Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.04.02-04.06/

2018-02-04   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 02-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Даваа I танхим

Д.Шинэбаяр нарын

СБД-н Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

2

/13:30/ Даваа I танхим

Л.Даваажав

НХТЕТГ, НМХГ, НЗД

акт

М.Батзориг

 

3

/14:00/ Даваа I танхим

У.Мөнхгэрэл нарын 73 иргэн

НДЕГ

Нийгмийн даатгал

Н.Дамдинсүрэн

 

4

/10:00/ Даваа  III танхим

"Эрхэт цамхаг" ХХК

ЧД-н Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

5

/10:30/ Даваа  III танхим

"Луу тав" ХХК

НЗД

газар

Ц.Одмаа

 

6

/11:00/ Даваа  III танхим

"Вайскинг" ХХК

БОАЖЯ

газар

Д.Чанцалням

 

7

/11:00/ Даваа  III танхим

"Хар чонот" ХХК

НЗД, НИТХ

акт

С.Төмөрбат

 

8

/13:30/ Даваа  III танхим

Л.Сүрэнхүү

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

9

/14:00/ Даваа  III танхим

"Эх газар" ХХК

НЗД, БГД-н Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

10

/15:00/ Даваа III танхим

Прокурор С.Уянга

Улсын байцаагч н.Наранчимэг

зөрчийн тухай

Н.Дуламсүрэн

 

11

/09:30/ Даваа  IV танхим

"Нью Эс Си" ХХК

МУЗГ

бусад

Д.Оюумаа

 

12

/09:30/ Даваа IV танхим

Э.Нямцэрэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн М.Батзориг

Н.Сандаг

13

/09:30/ Даваа IV танхим

Ж.Давааням

ХЗДХ-н яам

бусад

Ц.Одмаа

 

14

/10:00/ Даваа IV  танхим

Ж.Хатанбаатар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Халиуна

 

15

/10:30/ Даваа IV  танхим

Э.Нямсүрэн

ОӨУБЕГ, АМГТГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

16

/10:30/ Даваа IV  танхим

"Луу тав" ХХК

НЗД

газар

Ц.Одмаа

 

17

/11:30/ Даваа IV  танхим

Д.Батмагнай

БСШУСЯ

Төрийн алба

Ц.Одмаа

 

18

/13:30/ Даваа IV  танхим

З.Одхүү нарын 4 иргэн

СХД-н Засаг дарга,

газар

Д.Оюумаа

 

19

/13:30/ Даваа IV  танхим

"ОЭНДЧ" ХХК

НЗД

газар

У.Бадамсүрэн

 

20

/13:30/ Даваа IV  танхим

"Жуулчин монгол наадам" ХХК

МУЗГ, БХБС, ЗТХС, Сангийн сайд нар-хариуцагч нэмсэн

бусад

Ц.Мөнхзул

 

21

/14:30/ Даваа IV  танхим

Б.Дөл

ЧД-н Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

22

/10:00/ Даваа V танхим

А.Нарантуяа

НЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

23

/11:00/ Даваа V танхим

С.Нямжав

НДЕГ

Төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

24

/11:00/ Даваа V танхим

"Модерн тур" ХХК

НЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

25

/14:00/ Даваа V танхим

"Хурай" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

26

/15:00/ Даваа V танхим

Б.Оюунтогтох нар

СХД-н Засаг дарга, СХД 8 хорооны ИНХ

акт

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 03-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/14:00/ Мягмар I танхим

"Газар хэвлий" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

У.Бадамсүрэн

 

2

/15:00/ Мягмар I танхим

"Энх-Өглөө" ХХК

СЯ-ны ТНБ-н дарга

тендер

О.Оюунгэрэл

 

3

/10:00/ Мягмар III танхим

Б.Давааням

МХЕГ

бусад

Д.Халиуна

 

4

/11:00/ Мягмар III танхим

Ц.Батбэх

ЭМНДЕГ, СБД-н НДХ

акт

Ц.Одмаа

 

5

/11:00/ Мягмар III танхим

Б.Пүрэвсүрэн

МУЕА

Төрийн алба

Д.Чанцалням Д.Халиуна С.Төмөрбат

Б.Аръяа

6

/14:30/ Мягмар III танхим

"Каркас" ХХК

БГД-н ТУБ

татвар

М.Батзориг А.Насандэлгэр Д.Чанцалням

 

7

/15:00/ Мягмар III танхим

"Цемент шохой" ХХК

АМГТГ-ны Кадастрын хэлтэс

акт

С.Төмөрбат

 

8

/15:30/ Мягмар III танхим

Б.Майцэцэг

ОӨУБЕГ

бүтгэл

М.Батзориг

 

9

/10:00/ Мягмар IV танхим

"Вилмар" ХХК

НЗД

газар

Д.Оюумаа

 

10

/11:00/ Мягмар IV танхим

"Геофуртур консалтинг" ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл

 

11

/11:00/ Мягмар IV Танхим

Ц.Батбөх

ЭМНДЕГ, СБД-н НДХ

акт

Ц.Одмаа

 

