Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.02.12-02.15/

2018-02-09   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 12-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Даваа II танхим

Ч.Нэргүй

АТГ

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

2

/09:30/ Даваа III танхим

Г.Ганбаатар

ХХЕГ дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

3

/09:30/ Даваа II танхим

А.Мөнхгэрэл

Татварын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

4

/10:00/ Даваа IV танхим

Д.Мэндбаяр

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

5

/10:00/ Даваа I танхим

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

татвар

М.Батзориг О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга

 

6

/10:00/ Даваа I танхим

Харуул-Алтай ХХК

ХСҮХАТҮЗ

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

Давхцсан

7

/10:30/ Даваа III танхим

Вилмар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

8

/11:00/ Даваа II танхим

С.Оюунбилэг нарын 4 иргэн

Нийслэлийн Засаг дарга

түц

Д.Чанцалням

 

9

/11:00/ Даваа V танхим

Хөтөл ХХК

Гаалийн улсын ахлах байцаагч Д.Нямсүрэн

акт

Ц.Батсүрэн  Н.Дамдинсүрэн Н.Дуламсүрэн

 

10

/11:00/ Даваа I танхим

Гүнтэлмэн ХХК

Байгаль орчны газар

зөрчил

Г.Мөнхтулга /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

11

/11:00/ Даваа IV танхим

Голден Дрийм ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Долгорсүрэн

 

12

/11:30/ Даваа III танхим

Б.Эрдэнэ

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

төрийн алба

Д.Халиуна

 

13

/13:30/ Даваа III танхим

Ц.Дэлгэрсайхан

Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

тэтгэвэр

Д.Оюумаа

 

14

/13:30/ Даваа I танхим

Ж.Гиваасамбуу

Цагдаагийн ерөнхий газар, Сангийн сайд, Хууль зүй, дотоод хэргийн сайд, Хууль зүй, дотоод хэргийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Ц.Батсүрэн, Н.Дамдинсүрэн, Г.Мөнхтулга

 

15

/13:30/ Даваа II танхим

Ч.Отгонбаяр

НЗД

газар

Д.Чанцалням

 

16

/14:00/ Даваа IV танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ТӨХК

НЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

17

/14:00/ Даваа I танхим

Д.Дээшин

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яамны сайд

газар

М.Батзориг

 

18

/15:30/ Даваа I танхим

Ц.Батбаатар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 13-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар I танхим

М.Отгонжаргал

НГА НӨХГ

төрийн алба

М.Батзориг О.Оюунгэрэл Б.Адъяасүрэн

 

2

/09:30/ Мягмар III танхим

Б.Батдэлгэр

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

акт

Д.Оюумаа

 

3

/10:00/ Мягмар II танхим

Ялгуусан ХХК

НТХ

акт

Н.Дуламсүрэн М.Цэцэгмаа Д.Чанцалням

П.Туяа

4

/10:00/ Мягмар IV танхим

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

5

/10:00/ Мягмар V танхим

"Баатардулаан хан" ХХК

ХСАТЗ дарга

акт

Ц.Батсүрэн

 

6

/10:00/ Мягмар I танхим

Я.Ичинхорлоо нар

СБД 8-Р хорооны ИНХ

Сонгууль

О.Оюунгэрэл

 

7

/10:30/ Мягмар I танхим

Батжаргал

ЦЕГ

төрийн алба

М.Батзориг

 

8

/10:30/ Мягмар IV танхим

Хурай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

9

/10:30/ Мягмар III танхим

Сар шинэ интернэшнл ББСБ ХХК

Авто тээврийн үндэсний төв ТӨҮГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

10

/11:00/ Мягмар IV танхим

ЕТОС ХХК

Нийслэлийн Татварын газрын Татварын улсын байцаагч Ц.Баярхүү, Найлах дүүргийн Татварын хэлтсийн улсын байцаагч А.Туул

татвар

Ц.Мөнхзул

 

11

/11:00/ Мягмар II танхим

Р.Батдэлгэр Цаглашгүй эрдэм ХХК,"Эм эн си аудит" ХХК....

