Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2017.11.13-11.17

2017-11-10   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 13-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:30/ даваа
I Танхим

С.Отгон

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

2

 /10:00/ даваа
II Танхим

Н.энхцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

3

 /10:00/ даваа
III Танхим

Б.Эрдэнэбилэг

Налайх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /10:00/ даваа
IV Танхим

Д.Адъяасүрэн

Нийслэлийн Боловсролын газар

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

5

 /11:00/ даваа
I Танхим

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

6

 /12:00/ даваа
V Танхим

Даяар хас ХХК, Мануул трейвел ХХК,
 С.Оюунчимэг

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

акт

Ц.Одмаа

 

7

 /14:00/ даваа
V Танхим

Т.Нуржин нарын 4 иргэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

А.Насандэлгэр, У.Бадамсүрэн
 Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

 /14:00/ даваа
I Танхим

Д.Намсрай

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

9

 /14:00/ даваа
II Танхим

Орчлон констракшн ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХШХ-н татварын улсын байцаагч Л.Амарбаатар, Т.Баасан нар

татвар

Д.Чанцалням

 

10

 /14:00/ даваа
II Танхим

Н.Гансүх

МХЕГ-н дарга

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

11

 /14:00/ даваа
IV Танхим

Кожеговь ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газрын татварын улсын байцаагч нарт

татвар

Н.Дамдинсүрэн

зассан

12

 /15:00/ даваа
II Танхим

Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 14-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
I Танхим

Ц.Батбилэг

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /09:00/ Мягмар
 V Танхим

Б.Хасгэрэл

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газар

газар

А.Насандэлгэр

 

3

 /10:00/ Мягмар
III Танхим

Ж.Тунгалаг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

4

 /10:00/ мягмар
IV Танхим

Оюу толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

акт

Л.Батбаатар

 

5

 /10:00/ Мягмар
II Танхим

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

6

 /10:30/ Мягмар
I Танхим

Өгөөмөр тариа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

7

 /11:00/ Мягмар
II Танхим

Угтаалгурван уул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

8

 /11:00/ мягмар
III Танхим

Д.Олзвой, Э.Авирмэд

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

 Н.Долгорсүрэн Л.Өлзийжаргал М.Батзориг

П.Долгормаа

9

 /11:30/ Мягмар
II Танхим

Монскорп ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс,

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн

 

10

 /11:30/ Мягмар
I Танхим

Сэрүүлэг констракшн ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Н.Дуламсүрэн

 

11

 /11:30/ Мягмар
IV Танхим

Баярс констракшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын дарга

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

12

 /13:30/ Мягмар
I Танхим

Д.Дорждэрэм

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

13

 /13:30/ мягмар
III Танхим

Д.Тогтмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Батзориг

 

14

 /13:40/ Мягмар
II Танхим

Д.Баясгалан нар

ЧДЗД, НЗД, ЧНГА

газар

Г.Мөнхтулга

 

15

 /14:00/ Мягмар
IV Танхим

Л.Ичинхорлоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

16

/14:00/ Мягмар
II танхим

СУММУС ХХК, Ц.Хангай

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

17

 /14:00/ Мягмар
V Танхим

Н.Төмөрбаатар

Барилга Хот Байгуулалтын яам

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

18

 /14:30/ Мягмар
I Танхим

П.Ундрах нар

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар, Барилгын хөгжлийн төв

барилга зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

19

 /14:30/ мягмар
III Танхим

Н.Мөнхгэрэл

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

20

 /15:00/ Мягмар
II Танхим

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

21

 /15:30/ Мягмар
II Танхим

"Батхангай өргөө" ХХК А.Бат-Эрдэнэ

НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

22

 /15:30/ Мягмар
I Танхим

Б.Баатарсүрэн Баттогтох

Хууль, зүйн дотоод хэргийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 15-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва
I Танхим

Монгол биатлон резорт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /09:00/ Лхагва
II Танхим

Үндэсний хөрөнгө оруулалтын банк ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч М.Алтангэрэл, Ш.Энхжаргал нар

татвар

Д.Чанцалням

 

3

 /09:00/ Лхагва
IV Танхим

ААТА интернэшнл инк компани

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

4

 /09:30/ Лхагва
III Танхим

Ассист ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

5

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

Д.Адъяабазар

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

6

 /10:30/ Лхагва
III Танхим

С.Хашгэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

төрийн алба

М.Батзориг

 

7

 /11:00/ Лхагва
IV Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТУГ эв нэгдэлийн хороо

Нийслэлийн засаг дарга, Нийслэлийн иргэдийн төлөөлөгчдийн хороо

газар

Л.Батбаатар

 

8

 /11:30/ Лхагва
II Танхим

Д.Энхтайван

НЗД

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

9

 /13:30/ Лхагва
III Танхим

Б.Майцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын бүртгэгч Э.Лхагвабаяр

бүртгэл

М.Батзориг

 

10

 /13:40/ Лхагва
II Танхим

Баян талын өв ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

11

 /14:00/ Лхагва
I Танхим

Шинэ хуульч ХХК

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

барилга зөвшөөрөл

Д.Халиуна

 

