Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.01.22-01.26/

2018-01-19   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 22-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Даваа I танхим

Э.Нямцэрэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн

Г.Бүрэнзэвсэг

2

/09:30/ Даваа IV танхим

Аурора Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

3

/10:00/ Даваа V танхим

Жамп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

акт

У.Бадамсүрэн

 

4

/10:00/ Даваа III танхим

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

5

/10:00/ Даваа II танхим

Эй Би Пи майнз ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

6

/10:30/ Даваа V танхим

Очиргео ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

7

/10:30/ Даваа I танхим

Д.Мэндбаяр

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

8

/11:00/ Даваа III танхим

Бодьцамхаг

НИТХ

ШИНБ

Г.Мөнхтулга М.Батзориг М.Цэцэгмаа

 

9

/10:00/ Даваа IV танхим

Эй Би Пи майнз ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

10

/11:00/ Даваа II танхим

Н.Лувсанпэрэнлэй

СХД ЗД, НЗД

газар

Ц.Батсүрэн

 

11

/13:30/ Даваа III танхим

Ангир нүдэн мөндөөхэй хөдөлгөөн ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны дэргэдэх Байгаль орчинд нөлөөлөх байдлын үнэлгээний мэргэжлийн зөвлөл

Бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ Г.Мөнхтулга, М.Батзориг

 

12

/14:00/ Даваа III танхим

Батлан хамгаалах туслах нийгэмлэг төв зөвлөл

МУЗГ

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

13

/14:00/ Даваа I танхим

Саруул шилтгээн Констракшн ХХК

НЗД, НЕТГ

газар

Б.Адъяасүрэн

 

14

/14:30/ Даваа II танхим

Эс Энд Ви Юү ХХК

Эрчим Хүчний яам

 

Н.Дамдинсүрэн

 

15

/15:00/ Даваа I танхим

Д.Ундрах

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

16

/13:30/ Даваа V танхим

Д.Батсуурь

Тагнуулын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

Хаалттай

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 23-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар V танхим

Д.Оюунжаргал

ЧДЗД

газар

У.Бадамсүрэн

 

2

/09:00/ Мягмар I танхим

Үнэнжаргалан ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

акт

А.Насандэлгэр

 

3

/09:30/ Мягмар II танхим

Кожеговь ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын Татварын улсын байцаагч нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

/10:00/ Мягмар IV танхим

Найн Т ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

5

/10:00/ Мягмар V танхим

Ж.Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

гэрээ

Д.Халиуна

 

6

/11:00/ Мягмар II танхим

Газар хэвлий ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

7

/11:00/ Мягмар III танхим

Н.Мөнхгэрэл

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

8

/11:30/ Мягмар V танхим

Нексүс зоне ХХК

ХАА-н халх гол үндэсний бүтээн байгуулалтын бүсийн захирал

газар

Д.Халиуна

 

9

/13:30/ Мягмар I танхим

ЕТОС ХХК

Нийслэлийн Татварын газрын Татварын улсын байцаагч Ц.Баярхүү, Найлах дүүргийн Татварын хэлтсийн улсын байцаагч А.Туул

татвар

Ц.Мөнхзул

 

10

/13:30/ Мягмар III танхим

Д.Тогтмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Батзориг

 

11

/14:00/ Мягмар V танхим

Ч.Баясгалан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

12

/14:00/ Мягмар IV танхим

ТДЛБЧ ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

13

/15:00/ Мягмар V танхим

М.Чанцалдулам

Налайх дүүргийн Нийгмийн халамж, үйлчилгээний хэлтсийн дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

14

/16:00/ Мягмар IV танхим

Магма од ХХК

Эрдэнэс таван толгой ХХК-ийн Тендерийн үнэлгээний хороо

тендер

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 24-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва
IV Танхим

Ийстерн эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /09:00/ Лхагва
III Танхим

Мера ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын Татварын улсын байцаагч Х.Наранцэцэг, Ш.Энхжаргал

татвар

Д.Чанцалням

 

3

 /09:00/ Лхагва
II Танхим

Баатар дулаан хан ХХК

ХСАТЗ дарга

акт

Л.Батбаатар

 

4

 /09:30/ Лхагва
III Танхим

М.Отгонжаргал

Нийслэлийн газрын албаны дарга

төрийн алба

Б.Мөнх-Эрдэнэ Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

5

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Трансинконсулт ХХК

ТЕГ

Татвар

Ц.Одмаа

 

6

 /10:00/ Лхагва
IV Танхим

С.Бямбасүрэн

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

7

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

ВАБК ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

8

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Газрын эзэмших ашиглах эрхийг хянан шийдвэрлэх зөвлөл

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

9

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

Д.Туяа

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

10

 /10:30/ Лхагва
I Танхим

Местранпортэшн ХХК

НЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

11

 /11:00/ Лхагва
IV Танхим

Ц.Оюунцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

акт

Н.Дуламсүрэн

 

12

 /11:00/ Лхагва
III Танхим

Пума Империал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч Б.Мөнхсайхан

дүгнэлт

М.Батзориг

 

13

 /11:30/ Лхагва
IV Танхим

М.Энхтуяа, Д.Билгээ нарын

НХТЕТГ

Акт

Ц.Одмаа

 

14

 /11:30/ Лхагва
V Танхим

Д.Болд

БОАЖСайд

газар

Д.Оюумаа

 

15

 /13:30/ Лхагва
II Танхим

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

16

 /13:30/ Лхагва
V Танхим

Мандах-Орд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Халиуна

 

17

 /13:30/ Лхагва
IV Танхим

Ялгуусан ХХК нарын нэр бүхий 9 компани

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурлын Тэргүүлэгчид

акт

Н.Дуламсүрэн

 

18

 /13:40/ Лхагва
III Танхим

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

19

 /14:00/ Лхагва
I Танхим

Чойжин ламын сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

20

 /14:00/ Лхагва
II Танхим

Өгөөмөрбаян дэнж ХХК

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

тендер

Л.Батбаатар

 

21

 /14:30/ Лхагва
IV Танхим

Болормаа Ж.Даваадорж

НЕТГ, ҮБЦТС ТӨХК

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

Н.Цэгц

22

 /15:30/ Лхагва
III Танхим

Н.Отгонбаатар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

23

 /15:00/ Лхагва
V Танхим

Н.Цэрэнлхам нарын 7 иргэн

ЧДЗД

газар

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

Б.Оюунбат

24

 /15:00/ Лхагва
IV Танхим

Ланд энд Хаус ХХК

Баянзүрх дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

газар

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 25-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
III Танхим

ийстерн эксплорэйшн ХХК бүхий 28 хуулийн этгээд

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Өлзийжаргал

 

2

 /09:30/ Пүрэв
I Танхим

Поларис Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

3

 /09:30/ Пүрэв
II Танхим

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн  ерөнхий газарт

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

/10:00/ Пүрэв V Танхим

Н.Ариунаа

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

5

 /10:00/ Пүрэв
I Танхим

Б.Өнөгэрэл

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

6

 /10:30/ Пүрэв
V Танхим

С.Отгон

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна Д.Оюумаа У.Бадамсүрэн

 

7

 /11:30/ Пүрэв
I Танхим

Ц.Мөнх-Эрдэнэ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул Б.Адъяасүрэн А.Насандэлгэр

шинээр илэрсэн нөхцөл байдлын улмаас шүүхийн шийдвэрийг хянуулах хүсэлт

8

/13:30/ Пүрэв V Танхим

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

9

 /14:00/ Пүрэв
I Танхим

Шинэ хуульч ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Насандэлгэр

 

10

 /14:00/ Пүрэв
IV Танхим

АльянсМинерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

эс үйлдэхүй

С.Төмөрбат

 

11

 /14:30/ Пүрэв
I Танхим

Д.Зоригт

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Л.Нарантуяа, Ж.Эрдэнэбүрэн нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дугаар сарын 26-ны БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
I Танхим

М.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Ц.Мөнхзул

 

2

 /09:30/ Баасан
IV Танхим

 

 

 

 

 

3

 /10:00/ Баасан
V Танхим

Ж.Хатанбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Д.Халиуна

 

4

 /11:00/ Баасан
I Танхим

Эс Би Эйч ХХК,      Эм Эм И Жи ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн

А.Нэргүйдунжаа

5

 /13:30/ Баасан
II Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн

 

6

 /13:30/ Баасан
III Танхим

Ц.Амартогтох нарын 5 иргэн

ЧДЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

7

/14:00/ Баасан V Танхим

Р.Батсүх Ш.Оюундарь

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

8

 /14:00/ Баасан
V Танхим

Э.Батсүх

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

9

 /15:30/ Баасан
II Танхим

Т.Мөнхбаяр

Сүхбаатар дүүргийн 9-р хорооны Иргэдийн нийтийн хурлын тэргүүлэгчид

 

Ц.Батсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.01.22 - 01.26/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Эн Эм Эй Эй ХХК

ОӨУБЕГ-н хяналтын газрын хяналтын улсын байцаагч

зөрчил

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

СХД ПГ-н ахлах прокурор Н.Энэрэл

СХДТХ ТУБ М.Чойжилсүрэн

зөрчил

Ц.Мөнхзул

 

3

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

Д.Худ нарын иргэд

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

4

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

Я.Баярбат Г.Баясгалан

НЗД, НӨХГ

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

 /15:30/ Даваа
VI Танхим

Масс инвест ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

7

 /16:00/ Даваа
VI Танхим

Ц.Алтансувд

СБД ЗД газрын алба

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

Жиашидэ ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Эрхэтцамхаг ХХК

ХУД ЗД

газар

С.Төмөрбат

 

3

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Р.Лхагвадорж

ОӨУБЕГ харъяа ХУД БХ

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

4

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Юнигаз ХХК

ШӨХТГ-н УБ Б.Наранцэцэг

зөрчил

С.Төмөрбат

 

5

 /11:40/ Мягмар
VI Танхим

Б.Батдэлгэр

ЧДЗД

акт

Д.Оюумаа

 

6

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

Б.Тод-Од

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

7

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

БОАЖЯ

газар

А.Насандэлгэр

 

8

 /14:40/ Мягмар
VI Танхим

МБС ХХК

Нийслэлийн хөрөнгө оруулалтын газар

тендер

А.Насандэлгэр

 

9

 /15:00/ Мягмар
VI Танхим

Гандерс ресурс ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

10

 /15:30/ Мягмар
VI Танхим

С.Нарангэрэл

ЧДЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва
VI Танхим

Хүчит шонхор

НХТЕТГ, ЧДЗД

тусгай зөвшөөрөл

Д.Халиуна

 

2

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

ЗТН ОНӨААТМГ эв нэгдэл ҮЭ хороо

НЗД, НИТХ

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

3

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Универсаль политехник коллеж

НЗД, ХААГ

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа (А.Сарангэрэл)

 

5

 /13:30/ Лхагва
VI Танхим

Б.Батжаргал

ЦЕГ дарга

төрийн алба

М.Батзориг

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Пүрэв

Алтайголд ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

2

/10:00/ Пүрэв

Д.Гантөмөр нарын иргэд

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

бусад

О.Оюунгэрэл

 

3

/11:00/ Пүрэв

Агрокорп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

4

 /11:30/ Пүрэв
VI Танхим

ЖБГУ ХХК

Нийслэлийн Засаг даргад

акт

Л.Батбаатар

 

5

/14:00/ Пүрэв

П.Давхарбаяр нар

Сүхбаатар дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

6

 /15:00/ Пүрэв
VI Танхим

Империа дюти фрий ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Баасан VI танхим

Л.Майхүү

СБД ЗД

газар

Ц.Батсүрэн

 

2

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

Алтан нар

НИТХурал

тусгай зөвшөөрөл

Л.Өлзийжаргал

 

3

/11:00/ Баасан VI Танхим

Ч.Санжаадамба

Үндэсний их баяр наадмын Үндэсний бөхийн салбар хороо

акт

Б.Адъяасүрэн

 

4

 /10:00/ Баасан
VI Танхим

Х.Буянжаргал

НЕТГ

газар

У.Бадамсүрэн