Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.11.25-2019.11.29/

2019-11-28   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
11 дүгээр сарын 25-ны  Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

11/25/2019 9:00

Танхим - 1

Баянзүрх дүүргийн Прокурорын газар Д.Ганчимэг

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ж.Оюунсүрэн

Н.Долгорсүрэн

 

2

11/25/2019 9:00

Танхим - 5

Б.Болдмаа

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

3

11/25/2019 9:30

Танхим - 1

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

11/25/2019 9:30

Танхим - 2

Б.Сэргэлэн

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газрын дарга

М.Батзориг

 

5

11/25/2019 10:00

Танхим - 4

Мон-Аналитик ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

6

11/25/2019 10:00

Танхим - 5

Жи Пи Эф ХХК

Татварын ерөнхий газрын улсын ахлах байцаагч Д.Ганбат

А.Сарангэрэл

 

7

11/25/2019 10:00

Танхим - 2

Д.Мөнхцэцэг нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

11/25/2019 10:30

Танхим - 5

Э.Төгсбуян

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

9

11/25/2019 10:30

Танхим - 1

С.Сэр-Од

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

10

11/25/2019 10:30

Танхим - 2

Н.Энхцогт

Сангийн сайд Ч.Хүрэлбаатар

Ц.Одмаа

 

11

11/25/2019 11:00

Танхим - 1

Ш.Номин-Эрдэнэ

Тагнуулын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

12

11/25/2019 11:00

Танхим - 5

Дадизи юиан ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

13

11/25/2019 11:00

Танхим - 2

Коол-Адвентурс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Г.Мөнхтулга

 

14

11/25/2019 11:30

Танхим - 2

Богда холдинг ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын хяналт шалгалтын хэлтсийн байцаагч Ц.Сарантуяа

М.Батзориг

 

15

11/25/2019 11:30

Танхим - 4

Мик фүүдс ХХК

Оюуны өмчийн газрын хяналтын хэлтсийн улсын байцаагч О.Амарбат

Н.Дуламсүрэн

 

16

11/25/2019 12:00

Танхим - 2

Ханбэлчир ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

17

11/25/2019 13:30

Танхим - 2

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

18

11/25/2019 13:30

Танхим - 2

Интерсеарч ХХК

Байгаль орчин, ачлал жуулчлалын яам

Ц.Одмаа

 

19

11/25/2019 13:30

Танхим - 5

Их Баялаг майнинг ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар кадастрын хэлтсийн дарга Д.Дашзэвэг

Ц.Мөнхзул

 

20

11/25/2019 13:30

Танхим - 1

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

21

11/25/2019 14:00

Танхим - 5

Чандмань СӨХ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

22

11/25/2019 14:00

Танхим - 4

Ө.Мөнх-Итгэлт нарын

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам, Богдхан-Уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргаа

А.Насандэлгэр

 

23

11/25/2019 14:00

Танхим - 2

Б.Буяндэлгэр

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

24

11/25/2019 14:30

Танхим - 1

Т.Энхжаргал нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

25

11/25/2019 15:30

Танхим - 2

Н.Наранцэцэг

Сангийн яамны Нягтлан бодох бүртгэлийн бодлогын газрын мэргэжилтэн, Нягтлан бодох бүртгэлийн улсын ахлах байцаагч Б.Сансармаа

Г.Мөнхтулга

 

26

11/25/2019 15:30

Танхим - 4

Санчир-Ундрах ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар, Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг, Тендерийн үнэлгээний хороо

У.Бадамсүрэн

 

27

11/25/2019 15:30

Танхим - 1

МВС групп ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын хяналтын улсын байцаагч Э.Балжинням

Н.Долгорсүрэн

 

28

11/25/2019 15:30

Танхим - 4

С.Наранцогт

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

29

11/25/2019 15:30

Танхим - 2

Б.Цэдэнбал

Нийслэлийн засаг дарга

Ц.Одмаа

 

30

11/25/2019 16:00

Танхим - 5

Сора Интернэшнл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Сарангэрэл

 

31

11/25/2019 16:00

Танхим - 4

Изинис эйрвэйз ХХК

Зам, тээврийн хөгжлийн яам

А.Насандэлгэр

 

32

11/25/2019 16:30

Танхим - 4

Мон-Тед Констракшн ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Бүртгэлийн хэлтэс

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
11 дүгээр сарын 28-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

11/28/2019 8:30

Танхим - 4

Тэргүүн чансаа ХХК

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газар, Тендерийн үнэлгээний хороо

У.Бадамсүрэн

 

2

11/28/2019 9:30

Танхим - 4

Номин холдинг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

3

11/28/2019 10:00

Танхим - 5

Уорлд Трэвел ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч О.Болдбаатар, Ц.Цэвэлмаа, Ч.Энхтуяа

Ц.Мөнхзул

Д.Оюумаа

А.Сарангэрэл

 

4

11/28/2019 10:00

Танхим - 4

Кредит Монгол

Санхүүгийн зохицуулах хороо

А.Насандэлгэр

 

5

11/28/2019 10:00

Танхим - 1

Х.Уранцэцэг

Онцгой байдлын ерөнхий газар, Сонгинохайрхан дүүргийн Онцгой байдлын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

6

11/28/2019 10:00

Танхим - 2

СЭЭКЛ ХХК

Оюуны өмчийн газрын хяналтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Цэдээнхүү

О.Оюунгэрэл

 

7

11/28/2019 10:00

Танхим - 3

Пегасус ложистик групп ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч А.Түмэнжаргал, О.Батдорж нар

М.Батзориг

 

8

11/28/2019 11:00

Танхим - 2

Эс Си Эм ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газар зохион байгуулалтын алба

О.Оюунгэрэл

 

9

11/28/2019 11:00

Танхим - 1

Р.Пүрэвээ

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

10

11/28/2019 11:00

Танхим - 5

Эск инженеринг ХХК

Нийслэлийн хот байгуулалт, хөгжлийн газар

Д.Чанцалням

 

11

11/28/2019 11:00

Танхим - 4

Нэткапитал финанс корпораци ББСБ

Санхүүгийн зохицуулах хорооны хяналт шалгалтын газрын хянан шалгагч Б.Төрсайхан

У.Бадамсүрэн

 

12

11/28/2019 11:30

Танхим - 4

Г.Базархүрэл

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Халиуна

 

13

11/28/2019 11:30

Танхим - 5

Анаг сархиа ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

14

11/28/2019 11:30

Танхим - 2

Юнивишн ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын ахлах байцаагч Т.Мөнгөнцэцэг

М.Батзориг

 

15

11/28/2019 13:30

Танхим - 2

Д.Оюунхүү

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

16

11/28/2019 13:30

Танхим - 5

Сансар сүлжээ ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

17

11/28/2019 13:30

Танхим - 4

Д.Хоролдамба

Засгийн газар

Н.Дуламсүрэн

 

18

11/28/2019 14:00

Танхим - 4

Хурай ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

19

11/28/2019 14:00

Танхим - 1

Б.Нансалмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

20

11/28/2019 14:00

Танхим - 2

ДЕЛЛМАРЦ ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

М.Батзориг

 

21

11/28/2019 14:00

Танхим - 5

Г.Урангуа нарын

Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

22

11/28/2019 14:00

Танхим - 5

Л.Бор

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Ц.Мөнхзул

 

23

11/28/2019 14:00

Танхим - 4

Тэргүүн чансаа ХХК

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газар, Тендерийн үнэлгээний хороо

У.Бадамсүрэн

 

24

11/28/2019 14:30

Танхим - 1

Д.Лувсанцэрэн нарын

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Б.Адъяасүрэн

 

25

11/28/2019 15:00

Танхим - 5

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

26

11/28/2019 15:00

Танхим - 1

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

27

11/28/2019 15:30

Танхим - 1

Номин Тав Трейд ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч нар

Б.Адъяасүрэн

 

28

11/28/2019 15:30

Танхим - 2

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Ц.Одмаа

 

29

11/28/2019 16:00

Танхим - 4

Нэшнл майнинг групп ХХК

Юнайтед транс групп ХХК

У.Бадамсүрэн

 

30

11/28/2019 16:00

Танхим - 1

Булаг сүүж майнинг ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны
11 дүгээр сарын 29-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

11/29/2019 9:30

Танхим - 1

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

Ц.Батсүрэн

Н.Долгорсүрэн

 

2

11/29/2019 9:30

Танхим - 4

Азийн ирээдүй ХХК

Байгаль, орчин, аялал жуучлалын сайд Н.Цэрэнбат

Д.Халиуна

 

3

11/29/2019 10:00

Танхим - 4

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

А.Насандэлгэр

 

4

11/29/2019 10:00

Танхим - 5

Хьюндай моторс монгол ХХК

Монгол улсын сангийн яам

Д.Чанцалням

 

5

11/29/2019 10:00

Танхим - 2

Техник форум ХХК

Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

М.Батзориг

 

6

11/29/2019 10:30

Танхим - 1

В.Бизьяа

Барилга хот байгуулалтын яамны улаанбаатар хотын 7, 16 , МҮОНРТ-ийн хорооололын орон сууц дэд бүтцийн төсөл-ийн зохицуулагч Ч.Доржготов

Б.Адъяасүрэн

 

7

11/29/2019 11:00

Танхим - 1

Бат дөлгөөн мөрөн ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

8

11/29/2019 11:00

Танхим - 4

Б.Буманмөнх

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Н.Дуламсүрэн

 

9

11/29/2019 11:30

Танхим - 2

Жи Эн Ти Эл ХХК

Уул уурхай хүнд үйлвэрийн яамны эрдэс баялагин мэргэжлийн зөвлөл

М.Батзориг

 

10

11/29/2019 13:30

Танхим - 4

Инвест капитал ББСБ

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Д.Халиуна

 

11

11/29/2019 14:00

Танхим - 1

С.Дорждагва

Зам тээврийн хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

12

11/29/2019 14:00

Танхим - 2

Ханбогд эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

13

11/29/2019 14:00

Танхим - 4

Т.Энхболд

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газрын дарга Э.болормаа

У.Бадамсүрэн

 

14

11/29/2019 14:30

Танхим - 1

Интерложистик ХХК

Улаанбаатар хотын гаалын газрын улсын байцаагч Д.Хулан

Б.Адъяасүрэн

 

15

11/29/2019 14:30

Танхим - 4

О.Энхбаатар

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

16

11/29/2019 15:30

Танхим - 2

Ар Асгат Уул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

17

11/29/2019 15:30

Танхим - 4

Б.Лувсанжамц нарын

Улсын бүртгэлийн Ерөнхий газрын хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

У.Бадамсүрэн

 

18

11/29/2019 17:00

Танхим - 2

Дардан говь ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.
11.25 - 2019.11.29/

2019.11.25-НЫ ДАВАА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

11/25/2019 10:00

Танхим - 3

А.Баасандорж

Нийслэлийн засаг дарга

Д.Чанцалням

 

2

11/25/2019 11:00

Танхим - 3

МҮХК ХХК

Зам тээврийн хөгжлийн сайд, Төмөр засын тээврийн хяналтын албаны төмөр замын тээврийн замын хяналтын байцаагч

Д.Чанцалням

 

3

11/25/2019 15:00

Танхим - 3

Минторес ХХК

Уул уурхай, хүнд үйлдвэрийн яам

Д.Оюумаа

 

2019.11.28-НЫ ПҮРЭВ ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

11/28/2019 9:30

Танхим - 3

Монголын үндэсний их сургууль

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд Н.Цэрэнбат

Ц.Батсүрэн

Н.Долгорсүрэн

 

2

11/28/2019 10:30

Танхим - 3

Агар дүнз ХХК

Нийслэлийн засаг даргын хэрэгжүүлэгч агентлаг худалдан авах ажиллагааны газар

Ц.Батсүрэн

Н.Долгорсүрэн

 

3

11/28/2019 11:00

Танхим - 3

Суруга партнерс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

4

11/28/2019 13:30

Танхим - 3

Ж.Ганхуяг

Үндэсний аудитын газар

Д.Оюумаа

 

5

11/28/2019 14:00

Танхим - 3

Метаменежмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Оюумаа

 

6

11/28/2019 14:00

Танхим - 3

Содон фүүдс ХХК

Оюуны өмчийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

7

11/28/2019 14:30

Танхим - 3

Төгс эхлэл ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

Д.Оюумаа

 

8

11/28/2019 14:30

Танхим - 3

Б.Ганболд нар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

9

11/28/2019 15:00

Танхим - 3

Эрдэнэсийн хотхон ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар, Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

Н.Долгорсүрэн

 

10

11/28/2019 15:30

Танхим - 3

Монгол ойл шэйл ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

 

2019.11.29-НЫ БААСАН ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

11/29/2019 09:30

Танхим - 3

Үйзэн бүрхээр ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

2

11/29/2019 10:00

Танхим - 3

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

11/29/2019 13:30

Танхим - 3

Ц.Эрдэнэцэцэг

Нийслэлийн засаг дарга

О.Оюунгэрэл