Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.02.05-02.09/

2018-02-02   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 05-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Даваа I танхим

ТДЛБЧ ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

2

/09:30/ Даваа III танхим

Д.Зоригт

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Л.Нарантуяа, Ж.Эрдэнэбүрэн

татвар

Ц.Мөнхзул

 

3

/09:30/ Даваа II танхим

Ч.Баясгалан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

4

/10:00/ Даваа II танхим

Б.Давааням

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

5

/10:00/ Даваа V танхим

Бодь цамхаг ХХК

НИйслэлийн ИТХ

ШЭНБ

Г.Мөнхтулга М.Батзориг Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

/10:00/ Даваа III танхим

Д.Мэндбаяр

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

7

/10:30/ Даваа I танхим

Магма од ХХК

Эрдэнэс таван толгой ХХК-ийн Тендерийн үнэлгээний хороо

тендер

Ц.Одмаа

 

8

/11:00/ Даваа IV танхим

Н.Лувсанпэрэнлэй

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

9

/11:00/ Даваа V танхим

Батлан хамгаалах туслах нийгэмлэг төв зөвлөл

МУЗГ

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ //Г.Мөнхтулга/

 

10

/11:30/ Даваа III танхим

Д.Ундрах

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

11

/11:30/ Даваа II танхим

Очиргео ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

12

/13:30/ Даваа II танхим

Б.Батдэлгэр

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

акт

Д.Оюумаа

 

13

/13:30/ Даваа V танхим

Н.Мөнхгэрэл

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

14

/14:00/ Даваа III танхим

Сонгинохайрхан дүүргийн Прокурор

Сонгинохайрхан дүүргийн татвар

татвар

Н.Долгорсүрэн

 

15

/14:00/ Даваа IV танхим

Масс инвест ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

16

/15:00/ Даваа V танхим

Г.Хулан

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ /Г.Мөнхтулга/

 

17

/15:30/ Даваа II танхим

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

илт хууль бус

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

Нарантуяа

18

/16:00/ Даваа IV танхим

Ц.Алтансувд

СБД ЗД газрын алба

төрийн алба

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 06-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

19

/09:30/ Мягмар IV танхим

Кожеговь ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын Татварын улсын байцаагч нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

20

/09:30/ Мягмар I танхим

Ж.Цолмон

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

21

/10:00/ Мягмар V танхим

Д.Гантөмөр

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

22

/10:00/ Мягмар III танхим

МВС ХХК

Нийслэлийн хөрөнгө оруулалтын газар

тендер

А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

 

23

/10:30/ Мягмар II танхим

Б.Тод-Од

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, СХД-ийн бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

24

/11:00/ Мягмар V танхим

Д.Тогтмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Батзориг

 

25

/11:00/ Мягмар IV танхим

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

26

/11:00/ Мягмар III танхим

Ц.Батмандах

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын албаны дарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

27

/11:00/ Мягмар I танхим

Ц.Лхамсүрэн

ЧДЗД

газар

С.Төмөрбат

 

28

/11:40/ Мягмар II танхим

Б.Дөл

ЧДЗД

газар

Д.Оюумаа

 

29

/13:30/ Мягмар II танхим

Д.Болд

Байгаль орчин, ногоон хөгжил аялал жуулчлалын сайд

газар

Д.Оюумаа

 

30

/13:30/ Мягмар V танхим

Пума Империал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч Б.Мөнхсайхан

Акт

М.Батзориг

 

31

/13:40/ Мягмар V танхим

Селена сибирь ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Хэрэг эрхлэх газар

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

32

/14:00/ Мягмар III танхим

Геофорс ресурс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

33

/14:00/ Мягмар IV танхим

Газар хэвлий ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

34

/14:00/ Мягмар I танхим

Т.Уранцэцэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

35

/15:00/ Мягмар V танхим

Д.Ундраа

НЗД, НГА

газар

О.Оюунгэрэл

 

36

/15:00/ Мягмар I танхим

Найн Т ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням Н.Дуламсүрэн М.Цэцэгмаа

Ж.Хишгээ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 07-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

37

 /09:00/ Лхагва
IV Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Батсүрэн

 