12

 /14:00/ Лхагва
IV Танхим

Б.Болормаа

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

13

 /15:00/ Лхагва
IV Танхим

Альянс Минерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

акт

С.Төмөрбат

ХХША түдгэлзсэн

14

 /15:00/ Лхагва
III Танхим

Эко Минералс ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

М.Батзориг

 

15

 /15:40/ Лхагва
II Танхим

Н.Отгонбаатар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 16-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
V Танхим

Жамп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

2

 /09:30/ Пүрэв
IV Танхим

Дозис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

3

/10:00/ Пүрэв
I танхим

Г.Ганбаатар

ХХЕГ-н дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

4

/10:00/ Пүрэв
II танхим

"Булаг шанд, гол мөрний эхийг хамгаалах

НЗД, МХЕГ, АМГТГ-н КХ-н дарга

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

5

 /10:30/ Пүрэв
III Танхим

Баярс констракшн ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

Тендер

М.Батзориг

 

6

 /11:00/ Пүрэв
V Танхим

Б.Булган

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

7

/11:30/ Пүрэв
I танхим

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

 

Н.Дуламсүрэн

 

8

 /11:30/ Пүрэв
II Танхим

Ц.Найдан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

9

 /11:30/ Пүрэв
III Танхим

П.Буджаргал нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

10

 /13:30/ Пүрэв
IV Танхим

Монгол сата интернэшнл ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч

татвар

А.Сарангэрэл

 

11

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Бэрэн групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

12

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Вайскинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуучлалын сайд

газар

Д.Чанцалням

 

13

 /14:00/ Пүрэв
III Танхим

Эко Скүүл Гарден ХХК

Нийслэлийн Эрүүл мэндийн газар, Нийгмийн даатгалын газар

акт

М.Цэцэгмаа

 

14

 /14:00/ Пүрэв
V Танхим

М.Энхтуяа Б.Болдбаатар

СБД-н 6 дугаар хорооны иргэдийн Нийтийн Хурал

Тогтоолууд

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 17-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
I танхим

АВАД ресурс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

2

 /10:00/ Баасан
II танхим

Баруун сэлэнгэ ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

3

 /10:00/ Баасан
IV танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

4

/10:00/ Баасан V танхим

"Монголиан катеринг" ХХК

Үндэсний аудит

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

/11:00/ Баасан V танхим

С.Мягмар

НХТЕТГ Комисс НЗД

акт

Ц.Одмаа

 

6

/13:30/ Баасан V танхим

П.Ганбат нар

БОАЖЯ

газар

Ц.Одмаа

 

7

 /14:00/ Баасан
II танхим

Б.Болормаа

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар, Улаанбаатар цахилгаан түгээх сүлжээ ТӨХК

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням, Ц.Мөнхзул, Г.Мөнхтулга

 

8

 /15:00/ Баасан
II танхим

"Өү Юу Жи Си Си Си Си" ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Ц.Мөнхзул Г.Мөнхтулга Д.Чанцалням

Н.Одонтунгалаг

9

 /15:30/ Баасан
V танхим

Оймон ХХК

ТЕГ

татвар

Ц.Одмаа

 

10

 /16:30/ Баасан
V танхим

Бүрдэнговь групп ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.11.13 - 11.17/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Даваа
VI Танхим

"НК" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

2

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Нийслэлийн прокурор газар

НМХГ-н УБ-гч Х.Чимгээ

УБ-ийн шийдвэр хүчингүй болгох

С.Төмөрбат

 

3

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Эрдмин ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нар

акт

Ц.Одмаа

 

4

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

М.Ундармаа нарын 5 иргэн

ХСУХАТАҮЗЗ-н дарга Э.Пүрэвжав

акт

А.Насандэлгэр

 

5

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

М.Нямханд

БСШУЯ

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

6

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

"Эрдэнэзам" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

7

 /12:00/ Даваа
VI Танхим

"Ийстер эксплорешн" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Л.Өлзийжаргал

 

8

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

"Аурора инвенстмент" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

9

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

"Полорис инвенстмент" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТУГ эв нэгдэлийн хороо

НЗД, НИТХ

өмч хувьчилал

Н.Долгорсүрэн

 

2

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

"Рэмет" ХХК

АМГТГКХ

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул А.Сарангэрэл Н.Дуламсүрэн

 

3

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Морьт хангай ХХК

АМГТГКХ

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

4

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

Ц.Амартогтох нар

ЧД-н ЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

5

 /15:00/ Мягмар
VI Танхим

Д.Худ нар

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

6

/17:00/ Мягмар

Ирээдүйн аяны зам ХХК

Налайх дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Хасу ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /10:30/ Лхагва
VI Танхим

АГМ майнинг ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Д.Гантөмөр нар

НХТЕТГ

акт

О.Оюунгэрэл

 

4

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

Эм Ай Эй ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

5

 /13:30/ Лхагва
VI Танхим

Зулмөнх бадмаараг ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

6

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

П.Отгонбаатар нар 4 иргэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

7

 /14:30/ Лхагва
VI Танхим

Д.Алтанхуяг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа