Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.04.09-04.13/

2018-06-04   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 09-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Даваа I танхим

"Эрдэнэ зам" ХХК

НЗД

газар

Н.Дуламсүрэн

 

2

/11:00/ Даваа I танхим

"Сонин хад" ХХК

АМГТГ-н Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

3

/13:30/ Даваа I танхим

Ч.Болд

ГЕГ

Төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

4

/15:30/ Даваа I танхим

"Өрхтий трейд" ХХК

НЗД

газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

/10:00/ Даваа II танхим

"Бодь цамхаг" ХХК

НИТХ

ШИНБ

Г.Мөнхтулга Н.Дуламсүрэн О.Оюунгэрэл

 

6

/11:00/ Даваа II танхим

"Селена сибирь" ХХК

АМГТГ-н Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Г.Мөнхтулга

 

7

/13:30/ Даваа II танхим

н.Гиваасамбуу

ЦЕГ-н дарга

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн

Б.Нарантуяа

8

/14:30/ Даваа II танхим

С.Айдос

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн

 

9

/15:30/ Даваа II танхим

Сэлэнгэ байгалийн нөөц ХХК, Фрэндли майнинг ХХК

Уул уурхайн сайд

бусад

О.Оюунгэрэл

 

10

/10:00/ Даваа III танхим

"Оюуны ундрам" ХХК

НЗД

газар

М.Батзориг

 

11

/11:00/ Даваа III танхим

Б.Давааням

МХЕГ-н дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

12

/13:30/ Даваа  III танхим

Ч.Болд

ГЕГ

цалин

Н.Дуламсүрэн

 

13

/14:30/ Даваа III танхим

"Эх газар" ХХК

НЗД, БГД-н Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

14

/09:30/ Даваа V танхим

Б.Эрдэнэцэцэг

ЧД-н Засаг дарга, Газрын алба

газар

Д.Оюумаа

 

15

/10:00/ Даваа V танхим

"ДДэш Тв" ХХК

ХХЗХ

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул

 

16

/11:30/ Даваа V танхим

Ч.Баясгалан

СХД-н Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

17

/13:30/ Даваа V танхим

"Монгол телевиз" ХХК

ХХЗХ

захиргааны гэрээ

Д.Оюумаа

 

18

/13:30/ Даваа V танхим

Д.Алтантуул

БХЯ-ны ТНБД

Төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 10-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар I танхим

"Жи Эй Би Өү Ти" ХХК

НИТХТ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

2

/10:00/ Мягмар I танхим

Т.Оюунцэцэг

НЗД

газар

А.Насандэлгэр

 

3

/11:00/ Мягмар I танхим

Н.Ариунаа

НДЕГ

бусад

Б.Адъяасүрэн

 

4

/11:00/ Мягмар I танхим

Д.Намсрай нар

Нийслэлийн Засаг дарга, БЗД-ийн Засаг дарга, Газрын алба

газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

/13:30/ Мягмар I танхим

Д.Мөнхбат

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Батсүрэн

 

6

/14:00/ Мягмар I танхим

"Минжит булган гол" ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

7

/15:00/ Мягмар I танхим

Зорчигч тээврийн нэгтгэл ОНӨААТҮГ-н ажилтан Үйлдвэрчний эвлэлийн хорооны дарга Н.Төрбат

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

8

/15:00/ Мягмар I танхим

"Эрдэнэ зам" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

9

/10:00/ Мягмар II танхим

"Жи Энд Юу Гоулд" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Г.Мөнхтулга, Н.Долгорсүрэн, О.Оюунгэрэл

Д.Уранбилэг

10

/11:00/ Мягмар II танхим

Б.Дариймаа нарын 6 иргэн

НЗД

газар

Н.Долгорсүрэн Ц.Батсүрэн О.Оюунгэрэл

З.Наранмандах

11

/15:00/ Мягмар II танхим

Ж.Уянга

БНСУ дахь ХХҮТ-ийн дарга

төрийн алба

О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн

 

12

/13:30/ Мягмар II танхим

А.Алимаа

СХД, ХУД, БГД-ийн ЭХАШШ-н Тамгын газар

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

13

/09:30/ Мягмар  III танхим

н.Оюунбаасан

СХДНҮГ

төрийн алба

М.Батзориг Б.Адъяасүрэн А.Сарангэрэл

 

14

/10:00/ Мягмар III Танхим

Б.Пүрэвсүрэн

МУЕА

төрийн алба

Д.Чанцалням Д.Халиуна С.Төмөрбат

Б.Аръяа

15

/10:30/  Мягмар III Танхим

н.Хөхөөсүрэн

НДЕГ

акт

М.Батзориг

 

16

/11:30/ Мягмар  III Танхим

"Оргил рашаан сувилал" ХХК

НЗД, ТӨБЗГ

газар

Д.Чанцалням

 

17

/13:30/ Мягмар  III Танхим

"Сигмабетта" ХХК

ХУД-н ЗД

газар

А.Сарангэрэл

 

18

/15:00/ Мягмар  III Танхим

"Ширэвгэр" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

19

/09:30/ Мягмар V Танхим

С.Алтанзул

Татварын ерөнхий газар

бусад

Ц.Мөнхзул

 

20

/09:30/ Мягмар V Танхим

Л.Очирсүрэн

МУЕТГ

бусад

Д.Оюумаа

 

21

 /11:30/ Мягмар V  Танхим

Б.Тод-Од

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

22

/13:30/ Мягмар V Танхим

Н.Билэгтүвшин

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

23

/15:00/ Мягмар V Танхим

"Теспетролиум" ХХК

ШӨХТГ

зөрчил

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 11-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/9:30/ 

Лхагва I Танхим 

Х.Буянжаргал

НХТЕТГ

тусгай зөвшөөрөл

У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа Д.Оюумаа

Б.Баянжаргал

2

 /11:00/ Лхагва I Танхим

"Уранинж" ХХК

СХД-н Газрын алба

газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /10:30/  Лхагва II Танхим

"Цагаан бүрд" ХХК

НЗД

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /14:00/ Лхагва l  Танхим

"Бул Бул" ХХК

ЧД-н татварын хэлтсийн улсын байцаагч

татвар

А.Насандэлгэр

Бүрэлдэхүүнтэй

5

 /09:30/ Лхагва II Танхим

Г.Цогоо

НЗД

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

6

/11:00/ Лхагва II  танхим

Ч.Наранцэцэг

БЗД-н Засаг дарга, НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

7

 /13:40/ Лхагва II Танхим

Ё.Дулам

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Г.Мөнхтулга, Н.Дамдинсүрэн, О.Оюунгэрэл

С.Уянга

8

 /14:30/ Лхагва  II Танхим

Д.Олзвой, Э.Авирмэд нарын

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Долгорсүрэн Ц.Батсүрэн О.Оюунгэрэл

 

9

 /15:00/ Лхагва II Танхим

Б.Оюунтогтох нарын

СХД-н Засаг дарга, СХД-н 8-р хорооны ИНХ

акт

Г.Мөнхтулга

 

10

 /09:00/ Лхагва III Танхим

С.Түмэнжаргал

НЗД

газар

Д.Халиуна

 

11

 /10:00/ Лхагва III Танхим

"Трансконсулт" ХХК

ТЕГ

татвар

М.Батзориг   Г.Мөнхтулга Ц.Батсүрэн

 

12

 /10:30/ Лхагва  III танхим

"Огторгуйн урсгал" ХХК

БЗД-н Татварын улсын байцаагч

акт

С.Төмөрбат

 

13

 /11:00/ Лхагва III  Танхим

"Хүчит шонхор" ХХК

НХТЕТГ

бусад

Д.Халиуна

 

14

 /13:40/ Лхагва III  Танхим

Б.Наранцэцэг

БЗД-н Засаг дарга

төрийн алба

Г.Мөнтулга

 

15

 /14:30/ Лхагва III  Танхим

Н.Амарбаясгалан

ОӨУБЕГ,

бүртгэл

Д.Халиуна

 

16

/15:00/ Лхагва III  Танхим

С.Мандармаа

ЧД-н Газрын алба

газар

М.Батзориг

 

17

 /16:00/ Лхагва III  Танхим

"Бөхбат" ХХК

БОАЖЯ

газар

А.Сарангэрэл

 

18

 /11:30/ Лхагва V  Танхим

"Женерал экпедин" ХХК

БОАЖЯСайд

Газар

Д.Оюумаа

 

19

 /13:30/ Лхагва V  Танхим

О.Аззаяа, Т.Буянжаргал нарын

ШӨХТГ

эс үйлдэхүй

Д.Оюумаа У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа

 

20

 /13:30/ Лхагва V  Танхим

З.Оюун

ТТХГ, ЧД-н НДХ

акт

Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 12-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв II Танхим

"Бэйст Кон" ХХК, "Электрон техник" ХХК

ТӨБЗГ, БСШУСЯ

тендэр

Д.Чанцалням

 

2

 /10:00/ Пүрэв I Танхим

Ийстерн эксплорейшн ХХК, нэр бүхий 29 компани

АМГТГ

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

3

 /10:00/ Пүрэв II Танхим

"Инкорбик" ХХК

НЗД

бусад

Д.Халиуна

 

4

 /11:00/ Пүрэв II Танхим

Засаг чандмань майнз

АМГТГ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

5

 /11:30/ Пүрэв II Танхим

Ц.Мягмарбаяр

БОАЖЯ

газар

Д.Халиуна

 

6

 /14:00/ Пүрэв II Танхим

А.Баттөмөр

БОАЖЯ

газар

 Д.Халиуна С.Төмөрбат М.Батзориг

 

7

 /10:00/ Пүрэв III Танхим

Л.Пүрэвгял

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

8

 /14:30/ Пүрэв III Танхим

Л.Сүрэнхүү

АМГТГ

газар

Д.Чанцалням

 

9

 /15:00/ Пүрэв III
 Танхим

Ч.Жигжидсүрэн

БГД-н Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

10

 /16:00/ Пүрэв III 
 Танхим

Трансгайд терминал ХХК

СХД-н Засаг дарга,

газар

А.Сарангэрэл

 

11

 /10:30/ Пүрэв V 
 Танхим

"Очиргео" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

12

 /14:00/ Пүрэв V 
 Танхим

"Шижир-Алт" ХХК

ТЕГ-н ТУБ нарт

татвар

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 13-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
 II Танхим

"Монинжбар" ХХК

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарын бичгийн дарга

захиргааны акт

Н.Дамдинсүрэн

 

2

/10:00/ Баасан II Танхим

С.Нарангэрэл

ЧД-н Засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

 /13:40/ Баасан II
Танхим

Ц.Пүрэвсүрэн

МУЗГ

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

4

  /10:00/ Баасан III
Танхим

"Мөнгөн маргад" ХХК

АМГТГ-н Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл У.Бадамсүрэн А.Насандэлгэр

 

5

 /11:00/ Баасан V
Танхим

Нийслэлийн Прокурорын газрын Прокурор Ж.Ганцэцэг

Автотээврийн хяналтын байцаагч Д.Тумбааш

зөрчил

Ц.Мөнхзул

 

6

/13:30/ Баасан II танхим

Э.Цэрэндолгор

Цагдаагийн ерөнхий газар

нийгмийн даатгал

Н.Дамдинсүрэн

 

7

 /09:00/ Баасан V  Танхим

Э.Нямцэрэн

ОӨУБЕГ, АМГТГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.04.09 - 04.13/Даваа гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Даваа VI Танхим

"Монголиан Коппер корпорейшн" ХХК

ОӨУБЕГ, ТӨБЗГ, МУЗГ

бусад

Ц.Одмаа

 

2

 /14:00/ Даваа VI Танхим

Л.Түмбаяр

НЗД, БЗД-н Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

3

 /11:00/ Даваа VI Танхим

Ч.Жигжидсүрэн

БГД-н Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

4

 /14:00/ Даваа VI Танхим

Э.Түвшинжаргал

НЗД, НГА

газар

С.Төмөрбат

 

5

/13:30/ Даваа VI Танхим

"Жөн Юан" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар КХ

ашигт малтмал

М.Батзориг

 

6

/14:30/ Даваа VI Танхим

Б.Батзаяа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

бүртгэл

М.Батзориг

 

 

 

Мягмар гараг

 

 

 

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Мягмар VI Танхим

"Жи Эй Би Өү Ти" ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Бусад

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /09:30/ Мягмар VI Танхим

Л.Очирсүрэн

МУЕТГ

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

3

 /11:00/ Мягмар VI Танхим

"Монхангай" ХХК

НЗД

газар

Д.Оюумаа

 

4

 /13:30/ Мягмар I Танхим

Хан-Уул дүүргийн 2,3,4,9,12 хорооны иргэдийн нийтийн хуралд

Хан-Уул дүүргийн 2,3,4,9,12 хорооны иргэдийн төлөөлөгчдийн хурал

бусад

Д.Халиуна

 

5

 /13:30/ Мягмар VI Танхим

"Жэй Ти Ти" ХХК, "Эрэл "ХХК

НЗД

газар

Д.Оюумаа

 

 

 

 

Лхагва гараг

 

 

 

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва VI Танхим

Б.Ариунаа

Стандарт, хэмжил зүйн газрын дарга

Төрийн алба

Д.Чанцалням

 

2

 /10:30/ Лхагва VI Танхим

Д.Цэнд-Аюуш, Ц.Бямбабаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

3

 /11:00/ Лхагва VI Танхим

"Эм би би си майнинг" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

4

 /11:30/ Лхагва VI Танхим

"Зэт энд эйч юу" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

5

/12:00/   Лхагва VI Танхим

"Луу тав" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Газар

Н.Дамдинсүрэн

 

6

 /13:30/     Лхагва VI Танхим

Цэцэгсийн шилтгээн ХХК

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

7

 /14:00/     Лхагва VI Танхим

"Тэнгэрийн угалз" ХХК

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

8

 /14:30/   Лхагва VI Танхим

Ж.Болормаа

МУЗГ

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

 

 

 

Пүрэв гараг

 

 

 

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

     /09:00/      Пүрэв VI Танхим

"Оргил рашаан сувилал" ХХК

МУС-н сайд, ТӨБЗГ

акт

А.Насандэлгэр

 

2

       /13:30/      Пүрэв VI Танхим

Ц.Мөнхдалай

БГД-н Засаг дарга

акт

Б.Адъяасүрэн

 

3

   /13:30/      Пүрэв VI Танхим

"Хаан банк" ХХК

Татварын ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

Зөрчил

Ц.Батсүрэн

 

4

 /14:00/     Мягмар VI танхим

НПГП Ж.Ганцэцэг

Автотээврийн хяналтын байцаагч Д.Тумбааш

зөрчил

А.Сарангэрэл

 

5

  /13:30/     Мягмар VI Танхим

"Жэй Ти Ти" ХХК, "Эрэл "ХХК

НЗД

газар

Д.Оюумаа

 

6

 /14:30/     Мягмар VI танхим

Дүнжингарав ХХК

НМХГ-ын улсын байцаагч

зөрчил

Г.Мөнхтулга

 

 

 

 

Баасан гараг

 

 

 

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/      Пүрэв VI Танхим

С.Соёл-Эрдэнэ

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтсийн дарга

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Батсүрэн

 

2

 /10:00 Пүрэв VI Танхим

Б.Болормаа

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

3

  /10:30/      Пүрэв VI Танхим

Д.Эрдэнэбат

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

төрийн алба

Ц.Мөнхзул