38

 /09:00/ Лхагва
III Танхим

Чойжин ламын сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

39

 /09:00/ Лхагва
4 дүээр Танхим

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

Б.Батчулуун

40

 /10:00/ Лхагва
II Танхим

Н.Цэрэнлхам

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

Б.Оюунбат

41

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

42

 /10:00/ Лхагва
IV Танхим

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

43

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

44

 /10:00/ Лхагва
I Танхим

ийстерн эксплорэйшн ХХК бүхий 28 хуулийн этгээд

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

45

 /10:30/ Лхагва
I Танхим

Ланд энд Хаус ХХК

Баянзүрх дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

акт

Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа С.Төмөрбат

С.Нарантуяа

46

 /11:00/ Лхагва
V Танхим

Б.Батжаргал

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

М.Батзориг

 

47

 /11:00/ Лхагва
III Танхим

Ч.Лхагвасүрэн

ХХҮГ хяналт мониторингийн мэргэжилтэн

акт

Б.Адъяасүрэн

 

48

 /11:30/ Лхагва
IV Танхим

Баатар дулаан хан ХХК

ХСАТЗ дарга

акт

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

49

 /12:00/ Лхагва
III Танхим

Уран нинж ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

50

 /13:30/ Лхагва
II Танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

51

 /13:30/ Лхагва
I Танхим

Ц.Оюунцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

акт

Н.Дуламсүрэн

 

52

 /13:30/ Лхагва
IV Танхим

Т.Мөнхбаяр

Сүхбаатар дүүргийн 9-р хорооны Иргэдийн нийтийн хурлын тэргүүлэгчид

 

Ц.Батсүрэн

 

53

 /14:00/ Лхагва
V Танхим

М.Отгонжаргал

Нийслэлийн газрын албаны дарга

төрийн алба

М.Батзориг О.Оюунгэрэл Б.Адъяасүрэн

 

54

 /14:30/ Лхагва
IV Танхим

Д.Дэлгэрзаяа

Хууль сахиулахын их сургуулийн захирал

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

55

 /14:30/ Лхагва
III Танхим

Местранпортэшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

56

 /15:00/ Лхагва
I Танхим

Ю энд Би ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

акт

С.Төмөрбат

 

57

 /15:30/ Лхагва
V Танхим

Д.Цэгмид

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 08-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

58

 /09:00/ Пүрэв
III Танхим

Хурай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

59

 /09:00/ Пүрэв
II Танхим

Д.Оюунжаргал

ЧДЗД

газар

У.Бадамсүрэн

 

60

 /09:30/ Пүрэв
IV Танхим

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн  ерөнхий газар

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

61

 /09:30/ Пүрэв
III Танхим

Б.Өнөгэрэл

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

62

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

Алтай голд ХХК

Ашигт малтмал Газртын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

63

 /10:30/ Пүрэв
III Танхим

Н.Ариунаа

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

64

 /10:30/ Пүрэв
I Танхим

С.Баяржаргал

Нийслэлийн Эрүүл мэндийн газрын дарга

төрийн алба

Ц.Одмаа С.Төмөрбат Н.Долгорсүрэн

П.Батмагнай

65

/11:00/ Пүрэв III Танхим

Г.Алтанцэцэг

БГДЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

66

/11:00/ Пүрэв II Танхим

О.Одсүрэн

Байгаль орчин, аялал жуулчлал сайд

газар

А.Сарангэрэл

 

67

/13:30/ Пүрэв II Танхим

Ерөнхий боловсролын Үй-Цай сургууль

Сүхбаатар дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Боловсролын хяналтын улсын байцаагч Г.Наранбаатар

шийтгэл хуудас

Д.Халиуна

 

68

/13:30/ Пүрэв I Танхим

АльянсМинерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

акт, Эс үйлдэхүй

С.Төмөрбат

 

69

 /14:00/ Пүрэв
III Танхим

Шинэ хуульч ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Насандэлгэр

 

70

 /14:30/ Пүрэв III Танхим

Универсал Политехник Коллеж ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

71

 /15:00/ Пүрэв
II Танхим

Эх газар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

72

 /14:30/ Пүрэв
IV Танхим

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга, Газрын эзэмших, ашиглах эрхийг хянан шийдвэрлэх зөвлөл

 

Н.Дамдинсүрэн

 

73

 /15:30/ Пүрэв
I Танхим

"Жи Эй Би Өү Ти" ХХК

НиТХ тэргүүлэгчдэд

акт

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 09-ны БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

74

 /10:00/ Баасан
II Танхим

Ж.Хатанбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Д.Халиуна

 

75

 /10:00/ Баасан
IV Танхим

Ж.Мөнх-Эрдэнэ Мөнхбат

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн газрын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

76

 /10:00/ Баасан
V Танхим

Ц.Амартогтох нарын иргэд

ЧДЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

77

 /11:00/ Баасан
II Танхим

Г.Ганзориг

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

78

 /13:30/ Баасан
III Танхим

Эс Би Эйч ХХК Эм Эм И Жи ХХК

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул Б.Адъяасүрэн А.Насандэлгэр

А.Нэргүйдунжаа

79

/14:00/ Баасан IV Танхим

Чингэлтэй дүүргийн 1-р хороо 1-40 мянгат 8, 9,22, 23-р байрны оршин суугчид

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

төлөвлөлт

Ц.Батсүрэн М.Батзориг Н.Дамдинсүрэн

 

80

 /14:00/ Баасан
II Танхим

Э.Батсүх

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга, СХД-ийн Газрын албанд тус тус

газар

А.Сарангэрэл

 

81

 /15:00/ Баасан
II Танхим

Эс Би Эм Жи Эл ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Халиуна У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.02.05 - 02.09/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Даваа
VI Танхим

Сэрүүлэг ХХК

НХТЕТГ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Монгол экспресс

НЗД

газар

Н.Дуламсүрэн

 

3

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

ШИНЛУНЮЛУАН ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

4

 /10:30/ Даваа
VI Танхим

Монголиан коппер корпорешин ХХК

МУЗГ, ТӨБЗГ, ОӨУБЕГ

акт

Ц.Одмаа

 

5

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

Н.Дамриймаа нар

НЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

 /11:40/ Даваа
VI Танхим

Х.Жигдэн

ЧДЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

7

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

Хүчит шонхор ХХК

Улсын байцаагч       Г.Цэнд-Аюуш

зөрчил

Н.Долгорсүрэн

 

8

 /13:40/ Даваа
VI Танхим

МТЗ ТӨХК

ТЕГ-н ТУБ нар

татвар

Г.Мөнхтулга

 

9

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

Ц.Баясгалан нар

СБДЗД

газар

Ц.Мөнхзул

 

10

 /15:30/ Даваа
VI Танхим

Хөтөл ХХК

ГЕГ гаалийн Улсын байцаагч

гаалийн татвар

Ц.Батсүрэн

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
VI Танхим

Цементшохой ХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

2

/09:30/ Мягмар VI

Алтжин санаа ХХК

БГДТХУБ

татвар

А.Сарангэрэл

 

3

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Г.Элдэвсүрэн

НЗД

акт

Д.Оюумаа (А.Сарангэрэл)

 

4

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

С.Уранчимэг

ЧДЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

5

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Ж.Болормаа

Монгол улсын Засгийн газар

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

6

 /11:15/ Мягмар
VI Танхим

Мөнгөн нахиа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

7

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

Б.Оюунтогтох нар

СХДИНХ

бусад

Г.Мөнхтулга

 

8

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

Зорчигч тээвэр

БЗД өмч хувичлах комисс

өмч хувьчлал

Н.Долгорсүрэн

 

9

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Баярсконстракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

10

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Минжит булган гол ХХК

НЗД

акт

Б.Адъяасүрэн

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

Жеммери ХХК

АМГТГ КХ

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл

 

2

 /15:00/ Лхагва
VI Танхим

Санчир Ундрах ХХК

УТГЭ, УТГЭТҮхороо

тендер

Г.Мөнхтулга

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Пүрэв

А.Мөнх-Эрдэнэ

ТЕГ-н дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

2

/11:00/ Пүрэв

Далайжаргал нар 13 иргэн

НЗД

газар

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

3

/13:40/ Пүрэв

Дитокс ХХК

БОАЖСайд

газар

О.Оюунгэрэл

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Баасан VI танхим

Мягмаржав, Алтанцэцэг

БЗД ЗД

газар

А.Насандэлгэр