Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.03.19-2018.03.23/

2018-12-03   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 19-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Даваа I танхим

"Луу тав" ХХК

НЗД,

газар

Ц.Одмаа

 

2

/10:00/ Даваа I танхим

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал Газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

3

/11:00/ Даваа I танхим

Оргил рашаан сувилал

НЗД, ТБЗГ

акт

Д.Чанцалням

 

4

/14:00/ Даваа I танхим

"Вайскинг" ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

5

/15:30/ Даваа I танхим

Чингэрэл нарын

ОӨУБЕГ, ОСНААУГ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

6

/10:00/ Даваа II танхим

ОЭНДЧ ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

У.Бадамсүрэн

 

7

/11:30/ Даваа II танхим

Ш.Хатанбаатар

ОӨУБЕГ

Бүртгэл

Д.Халиуна

 

8

/13:30/ Даваа II танхим

"Д.Ганчимэг" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

9

/14:30/ Даваа II танхим

Н.Энхжаргал

ШЕЗ

бусад

Д.Оюумаа

 

10

/15:30/ Даваа II танхим

"Чамонь" ХХК

СБД-н ТУБ

зөрчил

А.Сарангэрэл

 

11

/09:00/ Даваа III танхим

Сонин хад ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

12

/10:00/ Даваа III танхим

А.Нарантуяа

Нийслэлийн Засаг дарга

Төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

13

/11:00/ Даваа III танхим

Д.Ундрах

НЗД, ЧД-н Засаг дарга

Бусад

Н.Долгорсүрэн

 

14

/13:30/ Даваа III танхим

Д.Найдандорж

СХД-н Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

15

/10:00/ Даваа V  танхим

Д.Шинэбаяр нарын

СБД-н Засаг дарга

Газар

М.Батзориг

 

16

/14:00/ Даваа V  танхим

"Бодь цамхаг" ХХК

НИТХ

ШИНБ

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.оюунгэрэл

 

17

/14:30/ Даваа V танхим

Л.Даваажав

НИТХ

Бусад

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 20-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар I танхим

Цэгмид

НДЕГ

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

2

/12:00/ Мягмар I танхим

Шинлуюан ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн

 

3

/14:00/ Мягмар I танхим

Цемент Шохой ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

4

/14:00/ Мягмар I танхим

М.Эрдэнэбаатар

СБД-н ЗД

Газар

Д.Чанцалням

 

5

/15:00/ Мягмар I танхим

Б.Пүрэвсүрэн

Монгол Улсын Ерөнхий Аудитор

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

6

/16:00/ Мягмар I танхим

"Монголиан Коппер" ХХК

ҮАГ

акт

С.Төмөрбат

 

7

/09:30/ Мягмар II танхим

Сар хайрхан ХХК

БЗД-н Засаг дарга

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл

 

8

/10:30/ Мягмар II танхим

Э.Нямцэрэн

ОӨУБЕГ

газар

Д.Оюумаа

 

9

/11:00/ Мягмар II танхим

Геофутур консалтинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

10

/14:00/ Мягмар II танхим

"Газар хэвлий" ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

У.Бадамсүрэн

 

11

/15:00/ Мягмар II танхим

Одхүү нарын

СХД-н Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

12

/09:30/ Мягмар III танхим

"Батшил" ХХК

НЗД

акт

Б.Адъяасүрэн

 

13

/10:00/ Мягмар III танхим

"Тиймлайн" ХХК

НХТЕТГ

акт

Б.Адъяасүрэн

 

14

/10:30/ Мягмар III танхим

"Минжит булган гол" ХХК

НЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

15

/11:00/ Мягмар III танхим

"Саруул шилтгээн" ХХК

НЗД, НХТЕТГ

газар

Н.Долгорсүрэн

 

16

/14:30/ Мягмар III танхим

"Универсал политехник коллеж" ХХК

НЗД, НХААГ, НАЗХГ

газар

Н.Долгорсүрэн

 

17

/09:30/ Мягмар V танхим

"Энх-Өглөө" ХХК

МУСЯ ТНБД

Бусад

О.Оюунгэрэл

 

18

/10:00/ Мягмар V танхим

Ш.Цолмон

ЗТХЯ

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

19

/13:40/ Мягмар I Танхим

"Эйч Эс Ди" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.оюунгэрэл

 

