Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.07.08 - 07.10/

2019-07-08   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 07 дугаар сарын 08-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Эрин интернэшнл ХХК

Татварын ерөний газрын УТОХГ

Д.Оюумаа

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Л.Баасанжаргал

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /О.Оюунгэрэл/

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Скай хайпермаркет ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Экспорт импорт хилийн хорио цээрийн хяналтын улсын байцаагч Д.Должинсүрэн

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Магнайтрейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

6

даваа /10:00/ Танхим - 1

Альшаахайрхан ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Хар чонот ХХК

Сангийн яам,

Ц.Батсүрэн

 

8

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Шунхлай ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч У.Халиуна

Ц.Батсүрэн

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Ард Секьюритиз ҮЦК ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Д.Чанцалням

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Очот-Уул ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Гангангялбаа ХХК

Засгийн газар, Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 1

Өү Энд Жи ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч О.Болдбаатар, А.Түмэнжаргал

О.Оюунгэрэл

 

14

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Петроматад ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Д.Ариунаа,

Ц.Одмаа

 

15

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Т.Энхжаргал нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

16

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Д.Оюумаа

 

17

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Ц.Энхбаяр

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Д.Чанцалням

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

Д.Халиуна

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Петролиум ХХК

Татварын Ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Ж.Эрдэнэтуяа

Д.Оюумаа

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Ай Ай Жэй Эй Эй ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

О.Оюунгэрэл

 

22

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Л.Ишжамц

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

Н.Долгорсүрэн

 

23

Даваа /14:30/ Танхим - 2

Гүн билэг гоулд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны Газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

24

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Ангараг чулуу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /О.Оюунгэрэл/

 

25

Даваа /15:00/ Танхим - 5

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 07 дугаар сарын 09-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 2

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

Онч шийдэл ТББ

Үндэсний аудитын газар

Н.Долгорсүрэн /Б.Адъяасүрэн, М.Батзориг/

 

3

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн /Б.Адъяасүрэн, Ц.Батсүрэн/

 

4

Мягмар /09:00/ Танхим - 5

Санчир-Ундрах ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар, Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг, Тендерийн үнэлгээний хороо

У.Бадамсүрэн

 

5

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

Н.Алдармаа нарын

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Д.Халиуна /Ц.Мөнхзул, А.Насандэлгэр, Д.Оюумаа/

 

6

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

А.Өнөржаргал

Эрүүл Мэндийн яамын Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Б.Адъяасүрэн

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

8

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

9

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

С.Дашдулам

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /О.Оюунгэрэл/

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Б.Батгэрэл

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Б.Адъяасүрэн

 

11

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Аурора Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

М.Батзориг

 

12

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

УНК ХХК

Улаанбаатар цахилгаан түгээх сүлжээ ТӨХК

У.Бадамсүрэн

 

13

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Оюун-Ундрал Мандуул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

14

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Анома ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна

 

15

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Б.Элбэгзаяа

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

У.Бадамсүрэн

 

16

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Б.Батбаяр

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

У.Бадамсүрэн

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Огторгуйн урсгал ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Г.Цэнд-Аюуш, Д.Бямбадорж

А.Сарангэрэл

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

А.Амаржаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

19

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Намдолдэнчэнлин хийд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /О.Оюунгэрэл/

 

20

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

Эйч энд Ти ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Н.Дуламсүрэн

 

21

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Нөхөд ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 07 дугаар сарын 10-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Армондэ ХХК

Нийслэлийн Мэргэлжлийн хяналтын газар

У.Бадамсүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Х.Даваасамбуу

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр /О.Оюунгэрэл/

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Д.Саранцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Б.Алтангэрэл

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Ногоон ази сүлжээ ТББ

Ашигт малтмал газрын Тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

7

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

О.Нүрмаа

Нийслэлийн 84 дүгээр сургуулийн захиргаа

Ц.Мөнхзул

 

8

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Ойн бирж ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын Улсын байцаагч С.Лхам, Ш.Зулмөнх, П.Хаш-Эрдэнэ

О.Оюунгэрэл

 

9

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

О.Цогбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.07.08 - 07.10/ /Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-3

ЕКАП ХХК

Сангийн яам, Хөдөө аж ахуйн бирж ХХК

Н.Долгорсүрэн

 

2

Даваа /10:30/ Танхим-3

Хадгаламж банк ХХК дахь эрх хүлээн авагч

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

3

Даваа /11:30/ Танхим-3

Худалдаа, хөгжлийн банк ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /14:00/ Танхим-3

Т.Баясах

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

5

Даваа /15:00/ Танхим-3

Б.Батдэлгэр

Хүний эрхий үндэсний комисс

Д.Чанцалням

 

6

Даваа /15:30/ Танхим-3

Өү энд Би Эн ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

7

Даваа /16:00/ Танхим-3

Жи Пи Эф ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

8

Даваа /16:30/ Танхим-3

Тэнгритерра Ресурс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /11:00/ Танхим-3

Д.Отгонжаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

2

Мягмар /11:30/ Танхим-3

Сэрүүн ой ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /О.Оюунгэрэл/

 

3

Мягмар /12:00/ Танхим-3

Баянгол дүүргийн Прокурорын газар

Баянгол дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын Санхүү, төрийн сангийн хэлтсийн нягтлан бодох бүртгэлийн улсын байцаагч Б.Хулан

А.Насандэлгэр /О.Оюунгэрэл/

 

4

Мягмар /13:30/ Танхим-3

Д.Лувсанцэрэн нарын

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Б.Адъяасүрэн

 

5

Мягмар /14:00/ Танхим-3

Ц.Одхүү

Уул Уурхай, Хүнд үйлдвэрийн Яамын Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /12:00/ Танхим-3

Эм Эм Жи капитал ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт, зохицуулалтын газрын Хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

Ц.Мөнхзул

 

2

Лхагва /14:00/ Танхим-3

Амирлан тур ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

У.Бадамсүрэн