Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.06.17 - 06.21/

2019-06-14   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 06 дугаар сарын 17-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Ц.Мөнхтуяа

Мэргэжлийн хяналтын газрын БОГГЗЗХУБ Т.Орхон

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Юу Би Бюлдинг ХХК

Хот байгуулалт, хөгжлийн газарт

С.Төмөрбат

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Улаанбаатар Синема ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яам, Нийслэлийн Хот төлөвөлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Юнионголд ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул М.Батзориг С.Төмөрбат

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Хурай ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 1

С.Түвшинтөгс

Монголын Хуульчдын холбооны ерөнхийлөгч

О.Оюунгэрэл

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Хөххайрхан Трейд ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

А.Насандэлгэр

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Петроматад ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Д.Ариунаа,

Ц.Одмаа

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга Д.Оюумаа Д.Чанцланям

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Ариг банк ХХК

Монголбанкны Хянан шалгах газрын Улсын ахлах байцаагч Б.Галия

Ц.Одмаа

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Оюун-Ундрал Мандуул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Б.Мягмардорж

Монгол Улсын Их сургуулийн Удирдах Зөвлөл

Ц.Мөнхзул

 

13

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Баянзүрх дүүргийн Прокурорын газар

Баянзүрх дүүрэг дэх Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Цэнгэл

Ц.Одмаа

 

14

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Г.Ганбат

Гадаадын иргэн харьяатын газрын дарга

С.Төмөрбат

 

15

Даваа /11:30/ Танхим - 1

П.Батбаяр

Төмөр зам дахь цагдаагийн газрын Замын цагдаагийн хэсгийн зохицуулагч Цагдаагийн ахлах ахлагч П.Отгонсүрэн

О.Оюунгэрэл

 

16

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Хаан банк ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ч.Мөнхжаргал

Д.Оюумаа

 

17

Даваа 13:30/ Танхим - 2

Вюртмонголиа ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дэргэдэх Бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын Гаалийн улсын байцаагч Д.Бат-Эрдэнэ, Д.Отгонцэцэг

Ц.Одмаа

 

18

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Ч.Батхүү

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын ахлах байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Хан-Уул дүүргийн Прокурорын газар

Хан-Уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Б.Батхуяг

О.Оюунгэрэл

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Ч.Чулуунбат

Уул Уурхай, Хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

22

Даваа /14:30/ Танхим - 3

Эм И И Эс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч ТУАБ Д.Бямбадорж, О.Эрдэнэхалиун

С.Төмөрбат

 

23

Даваа /14:30/ Танхим - 2

Багануурын дулааны станц ХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Ц.Энхнаран, Ц.Энхбаатар

Ц.Одмаа

 

24

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Я.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

25

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Бодь-электроникс ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

26

Даваа /15:00/ Танхим - 2

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

27

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Жинхэнэ уянга ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Д.Оюумаа

 

28

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Г.Бадам

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

29

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Б.Батдэлгэр

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

30

Даваа /15:30/ Танхим - 5

Олон улс судлалын дээд сургууль

Хот байгуулалт, хөгжлийн газарт

У.Бадамсүрэн

 

31

Даваа /15:30/ Танхим - 3

Ж.Болормаа

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухааны сайд

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 06 дугаар сарын 18-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /08:30/ Танхим - 1

М-Си-Эс Холдинг ХХК

Монгол банк

О.Оюунгэрэл

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 3

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

М.Батзориг С.Төмөрбат Н.Дуламсүрэн

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэггийн Тендерийн үнэлгээний хороо

Г.Мөнхтулга

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Ангараг чулуу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Мандал-Голомт ХХК

Эрчим Хүчний сайд

О.Оюунгэрэл

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Бүрэн цутгамал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч П.Даваадорж нар

Ц.Батсүрэн

 

7

Мягмар /10:30/ Танхим - 2

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Богда Холдинг

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Шар хуурч ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

А.Батдорж

Монголын хуульчдын холбоо

Б.Адъяасүрэн

 

11

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Жэй Жэй Органик ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Хан-уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Очмаа

Ц.Мөнхзул

 

12

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Д.Хур

Баянзүрх дүүргийн Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

О.Оюунгэрэл

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

ЭНТО ХХК

Оюуны өмчийн Газрын Хяналтын хэлтсийн Хяналтын улсын ахлах байцаагч Ч.Эрдэнэбаяр

Д.Оюумаа

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Монгол Телевиз ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Д.Оюумаа

 

16

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Х.Даваасамбуу

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

17

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Жуулчин монгол наадам ХХК

Засгийн газар

Д.Чанцалням Д.Оюумаа Г.Мөнхтулга

 

18

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 06 дугаар сарын 19-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 3

С.Даваадорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

М.Батзориг

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Ривер Гарден СӨХ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга, Улсын ерөнхий байцаагч

Д.Чанцалням

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Сити Комершил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 4

О.Бүжинлхам

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Мобиком корпораци ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч О.Мөнхзул

С.Төмөрбат

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Цастпроперти ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Ч.Бямбаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Улаанбаатар хотын Ерөнхий менежер бөгөөд захирагчийн ажлын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

12

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Дорнод содиум сульфат ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Халиуна

 

13

Лхагва /11:30/ Танхим - 3

Э.Баянжаргал

Хүүхэд гэр бүлийн Хөгжлийн газрын дарга

М.Батзориг

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Б.Энхнасан

Сонгинохайрхан дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн БОХУБ М.Жавхлан

Д.Оюумаа

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Д.Халиуна

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Ургах морин элс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Д.Оюумаа Д.Чанцланям

 

18

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Тэргүүн бадрах ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

19

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Ж.Ганцэцэг

Ерөнхий сайд

Н.Дуламсүрэн

 

20

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

21

Лхагва /15:00/ Танхим - 4

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

22

Лхагва /15:30/ Танхим - 3

Г.Наранболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн улсын бүртгэлийн газар

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 06 дугаар сарын 20-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 5

Ачит-Ихт ХХК

Үндэсний аудитын газрын гүйцэтгэлийн аудитын газрын дарга бөгөөд тэргүүлэх аудитор М.Давааням

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим - 3

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Тулга энх ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт, зохицуулалтын газрын Хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

О.Оюунгэрэл

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Г.Сарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Н.Ням-Осор

Оюуны өмчийн газар

У.Бадамсүрэн

 

6

Пүрэв /10:30/ Танхим - 1

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Монголросцвентмет ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Заяахишиг, Ж.Эрдэнэтуул

М.Батзориг

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Улаанбаатар Цахилгаан түгээх сүлжээ, Сүхбаатар хэрэглэгчдэд үйлчлэх төв ТӨХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч Б.Найрамдал

Д.Оюумаа

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

У.Сүхбаатар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

С.Нарантуяа

Эрүүл мэндийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгааны станц ТӨХК

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

С.Отгонсүрэн нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 06 дугаар сарын 21-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 4

О.Гэрэлмаа

Нийслэлийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

У.Бадамсүрэн

 

2

Баасан /10:30/ Танхим - 2

Д.Уранчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Одмаа

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 1

С.Ган-Очир

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

4

Баасан /11:30/ Танхим - 2

Фиаблебиз ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Одмаа

 

5

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Багануур дүүргийн Прокурорын газрын хяналтын прокурор Д.Дашцэрмаа

Багануур дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч Э.Номин

Ц.Батсүрэн

 

5

Баасан /14:00/ Танхим - 5

Онч шийдэл ТББ

Үндэсний аудитын газар

Н.Долгорсүрэн А.Насандэлгэр Ц.Одмаа

Б.Зохиолч

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.06.17 - 06.21/Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /10:00/ Танхим-6

С.Наранцогт

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

2

Даваа /13:30/ танхим-6

Ч.Дэмбэрэлсүрэн

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Б.Алтангэрэл

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Мягмар /12:00/ Танхим-6

Баянгол дүүргийн Прокурорын газар

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Хүнсний чанар, стандартын хяналтын улсын байцаагч О.Одонтунгалаг

Ц.Одмаа

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Номин Констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Нөхөрлөл залуусын нэгдэл НҮТББ

Засгийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Эвийн хүч эх нутгийн төлөө ТББ

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Увс дулааны станц СӨХ

Эрчим Хүчний яам

Б.Адъяасүрэн

 

2

Баасан /10:00/ Танхим-6

Б.Дагвадорж

Оюуны өмч, Улсын бүртэглийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

Баасан /11:00/ Танхим-6

Н.Батсайхан

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Г.Мөнхтулга