Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.02.26-03.02/

2018-02-25   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 26-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Даваа I танхим

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

2

/10:00/ Даваа III танхим

Селена сибирь ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга

 

3

/10:00/ Даваа I танхим

Мэдээлэл холбооны сүлжээ ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

/10:00/ Даваа II танхим

Хөтөл ХХК

Гаалийн улсын ахлах байцаагч Д.Нямсүрэн

акт

Ц.Батсүрэн Н.Дуламсүрэн Н.Дамдинсүрэн

 

5

/11:30/ Даваа V танхим

Г.Ганбаатар

ХХЕГ дарга

газар

С.Төмөрбат

 

6

/10:00/ Даваа V танхим

Н.Цэрэнлхам

ЧДЗД

газар

У.Бадамсүрэн Д.Халиуна Д.Оюумаа

Оюунбат

7

/10:30/ Даваа III танхим

Д.Дээшин

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яамны сайд, Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яамны сайдын тушаалаар байгуулагдсан ажлыг хэсэг

газар

М.Батзориг

 

8

/11:00/ Даваа III танхим

Гүнтэлмэн ХХК

Нийслэлийн Байгаль орчны газар

зөрчлийн хэрэг

Г.Мөнхтулга /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

9

/11:00/ Даваа I танхим

Голден Дрийм ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Долгорсүрэн

 

10

/11:30/ Даваа V танхим

Б.Эрдэнэ

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

төрийн алба

Д.Халиуна

 

11

/12:00/ Даваа I танхим

Налайх дүүргийн Засаг дарга

БОАЖЯ

газар

Б.Адъяасүрэн

 

12

/13:30/ Даваа V танхим

Б.Дөл

ЧДЗД

газар

Д.Оюумаа

 

13

/13:30/ Даваа III танхим

Каркас ХХК

БГД ТХУБ нар

татвар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

14

/13:30/ Даваа IV танхим

Ч.Отгонбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

15

/14:00/ Даваа II танхим

Ц.Алтансувд

СБД ЗДТГ Дарга

төрийн алба

Ц.Батсүрэн С.Төмөрбат Д.Чанцалням

 

16

/14:30/ Даваа V танхим

Очиргео ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

17

/14:30/ Даваа IV танхим

Ногоон бут ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлстийн дарга

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

18

/15:00/ Даваа I танхим

Хурай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

19

/15:30/ Даваа III танхим

Бодь цамхаг ХХК

НИйслэлийн ИТХ

ШИНБ

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.Оюунгэрэл

 

20

/16:00/ Даваа V танхим

Мөнгөн маргад ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 27-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Мягмар II танхим

Юниверсал минерал эксплорейшн ХХК

ТЕГ УТОХГ УБ нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

/10:00/ Мягмар III танхим

Я.Ичинхорлоо

Сүхбаатар дүүргийн 8 дугаар хорооны Иргэдийн Нийтийн Хурал

сонгууль

О.Оюунгэрэл

 

3

/10:00/ Мягмар I танхим

Я.Батсайхан

Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

акт

Б.Адъяасүрэн

 

4

/10:00/ Мягмар IV танхим

Р.Лхагвадорж

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүргэл

С.Төмөрбат Н.Дуламсүрэн Д.Чанцалням

Арсланхуяг

5

/10:30/ Мягмар IV танхим

Р.Батдэлгэр "Цаглашгүй эрдэм" ХХК . "Си эм эн аудит" ХХК ....

МУ-ын Засгийн газар, Төв аймгийн Сэргэлэн сумын Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

6

/10:30/ Мягмар V танхим

Б.Батдэлгэр,

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

акт

Д.Оюумаа

 

7

/11:00/ Мягмар IV танхим

Монтрак Групп ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч Б.Цэвэлмаа

зөрчил

С.Төмөрбат

 

8

/11:00/ Мягмар V танхим

Л.Дандар

Чингэлтэй дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

газар

М.Батзориг

Баянжаргал

9

/11:00/ Мягмар IV танхим

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

У.Бадамсүрэн А.Сарангэрэл Д.Халиуна

Баянжаргал

10

/11:00/ Мягмар III танхим

Номгон-Очир ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

Г.Мөнхтулга

 

