Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2019.12.30-2020.01.03/

2019-12-28   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 12 дугаар сарын 30-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

Д.Батжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 4

Новел лендинг ХХК

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны хянан шалгагч Ш.Гантуяа

О.Оюунгэрэл

 

3

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Сэлэнгэ бадам ХХК нар ХЗХ

Хүнс хөдөө аж ахуй хөнгөн, үйлдвэрийн яам, ХХААХҮ яамны сайд, нар

Ц.Мөнхзул

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Эм Си Си Си Корпорейшн ХХК

Барилгын хөгжлийн төв

Д.Халиуна

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Д.Батжаргал

Нийслэлийн Улсын Бүртгэлийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

даваа /10:00/ Танхим - 4

Инишлпойнт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Ц.Намсрайжав

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга С.Баатаржав

Д.Чанцалням

 

9

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Жи Эн Ти Эл ХХК

Уул уурхай хүнд үйлвэрийн яамны эрдэс баялагин мэргэжлийн зөвлөл

М.Батзориг

 

10

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Монголиан тангстен корпорэйшн ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

11

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Майнинг консалтинг ХХК

Нийслэлийн хот байгуулалт хөгжлийн газар

У.Бадамсүрэн

 

12

Даваа /10:30/ Танхим - 1

Ц.Амгалан

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд Н.Цэрэнбат

Д.Оюумаа

 

13

Даваа /10:30/ Танхим - 2

В.Бизьяа

Барилга хот байгуулалтын яамны улаанбаатар хотын 7, 16 , МҮОНРТ-ийн хорооололын орон сууц дэд бүтцийн төсөл-ийн зохицуулагч Ч.Доржготов

Б.Адъяасүрэн

 

14

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Улсын их дэлгүүр ХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны улсын байцаагч Ц.Энхжаргал

Г.Мөнхтулга

 

15

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Ц.Эрдэнэцэцэг

Нийслэлийн засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

16

Даваа /11:00/ Танхим - 1

О.Мандахзул нар

Нийслэлийн сүхбаатар дүүрэг дэх мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч Ч.Дэлгэрсайхан

Ц.Мөнхзул

 

17

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Анома ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна

 

18

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Н.Отгонцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

19

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Г.Батбаатар

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам

У.Бадамсүрэн

 

20

Даваа /12:00/ Танхим - 4

Интерсеарч ХХК

Байгаль орчин, ачлал жуулчлалын яам

Ц.Одмаа

 

21

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Альшаахайрхан ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

22

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Гүн билэг орд ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

23

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Талын салаа тур ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

 

24

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Эгшиглэнт уул ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

25

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Мандах-2 СӨХ

Нийслэлийн орон сууцны хувьчлах товчоо

Д.Халиуна

 

26

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Д.Мөнхтунгалаг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

27

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Үндэсний хөрөнгө оруулалтын банк ХХК

Монгол банкны хяналт шалгалтын газрын тусгай хяналтын албаны хянан шалгагч Б.Мандахнаран

А.Сарангэрэл

 

28

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Баянгол дүүргийн Прокурорын газрын прокурор М.Нямжав

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуйн халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Л.Энхцэцэг

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 12 дугаар сарын 31-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

М.Отгонжаргал

Нийслэлийн Газрын алба

А.Сарангэрэл

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Хармони Гарден ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Монголианкоммодити трейдинг ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Д.Оюумаа

 

5

Мягмар /12:00/ Танхим - 4

Баян-Могод ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газрын Санхүүгийн хяналт шалгалтын улсын ахлах байцаагч Д.Золбоо

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Д.Чанцалням

 

7

Мягмар /14:30/ Танхим - 4

Хьюндай моторс монгол ХХК

Монгол улсын сангийн яам

Д.Чанцалням

 

8

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Б.Одонтуяа

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2020 оны 01 дүгээр сарын 02-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 2

Очот-Уул ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим - 2

Б.Рэнцэндорж

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

А.Сарангэрэл

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Ш.Энхжин

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Чандмань СӨХ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Очоо ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

С.Отгонсүрэн нар

Сүхбаатар дүүргийн газар зохион байгуулалтын алба

А.Насандэлгэр

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Эхлэх-Ургац ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

Д.Чанцалням

 

7

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

П.Батхүү

Нийслэлийн засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

8

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Говийн чулуу ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

У.Бадамсүрэн

 

9

Пүрэв /10:30/ Танхим - 2

Юиливейжейн ХХК

Баянзүрх дүүргийн татварын улсын байцаагч Л.Цогтсайхан З.Цэрэнлхам

Н.Долгорсүрэн

 

10

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Ж.Отгонжаргал

Нийслэлийн газар зохион байгуулалтын алба Сүхбаатар дүүргийн засаг дарга

Д.Чанцалням

 

11

Пүрэв /11:30/ Танхим - 5

Б.Ичинхорол

Нийслэлийн засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

12

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Номин Тав Трейд ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч нар

Б.Адъяасүрэн

 

14

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

А.Болормаа

Монголын Хуульчдын холбоо

О.Оюунгэрэл

 

15

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Л.Мөнхцэцэг

Оюуны өмчийн газар, Маргаан шийдвэрлэх комисс

Б.Адъяасүрэн

 

16

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Сансар сүлжээ ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

17

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Абсолют кэш энд кэрри ХХК

Хан-Уул дэх мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Мал эмнэлэгийн улсын байцаагч А. Золзаяа

Д.Халиуна

 

18

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Л.Тунгалаг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

19

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Сүүлт гранд ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын дарга

Д.Чанцалням

 

20

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Т.Буяндэлгэр

Авилгатай тэмцэх газар

А.Сарангэрэл

 

21

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

М-Амор ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын тасгийн улсын байцаагч А.Болормаа

У.Бадамсүрэн

 

22

Пүрэв /14:30/ Танхим - 2

Х.Сонинцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

23

Пүрэв /14:30/ Танхим - 2

Нью Семетри ХХК

Төв аймгийн/Сэргэлэн сумын Засаг дарга/

Б.Адъяасүрэн

 

24

Пүрэв /15:00/ Танхим - 2

Э.Гэрэлбаяр

Монгол улсын Засгийн газрын хэрэгжүүлэгч агентлаг Оюуны өмчийн газар хяналтын хэлтэс Ч.Эрдэнэбаяр

А.Сарангэрэл

 

26

Пүрэв /15:00/ Танхим - 1

Хаш текник ХХК

Татварын ерөнхий газрйн дэргэдэх татварын маргаан таслах зөвлөл, Чингэлтэй дүүргийн татварын хэлтсийн татварын хяналт шалгалтын тасгийн улсын байцаагч Б.Цэвэлмаа, Г.Баттулга

У.Бадамсүрэн

 

27

Пүрэв /15:30/ Танхим - 2

Оюу толгой ХХК

Татварын ерөнхий газрын Татварын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

28

Пүрэв /16:00/ Танхим - 2

П.Раднаабазар

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

29

Пүрэв /16:00/ Танхим - 5

М.Отгонбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2020 оны 01 дүгээр сарын 03-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Байгаль Орчны Төлөөх Хуульчдын холбоо

Байгаль Орчин, аялал жуулчлын яам

А.Насандэлгэр

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Т.Ганзориг

Говь-Алтай аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 4

СЭЭКЛ ХХК

Оюуны өмчийн газрын хяналтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Цэдээнхүү

О.Оюунгэрэл

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Монголын алтан аялал ХХК

Баянзүрх дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Г.Мөнхтулга

 

5

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Д.Эрдэнэтуяа

шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын хэрэглэгчийн эрхийг хамгаалаг газрын улсын байцаагч Х.Орхон

Ц.Одмаа

 

6

Баасан /10:30/ Танхим - 4

Хан Алтайн Тоосго ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

7

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Б.Чогсом

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Б.Дөлгөөн

Монголын хуульчдын холбоо, хуульчдын мэргэжлийн шалгалтын асуудал хариуцсан хороо

Б.Адъяасүрэн

 

9

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Шунхлай трейдинг ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчий төлөө газрын Улсын байцаагч У.Халиунаа, Д.Мөнхсолонго, Л.Амгалан

Ц.Одмаа /Г.Мөнхтулга. А.Насандэлгэр/

 

10

Баасан /12:00/ Танхим - 4

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

11

Баасан /12:00/ Танхим - 2

Террасатори ХХК

Байгал орчин аялал жуулчлалын яам

Н.Долгорсүрэн

 

12

Баасан /13:30/ Танхим - 1

С.Сэр-Од

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

13

Баасан /14:00/ Танхим - 2

Босстон Интернэшнл ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

14

Баасан /14:00/ Танхим - 2

Тэргүүн чансаа ХХК

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газар

У.Бадамсүрэн

 

14

Баасан /15:00/ Танхим - 4

Н.Наранцэцэг

Сангийн яамны Нягтлан бодох бүртгэлийн бодлогын газрын мэргэжилтэн, Нягтлан бодох бүртгэлийн улсын ахлах байцаагч Б.Сансармаа

Г.Мөнхтулга

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2019.12.30 - 2020.01.03/ /Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-3

Бат богд хайрхан тур ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-3

Эвсэг нөхөд СӨХ

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Долгорсүрэн

 

/Баасан гараг/

 

1

Баасан  /13:30/ Танхим-3

Баянгол дүүргийн прокурорын газар

Баянгол дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч

У.Бадамсүрэн