Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.03.26-03.30/

2018-03-23   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 26-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Даваа I танхим

"Бодь цамхаг" ХХК

НИТХ

ШИНБ

Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл М.Батзориг

 

2

/11:00/ Даваа I танхим

"Селена Сибирь" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Г.Мөнхтулга

 

3

/13:30/ Даваа I танхим

Ц.Батбаатар, С.Лхагваа нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг Г.Мөнхтулга /Д.Чанцалням/ О.Оюунгэрэл

 

6

/09:30/ Даваа II танхим

Ж.Давааням

ХЗДХ-н Сайд

акт

Ц.Одмаа

 

7

/11:00/ Даваа VI танхим

Сонин хад ХХК

АМГТГКХ

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

8

 

 

 

 

 

 

9

/12:00/ Даваа II танхим

"Луу тав" ХХК

НЗД

газар

Ц.Одмаа

 

10

/13:30/ Даваа II танхим

"ЛМДШ" ХХК

СБД-н Татварын хэлтэс

татвар

Ц.Одмаа

 

11

/15:00/ Даваа II танхим

"Баатар дулаан хан" ХХК

ОСАҮЗЗ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

12

/10:30/ Даваа III танхим

Монгол телевиз ХХК

ХХЗХ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

12

/11:30/ Даваа III танхим

Д.Ганчимэг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

13

/13:30/ Даваа III танхим

"Очиргео" ХХК

АМГТГ-ны Кадастрын хэлтэс

Ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

14

/15:00/ Даваа III танхим

Г.Хулан

НЗД

газар

А.Сарангэрэл

 

15

/16:00/ Даваа III  танхим

Н.Энхжаргал

ШЕЗ

бусад

Д.Оюумаа

 

16

/10:00/ Даваа IV  танхим

А.Нарантуяа

Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

17

/14:00/ Даваа IV  танхим

С.Айдос

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

18

/13:30/ Даваа V танхим

Ж.Гиваасамбуу

ЦЕГ, ХЗДХЯ-ны ТНБД, Сангийн сайд,

Төрийн алба

Ц.Батсүрэн,  Н.Дамдинсүрэн, С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 27-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар I танхим

Хөхөөсүрэн

НДЕГ

акт

М.Батзориг

 

2

/11:30/ Мягмар I танхим

Ж.Уянга

БНСУДХНУТ-ны дарга

Төрийн алба

О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга М.Батзориг

А.Баяртогтох

3

/14:00/ Мягмар I танхим

"Оюуны ундраа" ХХК

НЗД

газар

М.Батзориг

 

4

/15:30/ Мягмар I танхим

Б.Солонго

ОӨУБЕГ-н дарга

акт

М.Батзориг

 

5

/09:00/ Мягмар  II танхим

М.Эрдэнэбаатар

СБД-н Засаг даргын Тамгийн газар

төрийн алба

Д.Чанцалням, Д.Оюумаа, С.Төмөрбат

О.Ханд

6

/10:00/ Мягмар II танхим

"Сигмабетта" ХХК

ХУД-н Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

7

/11:00/ Мягмар II танхим

"Оргил рашаан сувилал" ХХК

НЗД, ТӨБЗГ

газар

Д.Чанцалням

 

8

/14:00/ Мягмар II танхим

"Утаат болор" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

9

/14:00/ Мягмар II танхим

"Эрдэнэ зам" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

10

/15:00/ Мягмар II танхим

"Монголиан катеринг" ХХК

МУГ аудитор Ш.Ичинхорлоо

бусад

С.Төмөрбат

 

11

/09:00/ Мягмар  III танхим

БЗД-н Засаг даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

НГА-ны дарга

газар

Д.Халиуна

 

12

/10:00/ Мягмар III танхим

"Сигмабетта" ХХК

ХУД-н Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

13

/10:30/ Мягмар III танхим

"Мөнгөн нахиа" ХХК

АМГТГ-ны Кадастрын хэлтэс

Ашигт малтмал

Д.Оюумаа

 

14

/13:30/ Мягмар III танхим

Б.Тод-Од

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

15

/14:30/ Мягмар III танхим

"Сархайрхан уул" ХХК

БЗД-н Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

16

/15:30/ Мягмар III танхим

Б.Эрдэнэцэцэг

ЧД-н Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

17

/09:00/ Мягмар IV танхим

"Эрдэнэцагаач" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул

 

18

/10:00/ Мягмар IV танхим

Н.Ариунаа

НДЕГ

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

19

/11:00/ Мягмар IV Танхим

Я.Батсайхан

БЗД-н НДХ

акт

Б.Адъяасүрэн

 

20

/14:00/ Мягмар IV Танхим

Д.Ундрах

НЗД, ЧД-н Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

20

/15:00/ Мягмар IV Танхим

Д.Нацагдорж

СХД-н Засаг дарга, СХД-н газрын алба

Газар

Н.Долгорсүрэн

 

20

/14:00/ Мягмар V Танхим

А.Алимаа

БГД, СХД, ХУД-н ЭХШАШШ-н Тамгын газрын дарга

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 28-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Лхагва I Танхим

Ё.Дулам

ОӨУБЕГ-н ЭХЭБГ

бүртгэл

Г.Мөнхтулга М.Батзориг О.оюунгэрэл

 

2

 /10:00/ Лхагва l  Танхим

"Трансконсулт" ХХК

ТЕГ

татвар

М.Батзориг

 

3

 /11:00/ Лхагва I Танхим

"Гурван мөнх оргил" ХХК

БЗД-н Татварын хэлтсийн УБ О.Энхтуяа

татвар

О.Оюунгэрэл

 

4

/11:00/ Лхагва VI танхим

Ураннинж ХХК

СХДГА, СХДЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

 /14:00/ Лхагва I Танхим

Ч.Наранцэцэг

НЗД, БЗД-н Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

5

 /14:30/ Лхагва I Танхим

М.Оюунбаасан

СХД НХҮХ-н дарга

төрийн алба

М.Батзориг Г.Мөнхтулга /Ц.Одмаа/ О.Оюунгэрэл

 

6

 /15:30/ Лхагва I Танхим

Б.Бүжинлхам

МУЕА

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

7

 /09:00/ Лхагва II Танхим

"Сэрүүлэг констракшн" ХХК

БХЯ, ИХТЕТГ-н дарга

акт

Н.Дуламсүрэн

 

8

 /10:00/ Лхагва II Танхим

"Жи Эй Би Өү Ти" ХХК

НИТХ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

 

 /10:30/ Лхагва II Танхим

"Шинлунюуан" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын

Ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

9

 /13:30/ Лхагва II Танхим

"Огторгуйн урсгал" ХХК

ТУБ

акт

С.Төмөрбат

 

10

 /14:30/ Лхагва II Танхим

Ш.Чингэрэл

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

11

 /09:30/ Лхагва III Танхим

Б.Амарбаясгалан

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Халиуна

 

11

 /10:30/ Лхагва III Танхим

 "Женерал экспедишн" ХХК

БОАЖЯ

газар

Д.Оюумаа

 

12

 /13:30/ Лхагва III Танхим

н.Буянжаргал

НЕТГ

бусад

У.Бадамсүрэн Д.Халиуна Д.Оюумаа

 

13

 /15:00/ Лхагва III Танхим

С.Түмэнжаргал

НЗД

газар

Д.Халиуна

 

14

 /09:00/ Лхагва IV танхим

"Бул Бул" ХХК

ЧД-н Татварын хэлтэс

татвар

А.Насандэлгэр Б.Адъяасүрэн Ц.Мөнхзул

 

15

 /10:00/ Лхагва IV  Танхим

"Цагаан бүрд" ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

16

 /10:00/ Лхагва IV  Танхим

Ж.Алдаржавхлан нар

НИТХ

бусад

Д.Чанцалням

 

17

 /11:00/ Лхагва IV  Танхим

Уран инж ХХК

СХД-н Засаг дарга, СХД-н газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

18

 /14:00/ Лхагва V  Танхим

Монгоулд ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

19

 /09:10/ Лхагва V  Танхим

Г.Цогоо

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 29-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Пүрэв
I Танхим

"Ийстерн эксплорэйшн" ХХК

АМГТГ

АМГТГ

О.Оюунгэрэл

 

2

 /13:30/ Пүрэв
I Танхим

Д.Худ нарын

НЗД, НХТЕТГ

акт

О.Оюунгэрэл

 

3

 /09:00/ Пүрэв
II Танхим

"Бэйст кон" ХХК

БСШУЯ, ТӨБЗГ

тендер

Д.Чанцалням

 

4

 /10:00/ Пүрэв
II Танхим

Д.Намсрай нарын

НЗД, БЗД-н Засаг дарга, БЗД Газрын алба

газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /13:30/ Пүрэв
II Танхим

Э.Содонтогос

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

6

 /10:00/ Пүрэв
III Танхим

"Инк брик, Илч Эрдэнэ ундрага" ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

Д.Халиуна

 

7

 /11:30/ Пүрэв
III Танхим

Б.Давааням

МХЕГ-н дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

8

 /14:00/ Пүрэв
III Танхим

"Нэгүүн дриллинг" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Халиуна

 

 

 /14:30/ Пүрэв III
 Танхим

А.Баттөмөр нарын

БОАЖЯ

газар

Д.Халиуна Д.Оюумаа У.Бадамсүрэн

 

 

 /10:00/ Пүрэв IV 
 Танхим

Б.Мягмажав нар

БЗД-н Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

9

 /10:00/ Пүрэв V 
 Танхим

Д.Мөнхбат

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Батсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 03 дугаар сарын 30-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Баасан
I Танхим

Сэлэнгэ байгалийн нөөц, Френдлий майнинг ХХК

УУХҮ-н сайд

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

2

/11:30/ Баасан
I Танхим

Ү.Сүхбаатар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

3

 /13:40/ Баасан
I Танхим

Ц.Пүрэвдорж

МУЗГ

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

4

 /09:00/ Баасан
II Танхим

Ц.Алтантунгалаг

МУЕА

Төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /10:00/ Баасан
II Танхим

н.Баясгалан

НЗД, Нийслэлийн Газрын алба, СХД-н Засаг дарга, Газрын алба

газар

С.Төмөрбат

 

6

14:30 Баасан

Н.Цэрэнлхам нарын

ЧДЗД

Газрын маргаан

У.Бадамсүрэн Д.Халиуна Д.Оюумаа

Б.Оюунбат

7

  /09:00/ Баасан III
Танхим

"Мөнгөн маргад" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр

Б.Баяржаргал

8

  /10:00/ Баасан III
Танхим

"ДМТМ трейд" ХХК

БЗД-н Татварын хэлтэс

татвар

Д.Халиуна

 

9

 /09:30/ Баасан
IV  Танхим

Д.Алтантуул

БХЯТНБД

Төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

10

 /11:00/ Баасан
IV  Танхим

"ДДэш ТВ" ХХК

ХХЗХ

бусад

Ц.Мөнхзул

 

11

 /14:00/ Баасан
IV  Танхим

С.Эрдэнэчимэг нарын 23 иргэн

БЗД-н Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.03.26 - 03.30/Даваа гараг

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

"Жаргалант сүмбэр" ХХК

НЗД, БЗД-н Засаг дарга

Газар

Ц.Мөнхзул

 

3

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

П.Давхарбаяр, Г.Баяраа нарын

СБД-н ИТХ

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

4

 /11:30/ Даваа
VI Танхим

Ш.Чулуунчимэг нар

СБД-н ЗД, СБД-н газын алба

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /13:30/ Даваа
VI Танхим

"Би Жэй Ди жи" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

6

 /14:00/ Даваа
VI Танхим

"Засаг чандмань майнз" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

7

 /14:30/ Даваа
VI Танхим

Ч.Болд

Гаалийн ерөнхий газар

Төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

8

 /15:00/ Даваа
VI Танхим

"Саруул сансар" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн

 

 

 

мягмар гараг

 

 

 

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

 /09:00/ Мягмар
VI Танхим

Өрхтий Трейд

НЗД

газар

Н.Дуламсүрэн

 

3

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Т.Оюунцэцэг

НЗД

газар

А.Насандэлгэр

 

4

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

ХУД-н 12-р хорооны ИНХ

ХУД-н ИТХ

газар

Д.Халиуна

 

5

/11:30/ Мягмар VI танхим

Бөхбат ХХК

БОАЖЯ

газар

А.Сарангэрэл

 

6

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

"Жи Энд Юу Гоулд" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Г.Мөнхтулга

 

7

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

"Даяар хас" ХХК

НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

 

 

 

Лхагва гараг

 

 

 

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Д.Батмагнай

БСШУСЯ-ны ТНБ-н дарга

Төрийн алба

Ц.Одмаа

 

2

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

Д.Билэгтүвшин

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

 

 

Пүрэв гараг

 

 

 

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /13:30/ Пүрэв
VI Танхим PM

Г.Чимчиг

ОӨУБЕГ

Бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

Баасан гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /13:30/ Баасан
VI Танхим

"Шижир-Алт" ХХК

ТЕГ

татвар

Ц.Мөнхзул

 

2

 /14:00/ Баасан
VI Танхим

Я.Батбаяр

НЗД

газар

Д.Халиуна