Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.01.08-01.12/

2018-01-05   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 08-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Даваа II танхим

Өгөөмөрбаян дэнж ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

тендер

Л.Батбаатар

 

2

/10:00/ Даваа III танхим

"Ангир нүдэн Мөндөөхэй хөдөлгөөн" ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны дэргэдэх Байгаль орчинд нөлөөлөх байдлын үнэлгээний мэргэжлийн зөвлөл

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ Д.Халиуна М.Цэцэгмаа

Урамчимэг

3

/10:00/ Даваа IV танхим

Туурайн төвөргөөн ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

газар

Д.Халиуна

 

4

/10:00/ Даваа IV танхим

Чинхур сургууль цэцэрлэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

/10:00/ Даваа V танхим

Эй Би Пи майнз ХХК

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

Л.Өлзийжаргал

 

6

/11:00/ Даваа III танхим

О.Аззаяа

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

эс үйлдэхүй

Д.Оюумаа У.Бадамсүрэн А.Сарангэрэл

Л.Цэрэннадимад

7

/13:30/ Даваа III танхим

Б.Дөл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 09-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар IV танхим

С.Отгон

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

2

/10:00/ Мягмар IV танхим

Мон-Аналитик ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

/10:30/ Мягмар I танхим

Н.Мөнхгэрэл

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

4

/13:30/ Мягмар V танхим

Эс Би Эйч ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул Н.Долгорсүрэн А.Насандэлгэр

А.Нэргүйдунжаа

5

/14:00/ Мягмар IV танхим

Ц.Мөнхбаатар

Оюуны өмчийн газар

патент

А.Насандэлгэр

 

6

/14:00/ Мягмар III танхим

Ч.Баясгалан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

7

/14:30/ Мягмар I танхим

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 10-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Лхагва
II Танхим

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

БОАЖСайд

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:00/ Лхагва
IV Танхим

ВАБК ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

3

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Д.Туяа

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

4

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Булаг, шанд, гол мөрний эхийг хамгаалан сан ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга, Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

5

 /10:30/ Лхагва
I Танхим

Д.Тогтмаа

БОАЖС

газар

М.Батзориг

 

6

 /10:30/ Лхагва
I Танхим

Ч.Нямжав

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

7

 /11:30/ Лхагва
I Танхим

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

8

 /11:30/ Лхагва
IV Танхим

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

сонгон шалгаруулалт

А.Насандэлгэр

 

9

/11:30/ IV Лхагва

Мандах-Орд ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

10

 /13:30/ Лхагва
I Танхим

Л.Даваажав

НХТЕТГ

 

М.Батзориг

 

11

 /13:30/ Лхагва
II Танхим

Кожеговь ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын ТУБ нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

12

 /13:40/ Лхагва
I Танхим

Н.Отгонбаатар

СБДЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

13

 /14:00/ Лхагва
I Танхим

Батлан хамгаалах туслах нийгэмлэг төв зөвлөл

МУЗГ

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

14

 /14:00/ Лхагва
IV Танхим

Чойжин ламын сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

15

 /14:00/ Лхагва
V Танхим

Женерал экспедишн ХХК

БОАЖЯам

газар

Л.Батбаатар

 

16

 /15:00/ Лхагва II Танхим

Б.Болормаа, Ж.Даваадорж

НЕТГ, УБЦТС ТӨХК

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

Н.Цэгц

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 11-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Пүрэв
IV Танхим

Поларис Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Н.Ариунаа

ЭМНДЕГ

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

Б.Өнөгэрэл

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

4

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

Н.Уранчимэг

НЗД, БДЗД, ОӨУБЕГ

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /11:00/ Пүрэв
IV Танхим

Шинэ хуульч ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Насандэлгэр

 

6

 /11:00/ Пүрэв
II Танхим

Монжин далай ХХК

АМГТГ КХ

Шинээр илэрсэн нөхцөл байдал

М.Цэцэгмаа Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

 

7

 /11:00/ Пүрэв
V Танхим

Х.Ганхуяг

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар

Энхбат

8

 /13:30/ Пүрэв
IV Танхим

Ж.Сламбол

Төрийн албаны зөвлөл

бусад

Ц.Мөнхзул

 

9

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Альянс Минерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

бусад

С.Төмөрбат

 

10

 /14:00/ Пүрэв
I Танхим

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

 /14:00/ Пүрэв
IV Танхим

Үнэнжаргалан ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

12

 /15:00/ Пүрэв
III Танхим

Жамп ХХК

АМГТГ КХ

акт

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 12-ны БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
V Танхим

