Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2017.11.27-12.01/

2017-11-24   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 27-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ даваа
II Танхим

Баруун Сэлэнгэ ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын дарга

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

2

 /09:00/ даваа
V Танхим

Баярс констракшн ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар, Үнэлгээний хороо

тендер

М.Батзориг

 

3

 /09:30/ даваа
I Танхим

Кожеговь ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсөв орлого хяналтын газрын татварын улсын байцаагч нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

 /09:30/ даваа
II Танхим

Т.Нуржин нар

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

А.Насандэлгэр У.Бадамсүрэн Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

 /10:00/ даваа
III Танхим

Чинхур сургууль цэцэрлэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

акт

Б.Адъяасүрэн

 

6

 /10:00/ даваа
IV Танхим

Н.Энхцэцэг

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

7

 /10:00/ даваа
V Танхим

Б.Мөнхцэцэг

Чингэлтэй дүүргийн Нийгмийн халамж, үйлчилгээний хэлтсийн дарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

8

 /11:00/ даваа
III Танхим

П.Ундрах, Отгонбаяр

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

барилга

Д.Оюумаа

 

9

 /11:00/ даваа
IV Танхим

Орчлон констракшн ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын ХШХ-ийн татварын улсын байцаагч Л.Амарбаатар, Т.Баасан нар

татвар

Д.Чанцалням

 

10

13:30 даваа
II
Танхим

Г.Баяраа нарын

СБД 7 дугаар хорооны ИНХ-д

актын маргаан

У.Бадамсүрэн

 

11

 /13:30/ даваа
III Танхим

Зулмөнх бадмаараг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

12

 /13:40/ даваа
IV Танхим

Барилга ХК

Татварын ерөнхий газрын дарга /Татварын ерөнхий газрын Татварын хяналт шалгалтын улсын байцаагч нарт

татвар

Г.Мөнхтулга

 

13

 /14:00/ даваа
I Танхим

Т.Баяр

СХД 1-р хорооны ИНХ дарга

акт

Л.Батбаатар

 

14

 /14:00/ даваа
III Танхим

Б.Баярсайхан

Засгийн газар

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

15

 /14:00/ даваа
II Танхим

Б.Булган

Ерөнхий аудитор

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

16

 /15:00/ даваа
III Танхим

Г.Ганбаатар

ХХЕГ дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

17

 /15:00/ даваа
IV Танхим

Н.Гансүх

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар, Сангийн яам

бусад

О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 28-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
II Танхим

У.Болд, Б.Дэлгэрмөрөн

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

А.Насандэлгэр

 

2

 /10:00/ Мягмар
IV Танхим

С.Гантогтох

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

3

 /10:00/ Мягмар
V Танхим

Ж.Тунгалаг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

4

 /10:00/ Мягмар
III Танхим

Монголын цахилгаан холбоо ХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын Татварын улсын байцаагч нарт

татвар

Б.Адъяасүрэн

 

5

 /10:00/ Мягмар
II Танхим

Бүрдэн говь групп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

6

 /11:00/ Мягмар
II Танхим

Өрхтий Трейд ХХК

ХУД-н ЗЛ НЗД

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

7

 /11:00/ Мягмар
I Танхим

Монгол сата интернэшнл ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч

татвар

А.Сарангэрэл

 

8

/11:30/ Мягмар
I Танхим

Ж.Уясах

Улсын их баяр наадмыг зохион байгуулах хороо

акт

Ц.Батсүрэн

 

9

 /11:30/ Мягмар
IV Танхим

Селена сибирь ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Хэрэг эрхлэх газар

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

10

 /11:30/ Мягмар
V Танхим

Д.Тогтмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Батзориг

 

11

 /13:30/ Мягмар
V Танхим

Н.Мөнхгэрэл

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

12

 /13:30/ Мягмар
III Танхим

П.Отгонбаатар нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

 

Д.Оюумаа

 

13

 /10:00/ Мягмар
IV Танхим

Д.Баярмаа

Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний ерөнхий газрын улсын байцаагч

акт

О.Оюунгэрэл

 

13

 /11:30/ Мягмар
IV Танхим

Ихэрнева ХХК-ийн хувьцаа эзэмшигч Б.Лхагвасүрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

14

 /13:40/ Мягмар
IV Танхим

СУММУС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

15

 /14:00/ Мягмар
I Танхим

Эм Би Эй интернэшнл ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

16

 /15:00/ Мягмар
I Танхим

Ё.Цэдэнбал

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

17

 /15:30/ Мягмар
IV Танхим

Д.Баясгалан нар

Нийслэлийн засаг дарга, Чингэлтэй дүүргийн засаг дарга, Чингэлтэй дүүргийн газрын алба

газар

Г.Мөнхтулга

 

18

 /16:30/ Мягмар
IV Танхим

Д.Энхтайван

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 29-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва
II Танхим

М.Ундармаа нар 5 иргэн

Хот, суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашиглалт, үйлчилгээг зохицуулах зөвлөлийн дарга

акт

А.Насандэлгэр

 

2

 /09:00/ Лхагва
III Танхим

Д.Мэндбаяр

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

ХНХ сайд

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /09:30/ Лхагва
I Танхим

Шунхлай групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

 /10:30/ Лхагва
V Танхим

С.Хашгэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

төрийн алба

М.Батзориг

 

5

 /11:00/ Лхагва
I Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТҮГазар

Нийслэлийн засаг дарга,

газар

Л.Батбаатар

 

6

 /11:00/ Лхагва
III Танхим

С.Отгон

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

7

 /11:30/ Лхагва
V Танхим

Б.Майцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын бүртгэгч Э.Лхагвабаяр

бүртгэл

М.Батзориг

 

