Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР/ 2017.09.25-09.29

2017-09-22   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 25-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ даваа
I Танхим

Юниверсал Ресорсиз ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

М.Батзориг

 

2

 /10:30/ даваа
I Танхим

Ассист ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

 /11:30/ даваа
I Танхим

Д.Баттогтох

Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгаалын сайд

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

4

 /13:30/ даваа
I Танхим

Т.Мягмарсүрэн
 Б.Бямба-Эрдэнэ

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

5

 /14:30/ даваа
I Танхим

Г.Хишигбат

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн газрын алба, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн М.Батзориг Г.Мөнхтулга

Б.Энхсайхан

6

 /15:30/ даваа
I Танхим

О.Батнэмэх

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

1

 /09:30/ даваа
II Танхим

Топуна ХХК

Нийслэлийн засаг дарга, Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

газар

Ц.Одмаа

 

2

 /10:00/ даваа
II Танхим

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Дуламсүрэн

 

3

 /10:30/ даваа
II Танхим

С.Баярмагнай

Баянзүрх дүүргийн эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын хэлтэс

Нийгмийн даатгал

Ц.Одмаа

 

4

 /11:00/ даваа
II Танхим

С.Мягмар

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газарт

акт

Ц.Одмаа

 

5

 /13:30/ даваа
II Танхим

Ихэр нева ХХК Хувьцаа эзэмшигч Б.Лхагвасүрэн

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

тамга

О.Оюунгэрэл

 

6

 /14:00/ даваа
II Танхим

"Оймон" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтэс Татварын улсын байцаагч

татвар

Ц.Одмаа

 

7

 /14:30/ даваа
II Танхим

Д.Намсрай нарын 3 иргэн

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Газрын алба

газар

Н.Дуламсүрэн

 

8

 /16:00/ Мягмар
II Танхим

Л.Алтангэрэл

Авлигатай тэмцэх газар

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

1

 /09:30/ даваа
III Танхим

"Рэмет" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэст

а/малтмал

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн А.Сарангэрэл

Т.Чулуунцэцэг

2

 /10:00/ даваа
III Танхим

Мөнхийн түншлэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

1

  /11:30/ даваа
 IV Танхим

Гурван зангилаа ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

2

  /13:30/ даваа
 IV Танхим

Эм Ай Юу ОУДСургууль З.Тамир

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа С.Төмөрбат М.Цэцэгмаа

 

3

  /14:00/ даваа
 IV Танхим

Б.Мөнхзориг

Зэвсэгт хүчний Жанжин Штабд

төрийн алба

Ц.Батсүрэн /М.Цэцэгмаа/

 

1

  /09:00/ даваа
 V Танхим

А.Алтантуяа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр У.Бадамсүрэн л.Батбаатар

б.Сумъяа

2

  /10:00/ даваа
 V Танхим

Шинэ Хуульч

НХТЕТГазар

газар

Д.Халиуна

 

3

  /11:00/ даваа
V Танхим

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Л.Батбаатар

 

4

  /13:30/ даваа
 V Танхим

"Монголын цахилгаан холбоо" ХК

Татварын ерөнхий газар Татварын улсын байцаагч нар

акт

Д.Халиуна

 

5

  /11:00/ даваа
 V Танхим

"Термотранс" ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

6

15:00 даваа
V танхим

Булгантайхар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

7

  /16:30/ даваа
V Танхим

Д.Баянжаргал

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 26-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
I Танхим

"Мига-Эрин" ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

ашигт/мал

М.Батзориг Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн

Д.Мөнхзаяа

2

 /13:30/ Мягмар
I Танхим

Скарн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт/мал

М.Батзориг

 

1

 /10:00/ Мягмар
II Танхим

Ухаашүрт консалтинг ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

тендер

О.Оюунгэрэл

 

2

 /11:30/ мягмар
II Танхим

Э.Бат-Амгалан

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

3

 /14:00/ мягмар
II Танхим

Оюу толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Геологи, Уул уурхай, Техникийн хяналтын улсын байцаагч Л.Өлзийцэцэг

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

1

 /13:30/ мягмар
III Танхим

"Си Ай Ти" ХХК

Эрүүл мэндийн яам, Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

тендер

Ц.Мөнхзул

 

1

 /10:30/ Мягмар
IV Танхим

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Газрын алба

газар

Д.Оюумаа /М.Цэцэгмаа/

 

2

 /11:30/ Мягмар
IV Танхим

Ж.Буянбаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

3

/15:00/ Мягмар
IV Танхим

С.Норжмаа

НЗД, БЗД-ийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

1

 /10:00/ Мягмар
V Танхим

Б.Тэмүүжин

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны ажлын албаны дарга

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

2

 /10:30/ Мягмар
V Танхим

"Сүү" ХК нэр бүхий 13 ААН

ХГҮББТ-н Захирал

газар

Д.Халиуна

 

3

 /13:30/ Мягмар
V Танхим

Ц.Дамдинсүрэн

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Д.Халиуна

 

4

 /14:30/ Мягмар
V Танхим

Бөхөг түргэн ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

акт

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 27-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

Бату констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн

Д.Мөнхзаяа

2

 /13:30/ Лхагва
I Танхим

С.Уранчимэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн Л.Өлзийжаргал

Ю.Эрдэнэчимэг

3

 /15:00/ Лхагва
I Танхим

НПГП

НМХГ БОГУУ хяналтын улсын байцаагч О.Оюундэлгэр Ц.Байгальмаа

зөрчил

Г.Мөнхтулга

 

4

 /16:00/ Лхагва
I Танхим

"Батхангай өргөө" ХХК
 А.Бат-Эрдэнэ нар

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

1

 /09:30/ Лхагва
II Танхим

Цахиурт ресурс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

3

 /11:30/ Лхагва
II Танхим

"Талын фокус" ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Д.Должинсүрэн, И.Хорлоо

татвар

О.Оюунгэрэл

 

5

 /14:00/ Лхагва
II Танхим

"Шижир алт" ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын Төсөв орлого хяналтын газрын татварын улсын байцаагч нарт

татвар

Н.Дуламсүрэн

 

1

 /11:00/ Лхагва
III Танхим

Д.Ганбаатар

Сонгинохайрхан дүүргийн 28 дугаар хорооны Иргэдийн нийтийн хурал

сонгууль

А.Сарангэрэл

 

1

10:00 Лхагва
IV Танхим

Капитрон банк ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

2

11:00 Лхагва
IV Танхим

С.Норжмаа

Нийслэлийн засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

3

 /14:30/ лхагва
IV Танхим

Дархан нэхий ХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч

акт

Д.Оюумаа

 

1

 /10:00/ лхагва
V Танхим

Ж.Баярмаа

Татварын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

2

 /11:30/ лхагва
V Танхим

Алтандорнод монгол ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 28-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Пүрэв 1 танхим

С.Манлайбаатар, Т.Наранбат

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс 

Ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

2

 /10:00/ Пүрэв
I Танхим

"Магнай дисковери" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн М.Батзориг Г.Мөнхтулга

 

3

 /13:30/ Пүрэв
I Танхим

Интер ном ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

газар

М.Батзориг

 

1

 /09:30/ Пүрэв
II Танхим

Д.Ундрахсан С.Базарваань

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /10:30/ Пүрэв
 II Танхим

Адуляргео ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

О.Оюунгэрэл

 

3

 /11:00/ Пүрэв
II Танхим

С.Бумангэрэл Б.Батболд нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

4

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

М.Эрхэмбаяр С.Санжмятав

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа О.Оюунгэрэл

Энхдулам

5

 /15:00/ Пүрэв
II Танхим

П.Ганбат нарын

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Ц.Одмаа

 

1

 /09:30/ Пүрэв
III Танхим

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэр ХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

акт

Ц.Мөнхзул

 

2

 /11:00/ Пүрэв
III Танхим

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Газар барилгажилтын зөвлөл

газар

Ц.Мөнхзул /Н.Дамдинсүрэн/

 

3

 /13:30/ Пүрэв
III Танхим

ДДэш ТВ ХХК

Яамны харъяа агентлаг Зөвлөл/Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

акт

Ц.Мөнхзул

 

1

 /09:00/ Пүрэв
IV Танхим

Т.Жавхлан

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

"Иргэний эрч хүч" ТББ

Налайх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

3

 /13:30/ Пүрэв
IV Танхим

Д.Гэрэлгуа

Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

4

 /14:00/ Пүрэв
IV Танхим

Централ эшиа майнинг ХХК

АМГТГ-ын КХ

Ашигт малтмал

С.Төмөрбат /М.Цэцэгмаа/

 

1

 /09:00/ Пүрэв
V Танхим

П.Наранбаатар, Ж.Тэргэл нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

2

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

Р.Батсүх, Ш.Оюундарь

НЗД

газар

Д.Халиуна А.Насандэлгэр У.Бадамсүрэн

Х.Даваа

3

14:00 Пүрэв V Танхим

"Дөрвөн улирлын цэцэрлэг С1" СӨХ

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

Д.Халиуна

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 09 дугаар сарын 29-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10.00/ Баасан
I  танхим

Б.Буянтөр

Цагдаагийн ерөнхий газар

Төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

1

 /13:00/ Баасан
II Танхим

Ж.Чулуунцэцэг нарын

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

газар

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /11:30/ Баасан
II Танхим

"Эн Эн Жи Юу" ХХК
 Р.энх-Амгалан
 Э.Бат-Амгалан

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

Нэргүй

3

 /13:30/ Баасан
II Танхим

СДБ трейд ХХК

Нийслэлийн өмчийн харилцааны газар

тендер

О.Оюунгэрэл Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

 

1

 /10:00/ Баасан
III Танхим

Бауплюс ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

 

А.Сарангэрэл

 

1

09:00 баасан IV танхим

Чинхур сургууль цэцэрлэг

НЗД, ЧДЗД

акт

Д.Халиуна

 

2

 /10:00/ Баасан
IV Танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

3

 /13:30/ Баасан
IV Танхим

"АТТА ЧР констракшн" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл

 

4

 /14:00/ Баасан
IV Танхим

М.Амуударъяа нар

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн С.Төмөрбат Г.Мөнхтулга

 

1

 /09:00/ Баасан
V Танхим

Бугат тэнгэр говь ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

2

 /11:00/ Баасан
V Танхим

Саруул шилтгээн констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

3

/14:00/ Баасан V танхим

Б.Алтанцэцэг

БСШУСЯ, БМДИ

акт

Д.Халиуна

 

4

 /15:00/ Баасан
V Танхим

Т.Баяр

Сонгинохайрхан дүүргийн 1-р хорооны ИНХ-ын дарга

акт

Л.Батбаатар

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.09.25 - 09.29/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ даваа
VI Танхим

"Улаанбаатар төмөр зам" Нийгэмлэг

Нийслэлийн засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл

 

2

 /11:30/ даваа
VI Танхим

Т.Дамдинсүрэн

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

бүртгэл

М.Батзориг

 

3

 /13:40/ даваа
VI Танхим

Д.Дорждэрэм

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

"Юниверсалминерал эксплорейшн" ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

А.Сарангэрэл /Н.Дамдинсүрэн/

Нэмсэн

2

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

"Трейнд мебель монголиа" ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газарын Тендерийн үнэлгээний хороо

тендер

Г.Мөнхтулга

 

Лхагва гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:30/
Лхагва
VI Танхим

"Эрдэнэзам" ХХК

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /11:30/
Пүрэв
VI Танхим

С.Энхмаа

Цаг уур орчны шинжилгээний газарын дарга

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

3

/13:30/
Лхагва
VI Танхим

Поларис инвестмент ХХК

АМГТГКХ-ийн дарга

а/малтмал

Ц.Мөнхзул

 

4

/13:40/
Лхагва
VI Танхим

Жамп ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтэс

татвар

О.Оюунгэрэл

 

5

/14:00/
Лхагва
VI Танхим

Бостон стар ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Нийгмийн даатгал

О.Оюунгэрэл

 

Пүрэв

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

 /10:00/
Пүрэв
VI Танхим

"Солар кредит" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт/мал

Ц.Мөнхзул (Н.Дамдинсүрэн)

 

1

 /13:30/
Пүрэв
VI Танхим

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс 

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

Баасан

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/
Баасан
VI Танхим

СУММУС ХХК

АМГТГКХ-ийн дарга

ашигт малтмал

Г.МӨНХТУЛГА

 

2

 /10:30/
Баасан
VI Танхим

БАРИЛГА ХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

Г.МӨНХТУЛГА

 

3

 /11:30/
Баасан
VI Танхим

МОС  ХХК

БОАЖСАЙД

ГАЗАР

Г.МӨНХТУЛГА

 

4

 /10:30/
Баасан
VI Танхим

МОНГОЛЫН ТӨМӨР ЗАМ ТӨХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

Г.МӨНХТУЛГА