Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.05.27 - 05.31/

2019-05-24   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 27-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09.30/ Танхим - 5

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Д.Бямбасүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Хот байгуулалт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Монголросцвентмет ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Ц.Энхбаяр

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

У.Бадамсүрэн

 

8

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Д.Содцэцэг нарын

Сангийн яамны СХЭГ-ын СХЖХ-ийн улсын байцаагч Н.Батбаатар, О.Энхжаргал

Б.Адъяасүрэн

 

10

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Нексүс зоне ХХК

ХАА-н халх гол үндэсний бүтээн байгуулалтын бүсийн захирал

Д.Халиуна

 

11

Даваа /:30/ Танхим - 1

Глобал хурд ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Сант сургууль ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

13

Даваа /12:00/ Танхим - 5

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

14

Даваа /12:00/ Танхим - 3

Магнайтрейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Мөнхноён суврага ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Отгонцэцэг, О.Давааням

Н.Дуламсүрэн

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Л.Баасанжаргал

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Ордон СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

21

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг Д.Чанцалням Н.Дуламсүрэн

 

22

Даваа /15:00/ Танхим - 1

СТБТ ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Хуулийн этгээдийн Улсын бүртгэлийн газрын улсын бүртгэгч Э.Эрдэнэбилэг

Д.Оюумаа

 

23

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Л.Галбадрах

Үндэсний Аудитын газар

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 28-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:30/ Танхим - 3

А.Батдорж

Монголын хуульчдын холбоо

Б.Адъяасүрэн

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

Адхими Селис Клен ферфект

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Намдолдэнчэнлин хийд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Э.Баянжаргал

Хүүхэд гэр бүлийн Хөгжлийн газрын дарга

М.Батзориг

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Сити Комершил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Монголын төмөр зам ТӨХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Ц.Энхнаран

Г.Мөнхтулга

 

8

Мягмар /10:30/ Танхим - 3

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Очот-Уул ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

11

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

12

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

13

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Бумбод ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

С.Төмөрбат

 

14

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

15

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Г.Түвшинжаргал

Нийслэлийн Боловсролын газар

О.Оюунгэрэл

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Анхай-Интернэшнл ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

С.Төмөрбат

 

17

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

М.Батзориг С.Төмөрбат Н.Дуламсүрэн

Д.Энхмаа

18

Мгямар /14:00/ Танхим - 2

О.Гэрэлмаа

Нийслэлийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн

Д.Амаржаргал

19

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Х.Долгормаа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

20

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

21

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Өү Энд Жи ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч О.Болдбаатар, А.Түмэнжаргал

О.Оюунгэрэл

 

22

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

ИКА ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 29-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /Танхим - 5

Онч шийдэл НҮТББ

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэринй сайд

Д.Халиуна

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 5

Г.Наранболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн улсын бүртгэлийн газар

М.Батзориг

 

3

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Х.Өлзийхорол

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Д.Чанцалням

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

М.Алтанзаяа

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

Ц.Мөнхзул

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Н.Ням-Осор

Оюуны өмчийн газар

У.Бадамсүрэн

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Фужи-Алтай ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ж.Ичинхорлоо, Я.Насандэлгэр

Д.Халиуна

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Жэн Дэ Жюн Туо Майнинг Хөгжил ХХК

Ашигт малтмалын газрын дарга, Сангийн яамын Төрийн сангийн газар

Ц.Мөнхзул

 

11

Лхагва /12:00/ Танхим - 5

Жи Эл Ди Ви ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Халиуна

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

13

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Я.Баярмаа

Сонгинохайрхан дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Д.Халиуна

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

А.Насандэлгэр

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Д.Очирбат

Засгийн газар

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн С.Төмөрбат

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Б.Сүхгэрэл

Налайх дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

18

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Зун шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Мөнхбаатар, О.Болдбаатар

Н.Дуламсүрэн

 

19

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний яамны техникийн нөхцөл олгох комисс

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 30-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 5

Дорнод содиум сульфат ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Халиуна

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 5

Х.Сьез

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Г.Сарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

С.Ган-Очир

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

6

Пүрэв /11:30/ Танхим -5

Н.Алдармаа нарын 4 иргэн

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Д.Халиуна Д.Чанцалням Г.Мөнхтулга

 

7

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

Б.Чулуунсүх

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Интернэшнл тур ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна

 

9

Пүрэв /15:00/ Танхим - 1

Ану сервис ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 05 дугаар сарын 31-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 2

МОСЭБ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 3

У.Сүхбаатар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 3

Ерохаус ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд, Байгаль орчин аялал жуулчлалын яамны Байгаль орчинд нөлөөлөх байдлын үнэлгээний мэргэжлийн зөвлөл, Тусгай хамгаалалтай газар нутгийн удирдлагын газрын дарга, Хот байгуулалт, хөгжлийн газарт

А.Насандэлгэр

 

4

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Т.Хүрэлчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.05.27 - 05.31/Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /11:30/ Танхим-6

П.Давхарбаяр

Сүхбаатар дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

М.Батзориг

 

2

Даваа /11:30/ Танхим-6

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

Давааа /14:00/ Танхим-6

Ургах морин элс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /08:30/ Танхим-6

Баян хишиг хараа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын тусгай зөвшөөрөл олгох Сонгон шалгаруулалтын комисс

М.Батзориг

 

2

Мягмар /11:00/ Тахим-6

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Чандмань СӨХ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

4

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Б.Энхцэцэг

Сангийн яамны СХЭГ-ын СХШХ-н улсын ахлах байцаагч Н.Батбаатар, О.Энхжаргал

Ц.Мөнхзул

 

5

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Арева Монгол ХХК

Татварын ерөнхий газрын дэргэдэх Улсын төсвийн орлого, хяналтын газрын ахлах байцаагч Д.Батжаргал, байцаагч Б.Төгсжаргал

Ц.Мөнхзул

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэггийн Тендерийн үнэлгээний хороо

Г.Мөнхтулга

 

2

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Дэлгэрэх баян өгөөж ЗГБХН

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

А.Сарангэрэл