11

/11:00/ Мягмар I танхим

Местранпортэшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

12

/11:00/ Мягмар II танхим

Н.Лувсанпэрэнлэй

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

13

/11:30/ Мягмар V танхим

А.Эрдэнэбилэг Амгалан

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

акт

Д.Оюумаа

 

14

/13:30/ Мягмар I танхим

Н.Ариунаа

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

15

/13:30/ Мягмар V танхим

Д.Отгончимэг

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

акт

Д.Халиуна

 

16

/13:30/ Мягмар III танхим

Ц.Батбаатар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

17

/13:30/ Мягмар I танхим

Жуулчин монгол наадам ХХК

Засгийн газар, Зам, тээврийн хөгжлийн сайд, Сангийн сайд, Барилга хот байгуулалтын сайд

газар

Ц.Мөнхзул

 

18

/13:30/ Мягмар IV танхим

Утаатболор ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс,

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

19

/14:00/ Мягмар II танхим

Ж.Уянга

БНСУ ХНХҮТ дарга

төрийн алба

Ц.Батсүрэн Н.Дуламсүрэн Н.Дамдинсүрэн

 

20

/14:30/ Мягмар I танхим

Я.Батсайхан

Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

акт

Б.Адъяасүрэн

 

21

/14:30/ Мягмар IV танхим

Петровис ХХК Петростар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

22

/15:00/ Мягмар V танхим

Г.Элдэвсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

23

/15:00/ Мягмар III танхим

Ц.Төвөө

ЗХЖШ-ын дарга

бусад

Г.Мөнхтулга

 

24

/15:00/ Мягмар I танхим

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

Байгаль орчин, ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын яам

газар

А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

 

25

/15:30/ Мягмар III танхим

Х.Жигдэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

26

/16:00/ Мягмар II танхим

Баатар дулаан хан ХХК

ХСУХАТАҮЗЗ

АКТ

Ц.Батсүрэн (Л.Батбаатар)

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 02 дугаар сарын 28-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва IV Танхим

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

бүргэл

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /09:30/ Лхагва III Танхим

Д.Ундраа

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

3

 /10:00/ Лхагва I Танхим

МВС ХХК

Нийслэлийн хөрөнгө оруулалтын газар

тендер

А.Насандэлгэр Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

 

4

 /10:00/ Лхагва II Танхим

Наранфүүдс ХХК

СБД ТУБ

татвар

Ц.Батсүрэн (Л.Батбаатар)

 

5

 /10:30/ Лхагва
V Танхим

Б.Тод-Одын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч С.Оюун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, СХД-ийн бүртгэлийн хэлтэс

акт

Д.Оюумаа

 

6

 /10:30/ Лхагва III Танхим

Ж.Баярмаа

Татварын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

7

10:30 Лхагва V танхим

Туурайн төвөргөөн ХХК

БОАЖЯ

газар

Д.Халиуна

 

8

 /11:00/ Лхагва IV Танхим

Ц.Алтантунгалаг

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

9

 /11:30/ Лхагва
V Танхим

С.Түмэнжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

10

 /11:30/ Лхагва III Танхим

Д.Отгонжаргал

НЗД, БЗД ЗД

газар

О.Оюунгэрэл (Б.Мөнх-Эрдэнэ)

 

11

 /12:00/ Лхагва III Танхим

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

М.Батзориг

 

12

 /13:30/ Лхагва
V Танхим

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

13

 /14:00/ Лхагва
III Танхим

Тиймлайн ХХК

НХТЕТГ

бусад

М.Батзориг
(Б.Мөнх-Эрдэнэ)

 

14

 /14:00/ Лхагва
I Танхим

Б.Өнөгэрэл

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

15

 /14:00/ Лхагва
II Танхим

Луу тав ХХК

НЗД

төрийн алба

Ц.Батсүрэн (Л.Батбаатар)

 

16

/14:30/ лхагва I танхим

Мон-Аналитик

СБДГА

газар

Б.Адъяасүрэн

 

17

 /15:00/ Лхагва
II Танхим

Женерал экспедишн ХХК

БОАЖЯ

газар

Ц.Батсүрэн (Л.Батбаатар)

 

18

 /15:30/ Лхагва
III Танхим

Л.Норжинсүрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 01-ны ПҮРЭВ гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Пүрэв
IV Танхим

"Жи Эй Би Өү Ти" ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

акт

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /10:00/ Пүрэв
IV Танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

3

 /10:00/ Пүрэв
V Танхим

Б.Давааням

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

4

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Батсүрэн

 

5

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

Д.Оюунжаргал

ЧДЗД, ЧДГА

газар

У.Бадамсүрэн

 

6

 /13:30/ Пүрэв
V Танхим

Сар шинэ интернэшнл ББСБ ХХК

Авто тээврийн үндэсний төв ТӨҮГ

бүргэл

А.Сарангэрэл

 

7

 /13:40/ Пүрэв
III Танхим

Д.Худ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

О.Оюунгэрэл

 

8

 /14:00/ Пүрэв
II Танхим

Масс инвест ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Батсүрэн (Л.Батбаатар) Н.Дамдинсүрэн М.Батзориг

 

9

 /14:30/ Пүрэв
IV Танхим

Г.Ганбаатар

Хил хамгаалах ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 02-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
II Танхим

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн (Л.Өлзийжаргал)

 

2

 /11:40/ Баасан
III Танхим

Ч.Нямжав Ч.Нямцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

3

 /13:30/ Баасан
II Танхим

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан Спортын сайд

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.02.26 - 03.02/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Өү Жи Фамили ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч О.Батцэрэн, Д.Отгон

зөрчил

Ц.Мөнхзул

 

2

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

татвар

М.Батзориг

 

3

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Гурван гал трейд ХХК

НЗД

газар

Д.Чанцалням

 

4

 /10:30/ Даваа
VI Танхим

БГД-н ПГ Прокурор Г.Мөнх-Очир

БГД дэх МХХэлтэс ЭАХХХУАБ Л.Энхцэцэг

зөрчил

С.Төмөрбат

 

5

/11:00/ Даваа VI танхим

Ганморьт бор ХХК

НЗД

газар

С.Төмөрбат

 

6

 /11:30/ Даваа
VI Танхим

Чанамон ХХК

СБД ТХ ТУБ Б.Тунгалагтуул Я.Насандэлгэр

зөрчил

Н.Дуламсүрэн

 

7

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

Солар кредит ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

8

 /13:40/ Даваа
VI Танхим

Нийслэлийн прокурорын газар

НТГА ТУБ Б.Ахалбек

зөрчил

Б.Адъяасүрэн

 

9

 /13:50/ Даваа
VI Танхим

С.Айдос

ОӨУБЕГ

бүргэл

Н.Долгорсүрэн

 

10

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

"Хойд од Кредит" ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

11

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

Найман наран ХХК

ТУБ нар

татвар

Н.Долгорсүрэн

 

12

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

Намуун дөлгөөн сар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч С.Цэендолгор

татвар

Ц.Мөнхзул

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Монхангай  трейд ХХК

ОӨУБЕГ

бүргэл

М.Батзориг

 

2

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Батшил ХХК

НЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

Мөнгөн нахиа ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

4

 /12:10/ Мягмар
VI Танхим

Монгол телевиз ХХК

ХХЗ хороо

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

5

/13:30/ Мягмар VI

Трансгайд терминал ХХК

СХДЗД

газар

А.Сарангэрэл

 

6

/14:00/ Мягмар VI

Френдли майнинг консалтинг ХХК

ХХААХҮЯ

бусад

А.Сарангэрэл

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Ч.Наранцэцэг

БЗДЗД, БЗД ГА, НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

2

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

БГДП

БГДМХ ХЭА

зөрчил

Г.Мөнхтулга

 

3

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

Н.Энхжаргал

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

бусад

Г.Мөнхтулга (Б.Мөнх-Эрдэнэ)

 

4

16:00 Лхагва

"ОЭНДЧ" ХХК болон нэр бүхий 44 компани

Нийслэлийн Засаг дарга

Тусгай зөвшөөрөл

У.Бадамсүрэн

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

Ц.Пүрэвдорж

ЗГ

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

2

 /12:00/ Баасан
VI Танхим

Баянзүрх дүүргийн прокурор С.Уянга

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хяналт шалгалтын байцаагч

зөрчил

Ц.Батсүрэн