МУЗГ, Төв аймгийн Сэргэлэн сумын Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

12

/11:30/ Мягмар II танхим

ТДЛБЧ ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

13

/11:30/ Мягмар V танхим

Ж.Уянга

БНСУ ХХҮтөвийн дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар (Батсүрэн) Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

14

/11:30/ Мягмар IV танхим

АГМ Майнинг ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

15

/11:40/ Мягмар III танхим

Очиргео ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

16

/13:30/ Мягмар IV танхим

Д.Олзвой, Э.Авирмэд

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Батсүрэн Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнзул

 

17

/13:30/ Мягмар I танхим

С.Уранчимэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга Б.Батзориг О.Оюунгэрэл

 

18

/13:40/ Мягмар I танхим

Номгон-Очир ХХК

НГА, НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

19

/14:00/ Мягмар IV танхим

Я.Батсайхан

Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

акт

Б.Адъяасүрэн

 

20

/14:00/ Мягмар II танхим

Утаатболор ХХК

АМГТГ КХ

акт

С.Төмөрбат

 

21

/14:00/ Мягмар V танхим

Баянгол дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

22

/13:30/ Мягмар III танхим

А.Эрдэнэ билэг Ж.Амгалан н.Энхжин

ШЕЗөвлөл

эс үйлдэхүй

Д.Оюумаа

 

23

/14:30/ Мягмар I танхим

Л.Дандар

ЧДЗД

газар

М.Батзориг

 

24

/15:00/ Мягмар V танхим

Н.Лувсанпэрэнлэй

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Ц.Батсүрэн

 

25

/15:30/ Мягмар I танхим

Селена сибирь ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Хэрэг эрхлэх газар

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

26

/16:00/ Мягмар II танхим

Оюунцэцэг

НХТЕГ ОӨУБЕГ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 14-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Лхагва
IV Танхим

Жиашидэ ХХК

Улсын бүртгэл, статистикийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

2

/13:30/ Лхагва
IV Танхим

Жуулчин монгол наадам ХХК

МУЗГ, Барилга, хот байгуулалтын сайд, Зам, тээврийн хөгжлийн сайд, Сангийн сайд

газар

Ц.Мөнхзул

 

3

/10:00/ Лхагва
I Танхим

Собттрейд ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч Б.Туяа, Б.Наранцэцэг

татвар

Г.Мөнхтулга

 

4

/10:00/ Лхагва
III Танхим

С.Түмэнжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

5

/10:00/ Лхагва
II Танхим

Ш.Чингэрэл нар

ОӨУБЕГ, ОСНААУГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

6

/10:00/ Лхагва
V Танхим

Наранфүүдс ХХК

СБДТХ-н ТУБ

татвар

Л.Батбаатар (Ц.Батсүрэн)

 

7

/11:00/ Лхагва IV танхим

Мон-Аналитик ХХК

СБДЗД, СБДГА

газар

Б.Адъяасүрэн

 

8

/11:00/ Лхагва
III Танхим

Мөнгөн маргад ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

 

А.Сарангэрэл Д.Халиуна А.Насандэлгэр

С.Ичинхорлоо

9

/11:00/ Лхагва
I Танхим

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

10

/11:00/ Лхагва
II Танхим

К.Оюунбат нарын 26 иргэн

НЗД

бусад

/О.Оюунгэрэл/ Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

/11:30/ Лхагва
V Танхим

Женерал экспедшин ХХК

БОАЖЯ

газар

Л.Батбаатар (Ц.Батсүрэн)

 

12

/14:30/ Лхагва
II Танхим

Г.Оюунгэрэл

МУ-н ЕА

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

13

/13:30/ Лхагва
II Танхим

Ц.Алтантунгалаг

МУ-н ЕА

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

14

/13:30/ Лхагва
III Танхим

Нексүс зоне ХХК

ХАА-н халх гол үндэсний бүтээн байгуулалтын бүсийн захирал

газар

Д.Халиуна

 

15

/13:40/ Лхагва
I Танхим

Л.Норжинсүрэн

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга М.Батзориг Б.Мөнх-Эрдэнэ

Ц.Болд

16

/14:00/ Лхагва II Танхим

"Петровис, Петростар" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

17

/14:00/ Лхагва
V Танхим

Луу тав ХХК

НЗД

газар

Л.Батбаатар (Ц.Батсүрэн)

 

18

/14:00/ Лхагва
I Танхим

Тиймлайн ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлтийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

бусад

М.Батзориг /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

19

/15:00/ Лхагва
I Танхим

Д.Ундраа

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

О.Оюунгэрэл

 

20

/15:00/ Лхагва
I Танхим

Д.Отгонжаргал

БЗДЗД, НЗД

газар

О.Оюунгэрэл /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 15-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Пүрэв
III Танхим

Б.Давааням

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

2

/10:00/ Пүрэв
V Танхим

Масс инвест ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар (Ц.Батсүрэн) Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга

 

3

/10:30/ Пүрэв
III Танхим

Ерөнхий боловсролын Үй-Цай сургууль

Сүхбаатар дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Боловсролын хяналтын улсын байцаагч Г.Наранбаатар

шийтгэл хуудас

Д.Халиуна

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.02.12 - 02.16/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Даваа
VI Танхим

Бадамдэлгэр ХХК

Эрүүл мэндийн яамны дэргэдэх Эрүүл мэндийн тусгай зөвшөөрлийн комисс

тусгай зөвшөөрөл

М.Батзориг /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

2

/11:30/ Даваа
VI Танхим

Сархайрхан-Уул ХХК

БЗДЗД

газар

Ц.Одмаа

 

3

/12:00/ Даваа
VI Танхим

Д.Батмагнай

БСШУСЯ ТНБД

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

4

/13:30/ Даваа
VI Танхим

Д.Мөнхжаргал

БСШУСайдад

 

Ц.Батсүрэн

 

5

/15:00/ Даваа
VI Танхим

Гурван гал трейд ХХК

НЗД

газар

Д.Чанцалням

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар
VI Танхим

Р.Лхагвадорж

ОӨУБЕГ

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

2

/09:30/ Мягмар
VI Танхим

Мантрак групп ХХК

ЧД-ын татварын хяналт шалгалтын тасгийн ТУБ Б.Бат-Эрдэнэ, Б.Цэвэлмаа

зөрчил

С.Төмөрбат

 

3

/10:00/ Мягмар
VI Танхим

Хүчит шонхор ХХК

УБайцаагч

шийтгэвэр

Н.Долгорсүрэн

 

4

/11:30/ Мягмар VI Танхим

Трансгайд терминал ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

5

/12:00/ Мягмар VI Танхим

Г.Элдэвсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

6

/13:30/ Мягмар
VI Танхим

"Ногоон бут" ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

7

/14:00/ Мягмар
VI Танхим

Ж.Наранхишигт

НХААГ

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

8

/14:30/ Мягмар
VI Танхим

НПГ-н хяналтын прокурор Б.Гипэлмаа

НМХГ ХХУБ М.Даваасүрэн

зөрчил

Д.Чанцалням

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Лхагва
VI Танхим

Бадамдэлгэр ХХК

Эрүүл мэндийн яамны дэргэдэх Эрүүл мэндийн тусгай зөвшөөрлийн комисс

тусгай зөвшөөрөл

М.Батзориг /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

2

/11:00/ Лхагва
VI Танхим

МТЗ

ТЕГ

татвар

Г.Мөнхтулга

 

3

/13:30/ Лхагва
VI Танхим

Ж.Баярмаа

Татварын ерөнхий газрын дарга

татвар

М.Батзориг

 

4

/14:00/ Лхагва
VI Танхим

Б.Дайриймаа нарын нэр бүхий 6 иргэн

НЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

Пүрэв

1

/10:00/ Пүрэв
VI Танхим

Налайх дүүргийн Засаг дарга

БОАЖЯ

газар

Б.Адъяасүрэн