отгонцэцэг, О.Давааням

Н.Дуламсүрэн

 

19

Лхагва /15:00/ Танхим - 4

ПЛ Майнинг ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

20

Лхагва /16:00/ Танхим - 3

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

21

Лхагва /16:00/ Танхим - 3

М.Алтанзаяа

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 16-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Н.Очирбат

ЭМЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул М.Батзориг С.Төмөрбат

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

П.Туяагэрэл

Нийслэлийн газрын алба, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга,

Г.Мөнхтулга

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

4

 Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Х.Өлзийхорол

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Д.Чанцалням

 

5

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Б.Чулуунсүх

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

6

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

Н.Даваадорж

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

7

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

С.Отгонсүрэн

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

8

Пүрэв /14:30/ Танхим - 3

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

9

Пүрэв /14:30/ Танхим - 1

С.Ган-Очир

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 17-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Онч шийдэл ТББ

Үндэсний аудитын газар

Н.Долгорсүрэн А.Насандэлгэр Ц.Одмаа

Б.Зохиолч

2

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Шар хуурч ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Баасан /16:00/ Танхим - 5

Л.Пүрэвбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Халиуна

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.05.13 - 05.17/Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /15:30/ Танхми-6

Л.Тунгалаг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ танхим-6

Монголын төмөр зам ТӨХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Ц.Энхнаран

Г.Мөнхтулга

 

2

мягмар /11:00/ Танхим-6

Ж.Мөнхтуяа

Хот байгуулалт, хөгжлийн газар

Д.Оюумаа

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Говьсүмбэр аймгийн Шивээговь сумын Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Г.Мөнхтулга

 

2

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Аюулгүйн жим ТББ

Цагдаагийн ерөнхий газрын Бүртгэл хяналтын төвийн дарга

А.Сарангэрэл

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Түмэн наст ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Одмаа

 

2

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Г.Наранболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн улсын бүртгэлийн газар

М.Батзориг

 

3

Пүрэв /11:30/ Танхим-6

Тэлмэн констракшн ХХК ХХК

Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газар, Налайхын Дулааны станц ТӨХК

Ц.Одмаа

 

4

Пүрэв /12:00/ Танхим-6

Адуунчулуун ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Ариунжаргал, Д.Мөнхсолонго

Ц.Одмаа

 

5

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Ану сервис ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

6

Пүрэв /15:00/ Танхим-6

Булбул ХХК

Татварын улсын байцаагч А.Өнөрмаа

А.Насандэлгэр