12

/11:30/ Мягмар IV Танхим

"Очир гео" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

13

/13:30/ Мягмар IV Танхим

А.Эрдэнэбилэг нарын

ШЕЗ

бусад

Д.Оюумаа

 

14

/14:30/ Мягмар IV Танхим

Д.Ганчимэг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

15

/09:30/ Мягмар V Танхим

"Батшил" ХХК

НЗД

АМГТГ

Б.Адъяасүрэн

 

16

/09:30/ Мягмар V Танхим

"Ачмаг хайрхан" ХХК

НЗД, БЗД-н Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

17

 /10:00/ Мягмар V  Танхим

Ц.Төвөө

ЗХЖШДарга

акт

Г.Мөнхтулга

 

18

/10:00/ Мягмар V Танхим

"Хүчит шонхор" ХХК

ЧД-н Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

19

/10:30/ Мягмар V Танхим

"Универсал политехник" ХХК

НЗД, НХААГ, АЗХГ

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

20

/11:00/ Мягмар V Танхим

Ж.Цолмон

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд

Төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

21

/11:00/ Мягмар V Танхим

"Мижиг булган гол" ХХК

НЗД

АМГТГ

Б.Адъяасүрэн

 

22

/13:30/ Мягмар V Танхим

"Вентур капитал" ХХК

АМГТГ-ны Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул

 

23

/13:40/ Мягмар V Танхим

"Эйч Эс Ди" ХХК

АМГТГ-ын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Г.Мөнхтулга, Н.Дамдинсүрэн, О.Оюунгэрэл

Б.Шинэн

24

/14:30/ Мягмар V Танхим

"Тиймлайн" ХХК

НХТЕТГ

бусад

Б.Адъяасүрэн

 

25

/15:30/ Мягмар V Танхим

"Сэрүүлэг констракшн" ХХК

БХЯ, НХТЕТГ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 04-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Лхагва I Танхим

"Империа дюти фрий" ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /11:30/ Лхагва l  Танхим

н.Давхарбаяр нарын

СБД-н ИТХ

акт

Н.Дамдинсүрэн

 

3

 /13:30/ Лхагва I Танхим

Б.Далайжаргал

НЗД

акт

Ц.Батсүрэн

 

4

/14:30/ Лхагва  I  танхим

"Номин констракшн" ХХК

ОӨУБЕГ

газар

О.Оюунгэрэл

 

5

 /10:00/ Лхагва III Танхим

Ж.Наранхишигт

НХААГ

төрийн алба

Д.Чанцалням М.Батзориг Д.Халиуна

О.Цэрэночир

6

 /11:00/ Лхагва III Танхим

С.Манзармаа

Чингэлтэй  дүүргийн Газрын алба

газар

М.Батзориг

 

7

 /13:30/ Лхагва III Танхим

Б.Солонго

ЦЕГ-н дарга

акт

М.Батзориг

 

8

 /15:00/ Лхагва III Танхим

Н.Эрдэнэбат

НМХГ-н УБ

акт

М.Батзориг

 

9

 /10:30/ Лхагва IV танхим

"Брэйктрүү" ХХК

ЧД-н татварын хэлтсийн улсын байцаагч

зөрчил

Д.Оюумаа

 

10

 /11:30/ Лхагва IV  Танхим

"Ашид арвин буян" ХХК

МУЗГ

газар

Д.Халиуна

 

11

 /13:40/ Лхагва IV  Танхим

Л.Ариунтунгалаг

ГБХЗХГ-н дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

12

 /09:00/ Лхагва V  Танхим

"Би Жэй Пи Жи" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

13

/09:30/ Лхагва V  Танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТҮГ-н ажилтан Үйлдвэрчний эвлэлийн хорооны дарга Н.Төрбат

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэд

А.Насандэлгэр

 

14

 /10:00/ Лхагва V  Танхим

Б.Бүжинлхам

МУЕА

Төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

15

 /10:00/ Лхагва V  Танхим

"Ойн бирж" ХХК

ШӨХТГ

зөрчил

Б.Адъяасүрэн

 

16

 /10:30/ Лхагва V  Танхим

З.Алтан нарын 70 иргэн

НИТХ-н Тэргүүлэгч

акт

Б.Адъяасүрэн

 

17

 /13:30/ Лхагва V  Танхим

"Засаг чандмань" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

18

 /16:00/ Лхагва V  Танхим

н.Алтантунгалаг

Ерөнхийн аудитор

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

19

 /15:00/ Лхагва V  Танхим

"Монгоулд" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

А.Насандэлгэр

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 05-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Пүрэв
I Танхим

Ч.Сүхбаатар

ОӨУБЕГ

ОӨУБЕГ

О.Оюунгэрэл

 

2

 /11:00/ Пүрэв III Танхим

ХУД-н 13-р хорооны ИНХ

ХУД-н ИТХ

бусад

Д.Халиуна

 

3

 /11:00/ Пүрэв III Танхим

"Мөнгөн нахиа" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

4

 /12:00/ Пүрэв III Танхим

"Бэйст кон" ХХК

ТӨБЗГ, БСШУСЯ,

тендер

 Д.Чанцалням

 

5

 /14:00/ Пүрэв III Танхим

Ц.Батбаатар, С.Лхагва

СХД-н Засаг дарга,

газар

М.Батзориг Д.Чанцалням Д.Халиуна

 

6

 /09:00/ Пүрэв IV 
 Танхим

Ч.Баясгалан

СХД-н Засаг дарга,

газар

У.Бадамсүрэн

 

7

 /10:00/ Пүрэв IV 
 Танхим

"Трансгайд терминал" ХХК

СХД-н Засаг дарга,

газар

А.Сарангэрэл

 

8

 /09:30/ Пүрэв V 
 Танхим

"Жаргалант сүмбэр" ХХК

НЗД, НГА

газар

Ц.Мөнхзул

 

9

 /10:30/ Пүрэв V 
 Танхим

"ШИНЛУНЮУАН" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн

 

10

 /14:00/ Пүрэв V 
 Танхим

Д.Ундрах

НЗД, ЧД-н Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 06-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
I Танхим

Л.Ганчимэг

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

/11:30/ Баасан
I Танхим

Д.Худ нарын

НЗД, НХТЕТГ

газар

О.Оюунгэрэл

 

3

 /14:00/ Баасан
I Танхим

ХХҮЕГ

Сангийн яам

бусад

О.Оюунгэрэл

 

4

  /11:00/ Баасан III
Танхим

"Саруул сансар" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн

 

5

 /15:30/ Баасан
IV  Танхим

ЧД 1 хороо 1-40 мянгат 8, 9, 22, 23 дугаар байрны нэр бүхий иргэд

Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

Г.Мөнхтулга, Н.Дамдинсүрэн, О.Оюунгэрэл

 

6

 /13:30/ Баасан
IV  Танхим

"Нексус зоне" ХХК

ХААХГҮБББ

газар

Д.Халиуна

 

7

 /10:00/ Баасан
V  Танхим

Цагаан бүрд ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.04.02 - 04.06/Даваа гараг

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

 /09:30/ Даваа
VI Танхим

"Нью Эс Си" ХХК

МУЗГ

акт

Д.Оюумаа

 

3

 /11:00/ Даваа
VI Танхим

"Жөн юай" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

М.Батзориг

 

4

 /12:00/ Даваа
VI Танхим

Ч.Жигжидсүрэн

БГД-н Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

 

 

мягмар гараг

 

 

 

1

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

2

11:00 Мягмар

Теспетролиум ХХК

ШХХТГ-ын байцаагч

Бусад

У.Бадамсүрэн

 

3

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

 Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

ХХЗХ

бусад

Ц.Мөнхзул

 

4

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

"Мон Инж бар" ХХК

ЭМС

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

5

 /13:45/ Мягмар
VI Танхим

НПГ-н Прокурор Ж.Ганцэцэг

АГХУБ Д.Гумбаа

зөрчил

Н.Дамдинсүрэн

 

6

/14:00/ Мягмар VI танхим

"Глобал бевериж" ХХК

ТУБ

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

7

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

Д.Баасансүрэн

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

8

 /14:45/ Мягмар
VI Танхим

Э.Цэрэндолгор

ЦЕГ

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

 

 

 

Лхагва гараг

 

 

 

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:30/ Лхагва
VI Танхим

Ч.Энхбат

ШЕЗ

акт

Д.Оюумаа

 

2

 /10:00/ Лхагва
VI Танхим

Л.Түмбаяр

НЗД, БЗД-н Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

3

 /12:00/ Лхагва
VI Танхим

Ч.Отгонбаяр

ОӨУБЕГ

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

4

 /14:00/ Лхагва
VI Танхим

"Мандал өргөх" ХХК

БГД-н ТУБ

татвар

Ц.Батсүрэн

 

5

 /14:30/ Лхагва
VI Танхим

"Намуундөлгөөн" ХХК

УГДТХУБ С.Цэендолгор

татвар

Ц.Мөнхзул

 

 

 

 

Пүрэв гараг

 

 

 

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /13:30/ Пүрэв
VI Танхим PM

Г.Чимчиг

ОӨУБЕГ

Бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

2

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

3

 /09:30/ Баасан
VI Танхим

"Томобюлдинг" ХХК

ТЕГ-н ТУБ

татвар

Ц.Мөнхзул

 

4

 /10:00/ Баасан
VI Танхим

Нийслэлийн прокурорын газар

НАТГ

зөрчил

Ц.Мөнхзул

 

5

 /10:30/ Баасан
VI Танхим

"Ард Санхүүгийн Нэгдэл" ХХК

СХЗ-ны хянан шалгагч Д.Цэдэндамба

зөрчил

Ц.Мөнхзул

 

 

 /15:00/ Пүрэв
VI Танхим PM

Б.Алтанцэцэг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

6

 /14:00/ Баасан
VI Танхим

"Даяар хас" ХХК

НЗД

газар

Ц.Мөнхзул