Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.03.05-03.09/

2018-03-02   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 05-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Даваа V танхим

Мондулаан Трейд ХХК

Татварын Ерөнхий газрын Маргаан таслах зөвлөл

татвар

Ц.Одмаа

 

2

/10:00/ Даваа III танхим

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

3

/10:00/ Даваа I танхим

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн Д.Халиуна Д.Оюумаа

Б.Батчулуун

4

/10:00/ Даваа II танхим

А.Нарантуяа

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

5

/10:30/ Даваа IV танхим

Д.Шинэбаяр Номин

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

6

/10:30/ Даваа V танхим

"Монгол Экспресс" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

7

/11:00/ Даваа V танхим

Ш.Чингэрэл нар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

8

/11:30/ Даваа V танхим

Вайскинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуучлалын сайд

газар

Д.Чанцалням

 

9

/11:30/ Даваа IV танхим

Батлан хамгаалахад туслах нийгэмлэгийн төв зөвлөл

Монгол улсын Засгийн газар

бусад

М.Батзориг /Б.Мөнх-Эрдэн/

 

10

/11:30/ Даваа II танхим

Ц.Батмандах

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын албаны дарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

11

/13:30/ Даваа I танхим

Чанамон ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Тунгалагтуул

зөрчил

А.Сарангэрэл

 

12

/13:30/ Даваа IV танхим

Д.Цэгмид нар

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

13

/13:30/ Даваа III танхим

Ч.Отгонбаяр

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

14

/14:00/ Даваа II танхим

Мөнгөн нахиа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

15

/14:30/ Даваа I танхим

Хулд Олз ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

16

/14:00/ Даваа IV танхим

Г.Хулан

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

/А.Сарангэрэл/ Б.мөнх-Эрдэнэ

 

17

/15:00/ Даваа V танхим

Г.Ганбаатар

Хил хамгаалах ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

18

/15:00/ Даваа II танхим

Наранфүүдс ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын улсын байцаагч З.Цээсүрэн, Ж.Эрдэнэбүрэн

татвар

Д.Чанцалням

 

19

/15:00/ Даваа II танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл Эв нэгэл үйлдвэрчний нэгдэл

нзд

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 06-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар II танхим

Голден дрийм ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

/08:30/ Мягмар V танхим

ШИНЛУНЮУАН ХХК ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

3

/09:30/ Мягмар III танхим

Кожеговь ХХК

П.Отгонсүрэн

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

/10:00/ Мягмар V танхим

Б.Цэгмэд

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

акт, эс үйлдэхүй

С.Төмөрбат

 

5

/10:00/ Мягмар IV танхим

Харуул Алтай СӨХ

Хот, Суурины ус хангамж ариутгах татуургын ашиглалт, үйлчилгээний зохицуулах зөвлөл

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

6

/10:00/ Мягмар II танхим

Тиймлайн ХХК

НХТЕТГ

бусад

Б.Адъяасүрэн /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

7

/10:30/ Мягмар I танхим

Д.Болд

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Д.Оюумаа

 

8

/11:00/ Мягмар II танхим

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Б.Адъяасүрэн

 

9

/11:00/ Мягмар V танхим

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

10

/11:00/ Мягмар III танхим

Ц.Төвөө

ЗХЖШ-ын дарга

бусад

Г.Мөнхтулга

 

11

/11:30/ Мягмар I танхим

О.Аззаяа Т.Буянжаргал

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

акт

 Д.Оюумаа У.Бадамсүрэн Д.Халиуна

Н.Цэрэннадмид

12

/11:30/ Мягмар IV танхим

Д.Тогтмаа

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

М.Батзориг

 

13

/12:00/ Мягмар V танхим

Сархайрхан-Уул ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

14

/13:30/ Мягмар V танхим

Бүрдэн говь групп ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын сонгон шалгаруулалтын комисс

ашигт малтмал

Ц.Одмаа

 

15

/13:40/ Мягмар IV танхим

"Эйч Эс Ди " ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.оюунгэрэл

 

16

/14:00/ Мягмар I танхим

Б.Нандин-Эрдэнэ Ж.Цогзолмаа

Хот, суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашиглалт, үйлчилгээг зохицуулах зөвлөлийн дарга

акт

А.Насандэлгэр

 

17

/14:00/ Мягмар II танхим

Универсал Политехник Коллеж ТББ

НЗД, НАЗХГ, Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

18

/14:00/ Мягмар V танхим

Ж.Цолмон

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

19

/14:00/ Мягмар V танхим

Д.Оюунхүү

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

20

/15:00/ Мягмар I танхим

Газар хэвлий ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

21

/15:00/ Мягмар II танхим

Местранпортэшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

22

/15:00/ Мягмар V танхим

Монголиан Катеринг ХХК

Үндэсний аудитын газрын аудитор Ш.Ичинхорлоод

төрийн хяналт шалгалт

С.Төмөрбат /Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 07-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва II Танхим

Туяа Ундрам ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

2

 /09:30/ Лхагва II Танхим

Хурай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосын газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

3

 /09:00/ Лхагва V Танхим

Ц.Алтантунгалаг

МУЕА

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

4

 /09:30/ Лхагва III Танхим

Баярс констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

акт

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /09:30/ Лхагва I Танхим

Б.Эрдэнэ

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

төрийн алба

Д.Халиуна

 

6

 /10:00/ Лхагва II Танхим

Ш.Жамбал, Д.Адъяа

Нийслэлийн Засаг дарга

Газар

Д.Чанцалням /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

7

 /10:00/ Лхагва V Танхим

С.Баяржаргал

Нийслэлийн Эрүүл мэндийн газрын дарга

төрийн алба

Ц.Батсүрэн А.Насандэлгэр Б.Адъяасүрэн

М.Хоролсүрэн

8

 /10:00/ Лхагва IV Танхим

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

9

 /11:00/ Лхагва V Танхим

Ж.Наранхишигт

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газрын дарга

төрийн алба

Д.Чанцалням Ц.Одмаа С.Төмөрбат

 

10

 /11:30/ Лхагва I Танхим

Ж.Хатанбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Д.Халиуна

 

11

 /11:30/ Лхагва IV Танхим

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

газар

Г.Мөнхтулга

 

12

 /13:30/ Лхагва IV Танхим

Булаг, шанд, гол мөрний эхийг хамгаалан сан ТББ

Нийслэлийн Засаг дарга, Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

13

 /13:30/ Лхагва V Танхим

С.Оюунбилэг

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

14

 /13:30/ Лхагва II Танхим

Найман наран ХХК

Налайх дүүргийн Татварын улсын байцаагч Т.Баярчимэг, Э.Болортуяа

Татвар /зөрчил/

Н.Долгорсүрэн

 

15

 /13:30/ Лхагва III Танхим

Ийстерн эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

акт

О.Оюунгэрэл

 

16

 /14:00/ Лхагва II Танхим

Б.Мягмаржав нарын

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

17

 /14:30/ Лхагва II Танхим

Саруул шилтгээн констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

18

 /14:00/ Лхагва IV Танхим

Ч.Нямжав

НЗД, СХДЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

19

 /14:00/ Лхагва V Танхим

Луу тав ХХК

НЗД

газар

Ц.Одмаа

 

20

 /14:00/ Лхагва I Танхим

Жеммери ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

21

 /14:30/ Лхагва III Танхим

Б.Далайжаргал нарын 13 иргэн

НЗД

газар

Ц.Батсүрэн

 

22

 /15:00/ Лхагва I Танхим

Г.Ганзориг

Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

23

 /15:00/ Лхагва
V Танхим

Ганморьт бор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 09-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
III Танхим

Чингэлтэй дүүргийн 1-р хороо 1-40 мянгат 8, 9,22, 23-р байрны оршин суугчид

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

акт

Г.Мөнхтулга Д.Чанцалням М.Батзориг

 

2

 /10:00/ Баасан
II Танхим

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

3

 /10:00/ Баасан
IV Танхим

Дитокс ХХК

БОАЖЯ

газар

О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга Н.Дуламсүрэн

 

4

 /13:40/ Баасан
I Танхим

Эх газар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.03.05 - 03.09/

Даваа гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

Монгол уролиум ресурс ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

2

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

"Геофүтур консатлинг" ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

3

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

С.Айдос

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /13:50/ Даваа
VI Танхим

Д.Ганчимэг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

5

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

Сонин хад ХХК

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

6

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

МД Секюритис

МБ Улсын байцаагч

акт

Н.Дуламсүрэн

 

7

/16:00/ Даваа VI танхим

Л.Сүрэнхүү

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

Мягмар

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар
VI Танхим

Б.Вандансүрэн

БЗДЗД

газар

А.Насандэлгэр

 

2

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

Г.Эрдэнэцогт нар

АМГТГ КХ

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

3

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Б.Нандинчимэг

БЗДЗД

газар

А.Насандэлгэр

 

4

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Монхангай трейд ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

5

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Ж.Амарсайхан Т.Эрдэнэцогт Д.Ганзориг

НХТЕТГ дэд дарга

акт

Ц.Одмаа

 

6

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

Инпериа дюти фрим ХХК

ГЕГД

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

7

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

Оргил рашаан сувилал ХХК

НЗД ТӨБЗГ

газар

Д.Чанцалням

 

8

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

М.Эрдэнэбаатар

СБД-н ЗДТГ-н дарга

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

9

 /15:30/ Мягмар
VI Танхим

Б.Пүрэвсүрэн

МУ-н ерөнхий аудитор

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

Лхагва

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Лхагва
VI Танхим

Оюу толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч нарт

төрийн хяналт шалгалт

Д.Чанцалням /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

2

 /09:30/ Лхагва
VI Танхим

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо

ОӨУБЕГ, улсын байцаагч

бүртгэл

Ц.Мөнхзул /Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

3

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

П.Балжинням

СБДЗД

газар

Д.Чанцалням

 

4

 /10:30/ Лхагва
VI Танхим

З.Алтан нарын 70 иргэн

НИТХ

бусад

Б.Адъяасүрэн

 

5

 /10:30/ Лхагва
VI Танхим

Баянзүрх дүүрэг дэх Прокурор Д.Ганчимэг

Баянзүрх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч М.Ганбаатар

зөрчил

О.Оюунгэрэл

 

6

 /11:00/ Лхагва
VI Танхим

Номин констракшн ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

7

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

Брэйктрүү паблик релейшнс ХХК

Чингэлтэй дүүргийн ТУБ-ч Б.Бат-Эрдэнэ

зөрчил

Д.Оюумаа

 

8

 /12:00/ Лхагва
VI Танхим

Э.Нямцэрэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

9

 /13:30/ Лхагва
VI Танхим

Ширэвгэр ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

10

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

Л.Даваажав

НХТЕТГ, НЗД, МХЕГ

 

М.Батзориг

 

11

 /14:30/ Лхагва
VI Танхим

"Замбалгарав" ХХК

ХУД ИТХ

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

12

 /15:00/ Лхагва
VI Танхим

Нийслэлийн Прокурорын газрын прокурор Ж.Ганцэцэг

ТУБ Б.Нэргүй

зөрчил

С.Төмөрбат

 

13

 /15:30/ Лхагва
VI Танхим

Уорлд трэвел ХХК

ХУД ТУБ нар

зөрчил

С.Төмөрбат

 

14

 /16:00/ Лхагва
VI Танхим

Огторгуй урсгал ХХК

БЗД ТУБ нар

зөрчил

С.Төмөрбат

 

Баасан

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
VI Танхим

Батшил ХХК

НЗД

акт

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /10:00/ Баасан
VI Танхим

Бул Бул ХХК

ЧД ТУБ нар

татвар

А.Насандэлгэр

 

3

/11:30/ Баасан VI танхим

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын үүрэг гүйцэтгэгч

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

4

 /13:30/ Баасан
VI Танхим

Хүчит шонхор ХХК

ЧД ЗД

АКТ

Б.Адъяасүрэн