Тэнүүн-Огоо ХХК, Тэнүүн-Огоо 3 ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн тээврийн газар

эс үйлдэхүй

Л.Батбаатар

 

2

 /09:30/ Баасан
IV Танхим

"ЕТОС" ХХК

НТГ ТУБ, НХДТХ ТУБ нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

3

 /10:00/ Баасан
II Танхим

С.Баяраа

ЗТХ Сайд

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

4

/10:00/ IV Баасан

Алтандорнод Монгол ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

5

 /10:30/ Баасан
IV Танхим

Хан дээж ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

6

 /11:00/ Баасан
IV Танхим

Л.Пүрэвгял

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

7

 /14:00/ Баасан
IV Танхим

Э.Батсүх

СХДЗД, СХДГА

газар

А.Сарангэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.01.08 - 01.12/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

"Жиашидэ" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Хулд Олз ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

3

 /10:30/ Даваа
VI Танхим

Б.Ундрах

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

4

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

В.Отгонбилэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
VI Танхим

Э.Нямцэрэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

2

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

Баатар дулаан хайрхан ХХК

ХСАТЗ дарга

акт

Л.Батбаатар

 

3

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

С.Оюунбилэг нар

НЗД

газар

Д.Чанцалням

 

4

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Э.Содонтогос

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

5

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Сар шинэ интернешнл ББСБ

Авто тээврийн үндэсний төв

бусад

А.Сарангэрэл

 

6

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

Номин даатгал ХХК

ЗХҮТ

тендер

Д.Чанцалням

 

7

 /12:00/ Мягмар
VI Танхим

Б.Гэрэлмаа

ҮСХ-н  дарга

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

8

 /13:40/ Мягмар
VI Танхим

Бодь цамхаг ХХК

ШЭНБ

бусад

Г.Мөнхтулга Б.Батзориг Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

9

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Жи Кэй Эм Кэй ХХК

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

10

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

ТДЛБЧ ХХК

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

11

 /15:00/ Мягмар
VI Танхим

Тав ХК Дагвадорж

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

12

 /16:00/ Мягмар
VI Танхим

Засаг чандмань майнз ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Лхагва
IV Танхим

Юнигаз ХХК

ШӨХТГ-ын УБ-гч

зөрчил

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ Лхагва
IV Танхим

Эм Ди Сикюритис ХХК

Монгол банкны ерөнхийлөгч

 

Н.Дуламсүрэн

 

3

 /10:30/ Лхагва
IV Танхим

У.Оюунцэцэг

НМХГ-н дэд бүтцийн хяналтын хэлтэс ОӨУБЕГ

 

Н.Дуламсүрэн

 

4

 /11:00/ Лхагва
IV Танхим

Ланд энд Хаус ХХК

БЗД ИТХурал

 

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /11:30/ Лхагва
IV Танхим

Ялгуусан ХХК

НИТХ-н Тэргүүлэгчид

 

Н.Дуламсүрэн

 

6

 /14:00/ Лхагва
IV Танхим

Местранспортешн ХХК

НЗД

 

Н.Долгорсүрэн

 

7

 /14:30/ Лхагва
IV Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТҮГ Эв нэгдэл үйлдвэрчний эвлэлийн хороо

НИТХ, НЗД

 

Н.Долгорсүрэн

 

8

 /15:00/ Лхагва
IV Танхим

Собттрейд ХХК

БЗД ТУБ

 

Г.Мөнхтулга

 

9

 /15:30/ Лхагва
IV Танхим

Н.Лувсанпэрэнлэй

НЗД, СХДЗД

 

Ц.Батсүрэн

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Пүрэв
VI Танхим

Газар хэвлий ХХК

АМГТГ КХ

Ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

2

 /09:30/ Пүрэв
VI Танхим

"Наранфүүдс" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын улсын байцаагч З.Цээсүрэн, Ж.Эрдэнэбүрэн

татвар

Л.Батбаатар

 

3

 /10:00/ Пүрэв
VI Танхим

Мөнгөн маргад ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл

 

4

 /10:30/ Пүрэв
VI Танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

5

/13:30/ Пүрэв
VI Танхим

Д.Зургаанжин

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
VI Танхим

Эс Энд Ви Юу ХХК

Эрчим хүчний яам

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

2

/10:00/ Баасан VI танхим

"Ийстерн эксплорэйшн" ХХК

АМГТГ КХ

бусад

Л.Өлзийжаргал

 

3

/11:00/ Баасан VI танхим

Ж.Мөнх-Эрдэнэ
М.Мөнхбат

СБДЗД

газар

Л.Өлзийжаргал