Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.04.13-04.20/

2018-12-04   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 16-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Даваа I танхим

"Жуулчин Монгол" ХХК

МУЗГ, БХБ-н сайд, ЗТХ-н сайд Сангийн сайд,

газар

Ц.Мөнхзул

 

2

/10:30/ Даваа I танхим

"ОЭНДЧ" ХХК

НЗД

газар

У.Бадамсүрэн

 

3

/11:30/ Даваа I танхим

Б.Дөл

ЧД-н Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

4

/13:30/ Даваа  I танхим

Э.Нямцэрэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа

Н.Самдан

5

/10:00/ Даваа  II танхим

"Хүчит шонхор" ХХК

ЧД-н Засаг дарга

акт

Б.Адъяасүрэн

 

6

 /11:30/ Даваа II танхим

Ц.Алтантунгалаг

Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

7

/10:00/ Даваа  IIl танхим

"Бодь цамхаг" ХХК

НИТХ

ШИНБ

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

8

/11:00/ Даваа  IIl  танхим

"Засаг чандмань майнз" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн

 

9

/13:30/ Даваа IIl танхим

У.Мөнхгэрэл нарын 73 иргэн

НДЕГ

нийгмийн даатгал

Н.Дамдинсүрэн

 

10

/15:30/ Даваа  III танхим

Чингэлтэй дүүргийн 19 иргэн

НХТЕТГ

акт

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

11

/10:00/ Даваа IV  танхим

Л.Даваажав

НХТЕТГ, НМХГ, НЗД

акт

М.Батзориг

 

12

/10:30/ Даваа IV танхим

"Хар чонот" ХХК

НЗД

газар

С.Төмөрбат

 

13

/11:30/ Даваа III танхим

"Эх газар" ХХК

НЗД, БГД-н Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

14

/13:30/ Даваа IV танхим

Б.Майцэцэг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

15

/14:00/ Даваа IV танхим

"Эрхэт цамхаг" ХХК

ХУД-н ЗД

газар

С.Төмөрбат

 

16

/10:00/ Даваа V танхим

Ц.Батбэх

НДЕГ, ЧДНДХ

бусад

Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 17-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Мягмар I танхим

"Томобюлдинг" ХХК

ТЕГ-ын Татварын улсын байцаагч П.Отгонсүрэн, Ш.Хашхүү

татвар

Ц.Мөнхзул

 

3

/11:30/ Мягмар I танхим

А.Эрдэнэбилэг, Э.Амгалан

ШЕЗ

акт

Д.Оюумаа

 

4

/13:30/ Мягмар I танхим

"Вилмар" ХХК

НЗД

газар

Д.Оюумаа

 

5

/15:30/ Мягмар I танхим

Ч.Энхбат

ШЕЗ

акт

Д.Оюумаа

 

6

/09:30/ Мягмар II танхим

"Ди Эйч Пи Эм" ХХК

НЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

/10:30/ Мягмар II танхим

П.Оюунцэцэг

НЗД

газар

А.Насандэлгэр

 

8

/11:00/ МягмарII танхим

"Сэрүүлэг констракшн" ХХК

БХБЯ, НХТЕТГ

акт

Н.Дуламсүрэн

 

9

/16:00/ Мягмар II танхим

ЗТНОНӨААТПТАҮЭХ

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

10

/10:00/ Мягмар III танхим

"Эйч Эс Ди" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

Б.Шинэн

11

/11:30/ Мягмар III танхим

"Дүнжингарав" ХХК

НМХГ

бусад

Г.Мөнхтулга

 

12

/13:30/ Мягмар III  танхим

"Тэнүүн байгаль" ХХК

ЧД-н Татварын хэлтсийн улсын байцаагч

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

13

/10:00/ Мягмар IV танхим

Б.Эрдэнэ

ХХЗХ

төрийн алба

Д.Халиуна

 

14

/11:00/ Мягмар IV Танхим

Г.Чимиг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

15

/11:00/ Мягмар IV Танхим

Б.Пүрэвсүрэн

МУЕА

төрийн алба

Д.Чанцалням С.Төмөрбат Д.Халиуна

Б.Аръяа

16

/13:30/ Мягмар IV Танхим

"Каркас" ХХК

БГД-н Татварын улсын байцаагч

татвар

М.Батзориг А.Насандэлгэр Д.Чанцалням

 

17

/14:00/ Мягмар II танхим

Тийм лайн ХХК

НЕТГ

газар

Б.Адъяасүрэн

 

18

/14:00/ Мягмар IV Танхим

Б.Цэгмэд

НДЕГ

бусад

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 18-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/9:30/  Лхагва I танхим

"Мөнгөн нахиа" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

2

 /15:30/ Лхагва  I Танхим

Х.Буянжаргал

НХТЕТГ

газар

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа Ц.Одмаа

Б.Баяржаргал

3

 /09:00/ Лхагва lI  Танхим

"Мандал Өргөх" ХХК

БГД-н Татварын улсын байцаагч

татвар

Ц.Батсүрэн

 

4

 /10:30/ Лхагва II Танхим

Д.Алтан нарын

НИТХ

акт

Б.Адъяасүрэн

 

5

/11:00/ Лхагва II  танхим

"Монгоулд" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

А.Насандэлгэр

 

6

 /09:30/ Лхагва III Танхим

 "Империа дюти фрий" ХХК

ГЕГ-н дарга

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дамдинсүрэн

 

7

 /10:00/ Лхагва III Танхим

"Номин констракшн" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

8

 /11:00/ Лхагва III Танхим

Б.Бүжинлхам

МУЕА

Төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

9

 /13:00/ Лхагва III Танхим

"Номгон-Очир" ХХК

НЗД

газар

Г.Мөнхтулга

 

10

 /14:30/ Лхагва  III танхим

"Юниверсал Минералс Эксплорейшн" ХХК

ТЕГ-н УТОХГ-н улсын байцаагч нар

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

11

 /15:00/ Лхагва III  Танхим

Ж.Болормаа

МУЗГ

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

12

 /16:00/ Лхагва III  Танхим

Би Жэй Ди Жи ХХК

АМГТГ, АМГТГКХ

ашигт малтмал

Н.Долгорсүрэн

 

13

 /10:00/ Лхагва IV  Танхим

"Ашид арвин буян" ХХК

МУЗГ

бусад

Д.Халиуна

 

14

 /10:30/ Лхагва IV  Танхим

С.Манзармаа

ЧД-н Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

15

 /11:30/ Лхагва IV  Танхим

Л.Ариунтунгалаг

ГБХЗХГ

төрийн алба

Д.Халиуна

 

16

/11:30/ Лхагва IV  Танхим

П.Балжинням

СБД-н Засаг дарга, Газрын алба

газар

Д.Чанцалням

 

17

 /13:30/ Лхагва IV  Танхим

Ц.Батбаатар, С.Лхагва

СХД-н Засаг дарга

газар

М.Батзориг Д.Халиуна С.Төмөрбат

 

18

 /14:00/ Лхагва IV  Танхим

"Угтаат болор" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

С.Төмөрбат

 

19

 /14:30/ Лхагва IV  Танхим

"Оргил рашаан сувилал" ХХК

ТӨБЗГ, НЗД

газар

Д.Чанцалням

 

20

 /15:00/ Лхагва  IV  Танхим

Н.Эрдэнэбат

МХЕГ

акт

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 19-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Пүрэв I Танхим

"Жаргалант сүмбэр" ХХК

НЗД, Нийслэлийн Газрын алба

газар

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Пүрэв I Танхим

Ч.Баясгалан

СХД-н Засаг дарга

газар

У.Бадамсүрэн

 

3

 /11:00/ Пүрэв I Танхим

"Шижир-Алт" ХХК

ТЕГ-н УТОХГ-н улсын байцаагч нар

татвар

Ц.Мөнхзул

 

4

 /14:00/ Пүрэв I Танхим

С.Төгсжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга, СБД-н Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

5

 /10:00/ Пүрэв II Танхим

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын ерөнхий аудитор

төрийн алба

А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн Б.Адъяасүрэн

 

6

 /09:00/ Пүрэв III Танхим

"Ийстерн эксплорэйшн" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

7

 /11:00/ Пүрэв III Танхим

Эм Ай Эй ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

8

 /13:30/ Пүрэв III Танхим

"Солар Кредит" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дамдинсүрэн

 

9

 /14:30/ Пүрэв III Танхим

Д.Худ нарын иргэд

НЗД

газар

О.Оюунгэрэл

 