20

/15:00/ Мягмар II танхим

"Каркас" ХХК

БГД-н ТХУБ

татвар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 21-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва I Танхим

"Шонтрак групп" ХХК

НХААГ

газар

Д.Чанцалням  Ц.Одмаа С.Төмөрбат

О.Цэрэн-Очир

2

 /11:00/ Лхагва l  Танхим

Ж.Наранхишигт

Чингэлтэй дүүргийн ТУБ-ч нар

татвар

С.Төмөрбат

 

3

 /13:30/ Лхагва I Танхим

Т.Уранцэцэг

 ШЕЗ

Төрийн алба

Ц.Одмаа

 

 

 

 

4

/14:00/ Лхагва I Танхим

Ц.Батбэх

ЭМНДЕГ, СБД-н ЭМНДХ

Бусад

Ц.Одмаа

 

5

 /14:30/ Лхагва I Танхим

П.Балжинням

СБД-н ЗД

газар

Д.Чанцалням

 

6

 /09:00/ Лхагва II Танхим

"ДМТМ" ХХК

БЗД-н ТХ

ТАТВАР

Д.Халиуна

 

7

 /10:00/ Лхагва II Танхим

Б.Эрдэнэ

ХХМТГ

төрийн алба

Д.Халиун

 

8

 /11:00/ Лхагва II Танхим

МҮИС

НЗД, НХААГ

татвар

У.Бадамсүрэн

 

9

 /13:30/ Лхагва II Танхим

Брэннатрүү паблик решейшнь ХХК

ЧД-н ТХ

татвар

Д.Оюумаа

 

10

 /15:30/ Лхагва II Танхим

Г.Ганзоригт

Богдхан уулын дархан цаазат газрын захиргаан

Төрийн алба

У.Бадамсүрэн

 

11

 /09:00/ Лхагва III Танхим

"Буян Ундрам" ХХК

АМГТГ

акт

А.Насандэлгэр

 

12

 /11:00/ Лхагва III Танхим

МҮИС НҮТББ

НЗД,НХТЕТГ, НАЗХГ

акт

У.Бадамсүрэн

 

13

 /10:00/ Лхагва III Танхим

З.Алтан нарын 70 иргэн

НИТХ

акт

Б.Адъяасүрэн

 

14

 /11:00/ Лхагва III Танхим

С.Баяржаргал

НМХГ-н дарга

Төрийн алба

А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн Б.Адъяасүрэн

М.Хоролсүрэн

15

 /13:30/ Лхагва III Танхим

"Хүчит шонхор" ХХК

ЧД-н Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

16

 /14:00/ Лхагва III танхим

н.Мягмаржав, Б.Алтанцэцэг нарын

БЗД-н Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

17

 /09:30/ Лхагва IV  Танхим

"Империал дютифрий" ХХК

ГЕГ-н дарга

Бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

18

 /13:30/ Лхагва IV  Танхим

"Солар крейдит" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дамдинсүрэн

 

19

 /14:30/ Лхагва IV танхим

Далайжаргал нарын 13 иргэн

НЗД

газар

Ц.Батсүрэн

 

20

 /10:00/ Лхагва V танхим

н.Дандар нарын

ЧД-н Засаг дарга, Газрын алба

газар

М.Батзориг

 

21

 /11:00/ Лхагва V  Танхим

"Номгон-Очир" ХХК

НЗД

Газар

Г.Мөнхтулга

 

22

 /13:40/ Лхагва V  Танхим

Б.Бүжинлхам

МУЕА

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

23

 /14:40/ Лхагва V  Танхим

П.Мягмарсүрэн нарын

СБД-н Засаг дарга, НЗД

газар

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 22-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Пүрэв
I Танхим

А.Мөнхгэрэл

ТЕГ

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

2

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

Ц.Алтансувд

СБД-н ЗДТГ

акт

У.Бадамсүрэн Д.Халиуна Д.Оюумаа

 

3

 /13:30/ Пүрэв
II Танхим

Ч.Баясгалан

СХД-н Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

4

 /15:30/ Пүрэв
II Танхим

Мөнгөн маргад ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр

Ичинхорлоо

5

 /09:30/ Пүрэв
III Танхим

"Вентур капитал" ХХК

ЧД-н ТУБ

татвар

Ц.Мөнхзул

 

