Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.01.15-01-19/

2018-01-12   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 15-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Даваа III танхим

Бүрдэнговь групп ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

2

/09:30/ Даваа I танхим

Д.Зоригт

ХУДТУБ нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

3

/10:00/ Даваа III танхим

С.Оюунбилэг нар

Нийслэлийн Засаг дарга

түц

Д.Чанцалням

 

4

/10:30/ Даваа IV танхим

Очиргео ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

5

/10:30/ Даваа II танхим

Д.Цэгмид

НЗД, БЗД

газар

М.Батзориг

 

6

/11:00/ Даваа V танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Б.Адъяасүрэн

 

7

/13:30/ Даваа IV танхим

О.Аззаяа Буянжаргал нарын

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

 

Д.Оюумаа  А.Сарангэрэл У.Бадамсүрэн

Цэрэннадмид

8

/13:30/ Даваа V танхим

Эх газар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

9

/13:30/ Даваа II танхим

Пума Империал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч Б.Мөнхсайхан

акт

М.Батзориг

 

10

/14:00/ Даваа I танхим

Тэнүүн байгаль ХХК

СБД ТХ-н ТУБ А.Өнөрмаа Х.Сүнжидмаа

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

11

/14:00/ Даваа V танхим

Д.Мэндбаяр

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

12

/14:00/ Даваа III танхим

Ч.Отгонбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Цэцэгмаа

 

13

/15:30/ Даваа II танхим

Бодьцамхаг

НИТХ

бусад

Г.Мөнхтулга М.Батзориг Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

14

/15:30/ Даваа V танхим

Чинхур

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 16-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар IV танхим

Ж.Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

2

/09:00/ Мягмар II танхим

Хаяашияа Монгол ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

/10:00/ Мягмар V танхим

Ж.Уртнасан

Нийслэлийн Засаг дарга

концесс гэрээ

Д.Халиуна

 

4

/10:00/ Мягмар II танхим

Ш.Жамбал

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

/11:00/ Мягмар V танхим

Нексүс зоне ХХК

ХАА-н халх гол үндэсний бүтээн байгуулалтын бүсийн захирал

газар

Д.Халиуна

 

6

/11:00/ Мягмар I танхим

Ж.Уянга

БНСУ ХНХ төв

төрийн алба

Л.Батбаатар Н.Дамдинсүрэн Л.Өлзийжаргал

 

7

/11:00/ Мягмар IV танхим

Д.Оюунжаргал

ЧДЗД, ЧДГА

газар

У.Бадамсүрэн

 

8

/11:00/ Мягмар IV танхим

Р.Батдэлгэр

Монгол Улсын Засгийн газар

газар

Д.Чанцалням

 

9

/11:00/ Мягмар II танхим

МОС ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

газар

Г.Мөнхтулга

 

10

/11:00/ Мягмар III танхим

Ш.Жандос

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

11

/11:30/ Мягмар V танхим

Д.Олзвой

Улсын бүртгэл, статистикийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

12

/11:30/ Мягмар IV танхим

Б.Дөл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

13

/12:00/ Мягмар V танхим

АГМ Майнинг ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

14

/13:30/ Мягмар III танхим

Д.Батсуурь нар

Тагнуулын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

15

/13:30/ Мягмар IV танхим

Д.Энхцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

16

/13:40/ Мягмар II танхим

Номгон-Очир ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

Г.Мөнхтулга

 

17

/14:00/ Мягмар V танхим

Баянгол дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

18

/14:00/ Мягмар I танхим

А.Мягмар нар

НЗД, БЗДЗД, БЗДГА

газар

Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар

 

19

/14:00/ Мягмар IV танхим

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

газар

У.Бадамсүрэн

 

20

/14:30/ Мягмар II танхим

Д.Дээшин

БОАЖС

газар

М.Батзориг

 

21

/15:00/ Мягмар II танхим

Н.Энхжаргал

Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн дарга

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

22

/16:00/ Мягмар II танхим

Я.Ичинхорлоо нарын

Сүхбаатар дүүргийн 8 дугаар хорооны Иргэдийн Нийтийн Хурал

бусад

О.Оюунгэрэл

 

23

/16:30/ Мягмар II танхим

Д.Ундраа

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 17-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва
V Танхим

Хулд Олз ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

2

 /09:30/ Лхагва
I Танхим

Д.Дэлгэрзаяа

ХСИС-н Захирал

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

3

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Л.Норжинсүрэн Б.Золзаяа Б.Золбаяр нар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга М.Батзориг Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Топмаунтайн ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

М.Цэцэгмаа

 

5

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Жи Кэй Эм Кэй ХХК

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

6

 /10:00/ Лхагва
IV Танхим

Ноён Уулаа аврах хөдөлгөөн НҮТББ

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн Д.Халиуна ...............

Б.Батчулуун

7

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

Хурай ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

8

 /11:00/ Лхагва
III Танхим

Петровис ХХК Петростар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

9

 /11:00/ Лхагва
I Танхим

Өгөөмөрбаян дэнж ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

тендер

Л.Батбаатар

 

10

 /11:00/ Лхагва
V Танхим

Модерн тур ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

11

 /11:00/ Лхагва
IV Танхим

Д.Отгонтамир

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

12

 /11:30/ Лхагва
II Танхим

Ч.Нямжав Ч.Нямцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл (Г.Мөнхтулга)

 

13

 /13:30/ Лхагва
V Танхим

Ч.Батмандах

НЗД

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

14

 /14:00/ Лхагва
II Танхим

Каркас ХХК

БГД ТХТУБ нар

татвар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

15

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

Т.Дамдинсүрэн

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

16

 /15:30/ Лхагва
II Танхим

Ц.Батбаатар нар

СХДЗД

газар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 18-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
I Танхим

Наранфүүдс ХХК

СБД татварын хэлтэс

акт

Л.Батбаатар

 

2

 /09:30/ Пүрэв
V Танхим

Г.Зургаанжин

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул А.Насандэлгэр Б.Адъяасүрэн

 

3

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Тиймлайн ХХК

НХТЕТГ

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

Улаанбаатар Усан Цэнэгт Цахилгаан Станц ХХК ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

зөрчил

С.Төмөрбат

 

5

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

Голден Дрийм ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

 /11:00/ Пүрэв
II Танхим

К.Оюунбат нар

НЗД

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

7

 /11:30/ Пүрэв
V Танхим

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

8

 /11:30/ Пүрэв
I Танхим

ЦУЦЦС ХХК

НМХГ

зөрчил

Л.Батбаатар

 

9

 /13:30/ Пүрэв
II Танхим

Л.Даваажав

НЕТГ НЗД

акт

М.Батзориг

 

10

 /13:30/ Пүрэв
IV Танхим

Мондулаан трейд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

11

 /13:30/ Пүрэв
III Танхим

Номин даатгал ХХК

Замын хөдөлгөөний удирдлагын төв ТӨҮГ, ЗХУТ/17/08 дугаар тендер шалгаруулалтын үнэлгээний хороо

тендер

Д.Чанцалням

 

12

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

Эс Би Эйч ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн Ц.Мөнхзул А.Насандэлгэр

Нэргүйдунжаа

13

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Д.Отгонжаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

14

 /14:00/ Пүрэв
IV Танхим

Б.Дашдорж

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

15

 /14:30/ Пүрэв
II Танхим

Булаг, шанд, гол мөрний эхийг хамгаалан сан ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга, МХЕГ

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

16

 /15:30/ Пүрэв
II Танхим

Л.Дандар нарын

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

17

 /15:30/ Пүрэв
V Танхим

Женерал экспедишн ХХК

БОАЖЯам

газар

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 19-ны БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
III Танхим

С.Баяраа

ЗТХсайд

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

2

 /09:30/ Баасан
V Танхим

Орхон аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Сонгуулийн ерөнхий хороо

сонгууль

Ц.Мөнхзул

 

3

 /10:00/ Баасан
V Танхим

Мон-Аналитик ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

 /10:00/ Баасан
II Танхим

Ц.Амартогтох нарын 5 иргэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл

 

5

 /10:30/ Баасан
IV Танхим

Алтандорнод Монгол ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Халиуна

нэмсэн

6

 /10:30/ Баасан
IV Танхим

Хан дээж ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

7

 /10:30/ Баасан
V Танхим

Луу тав ХХК

НЗД

газар

Л.Батбаатар

 

8

 /11:00/ Баасан
II Танхим

Гүнтэлмэн ХХК

Байгаль орчны газар

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

9

 /11:30/ Баасан
V Танхим

ДДЭШ ТВ ХХК

ХХЗХ

бусад

Ц.Мөнхзул

 

10

 /14:00/ Баасан
V Танхим

Жуулчин монгол наадам ХХК

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд, ЗГ, БХБСайд, Сангийн Сайд

газар

Ц.Мөнхзул

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.01.15 - 01.19/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Н.Төгсбаясгалан

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Универсаль полтехникик коллеж

авто зам хөгжлийн газар НЗД

 

Н.Долгорсүрэн

 

3

 /10:30/ Даваа
VI Танхим

С.Бямбасүрэн

БЗДЗД

газар

Д.Чанцалням

 

4

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

Баярсконстракшн ХХК

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /11:30/ Даваа
VI Танхим

"Мера" ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын ТУБ Х.Наранчимэг, Ш.Энхжаргал нар

татвар

Д.Чанцалням

 

6

 /12:00/ Даваа
VI Танхим

"Агрокорп" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

7

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

М.Ариунболд

НЗД

газар

Ц.Мөнхзул

 

8

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

Жиашидэ ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

9

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

Местранспротешн ХХК

Нийслэлийн Засаг даргын

 

Н.Долгорсүрэн

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Төв аймгийн ЗД Алтанбулаг сумын ИТХ

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

2

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Ю энд Би ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

3

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

 

Б.Адъяасүрэн

 

4

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

Утаат болор ХХК

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

5

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Найн Т ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

6

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

М.Отгонжаргал

НЗД, НӨХГ

төрийн алба

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

7

 /16:00/ Мягмар
VI Танхим

Магма-Од ХХК

Эрдэнэс таван толгой ХХК болон тус компаний Тендерийн үнэлгээний хороо

Тендерийн үнэлгээний хороо

М.Цэцэгмаа

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:30/ Лхагва
VI Танхим

Ц.Дэлгэрсайхан

Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар, Хан-Уул дүүргийн Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын хэлтэс

Нийгмийн даатгал

Д.Оюумаа

 

2

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

А.Эрдэнэбилэг нарын

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Эс үйлдэхүй

Д.Оюумаа

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Пүрэв

Ж.Хатанбаатар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Халиуна

 

2

 /10:00/ Пүрэв
VI Танхим

Э.Содонтогос

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Баасан VI танхим

Г.Оюунгэрэл

МУ-н Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

2

/10:00/ Баасан
VI Танхим

З.Алтаннаран нар 70 иргэн

НИТХТэргүүлэгчид

бүртгэл

Л.Өлзийжаргал

 

3

 /10:30/ Баасан
VI Танхим

У.Алтантунгалаг

МУ-н Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

4

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

Эрдэнэ Зам ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /11:30/ Баасан
VI Танхим

Жи Эт Би Өү Ти ХХК

НИТХ-н тэргүүлэгчид

бусад

Н.Дуламсүрэн

 

6

 /12:00/ Баасан
VI Танхим

Ш.Чингэрэл нар

ОӨУБЕГ, ОСХ Товчоо

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

7

 /13:30/ Баасан
VI Танхим

Засаг чандмань   майнз ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

8

 /14:00/ Баасан
VI Танхим

С.Түмэнжаргал

НЗД

газар

Д.Халиуна