Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2017.10.30-11.03

2017-10-27   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 10 дугаар сарын 30-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /09:00/ даваа
II Танхим

Б.Адъяасүрэн

Нийслэлийн Боловсролын газрын дарга

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

 

2

 /10:00/ даваа
III Танхим

П.Наранбаатар нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

 

3

/10:00/ даваа
IV Танхим

Д.Мэндбаяр

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

 

4

  /10:00/ даваа
 V Танхим

Н.Энхцэцэг

ОӨУБЕГ

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

 

5

  /10:00/ даваа
 V Танхим

Улаанбаатар төмөр зам нийгэмлэг ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням, Ц.Мөнхзул, О.Оюунгэрэл

Н.Энхбаяр

 

6

 /10:30/ даваа
I Танхим

Б.Ананд

Монгол Улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

 М.Батзориг

 

 

7

  /11:00/ даваа
 V Танхим

Д.Баярмаа

Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газрын Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч Я.Болд

акт

О.Оюунгэрэл

 

 

8

  /11:30/ даваа
IV Танхим

С.Отгон

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

 

9

 /13:30/ даваа
I Танхим

Б.Эрдэнэбилэг

Налайх дүүргийн Засаг дарга, ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

 

10

 /13:30/ даваа
III Танхим

Т.Нуржин

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

А.Насандэлгэр Б.Мөнх-Эрдэнэ У.Бадамсүрэн

 

 

11

  /13:30/ даваа
 V Танхим

Номин даатгал ХХК

Замын хөдөлгөөний удирдлагын төв НӨҮГ, Үнэлгээний хоро,

тендер

Д.Чанцалням

 

 

12

 /14:00/ даваа
I Танхим

Бату констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

 М.Батзориг М.Цэцэгмаа Л.Өлзийжаргал

Д.Мөнхзаяа

 

13

 /14:00/ даваа
II Танхим

Н.Галцог

Цаг уур, орчны шинжилгээний газрын дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар Н.Дамдинсүрэн С.Төмөрбат

Г.Нацагдорж

 

14

  /14:00/ даваа
IV Танхим

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

 

15

  /14:00/ даваа
 V Танхим

Б.Оюунтогтох нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн 8 дугаар хорооны Иргээдийн Нийтийн Хурал

акт

Г.Мөнхтулга

 

 

16

  /14:00/ даваа
 V Танхим

Н.Гансүх

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

акт

О.Оюунгэрэл

 

 

17

 /15:30/ даваа
I Танхим

Ж.Сосорбарам

Завхан аймгын Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн М.Батзориг Л.Өлзийжаргал

 

 

18

  /16:00/ даваа
 V Танхим

Д.Баттогтох

Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгаалын сайд

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 10 дугаар сарын 31-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /09:00/ Мягмар
IV Танхим

Монголын цахилгаан холбоо ХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

Б.Адъяасүрэн

 

 

2

 /09:00/ Мягмар
V Танхим

"Эс Би Эйч" ХХК, "Эм Эм И Жи" ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга

А.Нэргүйдунжаа

 

3

 /10:00/ Мягмар
V Танхим

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

 

4

/10:00/ мягмар
II Танхим

Оюу толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

акт

Л.Батбаатар

 

 

5

 /10:30/ Мягмар
I Танхим

Тунгалаг

Сүхбаатар дүүргийн  Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

 

6

 /11:00/ Мягмар
IV Танхим

"Шинэ хуульч" ХХК

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Д.Халиуна

 

 

7

 /13:30/ Мягмар
I Танхим

"Зоос банк" ЭХА

татварын орлого хяналтын газар

татвар

Н.Долгорсүрэн

 

 

8

 /13:30/ мягмар
III Танхим

Б.Хасгэрэл

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газар

газар

А.Насандэлгэр

 

 

9

 /13:40/ Мягмар
V Танхим

Д.Баясгалан нар

УДЗД, НЗД УДГА

газар

Г.Мөнхтулга

 

 

10

 /14:00/ мягмар
II Танхим

Т.Саранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

 

11

 /14:00/ Мягмар
IV Танхим

Ц.Батбилэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар/Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

 

12

 /14:30/ Мягмар
IV Танхим

Арь констракшн ХХК

Татварын ерөнхий газар

татвар

Д.Оюумаа

 

 

13

 /14:30/ Мягмар
V Танхим

Б.Мөнхбаатар

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

бусад

Ц.Мөнхзул

 

 

14

 /15:00/ Мягмар
V Танхим

Бостонстар консалтинг ХХК

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

даатгал

О.Оюунгэрэл Ц.Мөнхзул Д.Чанцалням

Наранбайгаль

 

15

 /16:00/ Мягмар
V Танхим

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол соёл Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 01-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /09:00/ Лхагва
II Танхим

Б.Болормаа

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

 

2

 /09:00/ Лхагва
III Танхим

А.Хашчулуун нар

Байгаль Орчин, аялал жуучилалын сайд, НЗД

газар

А.Насандэлгэр У.Бадамсүрэн Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

 

3

09:30 Лхагва
IV Танхим

Б.Баатарсүрэн Х.Баттогтох нарын

Хууль Зүй, Дотоод хэргийн яам, Хууль, зүйн дотоод хэргийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

 

4

10:00 Лхагва
V Танхим

Т.Гэрэлт-Од, С.Номнгэрэл, Д.Оюунжаргал нар

Үндэсний аудитын газар

акт

Л.Өлзийжаргал

 

 

5

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

"Ассист" ХХК

НЗД, БЗД ЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

 

6

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Ч.Сэдэд

Сонгинохайрхан дүүргийн газрын алба, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

 

7

10:30 Лхагва
IV Танхим

С.Норжмаа

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

 

8

 /11:00/ Лхагва
I Танхим

Эко Минералс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт/малтмал

М.Батзориг

 

 

9

 /11:30/ Лхагва
I Танхим

Адамант ХХК

ХХААХҮЯТНБДарга

Тендер

М.Цэцэгмаа

 

 

10

 /11:30/ Лхагва
II Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТУГ эв нэгдэлийн хороо

Нийслэлийн засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

 

11

 /13:30/ Лхагва
II Танхим

А.Гантуяа

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

даатгал

Н.Дамдинсүрэн А.Сарангэрэл С.Төмөрбат

 

 

12

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

Н.Төмөрбаатар

Барилга Хот Байгуулалтын яам

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

 

13

14:00 Лхагва
IV Танхим

Мөнхийн түншлэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

 

14

 /14:00/ Лхагва
I Танхим

Монтрак групп ХХК

ОӨУБЕГ-н ХЭБГ

бүртгэл

Л.Өлзийжаргал

 

 

15

 /14:30/ Лхагва
II Танхим

Мөнхийн үсэг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 02-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /09:00/ Пүрэв
II Танхим

А.Даш нарын

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

 

2

 /09:00/ Пүрэв
V Танхим

Булаг, шанд, гол мөрний эхийг хамгаалан сан ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга, Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

 

3

 /09:30/ Пүрэв
V Танхим

Баярсконстракшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

 

4

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

Ч.Байгалмаа нарын

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

 

5

/10:00/ Пүрэв
I танхим

Б.Оюунцэцэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Цэцэгмаа

 

 

6

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Монгол биатлон резорт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

 

7

 /11:00/ Пүрэв
II Танхим

Жамп-Алт ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч Ц.Ишжамц, Т.Баасан

татвар

С.Төмөрбат

 

 

8

 /11:00/ Пүрэв
III Танхим

Жамп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт/малтмал

У.Бадамсүрэн

 

 

9

 /11:30/ Пүрэв
II Танхим

ААТА интернэшнл инк компани

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

 

10

 /12:00/ Пүрэв
IV Танхим

АВАД ресурс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт/малтмал

Д.Халиуна

 

 

11

 /13:40/ Пүрэв
V Танхим

Баянголгео ХХК

Улаанбаатар хотын ерөнхий менежер, БГД-н ЗД

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

 

12

 /14:00/ Пүрэв
III Танхим

Т.Наранбат

Ашигт малтмал, газрын тосын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт/малтмал

У.Бадамсүрэн

 

 

13

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

МДТОФ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

 

14

 /14:30/ Пүрэв
III Танхим

"Монголиан катеринг" ХХК

Монголын үндэсний аудит газрын аудитч Ш.Ичинхорлоо

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

 

15

 /15:30/ Пүрэв
II Танхим

Д.Ганбаатар

СХД 28-р хороо ИНХ

бусад

А.Сарангэрэл

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 03-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

/09:00/ Баасан V танхим

Батхангай өргөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

 

2

/09:30/ Баасан V танхим

М.Энхтуяа нарын 41 иргэн

УБХЕМ бөгөөд Захирагчийн ажлын албаны дарга, БЗДЗД, БЗДГАД, ХҮЗЗДарга нарт

бусад

Ц.Мөнхзул

 

 

3

 /10:00/ Баасан
II танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

 

4

 /10:00/ Баасан
IV Танхим

Д.Баянжаргал

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

 

5

/10:00/ Баасан V танхим

Орчлон констракшн ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХШХ-н татварын улсын байцаагч Л.Амарбаатар, Т.Баасан нар

татвар

Д.Чанцалням

 

 

6

 /11:00/ Баасан
IV Танхим

Арвис Интернэшнл ХХК

ЭМЯ, ЭМЯ-ны ТНБД

Тендер

Б.Адъяасүрэн

 

 

7

/12:00/ Баасан V танхим

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

ТАМ

Д.Чанцалням

 

 

8

/14:00/ Баасан V танхим

Б.Болормаа

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

татвар

Д.Чанцалням,

 

 

9

 /14:00/ Баасан
II танхим

"Дозис" ХХК

БЗДЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

 

10

 /15:00/ Баасан
II танхим

М.Амуударъяа

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат Г.Мөнхтулга

 

 

11

/15:00/ Баасан V танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Батсүрэн

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.10.30 - 11.03/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

МҮИС

НХААГ

акт

У.Бадамсүрэн

 

 

2

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Л.Сүрэнхүү

АМГТГ КХ

газар

Д.Чанцалням

 

 

3

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

"Сэрүүлэг констракшн" ХХК

НХТЕТГ

газар

Н.Дуламсүрэн

 

 

4

/11530/ даваа

Г.Баяраа нарын

Сүхбаатар дүүргийн 7 дугаар ИНХД

акт

У.Бадамсүрэн

 

 

5

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

"Баярсконстракшн" ХХК

АМГТГ КХ-ийн дарга

а/малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

 

4

/11:30/ Даваа
VI Танхим

СУММУС ХХК

АМГТГ КХ

ашигт/малтмал

Г.Мөнхтулга

 

 

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

"Пи Эм" ХХК

НХААГ

Тендер

М.Батзориг

 

 

2

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

"МИСПА" ГҮТББ

ХХЗХ

бусад

Ц.Мөнхзул

 

 

3

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

У.Дашчирэв

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

М.Батзориг

 

 

4

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

С.Хашгэрэл

Сонгинхайрхан дүүрэг  ЗДТГ

 

М.Батзориг

 

 

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Т.Мөнх-Эрдэнэ

ОӨУБЕГ

төрийн алба

Д.Халиуна

 

 

2

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Альянс Минерал ХХК

БОАЖяам

бусад

С.Төмөрбат

 

 

2

 /13:30/ Лхагва
VI Танхим

"Цонбон тоосго" ХХК

Улсын 1-р төв эмнэлэг

Тендер

А.Насандэлгэр

 

 

3

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

Д.Тогтмаа

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Батзориг

 

 

4

 /14:30/ Лхагва
VI Танхим

Н.Мөнхгэрэл

Сүхбаатар дүүргийн  Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

 

5

 /15:00/ Лхагва
VI Танхим

Б.Майцэцэг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

 

6

/15:30/ Лхагва
VI Танхим

Баярс констракшн ХХК, Рокпэйнт групп ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар, Үнэлгээний хороо, Сангийн яам

тендер

М.Батзориг

 

 

Пүрэв

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /14:00/
Пүрэв
VI Танхим

"Рэмет" ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн А.Сарангэрэл

 

 

2

 /14:30/
Пүрэв
VI Танхим

Б.Гандолгор

Налайх дүүргийн Газрын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

 

3

 /15:00/
Пүрэв
VI Танхим

"Кожеговь" ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

 

Баасан

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

 

1

 /10:00/
Баасан
VI Танхим

ЗТН ОНӨААТҮГ Эв нэгдэл үйлдвэрийн хороо

НЗД,НИХТ

газар

Н.Долгорсүрэн

 

 

2

 /13:30/
Баасан
VI Танхим

Л.Ичинхорлоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн