Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.02.19-02.23/

2018-02-15   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 19-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Даваа II танхим

Х.Жигдэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

2

/10:00/ Даваа IV танхим

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

Нарантуяа

3

/11:00/ Даваа V танхим

Зорчигч Тээврийн нэгтгэл ОНӨААТҮГ-ын ажилтны Эв нэгдэл Үйлдвэрчний эвлэлийн хороо

Нийслэлийн Засаг дарга, НИТХ

акт

Н.Долгорсүрэн

 

4

/11:30/ Даваа II танхим

Бодь цамхаг ХХК ШИНБ

НИйслэлийн ИТХ

бусад

Г.Мөнхтулга М.Батзориг, О.Оюунгэрэл

 

5

/14:00/ Даваа II танхим

Батлан хамгаалах туслах нийгэмлэгийн төв зөвлөл

МУЗГ

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ (Г.Мөнхтулга)

 

6

/14:00/ Даваа I танхим

Ц.Алтансувд

СБДЗД ТГ дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар (Ц.Батсүрэн)

 

7

/15:00/ Даваа II танхим

Г.Хулан

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ (Г.Мөнхтулга)

 

8

/16:00/ Даваа III танхим

Монгол Экспресс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 20-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/08:40/ Мягмар V танхим

Геофорс ресурс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

2

/09:30/ Мягмар V танхим

Д.Зоригт

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Л.Нарантуяа, Ж.Эрдэнэбүрэн

татвар

Ц.Мөнхзул

 

3

/09:30/ Мягмар I танхим

Кожеговь ХХК

П.Отгонсүрэн

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

/10:00/ Мягмар IV танхим

Д.Болд

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Д.Оюумаа

 

5

/10:00/ Мягмар V танхим

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

Байгаль орчин, ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын яам

газар

А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

Гэрэлсайхан

6

/10:30/ Мягмар II танхим

Бүрдэн говь групп ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

7

/10:30/ Мягмар III танхим

Ж.Цолмон

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

8

/11:00/ Мягмар III танхим

Ланд энд хаус

БЗД ИТХ

акт

Н.Дуламсүрэн С.Төмөрбат   Ц.Одмаа

С.Нарантуяа

9

/11:00/ Мягмар I танхим

Газар хэвлий ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Л.Батбаатар (Ц.Батсүрэн)

 

10

 /11:00/ Мягмар
V Танхим

Мөнгөн нахиа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

11

/11:30/ Мягмар III танхим

А.Мөнхгэрэл

Татварын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

12

/11:30/ Мягмар IV танхим

Б.Тод-Одын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч С.Оюун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, СХД-ийн бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

13

/13:30/ Мягмар V танхим

Ц.Батмандах

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын албаны дарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

14

/13:30/ Мягмар IV танхим

Алтжин санаа ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн байцаагч Л.Нарантуяа, Д.Должинсүрэн нар

татвар

А.Сарангэрэл

 

15

/13:30/ Мягмар II танхим

Харуул-Алтай ХХК

ХСҮХАТҮЗ

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

16

/14:00/ Мягмар V танхим

Баянгол дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

17

/14:00/ Мягмар III танхим

ШИНЛУНЮУАН ХХК ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн

 

18

 /14:00/ Мягмар
II Танхим

 Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Б.Адъяасүрэн

 

19

/14:00/ Мягмар I танхим

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

20

/14:30/ Мягмар III танхим

С.Баяржаргал

Нийслэлийн Эрүүл мэндийн газрын дарга

төрийн алба

Ц.Одмаа С.Төмөрбат Н.Дуламсүрэн

П.Батмагнай

21

/15:00/ Мягмар III танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 21-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Лхагва I Танхим

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

10:00 Лхагва IV дүгээр танхим

Ноён уулаа аврах хөдөлгөөн НҮТББ

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Д.Халиуна

Б.Батчулуун

3

 /10:00/ Лхагва
V Танхим

МВС ХХК

Нийслэлийн хөрөнгө оруулалтын газар

тендер

А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

 

4

 /10:00/ Лхагва
III Танхим

Ч.Нэргүй

Авлигатай тэмцэх газар

ТАМ

Д.Чанцалням

 

5

 /11:00/ Лхагва
II Танхим

Д.Шинэбаяр нар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

6

 /11:30/ Лхагва
II Танхим

Д.Баярбат, Д.Баясгалан

НЗД, НГА, СХД ЗД, СХД ГА

газар

М.Батзориг    /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

7

 /13:30/ Лхагва
II Танхим

Д.Тогтмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

М.Батзориг

 

8

 /13:30/ Лхагва
IV Танхим

Сар шинэ интернэшнл ББСБ ХХК

Авто тээврийн үндэсний төв ТӨҮГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

9

 /13:30/ Лхагва
V Танхим

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

10

 /13:30/ Лхагва
I Танхим

Ийстерн эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

11

 /11:30/ Лхагва
II Танхим

Б.Бүжинлхам

МУЕА

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

12

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

АПТ

Зөрчлийн хэрэг

 

Д.Чанцалням

 

13

 /14:00/ Лхагва
I Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн

 

14

 /14:30/ Лхагва
V Танхим

Местранпортешн ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

15

 /15:00/ Лхагва
II Танхим

Д.Цэгмид

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

16

 /15:00/ Лхагва
V Танхим

Туяа Ундрам ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

акт

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 22-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв
IV Танхим

Эх газар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

2

 /09:00/ Пүрэв
V Танхим

Чойжин ламын сүм музей

НЗД

газар

А.Насандэлгэр

 

3

 /09:30/ Пүрэв
I Танхим

Баярс констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

4

10:00 Пүрэв 4 дүгээр танхим

Д.Оюунжаргал

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга, Чингэлтэй дүүргийн Газрын алба

Газрын маргаан

У.Бадамсүрэн

 

5

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

НИТХТ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

6

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

Ногоон бут ХХК

Ашигт малтмалын газар

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

7

 /10:30/ Пүрэв
I Танхим

Л.Ганчимэг

НЗД, ГБЗ

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

8

 /11:00/ Пүрэв
IV Танхим

О.Одсүрэн

Байгаль орчин, аялал жуулчлал сайд

газар

А.Сарангэрэл

 

9

 /11:30/ Пүрэв
III Танхим

Монголиан коппер корпорейшн ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

акт

Ц.Одмаа С.Төмөрбат Н.Дуламсүрэн

 

10

 /13:30/ Пүрэв
IV Танхим

Жеммери ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

11

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

Б.Өнөгэрэл

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

12

 /13:30/ Пүрэв
III Танхим

АльянсМинерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

акт

С.Төмөрбат

 

13

 /13:30/ Пүрэв
I Танхим

Н.Уранчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

14

 /13:30/ Пүрэв
II Танхим

Н.Ариунаа

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

15

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

Ж.Наранхишигт

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газрын дарга

ТАМ

Д.Чанцалням

 

16

 /13:40/ Пүрэв
II Танхим

Булаг шанд гол мөрний эхийг хамгаалах сан ТББ

НЗД, МХЕГ

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

17

/14:00/ Пүрэв I танхим

Ц.Алтансувд

СБДЗД ТГ дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар (Ц.Батсүрэн) М.Батзориг Г.Мөнхтулга

 

18

 /14:00/ Пүрэв
V Танхим

Универсал Политехник Коллеж ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

19

 /14:30/ Пүрэв
III Танхим

Д.Оюунхүү

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

20

 /15:00/ Пүрэв
V Танхим

Шинэ хуульч ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Насандэлгэр

 

21

 /16:00/ Пүрэв
I Танхим

Б.Далайжаргал нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Ц.Батсүрэн (Л.Батбаатар)

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 23-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
I Танхим

Ж.Мөнх-Эрдэнэ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:00/ Баасан
II Танхим

Ц.Амартогтох нарын 5 иргэн

ЧДЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

3

 /10:00/ Баасан
IV Танхим

Эс Би Эм Жи Эл ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Халиуна У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа

Т.Нандин-Эрдэнэ

4

 /10:00/ Баасан
III Танхим

Ялгуусан ХХК нарын нэр бүхий 9 компани

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн хурлын Тэргүүлэгчид

акт

Н.Дуламсүрэн Д.Халиуна Д.Чанцалням

П.Туяа

5

11:00 Баасан IV дүгээр танхим

Г.Ганзоригт

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

Төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

6

 /11:00/ Баасан
V Танхим

ЕТОС ХХК

Нийслэлийн Татварын газрын Татварын улсын байцаагч Ц.Баярхүү, Найлах дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч А.Туул

татвар

Ц.Мөнхзул

 

7

 /13:30/ Баасан
IV Танхим

Ж.Хатанбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Д.Халиуна

 

8

 /14:00/ Баасан
II Танхим

Ө.Гантөмөр нар

МХТЕТ газар

зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

9

 /14:00/ Баасан
V Танхим

Б.Мягмаржав нарын

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

татвар

А.Насандэлгэр

 

10

 /14:00/ Баасан
I Танхим

Чингэлтэй дүүргийн 1-р хороо 1-40 мянгат 8, 9,22, 23-р байрны оршин суугчид

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

барилга

Н.Дамдинсүрэн Ц.Батсүрэн М.Батзориг

О.Пүрэвжаргал

11

 /14:00/ Баасан
III Танхим

Женерал экспедишн ХХК

БОАЖЯ

газар

Л.Батбаатар /Ц.Батсүрэн/

 

12

 /15:00/ Баасан
I Танхим

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.02.19 - 02.23/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

А.Нарантуяа

НЗД

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Мон дулаан трейд" ХХК

ТЕГ-т

акт

Ц.Одмаа

 

2

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

 Гурван гал трейд ХХК

НЗД

газар

Д.Чанцалням

 

3

/10:00/     VI Танхим

Б.Цэгмэд

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

нийгмийн даатгал

С.Төмөрбат

 

4

/10:30/     VI Танхим

"Цементшохой" ХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

5

 /13:40/ Мягмар
VI Танхим

Ч.Наранцэцэг

БЗДЗД, БЗГА, НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

6

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Сархайрхан-Уул ХХК

БЗД-ийн ЗД

газар

Ц.Одмаа

 

7

 /14:40/ Мягмар
VI Танхим

Ц.Төвөө

ЗХШШ

бусад

Г.Мөнхтулга

 

8

 /15:30/ Мягмар
VI Танхим

Эй эс ди ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

9

 /15:00/ Мягмар
VI Танхим

Дитокс ХХК

БОАЖЯ

газар

О.Оюунгэрэл

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Б.Баяраа

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

2

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Ч.Сүхбаатар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

Пүрэв

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /13:30/ Пүрэв
VI Танхим

Талын гал ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /14:30/ Пүрэв
VI Танхим

"Эм Ди секьюритс"ХХК, Маркентайл хаус оф азиа ХХК

Монгол банкны ерөнхийлөгч

акт

Н.Дуламсүрэн

 

3

 /15:00/ Пүрэв
VI Танхим

Нүхттур ХХК

ҮХГазар

тендер

Н.Дуламсүрэн

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /14:00/ Баасан
VI Танхим

Д.Отгонжаргал

НЗД, БЗД ЗД

газар

О.Оюунгэрэл (Б.Мөнх-Эрдэнэ)