Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР/ 2017.09.11-09.15

2017-09-08   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 11-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /09:30/ даваа
I Танхим

Г.Батхуяг, С.Цэрэннадмид

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн газрын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:30/ даваа
I Танхим

Баянгол гео ХХК

Улаанбаатар хотын ерөнхий менежер

акт

О.Оюунгэрэл

 

3

 /13:30/ даваа
I Танхим

Си Ай Ти ХХК

Эрүүл мэндийн яам, Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

тендер

Ц.Мөнхзул

 

1

 /10:30/ даваа
II Танхим

Гурван зангилаа ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

2

 /13:30/ даваа
II Танхим

Н.Цэрэнлхам

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

1

 /10:30/ даваа
III Танхим

Д.Баянжаргал

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

2

 /13:30/ даваа
III Танхим

Мөнхийн түншлэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна (Б.Адъяасүрэн)

 

3

 /13:30/ даваа
III Танхим

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Л.Батбаатар

 

4

 /15:30/ даваа
III Танхим

Булгантайхар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/мал

Д.Халиуна (Б.Адъяасүрэн)

 

1

  /09:00/ даваа
 IV Танхим

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

2

  /10:00/ даваа
 IV Танхим

Ш.Баяржаргал

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

3

  /11:30/ даваа
 IV Танхим

Д.Баттогтох

Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгаалын сайд

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

4

  /13:30/ даваа
 IV Танхим

Б.Батдэлгэр

Чингэлтэй дүүргийн Эрүүл мэндийн төвийн дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

акт

М.Батзориг

 

5

  /14:30/ даваа
 IV Танхим

Ассист ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

1

  /09:00/ даваа
 V Танхим

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

тамга

О.Оюунгэрэл

 

2

  /09:30/ даваа
 V Танхим

О.Цогтбаатар

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

акт

У.Бадамсүрэн

 

3

  /10:00/ даваа
 V Танхим

А.Алтантуяа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

5

  /10:30/ даваа
 V Танхим

Д.Намсрай нарын 3 иргэн

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Газрын алба

газар

Н.Дуламсүрэн

 

6

  /11:30/ даваа
 V Танхим

"СДБ трейд" ХХК

НӨХГ

сонгон шалгаруулалт

О.Оюунгэрэл Ц.Одмаа
 Б.Мөнх-Эрдэнэ

Сугар

7

  /13:30/ даваа
 V Танхим

В.Ёндонжамц

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

8

  /14:30/ даваа
V Танхим

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 12-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /09:30/ Мягмар
II Танхим

"Түмэн тал" ХХК-ийн хувьцаа эзэмшигч Г.Энхжаргал, Г.Ганболор

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /11:30/ мягмар
II Танхим

"Жэй Си Си Ар" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтэс

ашигт/мал

Н.Дамдинсүрэн

 

3

 /13:30/ мягмар
II Танхим

Си Өү Эй Эл ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын татварын хяналт шалгалтын хэлтсийн улсын байцаагч Т.Баасан, Б.Төгсжаргал, П.Эрдэнэтунгалаг

татвар

Ц.Мөнхзул

 

4

 /14:00/ мягмар
II Танхим

"Волтам" ХХК

ГЕГ-ын бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын ГУБ нар

акт

Ц.Мөнхзул

 

5

 /14:00/ мягмар
II Танхим

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Газрын алба

газар

М.Цэцэгмаа

 

1

 /09:30/ Мягмар
III Танхим

Бөхөг түргэн ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

акт

Л.Батбаатар

 

2

 /10:00/ Мягмар
III Танхим

Адамас Маунтин ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт/мал

У.Бадамсүрэн

 

3

 /14:00/ Мягмар
III Танхим

О.Лхагвадорж

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

төрийн алба

А.Насандэлгэр (Н.Дуламсүрэн)

 

1

 /10:00/ Мягмар
IV Танхим

Саудгоби фортуна ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/мал

М.Батзориг

 

2

 /13:30/ Мягмар
IV Танхим

Б.Гандорж

Нийслэлийн засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

1

 /09:00/ Мягмар
V Танхим

Ухаашүрт консалтинг ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

тендер

Д.Чанцалням

 

2

 /09:00/ Мягмар
V Танхим

Широ эксплорэшион ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/мал

М.Цэцэгмаа

 

3

 /10:30/ Мягмар
V Танхим

Ц.Амартүвшин

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч нарт

акт

Ц.Одмаа

 

4

 /11:30/ Мягмар
V Танхим

Н.Халиуна Ц.Саранцэцэг

Гэр бүл, Хүүхэд залуучуудын хөгжлийн төв

төрийн алба

Б.Мөнх-Эрдэнэ Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

Ч.Батсуурь

5

 /13:30/ Мягмар
V Танхим

Цахиурт ресурс ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

6

 /14:00/ Мягмар
V Танхим

Оюу толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Геологи, Уул уурхай, Техникийн хяналтын улсын байцаагч Л.Өлзийцэцэг

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 13-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /09:30/ Лхагва
II Танхим

"Хасар" ХХК

Чингэлтэй дүүргийн татварын хэлтэс, Татварын улсын байцаагч А.Өнөрмаа, Х.Сүнжидмаа

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:30/ Лхагва
II Танхим

С.Норжмаа

Нийслэлийн засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

3

 /11:00/ Лхагва
II Танхим

Д.Ганбаатар

Сонгинохайрхан дүүргийн 28 дугаар хорооны Иргэдийн нийтийн хурал

сонгууль

А.Сарангэрэл

 

4

 /14:00/ Лхагва
II Танхим

Капитрон банк ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

5

 /14:00/ Лхагва
II Танхим

"Тэнүүн байгаль"

Чингэлтэй дүүргийн татварын хэлтэс, Татварын улсын байцаагч А.Өнөрмаа нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

6

 /15:00/ Лхагва
II Танхим

Дархан нэхий ХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч

акт

Д.Оюумаа

 

1

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Т.Наранбат

Ашигт малтмал, газрын тосын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/мал

У.Бадамсүрэн

 

1

 /10:30/ лхагва
IV Танхим

М.Эрдэнэбаатар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

газар

М.Батзориг

 

2

 /13:30/ лхагва
IV Танхим

О.Батнэмэх

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Г.Мөнхтулга

 

3

 /14:30/ лхагва
IV Танхим

Г.Хишигбат

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн газрын алба, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн М.Батзориг Л.Өлзийжаргал

 

1

 /14:30/ лхагва
IV Танхим

"Талын фокус" ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Д.Должинсүрэн, И.Хорлоо

татвар

О.Оюунгэрэл

 

2

 /13:30/ лхагва
V Танхим

"Шижир алт" ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын Төсөв орлого хяналтын газрын татварын улсын байцаагч нарт

татвар

Н.Дуламсүрэн

 

3

 /14:00/ лхагва
V Танхим

Ц.Найдан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 14-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

"Иргэний эрч хүч" ТББ

Налайх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /11:00/ Пүрэв
 II Танхим

Д.Гэрэлгуа

Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

3

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Т.Жавхлан

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

4

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Централ эшиа майнинг ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/мал

М.Цэцэгмаа

 

1

 /09:00/ Пүрэв
III Танхим

Оюу толгой ХХК

Мэрэгжлийн хяналтын ерөнхий газар байцаагч нар

акт

Л.Батбаатар

 

1

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Б.Дамба нарын

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн газрын алба, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

2

 /11:00/ Пүрэв
IV Танхим

Интер ном ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

газар

М.Батзориг

 

3

 /13:30/ Пүрэв
IV Танхим

С.Уранчимэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

4

 /15:00/ Пүрэв
IV Танхим

Зорчигч Тээврийн нэгтгэл

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

1

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

Б.Ундрахсан С.Базарваань

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

М.Эрхэмбаяр С.Санжмятав

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа О.Оюунгэрэл

Э.Энхдулам

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 15-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /09.30/ Баасан      I  танхим

"Рэмет" ХХК

АМГТГКХ

а/малтмал

Ц.Мөнхзул Н.Дамдинсүрэн Н.Дуламсүрэн

 

2

 /13:30/ Баасан
I Танхим

Б.Мөнхбаатар

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

эс үйлдэхүй

Ц.Мөнхзул

 

1

 /10:00/ Баасан
II Танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

1

 /10:00/ Баасан
III Танхим

Т.Нуржин

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

А.Насандэлгэр

 

2

 /13:30/ Баасан
III Танхим

Т.Баяр

Сонгинохайрхан дүүргийн 1-р хорооны ИНХ-ын дарга

акт

Л.Батбаатар

 

1

 /11:00/ Баасан
IV Танхим

Бату констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн

Д.Мөнхзаяа

1

 /10:00/ Баасан
V Танхим

Ж.Чулуунцэцэг нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

 

 /11:30/ Баасан
V Танхим

"Сандэй" ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.09.11- 09.15/

Даваа гараг

1

 /09:00/ даваа
VI Танхим

Ч.Жаргалсайхан

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

2

 /09:30/ даваа
VI Танхим

Б.Буянтөр

Цагдаагийн ерөнхий газар

Төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /10:00/ даваа
VI Танхим

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

Мягмар гараг

1

 /09:30/
мягмар
VI Танхим

"Өрхтий трейд" ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

 /10:00/
мягмар
VI Танхим

"Бүрд констракшны гэр хорооллын дахин төлөвлөлт" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Л.Өлзийжаргал

 

3

 /10:20/
мягмар
VI Танхим

Б.Болортуул

Монгол Улсын ерөнхий аудитор

төрийн алба

Л.Өлзийжаргал

 

4

 /10:40/
мягмар
VI Танхим

"Трендмебель монголиа" ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газрын тендерийн үнэлгээний хороо

тендер

Л.Өлзийжаргал

 

5

 /11:00/
мягмар
VI Танхим

Ч.Байгалмаа нарын

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

6

 /13:30/
мягмар
VI Танхим

Ж.Тунгалаг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

7

 /14:00/
мягмар
VI Танхим

"Мига-Эрин" ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

ашигт/мал

М.Батзориг

 

8

 /14:30/
мягмар
VI Танхим

Скарн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт/мал

М.Батзориг

 

9

 /15:00/
мягмар
VI Танхим

"Адульфгео" ХХК

Байгаль орчин аялал жуучилалын сайд

акт

О.Оюунгэрэл

 

10

 /15:30/
мягмар
VI Танхим

М.Амуударъяа нар

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

С.Төмөрбат

 

Лхагва гараг

1

 /10:00/
Лхагва
VI Танхим

Магнайбаатар, Наранбат

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтэс

ашигт/мал

У.Бадамсүрэн

 

2

 /14:00/
Лхагва
VI Танхим

П.Гэрэлт-Од, С.Номингэрэл, Д.Оюунжаргал нарын

Үндэсний Аудитын газар

акт

Л.Өлзийжаргал

 

3

 /14:20/
Лхагва
VI Танхим

"Хойд од кредит" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

4

 /15:00/
Лхагва
VI Танхим

Ж.Саранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

Пүрэв

1

 /10:00/
Пүрэв
VI Танхим

"Титан капитал" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтэс

ашиг/мал

О.Оюунгэрэл

 

2

 /10:30/
Пүрэв
VI Танхим

Ирмүүн бармат ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

тендер

С.Төмөрбат

 

3

 /10:40/
Пүрэв
VI Танхим

Ирмүүн бармат ХХК

Батлан хамгаалах яам

тендер

С.Төмөрбат

 

 

 /11:00/
Пүрэв
VI Танхим

"Оймон" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтэс

татвар

Ц.Одмаа

 

 

 /11:30/
Пүрэв
VI Танхим

"Топуна" ХХК

Нийслэлийн засаг дарга, НУБГ

газар

Ц.Одмаа

 

4

 /15:00/
Пүрэв
VI Танхим

Б.Алтанбагана

Цагдаагийн ерөнхий газар

төрийн алба

Д.Халиуна

 

5

 /15:30/
Пүрэв
VI Танхим

Ц.Дамдинсүрэн

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Д.Халиуна

 

6

 /15:50/
Пүрэв
VI Танхим

Ц.Бадрах

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

төрийн алба

Д.Халиуна

 

Баасан