10

 /09:30/ Пүрэв IV Танхим

ХУД-н 13-р хорооны ИНХ

ХУД-н ИТХ

бусад

Д.Халиуна

 

11

 /10:00/ Пүрэв IV 
 Танхим

"Эм Би Би Си майнинг" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

12

 /10:30/ Пүрэв IV 
 Танхим

Н.Шинэбаяр

СБД-н Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

13

 /11:00/ Пүрэв  IV
 Танхим

Л.Сүрэнхүү

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

14

 /11:30/ Пүрэв  IV
 Танхим

Г.Элдэвсүрэн

НЗД

газар

А.Сарангэрэл

 

15

 /14:00/ Пүрэв  IV
 Танхим

"Мөнгөн нахиа" ХХК

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцалням

 

16

 /15:00/ Пүрэв IV
 Танхим

Ч.Нэргүй

АМГТГ

тусгай зөвшөөрөл

Д.Чанцланям

 

17

 /15:30/ Пүрэв IV 
 Танхим

О.Одсүрэн

БОАЖЯ, ТХНУГД

газар

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 20-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Баасан
 II Танхим

С.Анужин

МУЕА

Төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

Бүрэлдэхүүнтэй

2

/11:00/ Баасан II танхим

Минжит булган гол ХХК

НЗД

бусад

Б.Адъяасүрэн

 

3

/11:30/ Баасан II Танхим

"Хишиг оргилуун" ХХК

АМГТГ-н Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрал

Н.Дуламсүрэн

 

4

 /14:00/ Баасан II
Танхим

Я.Пүрэв

БЗД-н НДХ

бусад

Н.Дуламсүрэн

 

5

  /15:30/ Баасан II
Танхим

"Нүхт тур" ХХК

МУЗГ

бусад

Н.Дуламсүрэн

 

6

 /09:30/ Баасан III
Танхим

Л.Ганчимэг

НЗД,

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

7

 /10:30/ Баасан III
Танхим

С.Нямжав

НДЕГ

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

8

/09:30/ Баасан V танхим

"Нексус зоне" ХХК-ийн 12 компани

ХААХГҮББ-ийн захирал

бусад

Д.Халиуна

 

9

 /11:00/ Баасан V Танхим

Б.Оюунбаасан

СХД-н НХҮХ

төрийн алба

М.Батзориг С.Төмөрбат А.Сарангэрэл

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.04.16 - 04.20/Даваа гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:30/ Даваа VI Танхим

З.Болдбаатар

Батлан хамгаалахын сайд

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

2

/11:30/ Даваа VI танхим

Т.Эрдэнэцогт нар

НХТЕТГ

Газар

Ц.Одмаа

 

3

 /11:30/ Даваа VI Танхим

"Очир гео" ХХК

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

4

 /15:00/ Даваа VI Танхим

М.Энхтуяа нарын

ХУД-н ИТХ, ХУД-н 12-р хорооны ИНХ

бусад

Ц.Мөнхзул

 

 

 

Мягмар гараг

 

 

 

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

"Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц" ТӨХК

НЗД

газар

М.Батзориг

 

2

 /14:00/ Мягмар
VI Танхим

"Дабльмөнх" ХХК

НЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

Лхагва гараг

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/11:00/ Лхагва VI   танхим

Б.Баяраа

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

2

/11:30/ Лхагва VI   танхим

Жей эм ойл ХХК

ШӨХТГ-ын улсын байцаагч нар

зөрчил

О.Оюунгэрэл

 

3

/11:00/ Лхагва VI   танхим

Номын цагаан өргөө ТББ

НЗД, УБХЗА

газар

А.Сарангэрэл

 

4

/11:30/ Лхагва VI   танхим

НПГ-н хяналтын прокурор Ж.Ганцэцэг

Автотээврийн хяналтын байцаагч д.Тумбааш

зөрчил

А.Сарангэрэл

 

5

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Л.Нармандах, Б.Чинзориг

ХУД ИТХ, ХУД10-р хорооны ИНХ

газар

С.Төмөрбат

 

 

 

 

Пүрэв гараг

 

 

 

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

"Монголиан коппер корпорейшн" ХХК

МУЗГ

акт

Ц.Одмаа