Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.01.02-01.05/

2017-12-28   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 02-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар III танхим

Ж.Уртнасан

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

2

/09:30/ Мягмар I танхим

А.Мягмар нар

НЗД, БЗДЗД, БЗДГА

газар

Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар А.Сарангэрэл

 

3

/09:30/ Мягмар IV танхим

ЕТОС ХХК

Нийслэлийн Татварын газрын Татварын улсын байцаагч Ц.Баярхүү, Найлах дүүргийн Татварын хэлтсийн улсын байцаагч А.Туул

татвар

Ц.Мөнхзул

 

4

/10:30/ Мягмар III танхим

Нексүс зоне ХХК

ХАА-н халх гол үндэсний бүтээн байгуулалтын бүсийн захирал

газар

Д.Халиуна

 

5

/11:00/ Мягмар III танхим

Д.Энхцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

6

/11:00/ Мягмар IV танхим

МОС ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

газар

Г.Мөнхтулга

 

7

/13:30/ Мягмар III танхим

Ж.Отгонжаргал

СБДЗД, СБДХҮЗЗөвлөл

Газар

Д.Халиуна

 

8

/13:30/ Мягмар II танхим

Очиргео ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

9

/13:30/ Мягмар IV танхим

Ж.Сламбол

Төрийн албаны зөвлөл

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

10

 /14:00/ Мягмар
I Танхим

Ж.Уянга

БНСУ ХНХТөв

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

11

 /14:00/ Мягмар
III Танхим

Б.Дөл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

12

 /14:30/ Мягмар
III Танхим

Д.Батсуурь нарын

Тагнуулын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

13

 /15:30/ Мягмар
IV Танхим

Номгон-Очир ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 03-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва
I Танхим

Трожен хоулдинг ХХК

АМГТГ-н КХ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

2

 /09:30/ Лхагва
V Танхим

Топмаунтайн ХХК

АМГТГ-н КХ дарга

тусгай зөвшөөрөл

М.Цэцэгмаа

 

3

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

Эрдэнэчимэг нар

БЗД-н ГА

газар

Л.Өлзийжаргал

 

4

/10:00/ Лхагва
IV Танхим

Ц.Амартогтох нар

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Газар

О.Оюунгэрэл

 

5

 /11:00/ Лхагва
V Танхим

Д.Цэгмэд нар

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

6

 /11:00/ Лхагва
III Танхим

Модерн Тур ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

/11:00/ Лхагва
IV Танхим

Монгоулд ХХК

АМГТГ

Ашигт/малтмал

А.Насандэлгэр

 

8

 /14:00/ Лхагва V Танхим

Пума Империал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч Б.Мөнхсайхан

 

М.Батзориг

 

9

/14:00/ Лхагва IV Танхим

Ц.Мөнхбаатар

ОӨУБЕГ

Бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

10

 /14:00/ Лхагва II Танхим

Монголиан Катеринг ХХК

Үндэсний аудитын газрын аудиторч Ш.Ичинхорлоо

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

 /14:30/ Лхагва
V Танхим

Ц.Батмандах

НГХ, НЗД

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 04-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
II Танхим

Жамп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

2

 /09:30/ Пүрэв
I Танхим

Х.Ганхуяг

Ашигт малтма, Газрын тосны газрын дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

3

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

Энхжаргал

ШЕЗ

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

 /11:00/ Пүрэв
I Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТҮГ

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

5

 /11:00/ Пүрэв
V Танхим

Г.Алтанцэцэг

БГДЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

 /11:30/ Пүрэв
 II Танхим

Бүрдэн говь групп ХХК

АМГТГ-ын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

7

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

татвар

М.Батзориг

 

8

 /13:30/ Пүрэв
 II Танхим

Б.Дашдорж

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

9

 /14:30/ Пүрэв
V Танхим

Голден Дрийм ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Долгорсүрэн

 

10

 /14:30/ Пүрэв
II Танхим

К.Оюунбат

НЗД

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

 /15:00/ Пүрэв
I Танхим

Улаанбаатар Усан Цэнэгт Цахилгаан Станц ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газар

Зөрчил

Л.Батбаатар

 

12

 /15:30/ Пүрэв
V Танхим

Ц.Батбаатар нар нар

СХД ЗД

газар

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 05-ны БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
I Танхим

Тэнүүн-Огоо ХХК, Тэнүүн-Огоо 3 ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн тээврийн газар

эс үйлдэхүй

Л.Батбаатар

 

2

 /09:30/ Баасан
II Танхим

Ш.Мөнхцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

 /11:00/ Баасан
IV Танхим

Орхон аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Сонгуулийн ерөнхий хороо

сонгууль

Ц.Мөнхзул

 

4

 /14:00/ Баасан
I Танхим

Луу Тав ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

5

 /16:00/ Баасан
I Танхим

"Хөрөнгийн үнэлгээний төв" ХХК

МУ сангийн яам

акт

Л.Батбаатар

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.01.02 - 01.05/

Мягмар гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Д.Оюунжаргал

ЧДЗД, ЧДГА

газар

У.Бадамсүрэн

 

2

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

Ч.Баясгалан

СХДЗД

газар

У.Бадамсүрэн

 

3

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

акт

У.Бадамсүрэн

 

 

Лхагва

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

 /11:00/ Лхагва
IV Танхим

Б.Батдэлгэр

ЧД-н ЗД

акт

Д.Оюумаа

 

3

 /11:30/ Лхагва
IV Танхим

Собттрейд ХХК

БЗДТУБ Ч.Наранцэцэг, Б.Туяа нарт

татвар

Г.Мөнхтулга

 

4

 /13:40/ Лхагва
IV Танхим

Л.Норжинсүрэн, Б.Золзаяа, Б.Золбаяр нар

БЗДЗД, ОӨУБЕГ

газар

Г.Мөнхтулга

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Пүрэв
VI Танхим

Д.Дэлгэрзаяа

Хууль сахиулахын их сургуулийн захирал

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ТӨХХК

НЗД

акт

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /11:30/ Баасан
VI Танхим

Н.Төгсбаясгалан

БГДЗД

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /14:00/ Баасан
VI Танхим

Жуулчин монгол наадам ХХК

МУЗГ, БХБС,

 

Ц.Мөнхзул