6

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

"Бул бул"

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

А.Насандэлгэр

 

7

 /13:30/ Пүрэв
III Танхим

"Ачмагхайрхан" ХХК

НЗД, БЗД-н Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

8

 /14:30/ Пүрэв
III Танхим

"Хурай" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

9

 /09:30/ Пүрэв V
 Танхим

Батлан хамгаалахад туслах нийгэмлэг ТББ

МУГЗ

бусад

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 23-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
I Танхим

Өү Жи Фамим ХХК

ХУД-н Татварын хэлтсийн УБ-гч

Татвар

Ц.Мөнхзул

 

2

/11:30/ Баасан
I Танхим

Н.Цэрэнлхам нарын

ЧДЗД

Газрын маргаан

У.Бадамсүрэн Д.Халиуна Д.Оюумаа

Б.Оюунбат

3

/09:00/ Баасан
II Танхим

Чингэлтэй дүүргийн 1 дүгээр хорооны нэр бүхий 19 иргэн

НХТЕТГ

Бусад

Г.Мөнхтулга Д.Чанцалням М.Батзориг

 

4

 /11:00/ Баасан
II Танхим

Трансит интернэшнл ХХК

СХД-н Засаг дарга

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

5

 /13:30/ Баасан
II Танхим

Эх Газар ХХК

НЗД, БЗД

бусад

Д.Халиуна

 

6

 /09:30/ Баасан
III Танхим

"Монгоулд" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

А.Насандэлгэр

 

7

 /09:30/ Баасан
IV  Танхим

Л.Ганчимэг

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.03.19 - 03.23/Даваа гараг

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Д.Алтанзул

БХЯ-ны ТНБД

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

3

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

Ж.Давааням

ХЗДХЯ

акт

Ц.Одмаа

 

4

 /10:00/ Даваа
VI Танхим

С.Алтанзул

ТЕГ

татвар

Ц.Мөнхзул

 

5

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

Нийслэлийн Прокурорын газар

ЭХЗХ-ын УБ-гч

бусад

Ц.Одмаа

 

6

 /11:30/ Даваа
VI Танхим

"ЛМДШ" ХХК

СБД-н Татварын хэлтэс

татвар

Ц.Одмаа

 

7

 /12:00/ Даваа
VI Танхим

"Мөнгөн нахиа" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

5

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

"Эрдэнэцагаач" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул

 

6

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

"Эрхэт цамхаг" ХХК

ЧД-н ЗД

газар

С.Төмөрбат

 

7

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

"Хар чонот" ХХК

НЗД, НИТХ

бусад

С.Төмөрбат

 

8

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

"Баян хишиг хайрхан" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

 

 

мягмар гараг

 

 

 

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

 /09:00/ Мягмар
VI Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТҮГ

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

А.Насандэлгэр

 

3

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

"Би Жи Ди ЖИ" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Б.Баярсайхан

ТАЗ

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

5

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

С.Нямжав

НДЕГ

Төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

6

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

"Модерн тур" ХХК

НЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

"Цагаан бүрд" ХХК

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

7

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

У.Мөнхгэрэл нарын

НДЕГ

Бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

8

 /15:00/ Мягмар
VI Танхим

А.Алимаа

БГД, СХД, ХУД-н ЭХШАШШ-н Тамгын газрын дарга

Төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

 

 

 

Лхагва гараг

 

 

 

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Э.Содонтогос

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

2

 /13:40/ Лхагва
VI Танхим

"Ашид Арвин буян" ХХК

МУЗГ

бусад

Д.Халиуна

 

Пүрэв

 /15:30/ Лхагва
VI Танхим

Б.Оюунтунгалаг

СХД-н 8-р хорооны ИНХ

бусад

Г.Мөнхтулга

 

 

 

Пүрэв гараг

 

 

 

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

 /10:00/ Пүрэв
VI Танхим

Ж.Батсайхан

ХЗДХЯ

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

3

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Ж.Алдаржавхлан

НИТХ

акт

Д.Чанцалням

 

Баасан гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

"Нүри" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул