Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2017.11.20-11.24/

2017-11-18   |   Админ

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 20-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ даваа
III Танхим

Эс Би Эйч ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

А.Нэргүйдунжаа

2

 /09:30/ даваа
I Танхим

Ноён уулаа аврах хөдөлгөөн НҮТББ

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн Б.Мөнх-Эрдэнэ .................

Б.Батчулуун

3

 /10:00/ даваа
I Танхим

У.Болд Дэлгэрмөрөн

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

А.Насандэлгэр

 

4

 /09:30/ даваа
V Танхим

Л.Ганчимэг

НЗД, Газрын эзэмших, ашиглах эрхийг хянан шийдвэрлэх зөвлөл

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /10:30/ даваа
IV Танхим

У.Дашчирэв

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

М.Батзориг

 

6

 /10:00/ даваа
V Танхим

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

бусад

Л.Батбаатар

 

7

 /11:00/ даваа
III Танхим

МОС ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

газар

Г.Мөнхтулга

 

8

 /13:30/ даваа
IV Танхим

Д.Дээшин

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яамны сайд

газар

М.Батзориг

 

9

 /13:40/ даваа
III Танхим

О.Батнэмэх

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

10

 /15:00/ даваа
III Танхим

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

11

 /15:00/ даваа
IV Танхим

Алагийн шил ХХК

Нийслэлийн хот төлөлвөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

төлөвлөлт

Л.Өлзийжаргал

 

12

 /14:00/ даваа
V Танхим

Лукрий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

13

 /14:00/ даваа
V Танхим

НК ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

14

 /15:00/ даваа
V Танхим

Нийслэлийн Прокурорын газар

Хүнсний аюулгүй байдал, Хөдөө аж ахуйн хяналтын хэлтсийн хүнсний чанар, Стандартын хяналтын улсын байцаагч Х.Чимгээ

Шийтгэвэр өөрчлөх

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 21-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
II Танхим

Мон-Аналитик ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /09:00/ Мягмар
IIi Танхим

Угтаалгурван уул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

3

 /09:00/ Мягмар
I Танхим

М.Ундармаа нар 5 иргэн

Хот, суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашиглалт, үйлчилгээг зохицуулах зөвлөлийн дарга

акт

А.Насандэлгэр

 

4

 /09:30/ Мягмар
V Танхим

А.Мягмар нарын 3 иргэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар С.Төмөрбат

 

5

 /10:00/ Мягмар
IIi Танхим

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

6

 /10:30/ Мягмар
IV Танхим

Мига-Эрин ХХК

Ашигт малтмалын газар

 

М.Батзориг Н.Долгорсүрэн Л.Өлзийжаргал

 

7

 /11:00/ Мягмар
II Танхим

Сэрүүлэг констракшн ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

барилга

Н.Дуламсүрэн

 

8

 /11:00/ Мягмар
III Танхим

Н.Гансүх

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

акт

О.Оюунгэрэл

 

9

 /13:30/ Мягмар
II Танхим

Д.Дорждэрэм

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

10

 /13:30/ Мягмар
III Танхим

С.Гантогтох

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

11

 /13:30/ Мягмар
V Танхим

М.Амуударъяа нар

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат Л.Батбаатар  А.Сарангэрэл

Цэрэндолгор

12

 /14:30/ Мягмар
III Танхим

Д.Баттогтох

Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгаалын сайд

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

13

 /15:00/ Мягмар
I Танхим

Г.Баяраа нарын

Сүхбаатар дүүргийн 7-р хорооны ИНХ-ын Тэргүүлэгчид

акт

У.Бадамсүрэн

 

14

 /15:00/ Мягмар
V Танхим

Т.Саранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

15

 /16:30/ мягмар
III Танхим

Барилга ХК

Татварын ерөнхий газрын дарга /Татварын ерөнхий газрын Татварын хяналт шалгалтын улсын байцаагч нарт

татвар

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 22-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Р.Батсүх

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

 

2

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

3

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

Ё.Цэдэнбал

Нийслэлийн Засаг дарга

 

С.Төмөрбат

 

4

 /10:30/ Лхагва
IV Танхим

Адамант ХХК

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

тендер

М.Цэцэгмаа

 

5

 /11:30/ Лхагва
III Танхим

СУММУС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

6

 /11:30/ Лхагва
IV Танхим

Д.Олзвой, Э.Авирмэд

Улсын бүртгэл, статистикийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн М.Батзориг Л.Өлзийжаргал

 

7

 /11:30/ Лхагва
V Танхим

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

газар, бүртгэл

Н.Дамдинсүрэн

 

8

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

Т.Мөнхбаяр

Сүхбаатар дүүргийн 9-р хорооны Иргэдийн нийтийн хурлын тэргүүлэгчид

Эс үйлдэхүй

Ц.Батсүрэн

 

9

 /14:00/ Лхагва
IV Танхим

Хасү ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

10

 /15:00/ Лхагва
III Танхим

Э.Нарантуяа Д.Баясгалан нарын

Нийслэлийн Засаг дарга, Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

11

 /15:00/ Лхагва
II Танхим

Саруул шилтгээн констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Б.Адъяасүрэн

 

12

 /15:30/ Лхагва
IV Танхим

Эко Минералс ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

М.Батзориг

 

13

 /16:30/ Лхагва
III Танхим

Батхангай өргөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 23-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
II Танхим

Б.Баярсайхан

Монгол Улсын Засгийн газар

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /09:00/ Пүрэв
III Танхим

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

3

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

Д.Баярмаа

ХХҮЕГ-н улсын байцаагч

акт

О.Оюунгэрэл

 

4

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Ү.Солонго

МУЕ аудитор

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

5

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

А.Даш нар

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

6

/10:00/ Пүрэв
II Танхим

"Вайскинг" ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

Газар

Д.Чанцалням

 

7

/11:00/ Пүрэв
II Танхим

Б.Болормаа, Ж.Даваадорж

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар, Улаанбаатар цахилгаан түгээх сүлжээ ТӨХК

Газар

Д.Чанцалням, Ц.Мөнхцул, Г.Мөнхтулга

Н.Цэгц

8

 /11:30/ Пүрэв
V Танхим

Т.Баяр

Сонгинохайрхан дүүргийн 1-р хорооны ИНХ-ын дарга

сонгууль

Л.Батбаатар

 

9

 /13:30/ Пүрэв
II Танхим

С.Базарваань Ундрахсан

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

10

 /13:30/ Пүрэв
IV Танхим

Баярс констракшн ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

тендер

М.Батзориг

 

11

/13:30/ Пүрэв V танхим

Б.Эрдэнэбилэг

НДЗД, ОӨУБЕГ

газар, бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

12

 /13:40/ Пүрэв
III Танхим

"Жанхар цамхаг" ХХК

НХТЕГ, БЗД-н

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

13

 /14:00/ Пүрэв
V Танхим

Х.Ганхуяг

Ашигт малтма, Газрын тосны газрын дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

14

 /15:30/ Пүрэв
V Танхим

"Монголсата интернешнл" ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч нар

татвар

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 24-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
IV Танхим

Цагаан өвөлжөө ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын Гаалийн төв лаборатори

акт

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /09:30/ Баасан
III танхим

Ш.Жамсранжав нар

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

газар

Ц.Мөнхзул

 

3

 /10:00/ Баасан
II танхим

Ж.Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

захиргааны гэрээ

Д.Халиуна

 

4

 /11:30/ даваа
II Танхим

Д.Намсрай

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /10:00/ Баасан
V танхим

Л.Бямбаноров

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

6

 /11:30/ Баасан
II танхим

Ж.Уртнасан

НЗД

концесс

Д.Халиуна

 

7

 /14:00/ Баасан
V танхим

БТТШ ХХК

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.11.20 - 11.24/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Юниверсити хоспитал ХХК

Эрүүл Мэндийн яам

акт

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

Д.Оюундалай

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

3

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

Сулин хайрхан ХХК

Улсын Нэгдүгээр эмнэлгийн Тендерийн Үнэлгээний хороо

тендер

Ц.Мөнхзул

 

4

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

Шунхлай групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

Ч.Жаргалсайхан

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

6

 /15:30/ Даваа
VI Танхим

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухнааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Төрийн албаны зөвлөл

 

А.Насандэлгэр

 

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Б.Бүжинлхам

МУЕ аудитор

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

2

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Слена сибирь ХХК

АМГТГ-н КХ

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

3

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

АГМ майнинг ХХК

ОӨУБЕГ ХЭБГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

4

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

"Туулын талын жонш" ХХК

АМГТГ-н КХ

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

5

/14:00/ Мягмар VI Танхим

Эм Би Эй интернэшнл ХХК

АМГТГ КХ-ийн дарга

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

6

/14:15/ Мягмар VI Танхим

Адуунчулуун ХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

7

/15:00/ Мягмар VI Танхим

Л.Дандар нар

НЗД, ЧДЗД

газар

М.Батзориг

 

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Лхагва
VI Танхим

Ч.Түвшинсайхан

МУЕ аудитор

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

"Пума империал" ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч Б.Мөнхсайхан

акт

М.Батзориг

 

3

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Трожан Холдинг ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар  Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

М.Батзориг

 

4

 /13:30/ Лхагва
VI Танхим

Г.Золзаяа

Газар зохион байгуулалт, геодези, зураг зүйн газрын дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

5

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Пүрэв
VI Танхим

Орхон аймгын иргэдийн хурлын тэргүүлэгчид

Сонгуулийн Ерөнхий хорхоо

сонгууль

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:30/ Пүрэв
VI Танхим

"Эрдэнэцагаач" ХХК

АМГТГ КХ-н дарга

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

3

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Д.Худ нарын иргэд

НХТЕТГ

акт

О.Оюунгэрэл

 

4

 /11:30/ Пүрэв
VI Танхим

Д.Гантөмөр нар

НХЕТГ

акт

О.Оюунгэрэл

 

5

 /13:30/ Пүрэв
VI Танхим

Мондулаан трейд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

6

 /14:00/ Пүрэв
VI Танхим

Ж.Болд

СБД-ын ЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

 /15:00/ Лхагва
VI Танхим

Нэр бүхий 14 ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

У.Бадамсүрэн

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Баасан
VI Танхим

А.Мөнх-Эрдэнэ

ТЕГ

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

2

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Мөнхжаргал
Наст нар

ЧД-н ЗД

газар

Ц.Батсүрэн

 

3

 /11:30/ Пүрэв
VI Танхим

"Луу тав" ХХК

НЗД

газар

Л.Батбаатар

 

4

 /14:00/ Баасан
VI Танхим

"Протек" ХХК

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

 

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Ж.Уянга

БНСУ-н ХНХҮТөвийн дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар