Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.08.05 - 08.09/

2019-08-05   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 08 дугаар сарын 05-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ танхим -5

Витафит Инвест ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

А.Сарангэрэл Ц.Одмаа

 

2

Даваа /09:30/ танхим -1

Ангараг чулуу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Даваа /10:00/ танхим -5

Ультрасоник ХХК

Онцгой байдын газрын Гал түймэртэй тэмцэх хэлтсийн Гал түймрийн улсын хяналтын байцаагч ахлах дэслэгч Б.Цэрэнсодном

А.Сарангэрэл Д.Чанцалням Ц.Одмаа

 

4

Даваа /10:00/ танхим -3

Г.Батцэцэг

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

О.Оюунгэрэл

 

5

Даваа /10:00/ танхим -4

Мах-Экспорт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба, Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газар

Ц.Мөнхзул

 

6

Даваа /10:00/ танхим -5

Мойл групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч У.Халиунаа, Д.Мөнхсолонго, Л.Амгалан

Г.Мөнхтулга

 

7

Даваа /11:00/ танхим -5

Огторгуйн урсгал ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Г.Цэнд-Аюуш, Д.Бямбадорж

А.Сарангэрэл

 

8

Даваа /11:00/ танхим -5

С.Даваадорж

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

М.Батзориг

 

9

Даваа /11:00/ танхим -4

Петростар ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын ахлах байцаагч С.Лхам

А.Сарангэрэл Д.Чанцалням

 

10

Даваа /13:30/ танхим -3

Ард Санхүүгийн Нэгдэл ХХК

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны Хяналт, шалгалт, зохицуулалтын газрын хянан шалгагч Ж.Цэдэндамба

Ц.Мөнхзул

 

11

Даваа /13:30/ танхим -1

Х.Долгормаа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

12

Даваа /14:00/ танхим -1

Сэрүүн ой ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

13

Даваа /14:00/ танхим -2

Альшаахайрхан ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

14

Даваа /14:00/ танхим -5

Ж.Тэгшжаргал

Баянзүрх дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

15

Даваа /14:00/ танхим -1

Т.Энхжаргал нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

16

Даваа /15:00/ танхим -4

Д.Очирбат

Засгийн газар

Д.Халиуна Г.Мөнхтулга Ц.Одмаа

 

17

Даваа /15:00/ танхим -1

Ц.Энхбаяр

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

18

Даваа /16:00/ танхим -4

Баянзүрх дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хяналт шалгалтын газрын Улсын байцаагч Б.Ганзориг

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн

2019 оны 08 дугаар сарын 06-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /08:00/ танхим-1

Ж.Батсайхан

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /09:00/ танхим-4

Нөхөд ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

У.Бадамсүрэн

 

3

Мягмар /09:30/ танхим-2

УУ СОД ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Д.Мөнгөнсолонго

Д.Халиуна

 

4

Мягмар /10:00/ танхим-1

Хаан банк ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ч.Мөнхжаргал

А.Сарангэрэл Ц.Одмаа

 

5

Мягмар /10:00/ танхим-4

Эм Эм Жи капитал ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт, зохицуулалтын газрын Хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

Ц.Мөнхзул

 

6

Мягмар /10:00/ танхим-5

А.Өнөржаргал

Эрүүл Мэндийн яамын Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Б.Адъяасүрэн

 

7

Мягмар /10:00/ танхим-2

Жэй Эм Эс Си ХХК

Татварын ерөнхий газрын Маргаан таслах зөвлөл

М.Батзориг Ц.Одмаа

 

8

Мягмар /10:30/ танхим-4

УНК ХХК

Улаанбаатар цахилгаан түгээх сүлжээ ТӨХК

У.Бадамсүрэн

 

9

Мягмар /11:00/ танхим-1

Л.Ишжамц

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

Н.Долгорсүрэн

 

10

Мягмар /11:00/ танхим-1

Н.Энхбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

11

Мягмар /11:30/ танхим-3

Жаст Ойл ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

О.Оюунгэрэл

 

12

Мягмар /11:30/ танхим-1

С.Дашдулам

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

13

Мягмар /12:00/ танхим-2

Онч шийдэл НҮТББ

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэринй сайд

Д.Халиуна

 

14

Мягмар /13:30/ танхим-5

Б.Батгэрэл

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Б.Адъяасүрэн

 

15

Мягмар /14:00/ танхим-5

Номин Тав Трейд ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын ахлах байцаагч Т.Батцэцэг

Б.Адъяасүрэн

 

16

Мягмар /14:00/ танхим-1

хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

17

Мягмар /16:00/ танхим-3

Өсөх Марал Од ХХК

Эрүүл Мэндийн сайд

О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 08 дугаар сарын 07 -ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва / 10:00/ танхим-2

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Д.Чанцалням

 

2

Лхагва / 10:00/ танхим-1

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

3

Лхагва / 10:00/ танхим-2

Б.Ван Юүели

Буянт ухаа дахь Гаалийн газрын Гаалийн зөрчилтэй тэмцэх, хэрэг бүртгэх албаны Гаалийн улсын байцаагч Б.Алгирмаа

Д.Халиуна

 

4

Лхагва / 10:00/ танхим-1

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр О.Оюунгэрэл

 

5

Лхагва / 10:00/ танхим-5

М.Отгонжаргал

Нийслэлийн Газрын алба

А.Сарангэрэл

 

6

Лхагва / 10:30/ танхим-1

Тэнгритерра Ресурс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

7

Лхагва / 10:30/ танхим-5

П.Долгормаа

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Г.Мөнхтулга

 

8

Лхагва / 11:00/ танхим-2

А.Эрдэнэцогт

Монгол улсын Их Сургуулийн түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

9

Лхагва / 11:00/ танхим-5

Петроматад ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Д.Ариунаа,

Ц.Одмаа

 

10

Лхагва / 11:00/ танхим-2

Дорнод содиум сульфат ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Халиуна

 

11

Лхагва / 11:00/ танхим-3

Шилэн хийц ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Агаарын чанарын хэлтсийн Байгаль орчны хяналтын улсын байцаагч С.Төмөрбат

О.Оюунгэрэл

 

12

Лхагва / 13:30/ танхим-1

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгааны станц ТӨХК

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

13

Лхагва / 14:00/ танхим-5

Б.Ядамсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

14

Лхагва / 14:00/ танхим-1

Намдолдэнчэнлин хийд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр О.Оюунгэрэл

 

15

Лхагва / 14:00/ танхим-5

Д.Саранцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

16

Лхагва / 14:00/ танхим-2

Д.Лувсанцэрэн нарын

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Б.Адъяасүрэн

 

17

Лхагва / 14:30/ танхим-2

Ө.Энхтөр

Хууль Зүй, Дотоод хэргийн сайд

У.Бадамсүрэн

 

18

Лхагва / 14:30/ танхим-4

Д.Уранчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Одмаа

 

19

Лхагва / 15:30/ танхим-4

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн

2019 оны 08 дугаар сарын 08-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ танхим-4

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /09:00/ танхим-1

Ачит Ихт ХХК

Сангийн яамны СХЭГ-ын СХЖХ-ийн улсын байцаагч Н.Батбаатар, О.Энхжаргал, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газрын улсын байцаагч Ө.Батбаатар

Д.Чанцалням

 

3

Пүрэв /10:00/ танхим-4

Жуулчин дюти фрий ХХК

Гаалийн улсын байцаагч Ц.Энхзул

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /10:00/ танхим-2

Ж.Энхцэцэг

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Д.Халиуна

 

5

Пүрэв /13:30/ танхим-2

Ц.Лут-Очир

Сүхбаатар дүүргийн 1 дүгээр дунд сургуулийн захирлын албан үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Д.Халиуна

 

6

Пүрэв /14:00/ танхим-4

Я.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн Н.Долгорсүрэн О.Оюунгэрэл Д.Халиуна

 

7

Пүрэв /14:00/ танхим-2

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

8

Пүрэв /14:00/ танхим-4

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 08 дугаар сарын 09-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ танхим-4

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

2

Баасан /10:00/ танхим-1

М-Си-Эс-Кока-Кола ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч нар

Б.Адъяасүрэн

 

3

Баасан /10:00/ танхим-5

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн 11-р хорооны Иргэдийн Нийтийн Хурлын дарга

Ц.Батсүрэн

 

4

Баасан /10:00/ танхим-2

Монголий Вояж ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Г.Мөнхтулга

 

5

Баасан /10:00/ танхим-4

Дархан монгол ногоон нэгдэл ТББ

Монгол Улсын Ерөнхий сайд

А.Сарангэрэл

 

6

Баасан /10:00/ танхим-1

УУ СОД ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

Н.Долгорсүрэн

 

7

Баасан /10:30/ танхим-4

Ц.Нарангэрэл нарын

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

8

Баасан /11:00/ танхим-4

Тэлмэн констракшн ХХК ХХК

Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газар, Налайхын Дулааны станц ТӨХК

Ц.Одмаа

 

9

Баасан /11:30/ танхим-2

Төрийн банк Цайз тооцооны төв

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Баярмаа

Д.Халиуна

 

10

Баасан /12:00/ танхим-4

Фиаблебиз ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Одмаа

 

11

Баасан /13:30/ танхим-2

Монголын төмөр зам ТӨХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Ц.Энхнаран

Г.Мөнхтулга

 

12

Баасан /13:30/ танхим-4

Шуурхай карго ЛЛС ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Одмаа

 

13

Баасан /13:30/ танхим-5

Интердесижн ХХК

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын Байгаль орчны хяналтын улсын байцаагч М.Наранцэцэг

Ц.Батсүрэн

 

14

Баасан /14:00/ танхим-1

Т.Ганзориг

Говь-Алтай аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

15

Баасан /14:00/ танхим-1

Койот Трейд ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ө.Авдулмулек, А.Түмэнжаргал

А.Сарангэрэл

 

16

Баасан /15:30/ танхим-2

С.Ган-Очир

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Батсүрэн

 

17

Баасан /15:30/ танхим-2

Мухар улиаст ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

Д.Халиуна

 

18

Баасан /16:00/ танхим-5

Нью стандарт ложистикс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.08.05 - 2019.08.09 /

 

2019.08.05-НЫ ДАВАА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-3

Барс-Импекс ХХК

Мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч Э.Балжинням

Ц.Мөнхзул

 

2

Даваа /10:30/ Танхим-3

Хардун ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга

О.Оюунгэрэл

 

3

Даваа /12:00/ Танхим-3

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

Даваа /14:00/ Танхим-3

Тайгын Булаг-Авто ХХК

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны улсын байцаагч Д. Соёлмаа, А.Амарзаяа

Н.Долгорсүрэн

 

2019.08.06-НЫ МЯГМАР ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ танхим -3

Хазара жат ХХК

Оюуны өмчийн газрын Хяналтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Цэндээхүү

Г.Мөнхтулга

 

2

Мягмар /10:30/ танхим -3

Эрдэм денвер оюун ухаан ХХК

Оюуны өмчийн газар

Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /11:00/ танхим -3

А.Бат-Эрдэнэ

Эрүүл мэндийн даатгалын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Мягмар /14:00/ танхим -3

Д.Энхдэлгэр

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар, Улаанбаатар дулааны сүлжээ ТӨХК

Г.Мөнхтулга

 

5

Мягмар /14:30/ танхим -3

Н.Батсайхан

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /15:00/ танхим -3

Сүхбаатар тохижилт ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

7

Мягмар /15:30/ танхим -3

И.Хишигбаяр

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

2019.08.07-НЫ ЛХАГВА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ танхим-3

Ю Би Констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Лхагва /13:30/ танхим-3

Б.Галсандорж

Баянгол дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

3

Лхагва /13:30/ танхим-3

Магнай Трейд ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч М.Алтангэрэл, П.Отгонсүрэн

Д.Халиуна

 

4

Лхагва /13:40/ танхим-3

Интернэйшнл СОС Монголиа Лимитед ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Т.Отгонбаяр, Л.Нарантуяа

Б.Адъяасүрэн

 

5

Лхагва /13:30/ танхим-3

Ойн Бирж ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын Улсын байцаагч Ц.Хоролсүрэн, М.Баттул

Б.Адъяасүрэн

 

6

Лхагва /15:30/ танхим-3

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

2019.08.09-НЫ БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /9:00/ Танхим-3

Майндтэч ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дэргэдэх Бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын гаалийн улсын байцаагч Б.Мөнхтөр, Д.Отгонцэцэг

Б.Адъяасүрэн

 

2

Баасан   /10:00 / Танхим-3

Кредит монгол ББСБ

Санхүүгийн зохицуулах хороо

А.Насандэлгэр

 

3

Баасан /14:30/ Танхим-3

Баянзүрх дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурал

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа