Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР/ 2017.09.18-09.22

2017-09-15   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 18-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ даваа
I Танхим

С.Цогбаатар нарын 9 иргэн

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Дуламсүрэн Б.Мөнх-Эрдэнэ О.Оюунгэрэл

М.Цэндээ

2

 /10:30/ даваа
I Танхим

С.Бумангэрэл Б.Батболд нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

3

 /11:30/ даваа
I Танхим

П.Ганбат нарын

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Ц.Одмаа

 

4

 /13:30/ даваа
I Танхим

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

1

 /09:30/ даваа
II Танхим

ДДЭШ ТВ ХХК

Яамны харъяа агентлаг Зөвлөл/Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

бусад

Ц.Мөнхзул

 

2

 /14:00/ даваа
II Танхим

Ч.Сэдэд

Сонгинохайрхан дүүргийн газрын алба, Улаанбаатар цахилгаан түгээх сүлжээ, Нийслэлийн хот төлөвлөлтийн ерөнхий газар

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

1

 /09:30/ даваа
III Танхим

М.Амуударъяа

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат Ц.Батсүрэн Г.Мөнхтулга

 

2

 /15:00/ даваа
III Танхим

Э.Нарантуяа

Үндэсний Аудитын газар, Монгол улсын ерөнхий аудитор

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

1

  /10:00/ даваа
 IV Танхим

Асар өргөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Концессын гэрээ

Д.Халиуна

 

1

  /10:00/ даваа
 V Танхим

Цагаан өвөлжөө ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын Гаалийн төв Лаборатори, Гаалийн ерөнхий газар

акт

Н.Долгорсүрэн

 

2

  /10:30/ даваа
 V Танхим

Юниверсал Ресорсиз ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

М.Батзориг

 

3

  /13:30/ даваа
 V Танхим

Л.Балдорж

Зэвсэгт хүчний Жанжин штаб

нийгмийн даатгалын маргаан

М.Батзориг

 

4

  /14:30/ даваа
 V Танхим

"Цагдуултайн ундарга" ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

5

  /15:30/ даваа
V Танхим

Б.Батдэлгэр

Чингэлтэй дүүргийн Эрүүл мэндийн төвийн дарга

акт

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 19-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
II Танхим

Т.Цэрэндагва

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

2

 /13:30/ мягмар
II Танхим

Адуляргео ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

3

 /15:30/ мягмар
II Танхим

Саудгоби фортуна ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

М.Батзориг

 

4

 /16:00/ мягмар
II Танхим

"Мондем" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

1

 /09:30/ Мягмар
III Танхим

Си Өү Эй Эл ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын татварын хяналт шалгалтын хэлтсийн улсын байцаагч Т.Баасан, Б.Төгсжаргал, П.Эрдэнэтунгалаг

татвар

Ц.Мөнхзул

 

1

 /09:00/ Мягмар
IV Танхим

Б.Мөнхзориг

Зэвсэгт хүчний Жанжин Штабд

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

2

 /11:30/ Мягмар
IV Танхим

Ж.Буянбаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

3

 /13:30/ Мягмар
IV Танхим

Ирмүүн бармат ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

тендер

С.Төмөрбат

 

4

 /15:30/ Мягмар
IV Танхим

Ирмүүн бармат ХХК

Батлан хамгаалахын яам

тендер

С.Төмөрбат

 

1

 /10:30/ Мягмар
V Танхим

Д.Мөнхням, М.Халиун

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Л.Батбаатар

 

2

 /15:30/ Мягмар
V Танхим

"Лукрий" ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

 

 

 

 

 

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 20-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

1

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

Д.Боргио

Сүхбаатар дүүргийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурлын дарга, Тэргүүлэгчид

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

1

11:30 Лхагва
IV Танхим

Н.Галцог

Цаг уур орчны шинжилгээний газрын дарга

төрийн алба

У.Бадамсүрэн /Л.Батбаатар/

 

2

 /14:00/ лхагва
IV Танхим

Б.Амаржаргал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

1

 /09:00/ лхагва
V Танхим

Т.Наранбат, С.Манлайбаатар

Ашигт малтмал, газрын тосын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 21-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

Монголиан катеринг ХХК

Үндэсний Аудитын газар

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

 /10:30/ Пүрэв
 II Танхим

Хүүхдийн хөдөлмөрийн тэвчишгүй хэлбэрүүдийн эсрэг үндэсний сүлжээ ТББ

Засгийн газар

акт

Ц.Одмаа

 

3

 /11:30/ Пүрэв
II Танхим

Агрокорп ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

4

 /13:30/ Пүрэв
II Танхим

ОНСЭГЭ ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

5

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Булаг, шанд, гол мөрний эхийг хамгаалан сан ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга, Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

1

 /09:30/ Пүрэв
III Танхим

Г.Батхуяг нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

Волтам ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын Гаалийн улсын байцаагч нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

