Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.10.07 - 10.11/

2019-10-07   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
10 дугаар сарын 07 -ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

10/7/2019 9:00

Танхим - 1

Ё.Шинэхишиг

Нийслэлийн хот, төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

2

10/7/2019 9:00

Танхим - 1

Интерсеарч ХХК

Байгаль орчин, ачлал жуулчлалын яам

Ц.Одмаа

 

3

10/7/2019 9:30

Танхим - 1

О.Түмэн-Өлзий нарын

Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газрын Санхүүгийн хяналт шалгалтын улсын ахлах байцаагч Я.Болд, улсын байцаагч Б.Эрдэнэхуяг

Ц.Батсүрэн

 

4

10/7/2019 9:30

Танхим - 5

Монгол телевиз ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газар

Ц.Мөнхзул

 

5

10/7/2019 10:00

Танхим - 1

Д.Отгонжаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

10/7/2019 10:00

Танхим - 2

Номин Тав Трейд ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч нар

Б.Адъяасүрэн

 

7

10/7/2019 10:00

Танхим - 5

Уян ган ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

8

10/7/2019 10:00

Танхим - 4

Н.Отгонцэцэг

Хот байгуулалт, Хөгжлийн газар

Г.Мөнхтулга

 

9

10/7/2019 10:00

Танхим - 5

Г.Гантөмөр

Засгийн газар

Ц.Одмаа

 

10

10/7/2019 10:00

Танхим - 2

Номин Тав Трейд ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч нар

Б.Адъяасүрэн

 

11

10/7/2019 10:30

Танхим - 4

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

12

10/7/2019 10:30

Танхим - 1

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Д.Оюумаа

 

13

10/7/2019 11:00

Танхим - 5

С.Базарваань Ундрахсайхан

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Дуламсүрэн

 

14

10/7/2019 11:00

Танхим - 2

Очот-Уул ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

15

10/7/2019 11:00

Танхим - 4

Хардун ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга

О.Оюунгэрэл

 

16

10/7/2019 11:00

Танхим - 5

Ай Би Эс Австри Жи Эм Би Эйч ХХК

Сангийн яам

Н.Дуламсүрэн

 

17

10/7/2019 13:30

Танхим - 4

Тулга энх ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт, зохицуулалтын газрын Хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

О.Оюунгэрэл

 

18

10/7/2019 13:30

Танхим - 5

Бапкер ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

А.Насандэлгэр

 

19

10/7/2019 13:30

Танхим - 5

Сэрүүн ой ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

20

10/7/2019 13:30

Танхим - 5

Дельта голд ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Ц.Мөнхзул

 

21

10/7/2019 14:00

Танхим - 2

Хөвсгөл далайн эзэд хөдөлгөөн ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

Д.Чанцалням

Ц.Мөнхзул

 

22

10/7/2019 14:00

Танхим - 1

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга, Улсын ерөнхий байцаагч

Д.Чанцалням

 

23

10/7/2019 14:00

Танхим - 5

Седарс партнерс ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Дуламсүрэн

 

24

10/7/2019 14:00

Танхим - 1

Баянгол дүүргийн Прокурорын газар

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгааллын хяналтын улсын ахлах байцаагч Ч.Цолмон

А.Сарангэрэл

 

25

10/7/2019 14:30

Танхим - 4

Синчи Ойл ХХК

ШӨХТГ-н улсын байцаагч П.Номин-Эрдэнэ

М.Батзориг

 

26

10/7/2019 15:00

Танхим - 4

Пегматит майнинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

О.Оюунгэрэл

 

27

10/7/2019 15:30

Танхим - 1

Стандарт хүнс ХХК

Оюуны өмчийн газрын хяналтын улсын байцаагч Ч.Эрдэнэбаяр

Д.Оюумаа

 

28

10/7/2019 15:30

Танхим - 5

Б.Нарангэрэл

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
10 дугаар сарын 08-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

10/8/2019 9:00

Танхим - 4

П.Давхарбаяр

Сүхбаатар дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

М.Батзориг

 

2

10/8/2019 9:30

Танхим - 4

Бух чулуу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

3

10/8/2019 10:00

Танхим - 4

Дардан говь ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

4

10/8/2019 10:00

Танхим - 5

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

5

10/8/2019 10:00

Танхим - 5

Улаанбаатар хотын банк ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

10/8/2019 10:30

Танхим - 1

Д.Золбаяр

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Оюумаа

 

7

10/8/2019 10:30

Танхим - 4

Монголын төмө зам ТӨХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Ц.Энхнаран

Г.Мөнхтулга

 

8

10/8/2019 11:00

Танхим - 4

Н.Төрбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Батсүрэн

Н.Долгорсүрэн

Б.Адъяасүрэн

 

9

10/8/2019 11:00

Танхим - 5

IBS Austria GMBH

Барилга хот байгуулалтын яам

У.Бадамсүрэн

 

10

10/8/2019 11:30

Танхим - 2

Оюу толгой ХХК

Татварын ерөнхий газрын Татварын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

11

10/8/2019 11:30

Танхим - 4

Ар Асгат Уул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

12

10/8/2019 11:30

Танхим - 5

Д.Доржпалам

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

13

10/8/2019 11:30

Танхим - 5

Бумбатын гол ХХК

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

14

10/8/2019 13:30

Танхим - 4

Тийсс Монгол ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын улсын байцаагч Д.Батжаргал, Ц.Базарсүрэн, Ц.Нансалмаа

М.Батзориг

 

15

10/8/2019 13:30

Танхим - 1

Нийслэлийн прокурорын газар

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Экспорт, импорт, Хилийн хорио цээрийн хяналтын хэлтсийн хүнсний чанар стандартын хяналтын улсын байцаагч Л.Долгормаа

Д.Чанцалням

 

16

10/8/2019 13:30

Танхим - 2

Оюу толгой ХХК

Татварын ерөнхий газрын Татварын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

17

10/8/2019 14:00

Танхим - 2

С.Цэрэндулам

Улсын Дээд шүүхийн Тамгын газрын дарга Ж.Наранпүрэв

Б.Адъяасүрэн

 

18

10/8/2019 14:00

Танхим - 4

Хос фрэндс констракшн ХХК

Нийслэлийн Татварын газрын татварын хяналт шалгалтын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Г.Сүрэнтамжид, М.Алтанцэцэг

Г.Мөнхтулга

 

19

10/8/2019 14:00

Танхим - 2

Шунхлай групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

Н.Долгорсүрэн

 

20

10/8/2019 14:00

Танхим - 4

А.Бат-Эрдэнэ

Эрүүл мэндийн даатгалын ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

21

10/8/2019 14:00

Танхим - 5

Х.Оюунчулуун

Нийслэлийн нийгмийн даатгалын газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

22

10/8/2019 14:00

Танхим - 2

С.Цэрэндулам

Улсын Дээд шүүхийн Тамгын газрын дарга Ж.Наранпүрэв

Б.Адъяасүрэн

 

23

10/8/2019 14:00

Танхим - 5

Батсээр ХХК

Сангийн яам нар

Ц.Батсүрэн

 

24

10/8/2019 15:00

Танхим - 2

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

25

10/8/2019 15:00

Танхим - 4

Чинхуа мак нарийн сухайт ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хянатын газрын Татварын хяналт шалгалтын хэлтсийн улсын байцаагч Т.Баасан, Ж.Янжмаа

У.Бадамсүрэн

 

26

10/8/2019 15:00

Танхим - 4

Сэрүүн ой ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

27

10/8/2019 17:10

Танхим - 4

Монголын төмөр зам ТӨХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Ц.Энхнаран

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
10 дугаар сарын 09 -ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

10/9/2019 9:00

Танхим - 5

Ц.Цогбадрах

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

10/9/2019 9:00

Танхим - 4

Б.Лувсанжамц нарын

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

3

10/9/2019 9:00

Танхим - 2

Д.Сайнзаяа

Сүхбаатар дүүргийн Худалдан авах ажиллагааны газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Ц.Батсүрэн

 

4

10/9/2019 9:30

Танхим - 2

Майндтэч ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дэргэдэх Бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын гаалийн улсын байцаагч Б.Мөнхтөр, Д.Отгонцэцэг

Б.Адъяасүрэн

 

5

10/9/2019 10:00

Танхим - 1

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Д.Чанцалням

 

6

10/9/2019 10:00

Танхим - 4

Д.Энхдэлгэр

Хот байгуулалт, хөгжлийн газар

Г.Мөнхтулга

 

7

10/9/2019 10:00

Танхим - 4

Монгол Кино нэгтгэл

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

М.Батзориг

 

8

10/9/2019 10:00

Танхим - 4

С.Түвшинтөгс

Монголын Хуульчдын холбооны ерөнхийлөгч

О.Оюунгэрэл

 

9

10/9/2019 10:00

Танхим - 5

Анаг сархиа ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

10

10/9/2019 10:00

Танхим - 4

Г.Наранболд

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар хуулийн этгээдийн улсын бүртгэлийн газар

М.Батзориг

 

11

10/9/2019 10:30

Танхим - 5

С.Наранцогт

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

12

10/9/2019 10:30

Танхим - 2

ЕКАП ХХК

Сангийн яам, Хөдөө аж ахуйн бирж ХХК

Н.Долгорсүрэн

 

13

10/9/2019 10:30

Танхим - 2

Я.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

14

10/9/2019 10:30

Танхим - 1

Б.Нарандулам

Баянгол дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс, Баянгол дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн тэтгэврийн байцаагч Д.Сэлэнгэ

Д.Оюумаа

 

15

10/9/2019 11:00

Танхим - 4

Элма Хужирт ХХК

Мэргжлийн хяналтын ерөнхий газрын Байгаль орчны хяналтын улсын ахлах байцаагч С.Нямжав

У.Бадамсүрэн

 

16

10/9/2019 11:00

Танхим - 5

Д.Хоролдамба

Засгийн газар

Н.Дуламсүрэн

 

17

10/9/2019 11:00

Танхим - 5

Таван богд финанс ББСБ

Санхүүгийн зохицуулах хорооны улсын байцаагч Д.Соёлмаа

Ц.Батсүрэн

 

18

10/9/2019 11:03

Танхим - 4

Энх-Өглөө ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

19

10/9/2019 11:05

Танхим - 4

Энх-Өглөө ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

20

10/9/2019 11:30

Танхим - 4

Жэй Эм Эс Си ХХК

Татварын ерөнхий газрын Маргаан таслах зөвлөл

М.Батзориг

 

21

10/9/2019 11:30

Танхим - 5

Д.Энхтуяа нар

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Ц.Мөнхзул

 

22

10/9/2019 11:30

Танхим - 5

Монголын байгаль орчны төлөөх хуульчдын холбоо ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд, Байгаль орчинд нөлөөлөх байдлын Үнэлгээний мэргэжлийн зөвлөлийн дарга, Тусгай хамгаалалттай газар нутгийн удирдлагын газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

23

10/9/2019 12:00

Танхим - 5

Я.Нансалмаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Одмаа

 

24

10/9/2019 13:30

Танхим - 4

А.Өлзиймаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

25

10/9/2019 13:30

Танхим - 1

Сора Интернэшнл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

26

10/9/2019 13:30

Танхим - 5

Дадизи юиан ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

27

10/9/2019 14:00

Танхим - 5

Я.Баясгалан

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

Н.Долгорсүрэн

Б.Адъяасүрэн

Д.Энхбат

28

10/9/2019 14:00

Танхим - 4

Америк Тээвэр ХХК

Оюуны өмчийн газар

У.Бадамсүрэн

 

29

10/9/2019 14:00

Танхим - 2

Ц.Бямба-Очир

Үндэсний Их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга

Д.Оюумаа

Д.Чанцалням

Ц.Мөнхзул

 

30

10/9/2019 14:00

Танхим - 4

Б.Элбэгзаяа

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

У.Бадамсүрэн

 

31

10/9/2019 14:00

Танхим - 5

Анома ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна

 

32

10/9/2019 14:00

Танхим - 1

Улаанбаатар цахилгаан түгээх сүлжээ, Сүхбаатар хэрэглэгчдэд үйлчлэх төв ТӨХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын байцаагч Б.Найрамдал

Д.Оюумаа

 

33

10/9/2019 15:00

Танхим - 4

Ц.Идэрмөнх нарын

Ерөнхий сайд

У.Бадамсүрэн

Д.Халиуна

А.Насандэлгэр

 

34

10/9/2019 15:00

Танхим - 2

Б.Болортуул

Монгол Улсын Ерөнхий аудиторын орлогч

Н.Долгорсүрэн

 

35

10/9/2019 15:30

Танхим - 5

Б.Рэнцэндорж

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
10 дугаар сарын 10ы Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

10/10/2019 9:00

Танхим - 2

С.Лхагва

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

2

10/10/2019 9:00

Танхим - 5

С.Отгонжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

3

10/10/2019 9:30

Танхим - 1

Т.Дамдинсүрэн

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

4

10/10/2019 10:00

Танхим - 4

Магнайтрейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

5

10/10/2019 10:00

Танхим - 1

С.Отгонсүрэн нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

6

10/10/2019 10:00

Танхим - 5

Д.Лувсандорж

Баянгол дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

7

10/10/2019 10:10

Танхим - 4

Г.Батбаатар

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам

У.Бадамсүрэн

 

8

10/10/2019 10:30

Танхим - 2

Масс тиви ХХК

Оюуны өмчийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

9

10/10/2019 11:30

Танхим - 5

Талын гал ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

10/10/2019 11:30

Танхим - 5

Отгонсүрэн нар

Нийслэлийн засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн газрын алба

А.Насандэлгэр

 

11

10/10/2019 11:30

Танхим - 1

П.Раднаабазар

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

12

10/10/2019 13:30

Танхим - 1

Л.Ганчулуун

Монголын хуульчдын холбоо

Д.Чанцалням

 

13

10/10/2019 13:30

Танхим - 4

М.Баасандорж

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

О.Оюунгэрэл

 

14

10/10/2019 13:30

Танхим - 2

Б.Галсандорж

Баянгол дүүргийн Ниймийн даатгалын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

15

10/10/2019 13:30

Танхим - 5

Ч.Амангельд

Гаалийн ерөнхий газар

Д.Халиуна

 

16

10/10/2019 14:00

Танхим - 2

Евро од Финанс

Оюуны өмчийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

17

10/10/2019 14:00

Танхим - 4

П.Давааням

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

У.Бадамсүрэн

 

18

10/10/2019 14:30

Танхим - 1

Тайшэн девелопмент ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв хяналтын газрын Татварын улсын байцаагч Ч.Сарангэрэл

А.Сарангэрэл

 

19

10/10/2019 15:00

Танхим - 5

С.Дашдулам

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

20

10/10/2019 15:00

Танхим - 4

Бостонстар консалтинг ТМЗ ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

У.Бадамсүрэн

 

21

10/10/2019 15:30

Танхим - 5

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

22

10/10/2019 15:30

Танхим - 2

Тэнгэрлэг үсэг ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч Ч.Бүжинлхам

Н.Долгорсүрэн

 

23

10/10/2019 15:30

Танхим - 1

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

24

10/10/2019 16:00

Танхим - 5

Х.Сонинцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
10 дугаар сарын 11-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

10/11/2019 9:30

Танхим - 2

УУ СОД ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

10/11/2019 9:30

Танхим - 5

А.Батбаатар нарын

Автотээврийн Үндэсний төв ТӨҮГ

Н.Дуламсүрэн

 

3

10/11/2019 10:00

Танхим - 4

УНК ХХК

Улаанбаатар цахилгаан түгээх сүлжээ ТӨХК

У.Бадамсүрэн

 

4

10/11/2019 10:00

Танхим - 1

М.Хувьзаяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

5

10/11/2019 10:00

Танхим - 4

Марданресурс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

6

10/11/2019 11:00

Танхим - 2

Б.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

7

10/11/2019 11:00

Танхим - 5

Ж.Дамдинцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

8

10/11/2019 11:30

Танхим - 1

Д.Саранцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

9

10/11/2019 11:30

Танхим - 2

Хадгаламж банк ХХК дахь эрх хүлээн авагч

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

10

10/11/2019 11:30

Танхим - 2

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар эмнэлэг, улсын гуравдугаар эмнэлэгинй тендерийн үнэлгээний хороо

Б.Адъяасүрэн

 

11

10/11/2019 13:30

Танхим - 2

Т.Ганзориг

Говь-Алтай аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

12

10/11/2019 14:00

Танхим - 5

Армондэ ХХК

Нийслэлийн Мэргэлжлийн хяналтын газар

У.Бадамсүрэн

 

13

10/11/2019 14:00

Танхим - 5

ТТН ХХК

Улаанбаатар хотын гаалийн газрын Гаалийн улсын байцаагч Л.Соёл-Эрдэнэ

Н.Дуламсүрэн

 

14

10/11/2019 14:00

Танхим - 5

Империал метал групп ХХК

Засгийн газар, Хүнс, Хөдөө аж ахуйн, хөнгөн үйлдвэрийн яамны Аймаг дундын отрын бэлчээр ашиглах захиргаа

Ц.Батсүрэн

 

15

10/11/2019 14:00

Танхим - 5

Майнд симбол ХХК

Оюуны өмчийн газрын хяналтын хэлтэс

Д.Халиуна

 

16

10/11/2019 14:30

Танхим - 1

Ультрасоник ХХК

Онцгой байдын газрын Гал түймэртэй тэмцэх хэлтсийн Гал түймрийн улсын хяналтын байцаагч ахлах дэслэгч Б.Цэрэнсодном

А.Сарангэрэл

 

17

10/11/2019 14:30

Танхим - 4

Баянзүрх дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурал

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

18

10/11/2019 15:30

Танхим - 5

Ч.Мөнхчулуун

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

19

10/11/2019 15:30

Танхим - 5

Мөнгөн гануу ХХК

Сангийн яам

А.Сарангэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.
10.07 - 2019.10.11 /

2019.10.07-НЫ ДАВАА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

10/7/2019 11:30

Танхим - 3

Б.Лхагвасүрэн

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Дэд бүтцийн хяналтын хэлтсийн барилгын техникийн хяналтын улсын байцаагч Э.Нямдорж

Ц.Одмаа

 

2

10/7/2019 12:00

Танхим - 3

Эгшиглэнт уул ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

3

10/7/2019 13:30

Танхим - 3

Л.Батболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

4

10/7/2019 13:30

Танхим-3

Д.Батжаргал

Нийслэлийн Улсын Бүртгэлийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

10/7/2019 14:00

Танхим - 3

Коол-Адвентурс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

10/7/2019 14:30

Танхим - 3

Бон интернэшнл ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

7

10/7/2019 15:00

Танхим - 3

Н.Чинбат нарын

Сангийн яам

Г.Мөнхтулга

 

8

10/7/2019 15:30

Танхим - 3

Суруга продертиз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

9

10/7/2019 16:00

Танхим - 3

Росторг ХХК

Оюуны өмчийн газар

А.Насандэлгэр

 

2019.10.08-НЫ МЯГМАР ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

10/8/2019 10:00

Танхим - 3

Жи Пи Эф ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

2

10/8/2019 11:30

Танхим - 3

Эрдэм денвер оюун ухаан ХХК

Оюуны өмчийн газар

Д.Оюумаа

 

3

10/8/2019 15:00

Танхим - 3

Б.Жавзан

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

2019.10.09-НЫ ЛХАГВА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

10/9/2019 11:30

Танхим - 3

П.Болормаа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

Д.Чанцалням

 

2

10/9/2019 11:00

Танхим - 3

Н.Жавзмаа

Монгол улсын Ерөнхий сайд У.Хүрэлсүх

Б.Адъяасүрэн

 

3

10/9/2019 11:30

Танхим - 3

Баянгол дүүргийн Прокурорын газрын прокурор М.Нямжав

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуйн халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Л.Энхцэцэг

Б.Адъяасүрэн

 

4

10/9/2019 12:00

Танхим - 3

А.Энхзаяа

Төрийн албаны зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

5

10/9/2019 13:30

Танхим - 3

Б.Мөнхгэрэл

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

10/9/2019 14:30

Танхим - 3

Б.Чогсом

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

 

2019.10.10-НЫ ПҮРЭВ ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

10/10/2019 9:00

Танхим - 3

О.Энхбаатар

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

2

10/10/2019 9:30

Танхим - 3

Чингис хаан ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газар

Н.Дуламсүрэн

 

3

10/10/2019 11:00

Танхим - 3

Улиастай чулуу ХХК

Байгаль орчин, алялал жуулчлалын сайд

Д.Чанцалням

 

4

10/10/2019 11:30

Танхим - 3

Д.Батцэцэг

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын хяналт шалгалтын газрын улсын байцааг Л.Нарантуяа

Б.Адъяасүрэн

 

5

10/10/2019 13:30

Танхим - 3

Даблью Эс Жи Эл ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

Ц.Батсүрэн

 

6

10/10/2019 14:00

Танхим - 3

Б.Дариймаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газар зохион байгуулалтын алба

Ц.Батсүрэн

 

 

2019.10.11-НЫ БААСАН ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

10/11/2019 9:30

Танхим - 3

Р.Мандах-Оргил

Нийслэлийн шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

10/11/2019 10:00

Танхим - 3

Г.Адъяасүрэн

Төрийн албаны зөвлөл

Н.Долгорсүрэн

 

3

10/11/2019 11:00

Танхим - 3

Г.Ганзориг

Байгаль орчин аялал жуучлалын сайд

Б.Адъяасүрэн