Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2017.12.04-12.08/

2017-12-01   |   Админ

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 12 дугаар сарын 04-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ даваа
III Танхим

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

 

У.Бадамсүрэн Б.Мөнх-Эрдэнэ ...............

Б.Батчулуун

2

 /09:30/ даваа
IV Танхим

АГМ Майнинг ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /10:00/ даваа
I Танхим

Д.Дээшин

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яамны сайд

газар

М.Батзориг

 

4

 /10:00/ даваа
II Танхим

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яамны сайд

бусад

Л.Батбаатар

 

5

 /10:00/ даваа
V Танхим

МОС ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

газар

Г.Мөнхтулга

 

6

 /10:00/ даваа
IV Танхим

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

7

 /10:30/ даваа
III Танхим

ДДэш ТВ ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

бусад

Ц.Мөнхзул

 

8

 /11:00/ даваа
I Танхим

Бүрдэн говь групп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн /Ц.Одмаа/

 

9

 /11:30/ даваа
IV Танхим

Ас-Итэрнал ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн

 

10

 /11:30/ даваа
IV Танхим

Уран нинж ХХК

Сонгино хайрхан дүүргийн Засаг дарга, Сонгино хайрхан дүүргийн Газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

11

 /13:30/ даваа
I Танхим

Пума Империал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч Б.Мөнхсайхан

акт

М.Батзориг

 

12

 /13:30/ даваа
II Танхим

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн засаг дарга, ОӨУБЕГ

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

13

 /13:30/ даваа
V Танхим

Эм Би Би Си Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

14

 /13:40/ даваа
V Танхим

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

15

 /14:00/ даваа
II Танхим

Т.Баяр

Сонгинохайрхан дүүргийн 1-р хорооны ИНХ

сонгууль

Л.Батбаатар

 

16

 /14:30/ даваа
III Танхим

Б.Дөл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Оюумаа

 

17

 /15:00/ даваа
V Танхим

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

18

 /15:30/ даваа
I Танхим

С.Хашгэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

төрийн алба

М.Батзориг

 

19

 /16:00/ даваа
II Танхим

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 12 дугаар сарын 05-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
I Танхим

Ийстерн эксплорейшн ХХК

АМГТГ КХ, АМГТГ- дарга

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /09:00/ Мягмар
IV Танхим

П.Отгонбаатар нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

3

 /09:30/ Мягмар
II Танхим

А.Мягмар нарын 3 иргэн

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар А.Сарангэрэл

 

4

 /10:00/ Мягмар
IV Танхим

Нексүс зоне ХХК

ХАА-н халх гол үндэсний бүтээн байгуулалтын бүсийн захирал

 

Д.Халиуна

 

5

 /10:00/ Мягмар
I Танхим

Мига-Эрин ХХК

Ашигт малтмалын газар

ашигт малтмал

М.Цэцэгмаа М.Батзориг Л.Өлзийжаргал

 

6

 /10:00/ Мягмар
II Танхим

Б.Батсайхан

Ерөнхий сайд

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

7

 /10:00/ Мягмар
IV Танхим

Маралнэт ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн

 

8

 /11:00/ Мягмар
IV Танхим

Ж.Болд

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

9

 /11:30/ Мягмар
I Танхим

Б.Мөнхцэцэг

ХХАХҮЯам, ЧДХХҮХДарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

10

 /11:30/ Мягмар
II Танхим

Х.Ганхуяг

АМГТГ-н дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар Н.Дамдинсүрэн С.Төмөрбат

 

11

 /12:00/ Мягмар
I Танхим

Ш.Чиймаа

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газарын дарга

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

12

 /13:30/ Мягмар
IV Танхим

Ж.Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

13

 /13:30/ Мягмар
III Танхим

Жамп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

газар

У.Бадамсүрэн

 

14

 /14:00/ Мягмар
I Танхим

Эко Минералс ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

М.Батзориг

 

15

 /14:00/ Мягмар
II Танхим

Усжуулах ХХК

Засгийн газар

акт

Н.Дамдинсүрэн

 

16

 /14:30/ Мягмар
II Танхим

Тэнүүн-Огоо ХХК, Тэнүүн-Огоо 3 ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн тээврийн газар

эс үйлдэхүй

Л.Батбаатар

 

17

 /14:30/ Мягмар
IV Танхим

Ж.Уртнасан

Нийслэлийн Засаг дарга

концесс гэрээ

Д.Халиуна

 

18

 /15:30/ Мягмар
I Танхим

Ү.Солонго

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

19

 /15:30/ Мягмар
II Танхим

Г.Золзаяа

Газар зохион байгуулалт, геодези, зураг зүйн газрын дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

20

 /15:30/ Мягмар
IV Танхим

Гуулин талын жонш ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 12 дугаар сарын 06-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

Т.Мөнхбаяр

Сүхбаатар дүүргийн 9-р хорооны Иргэдийн нийтийн хурлын тэргүүлэгчид

акт

Ц.Батсүрэн

 

2

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Ч.Түвшинсайхан

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

3

 /11:00/ Лхагва
I Танхим

Юниверсити хоспитал ХХК

Эрүүл мэндийн яам

бүртгэл

Л.Өлзийжаргал

 

4

 /13:30/ Лхагва
I Танхим

Б.Эрдэнэбилэг

НЗД, ОӨУБЕГ

бүртгэл, газар

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 12 дугаар сарын 07-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

Вайскинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуучлалын сайд

газар

Д.Чанцалням

 

2

 /11:00/ Пүрэв
V Танхим

Б.Болормаа Ж.Даваадорж

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Д.Чанцалням Ц.Мөнхзул Г.Мөнхтулга

Н.Цэгц

3

 /14:00/ Пүрэв
V Танхим

Г.Мөнхжаргал Г.Наст
 Д.Дэлгэр нар

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн О.Оюунгэрэл Н.Долгорсүрэн

 

4

 /15:00/ Пүрэв
V Танхим

Жанхар цамхаг ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2017 оны 12 дугаар сарын 08-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
II танхим

БТТШ ХХК

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /09:30/ Баасан
II танхим

Адуунчулуун ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

3

13:30 Баасан II Танхим

Мөнгөн морьт ХХК

АМГТГКХ

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

4

 /15:00/ Баасан
II танхим

Т.Саранцэцэг

БЗД

газар

Л.Батбаатар

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.12.04 - 12.08/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Даваа
VI Танхим

Орхон аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Сонгуулийн ерөнхий  хороо

сонгууль

Ц.Мөнхзул

 

2

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

3

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

О.Аззаяа нар

ШӨХТГ

акт

Д.Оюумаа

 

4

 /10:30/ Даваа
VI Танхим

Эрдэнэ цагаач ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

5

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

Я.Ичинхорлоо П.Жавзмаа С.Пүрэвцэцэг

СХД-н 8-р хорооны ИНХ

акт

О.Оюунгэрэл

 

6

 /11:30/ Даваа
VI Танхим

Төв аймгийн Алтанбулаг сумын ИТХ

АМГТГ-н КХ-н дарга

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

7

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

Эм Ай Эй ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

8

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

 Д.Зоригт

ХУД ТУБ нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

9

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

Хурай ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

10

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

Г.Алтанцэцэг

БГДЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

11

 /15:30/ Даваа
VI Танхим

Универсаль полтехник коллеж

НХААГ, НЗД

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

12

 /16:00/ Даваа
VI Танхим

Р.Батдэлгэр
Цаглашгүй эрдэм ХХК

МУЗГ

 

Д.Чанцалням

 

13

 /16:30/ Даваа
VI Танхим

Ж.Адаржавхлан нар

НИТХ

 

Д.Чанцалням

 

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
VI Танхим

Д.Худ нарын 7 иргэн

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

2

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

Э.Батсүх

СХД ЗД

газар

А.Сарангэрэл

 

3

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Очиргео ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

4

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

ЕТОС ХХК

НТГ-н ТУБ, НХДТГ-н ТУБ нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

5

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

Сулинхайрхан ХХК

Улсын нэгдүгээр төв эмлэгийн сонгон шалгаруулах ажлын комисс

тендер

Ц.Мөнхзул

 

6

/14:30/ Мягмар
VI Танхим

Нурамт холдинг ХХК

ХХААЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга

бусад

Ц.Мөнхзул

 

7

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Д.Ундраа

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

8

 /15:00/ Мягмар
VI Танхим

Ангир нүдэн мөндөө хэт хөдөлгөөн ТББ

БОАЖЯ-н дэргэдэх байгаль орчны нөлөөлөх байдлын үнэлгээний мэргэжлийн зөвлөл

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

9

 /15:30/ Мягмар
VI Танхим

Эрчим хүч барилга угсралтын трест ХХК

Зам тээвэр хөгжлийн яам, Үндэсний хөгжлийн газар

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

10

/16:00/ Мягмар VI Танхим

Шинэ байр СӨХ

Хот суурин ус хангамж ариутгал татуурга, ашиглалт үйлчилгээний зөвлөл

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

/16:30/ Мягмар VI Танхим

Ж.Уянга

БНСУ дахь ХНХҮ төвийн дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Лхагва
VI Танхим

Ж.Уясах

УИБНЗБ- Комисс

акт

Ц.Батсүрэн /Ц.Одмаа/

 

2

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Дашцэрмаа

БНД УБХ-н УБ Нэргүй

шийтгэвэр

Г.Мөнхтулга

 

3

 /10:30/ Лхагва
VI Танхим

Дашцэрмаа

БНД УБХ-н УБ Нэргүй

шийтгэвэр

Ц.Батсүрэн /Ц.Одмаа/

 

4

/14:00/ Лхагва
VI Танхим

Чингэлтэй дүүргийн 8, 9, 22, 23 дугаар байрны 19 иргэний нэхэмжлэлтэй

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

-

Л.Өлзийжаргал