3

 /11:30/ Пүрэв
III Танхим

С.Оюунчимэг

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурлын Тэргүүлэгчдийн хурал, Нийслэлийн Газрын алба, Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Ц.Одмаа

 

4

 /13:30/ Пүрэв
III Танхим

Си Ай Ти ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар, Эрүүл мэндийн яам

тендер

Ц.Мөнхзул

 

5

 /15:00/ Пүрэв
III Танхим

"Дозис" ХХК

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

1

 /15:30/ Пүрэв
IV Танхим

Б.Батцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

газар

Д.Оюумаа

 

1

 /09:00/ Пүрэв
V Танхим

Ж.Саранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

2

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

П.Наранбаатар нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

3

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

МДТОФ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

4

 /14:00/ Пүрэв
V Танхим

О.Цогтбаатар

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

илт хууль бус

У.Бадамсүрэн

 

5

 /15:00/ Пүрэв
V Танхим

Ц.Болд, Г.Онон

ХХЕгазар

акт

А.Насандэлгэр

 

 

 

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 22-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10.00/ Баасан
I  танхим

"АТТА ЧР констракшн" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

2

 /11.30/ Баасан
I  танхим

Баянголгео ХХК

Улаанбаатар хотын ерөнхий менежер

акт

О.Оюунгэрэл

 

3

 /13.30/ Баасан
I  танхим

Л.Алтангэрэл

Авлигатай тэмцэх газрын хэлтсийн дарга

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

4

 /15.00/ Баасан
I  танхим

"Орчлон констракшн" ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

1

 /10:00/ Баасан
II Танхим

Б.Буянтөр

Цагдаагийн ерөнхий газар

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

1

 /10:30/ Баасан
III Танхим

Б.Оюунцэцэг нар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Цэцэгмаа

 

1

 /10:00/ Баасан
IV Танхим

Т.Гэрэлт-Од, С.Номин-Гэрэл, Д.Оюунжаргал нар

Үндэсний аудитын газарт

аудит

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /13:30/ Баасан
IV Танхим

Ч.Байгалмаа нарын

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газарын даргад

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

1

 /08:40/ Баасан
V Танхим

Гацуурт ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

А.Насандэлгэр

 

2

 /10:00/ Баасан
V Танхим

Жаврын хөндий ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Д.Халиуна Л.Батбаатар Ц.Мөнхзул

 

3

 /11:30/ Баасан
V Танхим

Б.Хасгэрэл

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газар

газар

А.Насандэлгэр

 

4

 /13:30/ Баасан
V Танхим

Р.Батсүх, Ш.Оюундарь

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр

 

5

 /15:30/ Баасан
V Танхим

Петрочайна Дачин Тамсаг ХХК

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

акт

Д.Халиуна

 

6

 /16:30/ Баасан
V Танхим

Алтандорнод монгол ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.09.18 - 09.22/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ даваа
VI Танхим

С.Мягмар

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газарт

акт

Ц.Одмаа

 

2

 /09:30/ даваа
VI Танхим

С.Баярмагнай

Цагдаагийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

3

 /10:00/ даваа
VI Танхим

Н.Энхцэцэг

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

4

 /14:00/ даваа
VI Танхим

Жуулчин монгол наадам ХХК

Зам Тээврийн сайд, Барилга хот байгуулалтын сайд, Сангийн сайд

газар

Ц.Мөнхзул

 

Мягмар гараг

1

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Газар барилгажилтын зөвлөл

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Ж.Даваасүрэн нар

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

Лхагва гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/
Лхагва
VI Танхим

Хойд од крейдит ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /10:30/
Лхагва
VI Танхим

НПГП

НМХГ БОГУУ хяналтын улсын байцаагч О.Оюундэлгэр Ц.Байгальмаа

зөрчил

Г.Мөнхтулга

 

3

 /11:00/
Лхагва
VI Танхим

ЦҮКИ ХХК

Нийлэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

4

 /11:30/
Лхагва
VI Танхим

"Батхангай өргөө" ХХК
 А.Бат-Эрдэнэ нар

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

Пүрэв

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/
Пүрэв
VI Танхим

Титан капитал ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл /Д.Чанцалням/

 

2

 /11:30/
Пүрэв
VI Танхим

Танан импекс ХХК

Татварын ерөнхий газрын татварын улсын байцаагч нар

татвар

О.Оюунгэрэл

 

Баасан

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/
Баасан
VI Танхим

Поларис Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

2

 /11:00/
Баасан
VI Танхим

Д.Зоригт

Хан-Уул дүүрийн татварын хэлтсийн ТУБ Ж.Эрдэнэбүрэн Л.Нарантуяа нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

3

 /13:30/
Баасан
VI Танхим

“Сэрүүлэг” констракшн ХХК

Нийслэлийн мэрэгжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч П.Дашдаваа

Акт

Ц.Батсүрэн

 

4

/14:30/
Баасан
VI Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтсийн дарга

Ашигт/мал

Ц.Батсүрэн