Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.05.20 - 05.24/

2019-05-17   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 20-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Г.Минжинсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /Н.Долгорсүрэн. Ц.Одмаа/

2

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Монинжбар ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Барилгын техникийн хяналтын улсын байцаагч Н.Ганчимэг

Ц.Мөнхзул

3

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Жинхэнэ уянга ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Д.Оюумаа

4

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

5

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Д.Эрдэнэбулган нарын

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

Б.Адъяасүрэн

6

Даваа /11:00/ Танхим-4

Г.Ганбат

Гадаадын иргэн харьяатын газрын дарга

С.Төмөрбат

7

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Ордон СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

8

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Селенасибирь ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

9

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Х.Мэгддорж

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Д.Оюумаа

10

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Жи Ди Би Эн ХХК

Уул уурхай, хүнд үйлдвэрийн яам

Д.Чанцалням

11

Даваа /12:00/ Танхим - 1

Лувсан Данзан равжаа Академи ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Одмаа

12

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

13

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Чулуун Эрдэнэс ХХК

Ашигт малтмал Газрын Тосны газар

Ц.Одмаа

14

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

У.Бадамсүрэн

15

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

16

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Л.Галбадрах

Үндэсний Аудитын газар

С.Төмөрбат

17

Даваа /14:00/ Танхим - 4

М.Алтанзаяа

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Ц.Мөнхзул

18

 Даваа /14:30/ Танхим - 4

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

М.Батзориг

19

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

20

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Х.Сьез

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

21

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Анхай-Интернэшнл ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

С.Төмөрбат

22

Даваа /16:00/ Танхим - 5

С.Оюунбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 21-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

1

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Богда Холдинг

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

4

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Э.Төгсбуян

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

5

Мягмар /10:30/ Танхим - 4

Эрдэнэс таван толгой ХК

Татварын улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Г.Мөнхтулга /У.Бадамсүрэн ........../

7

Мягмар /12:00/ Танхим - 4

Адхими Селис Клен ферфект

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

8

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

9

Мягмар /13:00/ Танхим - 2

Г.Бадам

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа /А.Насандэлгэр. Н.Долгорсүрэн/

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

У.Сүхбаатар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Ш.Туяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

С.Төмөрбат

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Сэлэнгэ констракшн ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Ариунгэрэл, Д.Сэлэнгэ

Н.Дуламсүрэн

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

О.Лодон

Эрүүл мэндийн яам

А.Сарангэрэл

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Жэн Дэ Жюн Туо Майнинг Хөгжил ХХК

Ашигт малтмалын газрын дарга, Сангийн яамын Төрийн сангийн газар

Ц.Мөнхзул

17

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

С.Түвшинтөгс

Монголын Хуульчдын холбооны ерөнхийлөгч

О.Оюунгэрэл

18

Мягмар /15:00/ Танхим 5

Жуулчин монгол наадам ХХК

Засгийн газар

Д.Чанцалням

19

Мягмар /15:30/ Танхим - 5

Б.Сүхгэрэл

Налайх дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

20

Мягмар /15:30/ Танхим - 4

Б.Батдэлгэр

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 22-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 2

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Тэргүүн бадрах ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

МБРИК ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Шар хуурч ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

6

Лхагва /10:30/ Танхим - 4

Гангар-Инвест ХХК

Нийслэлийн итгэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

М.Батзориг

7

Лхагва /11:00/ Танхим -5

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Д.Оюумаа

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Р.Мэргэн

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Электрон техник ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

С.Төмөрбат

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

11

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Я.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн /О.Оюунгэрэл. Б.Адъяасүрэн/

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Мах-Экспорт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба, Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газар

Ц.Мөнхзул

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга, Улсын ерөнхий байцаагч

Д.Чанцалням

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Ж.Ганцэцэг

Ерөнхий сайд

Н.Дуламсүрэн

15

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 23-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 1

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Н.Туул

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Г.Мөнхтулга

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Ц.Нарангэрэл нарын

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

6

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Жи Жи Эй ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

7

Пүрэв /13:30/ Танхим -2

Б.Чулуунсүх

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

8

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

9

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Онч шийдэл ТББ

Үндэсний аудитын газар

Н.Долгорсүрэн /А.Насандэлгэр. Ц.Одмаа/

10

Пүрэв /15:30/ Танхим - 1

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 24-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Баасан /10:00/ Танхим -4

Хүдэр хамгаалах сан ТББ

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

2

Баасан /10:00/ Танхим -1

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

3

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

4

Баасан /10:00/ Танхим - 2

П.Батбаяр

Төмөр зам дахь цагдаагийн газрын Замын цагдаагийн хэсгийн зохицуулагч Цагдаагийн ахлах ахлагч П.Отгонсүрэн

О.Оюунгэрэл

5

Баасан /11:00/ Танхим -2

С.Нарантуяа

Эрүүл Мэндийн сайд

Ц.Батсүрэн

6

Баасан /11:30/ Танхим - 4

Оюун-Ундрал Мандуул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

7

Баасан /13:30/ Танхим - 2

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

8

Баасан /13:30/ Танхим - 2

Д.Хур

Баянзүрх дүүргийн Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

О.Оюунгэрэл

9

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Булбул ХХК

Татварын улсын байцаагч А.Өнөрмаа

А.Насандэлгэр

10

Баасан /14:00/ Танхим - 2

Г.Бүрэнжаргал

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

11

Баасан /14:30/ Танхим - 4

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

12

Баасан /15:00/ Танхим - 5

П.Туяатгэрэл

Нийслэлийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.05.20 - 05.24/

 ДАВАА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Д.Батжав

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Ашли ХХК

Улаанбаатар хотын гаалийн улсын байцаагч Д.Бурмаа

Д.Чанцалням

3

Даваа /10:00/ Танхим-6

Т.Баяр

Сонгинохайрхан дүүргийн 1-р хорооны ИНХ-ын дарга

Н.Дуламсүрэн

4

Даваа /10:30/ Танхим-6

Х.Долгормаа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

5

Даваа /11:00/ Танхим-6

М.Ариунболд

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

6

Даваа /11:30/ Танхим-6

Евро од Финанс

Оюуны өмчийн газар

Н.Долгорсүрэн

7

Даваа /11:30/ Танхим-6

Ч.Батхүү

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын ахлах байцаагч

Н.Дуламсүрэн

8

Даваа /12:00/ Танхим-6

Эйч энд Ти ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Н.Дуламсүрэн

9

Даваа /13:30/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

10

Даваа /13:30/ Танхим-6

Баянгол дүүргийн Прокурорын газрын прокурор М.Нямжав

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуйн халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Л.Энхцэцэг

О.Оюунгэрэл

11

Даваа /14:00/ Танхим-6

Өсөх Марал Од ХХК

Эрүүл Мэндийн сайд

О.Оюунгэрэл

МЯГМАР ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Мягмар /11:10/ Танхим-6

Аюулгүйн жим ТББ

Цагдаагийн ерөнхий газрын Бүртгэл хяналтын төвийн дарга

А.Сарангэрэл

ЛХАГВА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 6

 

 

 

2

Лхагва /14:00/ Танхим - 6

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгааны станц ТӨХК

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

3

Лхагва /15:30/ Танхим - 6

Т.Ганзориг

Говь-Алтай аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

ПҮРЭВ ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Я.Баярмаа

Сонгинохайрхан дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Д.Халиуна

2

Пүрэв /10:15/ Танхим-6

Дорнод содиум сульфат ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Халиуна

3

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Жи Эл Ди Ви ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Халиуна

4

Пүрэв /10:45/ Танхим-6

Фужи-Алтай ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ж.Ичинхорлоо, Я.Насандэлгэр

Д.Халиуна

5

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Бүрэн цутгамал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч П.Даваадорж нар

Ц.Батсүрэн

БААСАН ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

1

Баасан /09:00/ Танхим-6

Сансар Интернет ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн