Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.12.23-2019.12.27/

2019-12-20   |   Админ

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН

АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР

/ 2019.12.23-2019.12.27 /

2019.12.23-НЫ ДАВАА ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

12/23/2019 9:30

Танхим - 1

Түмэн айл инвест ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

12/23/2019 9:30

Танхим - 4

Ж.Оюумаа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

 

3

12/23/2019 9:30

Танхим - 4

Н.Отгонтуяа

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам

У.Бадамсүрэн

 

4

12/23/2019 9:30

Танхим - 2

ЕАИ ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс, Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

Ц.Одмаа

 

5

12/23/2019 10:00

Танхим - 2

Д.Мөнхцэцэг нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

12/23/2019 10:00

Танхим - 4

Фүжи холдинг ББСБ ХХК

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Д.Халиуна

 

7

12/23/2019 10:30

Танхим - 2

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

8

12/23/2019 10:30

Танхим - 4

Т.Мандах

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

9

12/23/2019 10:30

Танхим - 1

Т.Энхжаргал нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

10

12/23/2019 11:00

Танхим - 1

Б.Нансалмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

11

12/23/2019 11:00

Танхим - 5

Жи Пи Эф ХХК

Татварын ерөнхий газрын улсын ахлах байцаагч Д.Ганбат

А.Сарангэрэл

 

12

12/23/2019 11:00

Танхим - 2

Баян-Могод ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газрын Санхүүгийн хяналт шалгалтын улсын ахлах байцаагч Д.Золбоо

Г.Мөнхтулга

 

13

12/23/2019 11:30

Танхим - 4

Суруга продертиз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

14

12/23/2019 11:30

Танхим - 2

Рич голден буллс эдукэшн ХХК

Монгол Улсын Засгийн Газар

Г.Мөнхтулга

 

15

12/23/2019 11:30

Танхим - 2

Шунхлай трейдинг ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчий төлөө газрын Улсын байцаагч У.Халиунаа, Д.Мөнхсолонго, Л.Амгалан

Ц.Одмаа

 

16

12/23/2019 11:30

Танхим - 4

Г.Болортуяа, Г.Хандсүрэн нар

 

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

17

12/23/2019 12:00

Танхим - 2

Н.Наранцэцэг

Сангийн яамны Нягтлан бодох бүртгэлийн бодлогын газрын мэргэжилтэн, Нягтлан бодох бүртгэлийн улсын ахлах байцаагч Б.Сансармаа

Г.Мөнхтулга

 

18

12/23/2019 13:30

Танхим - 1

С.Сэр-Од

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

19

12/23/2019 13:30

Танхим - 5

Түмэн наст СӨХ

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

20

12/23/2019 13:30

Танхим - 2

Тэргүүн чансаа ХХК

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газар, Тендерийн үнэлгээний хороо

У.Бадамсүрэн

О.Лхагва

21

12/23/2019 13:30

Танхим - 2

Д.Эрдэнэтуяа

шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын хэрэглэгчийн эрхийг хамгаалаг газрын улсын байцаагч Х.Орхон

Ц.Одмаа

 

22

12/23/2019 14:30

Танхим - 2

Нөхөрлөл зам хоршоо

Автотээврийн Үндэсний төв ТӨҮГ

О.Оюунгэрэл

 

23

12/23/2019 14:30

Танхим - 1

Ш.Номин-Эрдэнэ

Тагнуулын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

24

12/23/2019 14:30

Танхим - 2

Б.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

25

12/23/2019 15:00

Танхим - 1

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

С.Оюунчимэг

26

12/23/2019 16:00

Танхим - 5

Хөвсгөл далайн эзэд хөдөлгөөн ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

 

27

12/23/2019 16:00

Танхим - 1

М.Ганбаатар

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

2019.12.24-НЫ МЯГМАР ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

12/24/2019 9:30

Танхим - 1

Б.Балжинцэцэг

Баянзүрх дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

2

12/24/2019 10:00

Танхим - 2

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

3

12/24/2019 10:00

Танхим - 5

Д.Золбаяр

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Оюумаа

 

4

12/24/2019 10:00

Танхим - 1

Р.Хоролсүрэн

Нийслэлийн Газрын алба

Н.Долгорсүрэн

 

5

12/24/2019 10:00

Танхим - 5

Улаанбаатар Капитал ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

12/24/2019 10:00

Танхим - 4

Андгай ХХК

Эрүүл мэндийн яам

А.Насандэлгэр

 

7

12/24/2019 10:30

Танхим - 4

Ш.Сарантуяа

Баянгол дүүүргийн нийгмийн даатгалын хэлтсийн Улсын байцааагч Б.Цэрэнчимэд

У.Бадамсүрэн

 

8

12/24/2019 11:00

Танхим - 5

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

9

12/24/2019 11:00

Танхим - 4

Э.Эрдэнэхишиг

Сүхбаатар дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

10

12/24/2019 11:00

Танхим - 1

Х.Уранцэцэг

Онцгой байдлын ерөнхий газар, Сонгинохайрхан дүүргийн Онцгой байдлын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

11

12/24/2019 11:00

Танхим - 2

Б.Буяндэлгэр

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

12

12/24/2019 11:30

Танхим - 4

Зан интернэшнл ХХК

Нийслэлийн хот байгуулалт хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

13

12/24/2019 11:30

Танхим - 4

Т.Энхболд

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газрын дарга Э.болормаа

У.Бадамсүрэн

 

14

12/24/2019 11:35

Танхим - 5

Метаменежмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Оюумаа

 

15

12/24/2019 12:00

Танхим - 2

Б.Хонгорзул нар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

16

12/24/2019 13:30

Танхим - 1

С.Наранцэцэг

Улсын бүртгэийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

 

12/24/2019 13:30

Танхим - 4

Ч.Оюундулам

 

Сангийн яам

У.Бадамсүрэн

 

17

12/24/2019 13:30

Танхим - 5

Төгс эхлэл ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

Д.Оюумаа

 

18

12/24/2019 14:00

Танхим - 5

электрикком ХХК

Эрчим Хүчний яам

А.Сарангэрэл

 

19

12/24/2019 14:00

Танхим - 2

Бон интернэшнл ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

20

12/24/2019 14:00

Танхим - 5

Х.Эрдэнэцэцэг

Нийслэлийн засаг дарга бөгөөд улаанбаатар хотын захирагч

Н.Долгорсүрэн

 

21

12/24/2019 14:00

Танхим - 1

Булаг сүүж майнинг ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

22

12/24/2019 14:00

Танхим - 5

Баатарван транс ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

23

12/24/2019 15:00

Танхим - 2

Альшаахайрхан ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

24

12/24/2019 15:00

Танхим - 5

Сэншивэе монгол ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

25

12/24/2019 16:00

Танхим - 5

Гэгээн талбай ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

2019.12.25-НЫ ЛХАГВА ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

12/25/2019 10:00

Танхим - 2

Мобиком Корпораци ХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэгчлэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Ш.Цэрэндулам

О.Оюунгэрэл

 

2

12/25/2019 10:00

Танхим - 4

Танг Чун Лэй

Хуулийн этгээдийн улсын бүртгэлийн газар

А.Насандэлгэр

 

3

12/25/2019 11:00

Танхим - 1

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

12/25/2019 14:00

Танхим - 1

Содон фүүдс ХХК

Оюуны өмчийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

2019.12.26-НЫ ПҮРЭВ ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

12/26/2019 10:00

Танхим - 4

М.Отгонбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

12/26/2019 10:00

Танхим - 4

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

3

12/26/2019 10:00

Танхим - 5

Ө.Батжаргал

Нийслэлийн эрүүл мэндийн газар

Д.Чанцалням

 

4

12/26/2019 10:30

Танхим - 2

Нитро сибир Азиа ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

М.Батзориг

 

5

12/26/2019 12:00

Танхим - 2

Занарт уул ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

6

12/26/2019 14:00

Танхим - 5

Сүүлт гранд ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын дарга

Д.Чанцалням

 

7

12/26/2019 14:00

Танхим - 2

Дулааны хоёрдугаар цахилгаан станц ТӨХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

М.Батзориг

 

 

2019.12.27-НЫ БААСАН ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

12/27/2019 10:00

Танхим - 2

О.Бүжинлхам

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

2

12/27/2019 10:00

Танхим - 4

Нэшнл майнинг групп ХХК

Юнайтед транс групп ХХК

У.Бадамсүрэн

 

3

12/27/2019 10:30

Танхим - 3

Я.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

 

12/27/2019 10:30

Танхим - 4

Алтанбилэг ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

4

12/27/2019 11:30

Танхим - 2

Бат дөлгөөн мөрөн ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

5

12/27/2019 11:30

Танхим - 4

 

 

Ц.Бахархал

Нийслэлийн боловсролын газрын дарга

У.Бадамсүрэн

 

6

12/27/2019 13:30

Танхим - 2

Сүхбаатар тохижилт ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Улсын бүртгэлийн хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

7

12/27/2019 13:30

Танхим - 4

Жиди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

8

12/27/2019 13:30

Танхим - 1

Л.Чинбат

Монгол банкны ерөнхийлөгч

М.Батзориг

 

9

12/27/2019 14:00

Танхим - 2

Үлэмж агь катринг ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Мөнхбаатар, Б.Ариунгэрэл, Ц.Цэвэлмаа

Г.Мөнхтулга

 

10

12/27/2019 15:30

Танхим - 5

Халиун проперти ХХК

Иргэний нисэхийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР

2019.12.23-НЫ ДАВАА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

12/23/2019 9:30

Танхим - 3

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын БОХГУУХХ улсын байцаагч Б.Отгонцэнгэл

О.Оюунгэрэл

 

2

12/23/2019 9:30

Танхим - 3

Эм Си Си Си Корперэйшн ХХК

Барилга хот байгуулалтын яам, Барилгын хөгжлийн төв

Д.Халиуна

 

3

12/23/2019 10:30

Танхим - 3

Говь ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газар

О.Оюунгэрэл

 

4

12/23/2019 13:30

Танхим - 3

С.Нэргүй нар

Нийслэлийн Боловсролын гзаар

Д.Халиуна

 

5

12/23/2019 14:00

Танхим - 3

Протек ХХК

Боловсрол соёл шинжлэх ухаан спортын яам, Болвсрол соёл шинжлэх ухааны яамны тендер шалгаруулалтыг явуулах үнэлгээний хорооны дарга Л.Цэвэлсүрэн

Ц.Одмаа

 

2019.12.24-НЫ МЯГМАР ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

12/24/2019 11:00

Танхим - 3

Монтрак групп ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын хяналт шалгалтын тасгийн ТУБ Б.Бат-Эрдэнэ, Б.Цэвэлмаа

Д.Халиуна

 

2

12/24/2019 13:30

Танхим - 3

Комфорт импэкс ХХК

Сангийн яам

А.Сарангэрэл

 

2019.12.25 -НЫ ЛХАГВА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

12/25/2019 13:30

Танхим - 3

Суруга продертиз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

12/25/2019 14:00

Танхим - 3

Ж.Оюумаа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

3

12/25/2019 14:30

Танхим - 3

Андгай ХХК

Эрүүл мэндийн яам

А.Насандэлгэр

 

 

2019.12.26-НЫ ПҮРЭВ ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

12/26/2019 14:00

Танхим - 3

Эхлэл -Ургац ХХК

Эрдэнэс таван толгой ХК

Г.Мөнхтулга

 

2019.12.27-НЫ  БААСАН ГАРАГ

1

12/27/2019 10:00

Танхим - 1

Хаппи Бьюлдинг ХХК

Дулааны гуравдугаар цахилгаан станц ТӨХК тендерийн үнэлгээний хороо

Н.Долгорсүрэн