8

 /13:30/ Лхагва
V Танхим

Ассист ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

9

 /13:30/ Лхагва
I Танхим

Б.Пүрэвсүрэн

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

10

 /13:40/ Лхагва
IV Танхим

Н.Отгонбаатар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

11

 /14:00/ Лхагва
V Танхим

У.Дашчирэв

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

М.Батзориг

 

12

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

Шинэ хуульч ХХК

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Д.Халиуна

 

13

 /15:00/ Лхагва
V Танхим

Юниверсити хоспитал ХХК

Эрүүл Мэндийн яам

Тусгай зөвшөөрөл

Л.Өлзийжаргал

 

14

 /15:00/ Лхагва
I Танхим

Тэүүн огоо ХХК, Тэнүүн огоо 3-р бааз ХХК

Нийслэлийн засаг дарга, НТГ

газар

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 11 дугаар сарын 30-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
II Танхим

Ч.Жаргалсайхан

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

2

 /09:00/ Пүрэв
III Танхим

Г.Мөнх-Эрдэнэ

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

төрийн алба

Д.Халиуна

 

3

 /09:00/ Пүрэв
I Танхим

Мондулаан трейд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

4

 /09:30/ Пүрэв
I Танхим

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Газрын эзэмших, ашиглах эрхийг хянан шийдвэрлэх зөвлөл

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /09:30/ Пүрэв
V Танхим

О.Оюунгэрэл

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

6

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

"Булаг, шанд, гол мөрний эхийг хамгаалах сан" ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга, МХЕГ, АМГТГ-ын КХ-ийн дарга

Ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

7

10:00 Пүрэв

Жамп ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

8

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Өү Юу Жи Си Си Си Си ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

Ц.Мөнхзул Г.Мөнхтулга Д.Чанцалням

 

9

 /10:00/ Пүрэв
I Танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

10

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

М.Чанцалдулам

Налайх дүүргийн Нийгмийн халамж, үйлчилгээний хэлтсийн дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

11

 /11:00/ Пүрэв
II Танхим

Оймон ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ж.Эрдэнэбүрэн, Э.Энх-Очир

акт

Ц.Одмаа

 

12

/11:30/ Пүрэв
III Танхим

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

эс үйлдэхгүй

Н.Дуламсүрэн

 

13

 /13:30/ Пүрэв
I Танхим

МоЭнКо ХХК

ТЕГ-н УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч Э.Болормаа, Т.Заяахишиг

татвар

А.Сарангэрэл

 

14

 /14:00/ Пүрэв
III Танхим

Гуулин талын жонш ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

шийдвэр

Н.Дуламсүрэн

 

15

 /14:30/ Пүрэв
I Танхим

Д.Оюундалай

Монгол Улсын ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 12 дугаар сарын 01-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
I танхим

НК ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ Баасан
II танхим

Цомбон тоосго ХХК

Улсын төв 1-р эмнэлэг

тендер

А.Насандэлгэр

 

3

 /10:00/ даваа
IV Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн

 

4

 /10:30/ Баасан
III танхим

Сэрүүлэг констракшн ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

барилга

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /11:00/ Баасан
I танхим

"Хөрөнгийн үнэлгээний төв" ХХК

МУ сангийн яам

акт

Л.Батбаатар

 

6

 /11:00/ Баасан
IV танхим

Морьт хангай ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

7

 /13:30/ Баасан
IV танхим

Эм Эм И Жи ХХК ,
 Эс Би Эйч ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

А.Нэргүйдүнжаа

8

 /13:30/ Баасан
I танхим

Л.Бямбаноров

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.11.27 - 12.01/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Сакуралайрмакс ХХК

ШӨХТГ УБ Д.Мөнхсолонго

зөрчлийн шийтгэл

Д.Халиуна

 

2

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

Каркас ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч нарт

татвар

М.Батзориг

 

3

 /11:30/ Даваа
VI Танхим

Ас-Итэрнал ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

4

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

Э.Чинзориг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

5

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

ТТК

Сангийн яам ТНБ-дарга

тендер

М.Цэцэгмаа

 

6

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

Ж.Чиймаа

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

7

 /15:30/ Даваа
VI Танхим

Ш.Шандос

Сангийн яам ТНБ-дарга

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

8

 /16:00/ Даваа
VI Танхим

Чойжин лам сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Петровис ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Монгол Үндэсний Их сургууль

НЗД, НАЗХГ, НХААГ

газрын маргаан

У.Бадамсүрэн

 

3

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Жи Энд Юу Голд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

4

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Герман стандарт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

5

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Тэнүүндэлгэр ХХК

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Санүү төрийн сангийн хэлтсийн дарга

төлбөр гаргуулах

А.Насандэлгэр

 

6

/14:30/ Мягмар VI Танхим

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

7

/15:00/ Мягмар VI Танхим

Маралнэт ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн

 

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

Номгон-Очир ХХК

НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

2

 /12:00/ Лхагва
VI Танхим

Э.Батсүх

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

3

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

Б.Мягмаржав, Б.Алтанцэцэг

Баянзүрх дүүрэг Засаг да

газар

А.Насандэлгэр

 

4

 /14:30/ Лхагва
VI Танхим

ОЭНДЧ ХХК болон нэр бүхий 39 компаний

НЗД

Актын маргаан

У.Бадамсүрэн

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /14:00/ Пүрэв
VI Танхим

"Престиж инженеринг" ХХК

Дулааны 4-р цахилаан станц    Тендрийн үнэлгээний хороо

тендер

Л.Батбаатар

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
VI Танхим

Т.Цолмон

Авлигатай тэмцэх газар

төрийн алба

Д.Халиуна

 

2

 /10:30/ Баасан
VI Танхим

ВАБК ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Халиуна