Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2020.01.13-2020.01.17/

2020-01-13   |   Админ

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН

АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР

/ 2020.01.13-2020.01.17 /

2020.01.13-НЫ ДАВАА ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

1/13/2020 9:00

Танхим - 1

Үндэсний хөрөнгө оруулалтын банк ХХК

Монгол банкны хяналт шалгалтын газрын тусгай хяналтын албаны хянан шалгагч Б.Мандахнаран

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

1/13/2020 9:30

Танхим - 4

Анхай-Интернэшнл ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

3

1/13/2020 10:00

Танхим - 2

Эм Си Си Си Корпорейшн ХХК

Барилгын хөгжлийн төв

Д.Халиуна

 

4

1/13/2020 10:00

Танхим - 4

Б.Мөнхгэрэл

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

1/13/2020 10:00

Танхим - 5

Талын салаа тур ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

 

6

1/13/2020 10:00

Танхим - 1

В.Бизьяа

Барилга хот байгуулалтын яамны улаанбаатар хотын 7, 16 , МҮОНРТ-ийн хорооололын орон сууц дэд бүтцийн төсөл-ийн зохицуулагч Ч.Доржготов

Б.Адъяасүрэн

 

7

1/13/2020 10:00

Танхим - 4

Хаш текник ХХК

Татварын ерөнхий газрйн дэргэдэх татварын маргаан таслах зөвлөл, Чингэлтэй дүүргийн татварын хэлтсийн татварын хяналт шалгалтын тасгийн улсын байцаагч Б.Цэвэлмаа, Г.Баттулга

У.Бадамсүрэн

 

8

1/13/2020 11:00

Танхим - 5

Б.Нансалмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

1/13/2020 11:30

Танхим - 4

Э.Төгсбуян

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

1/13/2020 11:30

Танхим - 2

Инишлпойнт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

11

1/13/2020 12:30

Танхим - 4

Говь ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газар

О.Оюунгэрэл

 

12

1/13/2020 13:30

Танхим - 2

Мандах-2 СӨХ

Нийслэлийн орон сууцны хувьчлах товчоо

Д.Халиуна

 

13

1/13/2020 13:30

Танхим - 2

Д.Батжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

14

1/13/2020 13:30

Танхим - 5

Ц.Амгалан

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд Н.Цэрэнбат

Д.Оюумаа

 

15

1/13/2020 14:00

Танхим - 2

Г.Батбаатар

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам

У.Бадамсүрэн

 

16

1/13/2020 14:00

Танхим - 5

Эгшиглэнт уул ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Ганбат

 

17

1/13/2020 14:30

Танхим - 1

Н.Отгонцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

18

1/13/2020 15:30

Танхим - 2

Д.Батжаргал

Нийслэлийн Улсын Бүртгэлийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

19

1/13/2020 15:30

Танхим - 4

Тэргүүн чансаа ХХК

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газар, Тендерийн үнэлгээний хороо

У.Бадамсүрэн

 

2020.01.14-НЫ МЯГМАР ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

1/14/2020 9:00

Танхим - 5

Содон фүүдс ХХК

Оюуны өмчийн газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

1/14/2020 10:00

Танхим - 4

Хьюндай моторс монгол ХХК

Монгол улсын сангийн яам

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

1/14/2020 10:00

Танхим - 1

Баян-Могод ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газрын Санхүүгийн хяналт шалгалтын улсын ахлах байцаагч Д.Золбоо

Г.Мөнхтулга

 

4

1/14/2020 10:00

Танхим - 2

Шивээговь сумын засаг дарга С.Ягаанцэцэг

Монгол улсын төрийн албаны зөвлөл

М.Батзориг

 

5

1/14/2020 10:30

Танхим - 5

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Д.Энхсайхан, тус газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

С.Ганбат

 

6

1/14/2020 10:30

Танхим - 1

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль БСБ

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар /Хуучнаар Төрийн өмчийн хорооны чиг үүрэгтэй холбоотой/

Д.Оюумаа

 

7

1/14/2020 11:00

Танхим - 1

Увс дулааны станц СӨХ

Эрчим Хүчний яам

Б.Адъяасүрэн

 

8

1/14/2020 11:00

Танхим - 2

Үйзэн бүрхээр ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

9

1/14/2020 13:30

Танхим - 1

Б.Чогсом

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

10

1/14/2020 13:30

Танхим - 1

Баянгол дүүргийн Прокурорын газрын прокурор М.Нямжав

Баянгол дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуйн халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Л.Энхцэцэг

Б.Адъяасүрэн

 

11

1/14/2020 14:30

Танхим - 2

Х.Сонинцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

12

1/14/2020 15:00

Танхим - 4

Номин Тав Трейд ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч нар

Б.Адъяасүрэн

 

2020.01.15-НЫ ЛХАГВА ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

1/15/2020 10:00

Танхим - 2

Ө.Мөнх-Итгэлт нарын

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам, Богдхан-Уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргаа

А.Насандэлгэр

 

2

1/15/2020 10:00

Танхим - 1

Ш.Энхжин

Нийслэлийн засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

3

1/15/2020 10:00

Танхим - 4

П.Батхүү

Нийслэлийн засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

1/15/2020 10:30

Танхим - 1

Сэншивэе монгол ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

5

1/15/2020 10:30

Танхим - 2

Д.Эрдэнэтуяа

шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын хэрэглэгчийн эрхийг хамгаалаг газрын улсын байцаагч Х.Орхон

Ц.Одмаа

 

6

1/15/2020 11:00

Танхим - 1

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

С.Ганбат

Б.Адъяасүрэн

 

7

1/15/2020 11:00

Танхим - 2

Эко Скүүл Гарден ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

8

1/15/2020 11:00

Танхим - 1

Chen Yuan

Буянт -Ухаа дахь гаалийн газрын зөрчилтэй тэмцэх хэрэг бүртгэх гаалийн улсын байцаагч Б.Батхолбоо

Г.Мөнхтулга

 

9

1/15/2020 13:30

Танхим - 1

Протек ХХК

Боловсрол соёл шинжлэх ухаан спортын яам, Болвсрол соёл шинжлэх ухааны яамны тендер шалгаруулалтыг явуулах үнэлгээний хорооны дарга Л.Цэвэлсүрэн

Ц.Одмаа

 

10

1/17/2020 13:30

Танхим - 2

Зан интернэшнл ХХК

Нийслэлийн хот байгуулалт хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

11

1/15/2020 14:00

Танхим - 1

Н.Төрбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Батсүрэн

 

12

1/15/2020 14:00

Танхим - 5

Хамтын шийдэл ТББ

Нийслэлийн засаг дарга С.Амарсайхан

У.Бадамсүрэн

 

13

1/15/2020 14:00

Танхим - 2

Б.Хонгорзул нар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

14

1/15/2020 14:30

Танхим - 1

Ханбогд Эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Ц.Одмаа

С.Ганбат

Б.Адъяасүрэн

 

15

1/15/2020 15:30

Танхим - 1

Я.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

2020.01.16-НЫ ПҮРЭВ ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

1/16/2020 9:00

Танхим - 1

Ази-Фарма ХХК

Гэмтэл, Согог судлалын үндэсний төвийн дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

1/16/2020 10:00

Танхим - 4

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

3

1/16/2020 10:00

Танхим - 4

Д.Хоролдамба

Засгийн газар

Н.Дуламсүрэн

 

4

1/16/2020 10:00

Танхим - 2

Очоо ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр

 

5

1/16/2020 10:00

Танхим - 5

Отгонтэнгэр оргил ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

1/16/2020 10:00

Танхим - 5

Отгонтэнгэр оргил ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

7

1/16/2020 10:30

Танхим - 5

Б.Дөлгөөн

Монголын хуульчдын холбоо, хуульчдын мэргэжлийн шалгалтын асуудал хариуцсан хороо

Б.Адъяасүрэн

 

8

1/16/2020 11:00

Танхим - 5

Ш.Энхжин

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

9

1/16/2020 11:00

Танхим - 1

П.Раднаабазар

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Ганбат

 

10

1/16/2020 11:00

Танхим - 1

С.Наранцэцэг

Улсын бүртгэийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

1/16/2020 11:00

Танхим - 4

Говийн чулуу ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

У.Бадамсүрэн

 

12

1/16/2020 11:30

Танхим - 2

Чандмань СӨХ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

13

1/16/2020 11:30

Танхим - 2

С.Отгонсүрэн нарын

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

14

1/16/2020 11:30

Танхим - 4

Б.Рэнцэндорж

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

15

1/16/2020 11:30

Танхим - 5

Т.Буяндэлгэр

Авилгатай тэмцэх газар

С.Ганбат

 

16

1/16/2020 13:30

Танхим - 4

Мах экспорт ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын Мэргэжлийн зөвлөл

Б.Адъяасүрэн

 

17

1/16/2020 13:30

Танхим - 1

Сансар сүлжээ ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Оюумаа

 

18

1/16/2020 13:30

Танхим - 2

Абсолют кэш энд кэрри ХХК

Хан-Уул дэх мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Мал эмнэлэгийн улсын байцаагч А. Золзаяа

Д.Халиуна

 

19

1/16/2020 13:30

Танхим - 5

МВС групп ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын хяналтын улсын байцаагч Э.Балжинням

Н.Долгорсүрэн

 

20

1/16/2020 14:00

Танхим - 5

Э.Гэрэлбаяр

Монгол улсын Засгийн газрын хэрэгжүүлэгч агентлаг Оюуны өмчийн газар хяналтын хэлтэс Ч.Эрдэнэбаяр

Ц.Батсүрэн

 

21

1/16/2020 14:00

Танхим - 4

Занарт уул ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

22

1/16/2020 14:30

Танхим - 4

Хөдөлмөрийн үндэсний сан ТББ

Үндэсний хөгжлийн газрын дарга

Н.Дуламсүрэн

 

23

1/16/2020 15:00

Танхим - 5

Юиливейжейн ХХК

Баянзүрх дүүргийн татварын улсын байцаагч Л.Цогтсайхан З.Цэрэнлхам

Н.Долгорсүрэн

 

24

1/16/2020 15:30

Танхим - 1

Төгс эхлэл ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

Д.Оюумаа

 

25

1/16/2020 16:00

Танхим - 5

Б.Ичинхорол

Нийслэлийн засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

 

2020.01.17-НЫ БААСАН ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

1/17/2020 9:00

Танхим - 5

Босстон Интернэшнл ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

2

1/17/2020 10:00

Танхим - 2

С.Нэргүй

Боловсролын газар

Д.Халиуна

Ц.Мөнхзул

У.Бадамсүрэн

 

3

1/17/2020 11:00

Танхим - 5

Хан Алтайн Тоосго ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

4

1/17/2020 11:30

Танхим - 5

Террасатори ХХК

Байгал орчин аялал жуулчлалын яам

Н.Долгорсүрэн

 

5

1/17/2020 14:00

Танхим - 4

Д.Батжав

Ашигт малтмал, газрын Тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дуламсүрэн

 

6

1/17/2020 14:00

Танхим - 5

Э.Гантогоо

Нийслэлийн Засаг дарга, Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

1/17/2020 15:00

Танхим - 5

С.Сэр-Од

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР

2020.01.13-НЫ ДАВАА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

1/13/2020 9:20

Танхим - 3

Смарт брокерс ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны хяналт шалгалт зохицуулалтын газрын хяналтын улсын байцаагч Б.Номинчулуун

Н.Дуламсүрэн

 

2

1/13/2020 9:30

Танхим - 3

Аревамонгол ХХК

Татварын ерөнхий газрын дэргэдэх Улсын төсвийн орлого, хяналтын газрын ахлах байцаагч Д.Батжаргал, байцаагч Б.Төгсжаргал

А.Насандэлгэр

 

3

1/13/2020 9:30

Танхим - 3

Магнет-Айрон ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар, кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

4

1/13/2020 10:00

Танхим - 3

Улаанбаатар Усан Цэнэгт Цахилгаан Станц ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газар

Н.Долгорсүрэн

 

5

1/13/2020 10:00

Танхим - 3

Чандмань трэвел ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд Н.Цэрэнбат

Ц.Одмаа

 

6

1/13/2020 11:00

Танхим - 3

Улаанбаатар хотын банк ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2020.01.14-НЫ МЯГМАР ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

1/14/2020 10:00

Танхим - 3

Эм Жи Эл Би ХХК

Эрүүл Мэндийн яам

Н.Дуламсүрэн

 

2

1/14/2020 11:00

Танхим - 3

Монголын урлагийн ажилтны холбоо ТББ

Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

1/14/2020 14:00

Танхим - 3

Жинхэнэ уянга ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Ц.Батсүрэн

 

2020.01.15-НЫ ЛХАГВА ГАРАГ

1

1/15/2020 11:00

Танхим - 3

Улаанбаатар Капитал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуучлалын сайд

Д.Оюумаа

 

2

1/15/2020 11:30

Танхим - 3

Ай капитал ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Д.Оюумаа

 

3

1/15/2020 12:00

Танхим - 3

Эрдэнэт үйлдвэр ТӨҮГ

Хот суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашиглалт, үйлчилгээг зохицуулах зөвлөл

Д.Оюумаа

 

4

1/15/2020 12:20

Танхим - 3

Б.Алтантуяа

Нийслэлийн мал эмнэлэгийн газар

Д.Оюумаа

 

2020.01.16-НЫ ПҮРЭВ ГАРАГ

1

1/16/2020 9:00

Танхим - 3

Саммитмедикал сервис ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

 

2020.01.17-НЫ БААСАН ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

1/17/2020 10:00

Танхим - 3

Мошеа эко энержи ХХК

Эрчим хүчний сайд

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

1/17/2020 10:30

Танхим - 3

Ш.Доржготов

Нийслэлийн засаг дарга

М.Батзориг

 

3

1/17/2020 11:00

Танхим - 3

Цэгц гэрэлт ХХК

Нийслэлийн өмчийн шалгалт, удирдлагын газар

М.Батзориг

 

4

1/17/2020 11:30

Танхим - 3

Б.Лхагвасүрэн

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын дэд бүтцийн хяналтын хэлтсийн улсын ахлах байцаагч Д.Дэлгэрмаа

М.Батзориг

 

5

1/17/2020 12:00

Танхим - 3

Төгс тэмүүлэл ХХК ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг