Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.01.29-02.02/

2018-01-26   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дүгээр сарын 29-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Даваа II танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн Прокурорын газар

Сонгинохайрхан дүүргийн-ийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч М.Чойжилсүрэн

зөрчил

Ц.Мөнхзул

 

2

/09:30/ Даваа V танхим

"Аурора инвестмент" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

акт

Ц.Одмаа

 

3

/10:00/ Даваа II танхим

Н.Төгсбаясгалан нар

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

/10:00/ Даваа IV танхим

"Хаяашияа Монгол" ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

/10:30/ Даваа I танхим

"Вилмар" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

6

/10:30/ Даваа II танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн Прокурорын газрын прокурор Б.Энэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн-ийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Ариунзул

зөрчил

Б.Адъяасүрэн

 

7

/11:00/ Даваа III танхим

"Эн Эм Эм Эй" ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Улсын байцаагч С.Ганзориг

зөрчил

Н.Дамдинсүрэн

 

8

/11:00/ Даваа III танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн Прокурорын газрын прокурор Б.Энэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Ариунзул

зөрчил

Л.Батбаатар

 

9

/11:00/ Даваа IV танхим

"Комтавилга" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

татвар

О.Оюунгэрэл

 

10

/11:00/ Даваа V танхим

С.Оюунбилэг нар

Нийслэлийн Засаг дарга

түц

Д.Чанцалням

 

11

/11:30/ Даваа I танхим

"Эх газар" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

12

/13:30/ Даваа I танхим

Ц.Дэлгэрсайхан

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

татвар

Д.Оюумаа

 

13

/13:30/ Даваа II танхим

Орхон аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Сонгуулийн Ерөнхий хороо

сонгууль

Ц.Мөнхзул

 

14

/13:30/ Даваа IV танхим

Цэгмид нар

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

15

/14:00/ Даваа II танхим

"Мэдээлэл холбооны сүлжээ төв" ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

16

/14:00/ Даваа III танхим

"Тэнүүн байгаль" ХХК

Татварын Улсын байцаагч нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

17

/14:00/ Даваа V танхим

С.Баяжаргал

Нийслэлийн Эрүүл мэндийн газрын дарга

төрийн алба

М.Цэцэгмаа С.Төмөрбат Н.Дуламсүрэн

 

18

/14:30/ Даваа IV танхим

Н.Чинбат

Байгал орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

О.Оюунгэрэл

 

19

/15:30/ Даваа IV танхим

"Каркас" ХХК

БГД-ийн ТХ-ийн ТУлсын байцаагч нар

татвар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дүгээр сарын 30-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар II танхим

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

2

/09:00/ Мягмар III танхим

Ж.Уянга

ХНХЯамны БНСУ дахь ХНХҮ төвийн дарга

төрийн алба

А.Батбаатар Л.Өлзийжаргал Н.Дамдинсүрэн

А.Баттогтох

3

/09:30/ Мягмар II танхим

Д.Олзвой, Э.Авирмэд

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Батсүрэн Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

 

4

/10:00/ Мягмар I танхим

Ж.Уртнасан

Нийслэлийн Засаг дарга

концессийн гэрээ

Д.Халиуна

 

5

/10:00/ Мягмар IV танхим

"Ялгуусан" ХХК нар

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

акт

Н.Дуламсүрэн М.Цэцэгмаа Д.Чанцалням

 

6

/10:00/ Мягмар V танхим

Р.Батдэлгэр "Цаглашгүй эрдэм" ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар, Төв аймгийн Сэргэлэн сумын Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

7

/10:30/ Мягмар II танхим

БГД-ийн Засаг дарга-ын ТГ

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

8

/11:00/ Мягмар I танхим

"АГ майнинг" ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

9

/11:00/ Мягмар III танхим

"ЖБГУ" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

эс үйлдэхүй

Л.Батбаатар

 

10

/11:00/ Мягмар IV танхим

Д.Дээшин

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Батзориг

 

11

/11:00/ Мягмар V танхим

Төв аймгийн Засаг дарга Ж.Батжаргал, Төв аймгийн Алтанбулаг сумын иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурал

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

12

/11:30/ Мягмар I танхим

"Саршинэ интернэшнл ББСБ" ХХК

Авто тээврийн үндэсний төв

бүртгэл

А.Сарангэрэл /Д.Оюумаа/

 

13

/12:00/ Мягмар II танхим

Ц.Батмандах

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

14

/13:30/ Мягмар I танхим

Д.Энхцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

15

/13:30/ Мягмар II танхим

"Хурай" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

16

/13:30/ Мягмар IV танхим

Л.Дандар, С.Манзармаа нар

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

17

/14:00/ Мягмар III танхим

И.Алтанцэцэг А.Мягмар А.Гүнжиймаа

Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн Л.Батбаатар Л.Өлзийжаргал

Д.Оюунцэцэг

18

/14:00/ Мягмар IV танхим

"Номгон-Очир" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

19

/14:00/ Мягмар V танхим

"Ю энд Би" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

20

/15:00/ Мягмар IV танхим

Я.Ичинхорлоо нар

Сүхбаатар дүүргийн 8-р хороо иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурал

бусад

О.Оюунгэрэл

 

21

/15:00/ Мягмар V танхим

"Утаатболор" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын дарга, Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 01 дүгээр сарын 31-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /08:40/ Лхагва
I Танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

А.Сарангэрэл /У.Бадамсүрэн/

 

2

 /09:00/ Лхагва
II Танхим

Д.Бадам

Тагнуулын ерөнхий газар, НТГ

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

3

 /09:00/ Лхагва
V Танхим

"Петровис" ХХК "Петро стар" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

4

 /09:30/ Лхагва
III Танхим

Д.Дэлгэрзаяа

Хууль сахиулахын их сургуулийн захирал

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /09:30/ Лхагва
V Танхим

"Топмаунтайн" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

М.Цэцэгмаа

 

6

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

Ноён уулаа аврах хөдөлгөөн НҮТББ

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

Батчулуун

7

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

"Етос" ХХК

Татварын Улсын байцаагч

татвар

Ц.Мөнхзул

 

8

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Д.Билгээ М.Энхтуяа

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

бусад

Ц.Одмаа

 

9

 /10:00/ Лхагва
IV Танхим

Л.Норжинсүрэн нар

БЗасаг даргаЗасаг дарга, Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

газар

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.Оюунгэрэл

А.Болд

10

 /10:00/ Лхагва
IV Танхим

"Булаг шанд, гол, мөрний эхийг хамгаалах сан" ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

11

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

"Мера" ХХК

Татварын байцаагч нар

татвар

Д.Чанцалням

 

12

 /11:00/ Лхагва
IV Танхим

Ц.Батбаатар нар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

Б.Анхтуяа

13

 /11:30/ Лхагва
II Танхим

"Монголиан коппер корперейшн" ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Засгийн газар, ТӨБЗасгийн газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

14

 /11:30/ Лхагва
V Танхим

"Жи Эй Би ӨҮ Ти" ХХК

Ниргэдийн Төлөөлөгчдийн хурлын Тэргүүлэгчид

акт

Н.Дуламсүрэн

 

15

 /12:00/ Пүрэв
V Танхим

Ч.Нэргүй

Авилгатай тэмцэх газар

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

16

 /13:40/ Лхагва
IV Танхим

Ч.Нямжав нар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

17

 /14:30/ Лхагва
III Танхим

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Газар эзэмших, ашиглах эрхийг хянан шийдвэрлэх зөвлөл

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

18

 /14:30/ Лхагва
V Танхим

Ш.Чингэрэл нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

19

 /15:30/ Лхагва
II Танхим

Ц.Мөнх-Эрдэнэ

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

шинээр илэрсэн нөхцөл байдал

Ц.Мөнхзул А.Насандэлгэр Л.Батбаатар

 

20

 /15:40/ Лхагва
IV Танхим

"Собттрейд" ХХК

Баянзүрх дүүргийн ТУлсын байцаагч нар

татвар

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 01-ний ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
IV Танхим

"Тиймлайн" ХХК

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

 /09:30/ Пүрэв
V Танхим

Ц.Алтанбулаг

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

3

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

"Голден дрийм" ХХК

Байгал орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

К.Оюунбат нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Д.Худ нарын иргэд

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл

 

6

 /10:30/ Пүрэв
I Танхим

"Алтандорнод Монгол" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Д.Халиуна

 

7

 /11:00/ Пүрэв
III Танхим

"Наранфүүдс" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын Улсын байцаагч нар

татвар

Л.Батбаатар

 

8

 /11:00/ Пүрэв
IV Танхим

"Оюуны-Ундраа групп" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

9

 /11:00/ Пүрэв
V Танхим

Г.Оюунгэрэл

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

10

 /13:30/ Пүрэв
I Танхим

"Мөнгөн маргад" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр Ц.Мөнхзул

 

11

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

12

 /14:00/ Пүрэв
III Танхим

"Женерал экспедишн" ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Л.Батбаатар

 

13

 /14:00/ Пүрэв
IV Танхим

Д.Отгонжаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

14

 /14:00/ Пүрэв
V Танхим

"Юнигаз" ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч

зөрчил

С.Төмөрбат

 

15

 /14:30/ Пүрэв
II Танхим

Р.Батсүх Ш.Оюундарь

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 02-ны БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
II Танхим

"Жиашидэ" ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Баасан
I Танхим

С.Түмэнжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

3

 /10:00/ Баасан
III Танхим

Эрдэнэчимэг нарын 23 иргэн

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Өлзийжаргал

 

4

 /11:00/ Баасан II Танхим

"Дулаан сэтгэл" НҮТББ

Байгал орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Насандэлгэр Ц.Мөнхзул Н.Долгорсүрэн

 

5

 /11:00/ Баасан
IV Танхим

"Гүнтэлмэн" ХХК

Нийслэлийн Байгаль орчны газар

төрийн хяналт шалтгал

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

 /11:30/ Баасан
I Танхим

Г.Ганбаатар

Хил хамгаалах ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

7

 /11:30/ Баасан
V Танхим

Т.Баярмаа

Багануур дүүргийн ХААДарга

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн М.Цэцэгмаа Д.Чанцалням

Д.Хоролбат

8

 /13:30/ Баасан
I Танхим

"Нексус зоне" ХХК

ХГҮБББЗахирал

газар

Д.Халиуна

 

9

 /13:30/ Баасан
II Танхим

"Жуулчин Монгол наадам" ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар, БХБС, Сангийн сайд, Зам тээврийн хөгжлийн сайд

газар

Ц.Мөнхзул

 

10

 /13:30/ Баасан
IV Танхим

Ц.Амартогтох нарын 6 иргэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл

 

11

 /14:00/ Баасан
II Танхим

"Мон Аналитик" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

12

 /14:00/ Баасан
III Танхим

"Луу тав" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

13

 /14:30/ Баасан
V Танхим

"Эрдэнэ зам" ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.01.29 - 02.02/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн-ын Прокурорын газар

Улсын байцаагч Ц.Амаржаргал

зөрчил

Н.Долгорсүрэн

 

2

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

А.Мөнхгэрэл

Тагнуулын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

3

 /10:30/ Даваа
VI Танхим

Г.Уранцэцэг

Шүүхийн Ерөнхий зөвлөл

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

4

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

Монголын Төмөр зам

Татварын ерөнхий газрын Татварын Улсын байцаагч нар

татвар

Г.Мөнхтулга

 

5

 /11:30/ Даваа
VI Танхим

"Санчир-Ундрах" ХХК

УГТЭмнэлэг УГТЭ-н ТҮХороо

тендер

Г.Мөнхтулга

 

6

 /12:00/ Даваа
VI Танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн Прокурорын газар

Сонгинохайрхан дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч М.Чойжилсүрэн

зөрчил

М.Батзориг

 

7

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

"Бөхбат" ХХК

Байгал орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Сарангэрэл /Д.Халиуна/

 

8

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНАААТҮГ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

9

 /16:30/ Даваа
VI Танхим

"Засаг чандмань майнз" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

Мягмар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
VI Танхим

Прокурор Энэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч М.Чойжилсүрэн

зөрчил

А.Насандэлгэр

 

2

 /09:10/ Мягмар
VI Танхим

Ц.Баясгалан нар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

3

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

Г.Элдэвсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл /Д.Оюумаа/

 

4

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

О.Одсүрэн

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Сарангэрэл /Д.Оюумаа/

 

5

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

"Харуул Алтай" СӨХ

ХСУХҮЗ

акт

О.Оюунгэрэл

 

6

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Ч.Лхагвасүрэн

ХХҮЕГазрын ХМГСХ мэргэжилтэн Я.Болд

акт

Б.Адъяасүрэн

 

7

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

Я.Батсайхан

Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

акт

Б.Адъяасүрэн

 

8

 /15:00/ Мягмар
VI Танхим

"Сэрүүлэг" ХХК

Нийслэлийн ХОт төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар, Барилга хот байгуулалтын яам

акт

Н.Дуламсүрэн

 

9

 /16:00/ Мягмар
VI Танхим

Ж.Болормаа

Засгийн газар

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

Лхагва

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

"Эрхэт цамхаг" ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /10:30/ Лхагва
VI Танхим

Ж.Мөнх-Эрдэнэ Н.Мөнхбат

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Өлзийжаргал

 

3

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Чингэлтэй дүүргийн 1-р хорооны 8,9,20,21 байрны 19 иргэн

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

бусад

Л.Өлзийжаргал

 

4

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

А.Эрдэнэбүлэг нарын

Шүүхийн Ерөнхий зөвлөл

эс үйлдэхүй

Д.Оюумаа

 

5

 /13:30/ Лхагва
VI Танхим

Д.Шинэбаяр, Н.Номин

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

6

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

газар

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

Пүрэв

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Пүрэв
VI Танхим

Ж.Гиваасамбуу

Хууль зүйн дотоод хэргийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга, Цагдаагийн Ерөнхий газар, Сангийн яам

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

2

/10:00/ Пүрэв
VI Танхим

Г.Баяраа П.Давхарбаяр

Сүхбаатар дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурал

 

Н.Дамдинсүрэн

 

3

/10:30/ Пүрэв
VI Танхим

Б.Алтанцэцэг М.Мягмаржав

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

4

/11:30/ Пүрэв
VI Танхим

Б.Мягмар Ц.Хандсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

/13:30/ Пүрэв
VI Танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн-ын Прокурорын газар

Сонгинохайрхан дүүргийн Татварын хэлтсийн ТУБ Б.Ариунзул

зөрчил

Д.Халиуна

 

6

 /14:00/ Пүрэв
VI Танхим

Ерөнхий боловсролын "ҮА Цай" сургууль

Сүхбаатар дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Улсын байцаагч Г.Наранбаатар

зөрчил

Д.Халиуна

 

7

 /14:30/ Пүрэв
VI Танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн ПГП Б.Энэрэл

Сонгинохайрхан дүүргийн Татварын хэлтсийн ТУБ Б.Ариунзул

зөрчил

А.Сарангэрэл /Д.Халиуна/

 

8

 /15:00/ Пүрэв
VI Танхим

Б.Эрдэнэ

Харилцаа холбоо, мэдээллийн технологийн газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Баасан VI Танхим

Г.Ганзориг

Богд Хан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

2

/11:00/ Баасан VI Танхим

"Өргүүр бар" ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

3

/14:00/ Баасан VI Танхим

"Империа дюти фрий" ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дамдинсүрэн