Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР/ 2017.10.02-10.06

2017-10-02   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 10 дугаар сарын 02-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ даваа
I Танхим

Жуулчин монгол наадам ХХК

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд, Сангийн сайд, БХБ сайд

газар

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ даваа
I Танхим

Н.Энхцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

3

 /11:00/ даваа
I Танхим

Волтам ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын Гаалийн улсын байцаагч нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

4

 /14:00/ даваа
I Танхим

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

1

 /10:00/ даваа
II Танхим

Э.Чинзориг нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

М.Батзориг

 

2

 /16:00/ даваа
II Танхим

Б.Болортуул

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн (Л.Өлзийжаргал)

 

1

 /09:00/ даваа
III Танхим

ЦҮКИ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

1

  /09:30/ даваа
 IV Танхим

Топуна ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

2

  /11:30/ даваа
 IV Танхим

Оймон ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ж.Эрдэнэбүрэн, Э.Энх-Очир

татвар

Ц.Одмаа

 

3

  /14:00/ даваа
 IV Танхим

"Лукрий" ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

1

  /10:00/ даваа
 V Танхим

Ц.Бадрах

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

төрийн алба

Д.Халиуна

 

2

  /11:00/ даваа
 V Танхим

Асар өргөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Концессын гэрээ

Д.Халиуна

 

3

  /13:30/ даваа
V Танхим

Эм Ай Юу ОУДСургууль З.Тамир

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна

 

4

  /14:00/ даваа
 V Танхим

С.Цогбаатар нарын 9 иргэн

Байгаль Орчин, Ногоон хөгжил аялал жуучилалын  сайд

газар

Н.Дуламсүрэн  Д.Оюумаа Д.Халиуна

М.Цэндээ

5

  /14:30/ даваа
 V Танхим

Гурван зангилаа ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 10 дугаар сарын 03-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар
I Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ашигт/мал

Ц.Батсүрэн

 

2

 /10:00/ Мягмар
I Танхим

Ухаашүрт консалтинг ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

тендер

Д.Чанцалням

 

3

 /11:00/ Мягмар
I Танхим

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /15:30/ Мягмар
I Танхим

Дархан бор хужир ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого, хяналтын газрын хяналт шалгалтын татварын улсын байцаагч Ц.Сарантуяа, Х.Наранчимэг

татвар

Д.Чанцалням Г.Мөнхтулга Ц.Мөнхзул

 

1

 /10:00/ мягмар
II Танхим

Ж.Тунгалаг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

2

 /13:30/ мягмар
II Танхим

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Газрын алба

газар

Д.Оюумаа /М.Цэцэгмаа/

 

3

 /14:30/ мягмар
II Танхим

Саудгоби фортуна ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

М.Батзориг

 

1

 /13:30/ мягмар
III Танхим

Л.Балдорж

Зэвсэгт хүчний Жанжин штаб

төрийн алба

М.Батзориг

 

2

 /14:00/ мягмар
III Танхим

"Сүү" ХК нэр бүхий 13 ААН

ХГҮББТ-н Захирал

газар

Д.Халиуна

 

1

 /09:00/ Мягмар
IV Танхим

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/ мал

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Ц.Одмаа

Б.Батчулуун

2

 /10:30/ Мягмар
IV Танхим

М.Халиун Д.Мөнхням

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

У.Бадамсүрэн

 

1

 /10:30/ Мягмар
V Танхим

Б.Алтанбагана

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

2

 /10:30/ Мягмар
V Танхим

Дархан нэхий ХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч

акт

Д.Оюумаа

 

3

 /14:00/ Мягмар
V Танхим

"Мондем" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 10 дугаар сарын 04-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

Ц.Найдан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

2

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

Хангай сервис ХХК

ДЦС-4 ТӨХК

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

3

 /13:30/ Лхагва
I Танхим

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт/ мал

Д.Чанцалням

 

4

 /15:00/ Лхагва
I Танхим

Ихэр нева ХХК Хувьцаа эзэмшигч Б.Лхагвасүрэн

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

тамга

О.Оюунгэрэл

 

1

 /13:30/ Лхагва
II Танхим

Т.Гэрэлт-Од, С.Номингэрэл, Д.Оюунжаргал нар

Үндэсний Аудитын газарт

акт

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /14:30/ Лхагва
II Танхим

“Интер ном” ХХК

Сүхбаатар дүүргийн засаг дарга Сүхбаатар дүүргийн газрын алба

Газар

М.Батзориг

 

1

 /11:00/ Лхагва
III Танхим

Д.Боргио

Сүхбаатар дүүргийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурлын дарга, Тэргүүлэгчид

төрийн алба

А.Сарангэрэл (Н.Дамдинсүрэн)

 

2

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

Б.Болормаа

НХХЯ-ны сайд бөгөөд НДҮЗ-ийн дарга

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

1

14:00 Лхагва
IV Танхим

Н.Галцог

Цаг уур орчны шинжилгээний газрын дарга

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

1

 /10:00/ лхагва
V Танхим

ЦМС ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 10 дугаар сарын 05-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Пүрэв 1 танхим

Т.Цэрэндагва

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

2

 /11:00/ Пүрэв
I Танхим

Танан импекс ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын улсын байцаагч нарт

татвар

О.Оюунгэрэл

 

1

 /11:00/ Пүрэв
II Танхим

О.Цогтбаатар

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

илт хууль бус

У.Бадамсүрэн

 

2

/14:00/ Пүрэв
II Танхим

“Адуляргео” ХХК

Байгаль орчин аялал жуучилалын яам

Ашигт/малт

Д.Чанцалням

 

3

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Ж.Саранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

1

 /13:30/ Пүрэв
III Танхим

Ч.Байгалмаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

1

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

С.Мягмар

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газарт

акт

Ц.Одмаа

 

2

 /11:00/ Пүрэв
IV Танхим

Монголиан катеринг ХХК

Үндэсний Аудитын газар Аудитор Ш.Ичинхорол

бусад

 О.Оюунгэрэл (Б.Мөнх-Эрдэнэ)

 

3

 /14:00/ Пүрэв
IV Танхим

С.Бумангэрэл Б.Батболд нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

1

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

Петрочайна Дачин Тамсаг ХХК

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Нийгмийн даатгал

Д.Халиуна

 

2

 /14:00/ Пүрэв
V Танхим

МДТОФ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 10 дугаар сарын 06-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10.00/ Баасан
I  танхим

"Орчлон констракшн" ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

 Д.Чанцалням

 

2

 /11.00/ Баасан
I  танхим

Баянголгео ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

3

 /13.30/ Баасан
I  танхим

“Атта ЧР констракшн”ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

Газар

Д.Чанцалням

 

1

 /10.00/ Баасан
II  танхим

Б.Мөнхзориг

Зэвсэгт хүчний жанжин штабын дарга

Төрийн алба

Ц.Батсүрэн
(М.Цэцэгмаа)

 

1

 /09:00/ Баасан
III Танхим

Ц.Лхамсүрэн

ЧД Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /10:30/ Баасан
III Танхим

Готикголд ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ч.Батсүх, Б.Баатар

татвар

С.Төмөрбат

 

3

 /14:00/ Баасан
III Танхим

Б.Оюунцэцэг нар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга Газрын алба

газар

С.Төмөрбат (М.Цэцэгмаа)

 

1

 /09:00/ Баасан
V Танхим

Д.Мэндбаяр

ХНХЯ

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /10:00/ Баасан
V Танхим

Жаврын хөндий ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Б.Адъяасүрэн Д.Халиуна Д.Оюумаа

Х.Даваа

3

/11:30/ Баасан V танхим

Л.Болормаа

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

4

 /13:30/ Баасан
V Танхим

Алтандорнод монгол ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

5

 /14:00/ Баасан
V Танхим

Эрдэнэт фүүдс ХХК

МБ, СЯ, ХХБ

акт

Б.Адъяасүрэн

 

6

 /15:00/ Баасан
V Танхим

"Хөрөнгийн үнэлгээнийтөв" ХХК

Сангийн яам

акт

Д.Халиуна

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.10.02 - 10.06/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ даваа
VI Танхим

Ё.Цэдэнбал

НЗД

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ даваа
VI Танхим

Д.Адъяасүрэн

Нийслэлийн Боловсролын газар

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

3

 /10:30/ даваа
VI Танхим

Аурора Инвестмэнт ХХК

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

4

 /13:30/ даваа
VI Танхим

Д.Зоригт

ХУДТУБ Л.Нарантуяа Ж.Эрдэнэбүрэн нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

5

 /14:30/ даваа
VI Танхим

"Титан капитал" ХХК

Ашигт малтмал газрын кадастрын хэлтэс

ашигт/ мал

О.Оюунгэрэл

 

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар
VI Танхим

"Бэрэн групп" ХХК

НЗД

газар

Ц.Мөнхзул

 

2

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

"Мобиком корпораци" ХХК

ХХМТГ үнэлгээний хороо

тендер

М.Батзориг

 

3

11:00 Мягмар     VI Танхим

"Трожан холдинг" ХХК

АМГТГазар

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

4

12:00 Мягмар     VI Танхим

Т.Саранцэцэг

Баянзүрх дүүрэг

газар

Д.Халиуна

 

5

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

"Хойд-Од кредит" ХХК

Ашигт малтмал газрын кадастрын хэлтэс

ашигт/ мал

Г.Мөнхтулга

 

Пүрэв

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/
Пүрэв
VI Танхим

П.Энхмаа

ОӨУБЕГ дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

2

 /10:00/
Пүрэв
VI Танхим

МОЭНКО ХХК

ТЕГ УТОХГ-ын ТУБ нар

татвар

А.Сарангэрэл

 

1

 /11:30/
Пүрэв
VI Танхим

Д.Энхцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

2

 /12:00/
Пүрэв
VI Танхим

"Авад Ресурс" ХХк

Ашигт малтмал газрын кадастрын хэлтэс

ашигт/ мал

Д.Халиуна