Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.07.16 - 07.19/

2019-07-10   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 07 дугаар сарын 16-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

Ч.Батхүү

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын ахлах байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

А.Амаржаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Сод Монгол Групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч И.Хоролсүрэн

Г.Мөнхтулга /Д.Оюумаа/

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Ч.Батсансар

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Өсөх Марал Од ХХК

Эрүүл Мэндийн сайд

О.Оюунгэрэл

 

6

Мягмар /10:30/ Танхим - 4

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Д.Халиуна

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Эм И И Эс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч ТУАБ Д.Бямбадорж, О.Эрдэнэхалиун

Ц.Батсүрэн

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Анх тамир ХХК

Хүнс, Хөдөө аж ахуй хөнгөн үйлдвэрийн сайд

А.Сарангэрэл

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Богда Холдинг

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Ворлд вайн трейдинг ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч П.Номин-Эрдэнэ

Ц.Батсүрэн

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

Байгаль орчин, ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл /Ц.Батсүрэн, Д.Чанцалням, Б.Адъяасүрэн/

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Жуулчин монгол наадам ХХК

Засгийн газар

Д.Чанцалням / М.Батзориг, Г.Мөнхтулга/

н.Баттүвшин

14

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Ж.Ганцэцэг

Ерөнхий сайд

Н.Дуламсүрэн

 

15

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

Тэргүүн бадрах ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

16

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

О.Нүрмаа

Нийслэлийн 84 дүгээр сургуулийн захиргаа

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 07 дугаар сарын 17-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Ц.Одмаа

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 1

П.Давхарбаяр

Сүхбаатар дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

М.Батзориг

 

3

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Монголын Үйлдвэрчний Эвлэлийн холбооны дэргэдэх үйлчилгээний төв ТББ

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

4

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

Төрийн банк ХХК

Монгол банкны хянан шалгагч, эрх бүхий албан тушаалтан Б.Мандахнаран

Ц.Мөнхзул

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Улаанбаатар Синема ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яам, Нийслэлийн Хот төлөвөлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Монгол Маамуу цэцэрлэг ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

8

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Хөххайрхан Трейд ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

А.Насандэлгэр

 

9

Лхагва /10:30/ Танхим - 2

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Н.Наранцэцэг

Сангийн яамны Нягтлан бодох бүртгэлийн бодлогын газрын мэргэжилтэн, Нягтлан бодох бүртгэлийн улсын ахлах байцаагч Б.Сансармаа

Г.Мөнхтулга /Д.Оюумаа/

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

12

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Баянгол дүүргийн Прокурорын газар

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Хүнсний чанар, стандартын хяналтын улсын байцаагч О.Одонтунгалаг

Ц.Одмаа

 

13

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Өү Энд Жи ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч О.Болдбаатар, А.Түмэнжаргал

О.Оюунгэрэл

 

14

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Э.Баянжаргал

Хүүхэд гэр бүлийн Хөгжлийн газрын дарга

М.Батзориг

 

15

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Ч.Бямбаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Улаанбаатар хотын Ерөнхий менежер бөгөөд захирагчийн ажлын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

16

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Э.Мягмардорж

Оюуны өмчийн газар

Ц.Мөнхзул

 

17

Лхагва /12:00/ Танхим - 1

Төмөржин Трейд ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга /Д.Оюумаа/

 

18

Лхагва /12:00/ Танхим - 2

Ч.Дэмбэрэлсүрэн

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

19

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Мобиком корпораци ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч О.Мөнхзул

Д.Оюумаа

 

20

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Д.Уранчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Одмаа

 

21

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Шунхлай Трейдинг ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын ахлах байцаагч У.Халиунаа

А.Насандэлгэр

 

22

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

А.Сарангэрэл

 

23

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга, Улсын ерөнхий байцаагч

Д.Чанцалням

 

24

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

О.Бүжинлхам

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга /Д.Оюумаа/

 

25

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Тийсс Монгол ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын улсын байцаагч Д.Батжаргал, Ц.Базарсүрэн, Ц.Нансалмаа

М.Батзориг

 

26

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Увс дулааны станц СӨХ

Эрчим Хүчний яам

Б.Адъяасүрэн

 

27

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

28

Лхагва /15:00/ Танхим - 4

Сүхбаатар дүүргийн Прокурорын газар

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн орлогын тасгийн Татварын улсын байцаагч Ч.Мөнхжаргал

Д.Халиуна

 

29

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгааны станц ТӨХК

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 07 дугаар сарын 18-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим - 1

С.Даваадорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

М.Батзориг

 

3

Пүрэв /09:00/ Танхим - 5

УБ транс ХХК

Улаанбаатар хотын гаалийн улсын байцаагч Ж.Тунгалаг

Ц.Мөнхзул

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Хурай ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Г.Бадам

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

7

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Тэлмэн констракшн ХХК ХХК

Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газар, Налайхын Дулааны станц ТӨХК

Ц.Одмаа

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

МБРИК ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга /Д.Оюумаа/

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

П.Раднаабазар

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

10

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Д.Туяа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Чанцалням

 

11

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Ш.Алтанчимэг

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Автозамын хяналтын улсын байцаагч И.Ариунболд

Ц.Мөнхзул

 

12

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

13

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

14

Пүрэв /11:30/ Танхим - 5

Д.Хур

Баянзүрх дүүргийн Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

О.Оюунгэрэл

 

15

Пүрэв /11:30/ Танхим - 1

Б.Нансалмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

16

Пүрэв /12:00/ Танхим - 1

Нэкстстар ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын байцаагч Л.Нямдулам

Г.Мөнхтулга /Д.Оюумаа/

 

17

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

М.Батзориг

 

18

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Тулга энх ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт, зохицуулалтын газрын Хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

О.Оюунгэрэл

 

19

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Хадгаламж банк ХХК дахь эрх хүлээн авагч

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

20

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

21

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

С.Отгонсүрэн нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

22

Пүрэв /15:00/ Танхим - 2

УУ СОД ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

Н.Долгорсүрэн

 

23

Пүрэв /15:30/ Танхим - 5

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

24

Пүрэв /16:00/ Танхим - 5

Д.Очирбат

Засгийн газар

Ц.Мөнхзул /Ц.Батсүрэн, О.Оюунгэрэл/

 

25

Пүрэв /16:00/ Танхим - 1

Адуунчулуун ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Ариунжаргал, Д.Мөнхсолонго

Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 07 дугаар сарын 19-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Дэлгэрэх баян өгөөж ЗГБХН

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

А.Сарангэрэл

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Л.Баасанжаргал

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 5

С.Түвшинтөгс

Монголын Хуульчдын холбооны ерөнхийлөгч

О.Оюунгэрэл

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Бөхөг Түргэн ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

7

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Ц.Одхүү

Уул Уурхай, Хүнд үйлдвэрийн Яамын Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

8

Баасан /13:30/ Танхим - 5

Мандал-Голомт ХХК

Эрчим Хүчний сайд

О.Оюунгэрэл

 

9

Баасан /14:30/ Танхим - 5

Г.Түвшинжаргал

Нийслэлийн Боловсролын газар

О.Оюунгэрэл

 

10

Баасан /15:00/ Танхим - 2

Т.Жамбаажамц

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

11

Баасан /15:00/ Танхим - 1

С.Ган-Очир

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

12

Баасан /16:00/ Танхим - 5

Х.Долгормаа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.07.16 - 07.19/ /Мягмар гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /14:30/ Танхим-3

Дельта-Энержи ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

У.Бадамсүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:30/ Танхим-3

Ж.Батсайхан

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /10:30/ Танхим-3

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /09:30/ Танхим-3

М.Отгонбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Пүрэв /13:30/ Танхим-3

Г.Базархүрэл

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Халиуна

 

3

Пүрэв /14:00/ Танхим-3

УУ СОД ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Д.Мөнгөнсолонго

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /14:30/ Танхим-3

Жуулчин дюти фрий ХХК

Гаалийн улсын байцаагч Ц.Энхзул

Д.Халиуна

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /09:00/ Танхим-3

Хайлэнд трэвэл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

2

Баасан /09:30/ Танхим-3

Шунхлай групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

Н.Долгорсүрэн